wmaraci reklam

Yazılım Mühendisliği Hakkında Soru

38 Mesajlar 5.700 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

recep06 recep06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 25 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
Malesef ülkemizde bu işi adam akıllı ögretecek egitimciler yok kardeşim. Fırsatın varsa yurt dışında egitimine devam et. Yoksa eger üniversite'ye gidecegim yok onu ögreneceğim diye boşa heveslenme kendini dışarda geliştir. Üniversite'deki egitmenlerin kendilerine hayırları yok ki sana olsun. Kitap'dan birşey ezberleyip okumakla egitimcilik olmuyor malesef.
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

Her türlü Php işleriniz uygun fiyata yapılır.
wmaraci
reklam

newyorsti newyorsti Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
yazılım ve bilgisayar için konuşuyorum hangisine giderseniz gidin sonuç hayal kırıklığı olur.(Türkiye'de ki bi kaç ünv. hariç ( ODTÜ, İTÜ vs.) ) youtube açın izleyin daha fazla şey öğreneceğinize bahse girerim :)
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)

newyorsti adlı üyeden alıntı

yazılım ve bilgisayar için konuşuyorum hangisine giderseniz gidin sonuç hayal kırıklığı olur.(Türkiye'de ki bi kaç ünv. hariç ( ODTÜ, İTÜ vs.) ) youtube açın izleyin daha fazla şey öğreneceğinize bahse girerim :)

Güzel kardeşim,

Üniversite'nin kişiye kattığı değeri bilmeden alelade böyle bir sonuca varman hayal kırıklığı.

Sana nice örnek gösterebilirim Anadolu Universitesi'nden yada saydığın üniversiteler dışından mezun olup, kaliteli bir şekilde kendini yetiştiren..

Üniversite sana al PHP ile mail böyle atarsını öğretmez, sana vizyon katar, bilgi sahibi nasıl olacağını, araştırma ve öğrenme yetisi kazandırır ;(bu yeteneği belirli alt yapı ve lisans programı içinde sindire sindire katar).. Herşeyin temelindede eğer yazılıma dair bir şey okuyorsan yazdığın yazılımla ilgili sana alt yapı kazandırır. Bu alt yapıyı bir adım yada on adım öteye götürmek kişinin insayitifindedir..

Ha üniversite'ye gidip, sadece diploma sahibi olayım diyorsan, sana Boğaziçi ve İTÜ, ODTÜ'den mezun olup, bir şey bilmeyen adamda örnek gösterebilirim.
BlackCat Crewx Khan

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

newyorsti adlı üyeden alıntı

Senin okuduğun bölüm nedir? Ben bilgisayar okuyorum ve bana internettekinden çok daha şey katıyor. Sen internette java, c++ 'ın 2 satırını öğrenirken üniversitelerde bunun temelini veriyorlar. Ha tabi o kadar okuyupta asgari ücretle çalışanda var altında mercedes ile gezende. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Herkes C, C# gibi dillerle başlamış programlamaya biz ilk dönem PASCAL dili ile başladık, bu dönem C'ye geçtik ama mezun olana kadar hemen hemen çoğu dili görecek gibiyiz :)
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

SpeedTroller adlı üyeden alıntı

reload58 açıklamanız için teşekkürler. Bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum. Verdiğiniz bilgiler beni aydınlattı. Tekrardan teşekkürler.

Biraz geç farkettim yanıtınızı, kusura bakmayın. Yardımcı olabildiğime sevindim. :)

MÖmerAlpı adlı üyeden alıntı

Aynı şey yazılım mühendisliği değil mi, yorumlarınızla doğru yolda ilerlediğimi düşünüyorum. Aydınlattığınız için çok teşekkürler..

Yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği farklı alanlardır. Bilgisayar mühendisliği demek donanım,yazılım,grafik gibi her türlü alanda eğitim demektir. Yazılım ise adı üstünde en basitinden Java, C#, C++ Python vs vs.
SpeedTroller

kişi bu mesajı beğendi.

MOmerAlpi MOmerAlpi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Arayüz Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)

reload58 adlı üyeden alıntı

Yazılım mühendisliği ile bilgisayar mühendisliği farklı alanlardır. Bilgisayar mühendisliği demek donanım,yazılım,grafik gibi her türlü alanda eğitim demektir. Yazılım ise adı üstünde en basitinden Java, C#, C++ Python vs vs.

https://wmaraci.com/forum/programlama/yazilim-muhendisligi-hakkinda-soru-338175-2.html#post1929266

Beni yanlış anladınız. Yukarıda attığım linke tıklayın. Orada sizin yazdığınız aydınlatıcı bilgileye cevap olarak şunu demek istedim.

"Aynı şey yazılım mühendisliği içinde geçerli değil mi", verdiğiniz bilgiler pc mühendisliği içindi, yazılım mühendisliği içinde bu bilgiler geçerli mi demek istedim.

Umarım anlatabilmişimdir. Cevabınız için teşekkürler..

Webdanismanlikc Webdanismanlikc www.webaski.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 177 / 237
  • Ticaret 89, (%98)
hocam ben 1 seneye aşkın mezun oldum. Eğer ki okuyabilecek durumdaysanız hiç beklemeden bu sene sınavlardan gidin yazılım müh.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

SunSky adlı üyeden alıntı

Hocam tavsiyem yazılım mühendisliği okumak yerine gevşek bir iş bulun, sizi geçindirecek, hem işinizi yapıp stres olmadan para kazanın hem de boş zamanlarınızda kendi kendinize yazılım öğrenin.

Valla sunsky hocamın dediğine harfiyen katılıyorum. Ben şuan programcılık önlisans bitirdim şahsen dgs ile yazılım seçmeyeceğimi düşünüyorum. Kendime bir altyapı kurdum şuan fakat esas çalışacağım ekmeğimi kazanacağım işim yazılım olmayacak. 35 yaşında yaşlanmak istemem açıkçası :)

Emrecik12 Emrecik12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Makin
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 5 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Bu yaşıma kadar gerçek yazılım mühendisi kişiler karşıma çıkmadı ne yazıkki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al