wmaraci reklam

Bayandan makale olunca ne fark oluyor?

72 Mesajlar 7.243 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Başlık neticede bir pazarlama stratejisi. Moda, yemek tarifi, el işi örgü tarzı bir sitem olsa: benim de ilk tercihim bayan editör olur.

İki bayan editör olsa, biri başlıkta bayan editör dese, diğeri editör dese; insanın algısı ilk önce bayan olanı seçer. Bu karşınızdakinin cinsiyetine bir atıftan değil, ihtiyacınıza bir atıf olduğu için. Konuya girip okumadan o kişinin bayan olduğunu bilerek bir tercih yapma imkanı doğar.

"edepli" işlerde kadınlar neden cinsiyet belirterek ilgi çekme çabasına giriyor
yazıyorsanız, edepsiz işler hangileridir. kadınlar hangi edepsiz işlerde cinsiyet belirterek ilgi çekme çabasında onu da yazmanız gerekir ki ne demek istediğiniz anlaşılsın.

Bu konuyu suistimal eden kadın makale yazarı ya da bunu sırf karşısındaki kadın diye farklı taraflara çekmek için makale yazdırmak isteyen erkekler olabilir. Bunlar var diye herkesi aynı şekilde yargılamak doğru olmaz.

Sizin için önemli olan ticaretse ve paranızın karşılığını alabiliyorsanız, başlıkta bayan yazması ya da yazmaması birşey değiştirmez. Beğenmezseniz iade eder ya da şikayet edersiniz. Zaten bu tip forumlarda genel olarak erkekler çoğunlukta. Burada bir bayanın bir başlıkta cinsiyete atıf yapması çok da büyütülecek bir konu değil. İnsanlar kıyafetleriyle karşılanırlar, bilgileriyle ağırlanırlar diye bir laf var. Bayan yazması, sizin kazandığınız parayı sokağa atacağınız anlamına gelmez.

Sonuç olarak bu kadar kafaya takmayı gerektirecek bir durum da değil, zaten o kadar bayan makale yazarı da yok forumlarda. Bırakın birkaçı da kendini nasıl istiyorsa öyle ifade etsin. Ben makalenin kalitesine bakarım. Yine de dediğim gibi belli kategorilerde tabii ki önce bayan editör tercih ederim.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

zaten halihazırda 80 kuruşa var. Bazen diyorum ki, enayi içeriği diye alıp bana iş verenlere mi versem arada köprü parası almış oluyorum sadece. Ama o kadar kötü içerikler oluyor ki bu 100 kelimesi 80 krş olan içerikler, müşteriye rezil olmak istemiyorum.

ilkanbalkan Hocam ben de bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Kendi arkadaşlarıma da öğrettim işi kendi gelen işlerimden kolay konularda içerik bulabilecekleri konularda onlara da yazdırıyorum ek gelir olsun diye. İşi öğrettiğimden onlara da ne alıyosam onu veriyorum. Hani onların üstünden kazanç elde etmeye bile girmiyorum mesela. Ama piyasada gördüklerim oluyor adamlar 1.50 TL'ye yazdırıp yazarına 80 kuruş vs. ödüyor.

Adamlar daha işi bilmeden makale yazıyorlar ve profesyonel olan makale grubu, yazar vs bu işten 70 kuruş kar elde ediyor elini bile kıpırdatmadan. Yoğun olduğum zamanda bile inanın okula derse gitmiyorum, uykumdan feraget edip makaleleri kendim yazmaya çalışıyorum müşterilerime bir işe yaramayan, saçma kelimelerle doldurulmuş makaleler teslim etmemek için. Ama gel gelelim "BAYANDAN MAKALE ve 80 KURUŞA MAKALE hizmetleri" arkadaşların gözünü boyamaya yetiyor.

TRomantik TRomantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek EmpowerSP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 119 / 188
  • Ticaret 21, (%100)
Taban fiyat uygulaması şart
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

EmpowerSP.Com | Ahrefs & SemRush & Moz & Majestic ve daha fazla araç TEK FİYATA: 120TL

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
cmddmc hocam böte öğrencisi isen bilirsin ki her derste en az 2 rapor yazarız, staj dosyaları olsun, proje sonuçlandırma olsun. Bu bizi geliştiren bir beceri ki bizim bunu pazarlamamız çok doğal.

Ama şimdi çıkıp desek ki, "sol elinde ben olan yazardan makale hizmeti" bu ne alaka? ya da "solak yazardan mükemmel makale fırsatı"

ben solağım mesela :D bunun vurgusu makalede ne alaka? solaklar bilmem kaç farklı şekilde düşünürmüş de, el becerisi düşük olduğundan sözel mantıksal konuları becerirmiş falan. açıkçası solak olmamı bile pazarlayabilirim ama kendim çalışarak kazandığım sınavı ve bitirdiğim okulla övünmeyi tercih ediyorum, doğuştan gelen bir özelliğe göre.

yani 3 yıldır makale yazıyorum, doğal kombisinin altındaki boru hakkında 150 kelime makale yazmışlığım varken, bir moda konusunu mu kötü yazacağım sanki?

Ek Olarak:

TRomantik adlı üyeden alıntı

Taban fiyat uygulaması şart

taban fiyat keşke gelse ama zaten sahte yazılmış referanslarla pazarlanan 80 kuruşluk kopyala yapıştır makaleleri bir kere alan bir daha onlara yöneldiğini sanmıyorum. Ben şahsen içerik alımı yapacak olsam ve 80 krş'luk bir içerik gelecekse o içerikten beklentim anca hürriyet'in eski seo taktiği olan "izle, hemen izle, izlemeli, anında izle" kelimeli içerik olur.

Ekip olarak yazanlara lafım yok tabi iş paylaşımı olduğundan ama ben tek başıma yazıyorum, günüm, gecemi katıyorum, konuyu bilmiyorsam önce öğreniyorum ondan sonra yazıyorum. Bilgimi ve yazı gücümü de sattığım için 80krş'luk makalelere göre daha pahalıya satmış oluyorum. Kaliteyi de alan kişinin mesajları belirliyor zaten.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
editt//

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)
ilkanbalkan Kesinlikle hocam bunların yanında bir de yapılan saha çalışmaları ARY dersleri için seçmeli dersler için, hani bölümle zaten işimiz iş oluyor :)

Sanırım aynı özellikleri paylaşıyoruz ben de solağım. Demek kendimize bir "Sol elle makale yazanlar grubu" kursak baya bir hit, müşteri çekmemiz gerek özelliklere, araştırmalara göre :D

Yemeği sadece kadın yapacak diye bir kural yok. Dünya'daki en forslu aşçıların erkek olması buna en güzel örnek derim ben. Önemli olan araştırmak, konu hakkında bilgi sahibi olmak. Benimde neredeyse 3. senem olacak makale sektöründe "adet dönemindeki akıntıdan", "2015, 2016'nın modasına" kadar hakim olmuşum. Kendi yemek tarifi sitem vardı çok iyi fiyata elden çıkardım.

Önemli olan araştırmak, işinin hakkını vermek der susarım ben.

Cinsiyetçiliğe her yerde karşı çıkıpta iş alabilmek için cinsiyetini öne çıkaranlarada gülüyorum
UrcBilisim ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Başlık neticede bir pazarlama stratejisi. Moda, yemek tarifi, el işi örgü tarzı bir sitem olsa: benim de ilk tercihim bayan editör olur.

İki bayan editör olsa, biri başlıkta bayan editör dese, diğeri editör dese; insanın algısı ilk önce bayan olanı seçer. Bu karşınızdakinin cinsiyetine bir atıftan değil, ihtiyacınıza bir atıf olduğu için. Konuya girip okumadan o kişinin bayan olduğunu bilerek bir tercih yapma imkanı doğar.

yazıyorsanız, edepsiz işler hangileridir. kadınlar hangi edepsiz işlerde cinsiyet belirterek ilgi çekme çabasında onu da yazmanız gerekir ki ne demek istediğiniz anlaşılsın.

Bu konuyu suistimal eden kadın makale yazarı ya da bunu sırf karşısındaki kadın diye farklı taraflara çekmek için makale yazdırmak isteyen erkekler olabilir. Bunlar var diye herkesi aynı şekilde yargılamak doğru olmaz.

Sizin için önemli olan ticaretse ve paranızın karşılığını alabiliyorsanız, başlıkta bayan yazması ya da yazmaması birşey değiştirmez. Beğenmezseniz iade eder ya da şikayet edersiniz. Zaten bu tip forumlarda genel olarak erkekler çoğunlukta. Burada bir bayanın bir başlıkta cinsiyete atıf yapması çok da büyütülecek bir konu değil. İnsanlar kıyafetleriyle karşılanırlar, bilgileriyle ağırlanırlar diye bir laf var. Bayan yazması, sizin kazandığınız parayı sokağa atacağınız anlamına gelmez.

Sonuç olarak bu kadar kafaya takmayı gerektirecek bir durum da değil, zaten o kadar bayan makale yazarı da yok forumlarda. Bırakın birkaçı da kendini nasıl istiyorsa öyle ifade etsin. Ben makalenin kalitesine bakarım. Yine de dediğim gibi belli kategorilerde tabii ki önce bayan editör tercih ederim.

sonuç olarak ben bir makale ve içerik yazarıyım; her ne kadar bir öğretmenlik mezunu olsam da şuanda ekmeğimi bundan kazanıyorum gerek forumlarda gerekse forum dışı yerel geliştiriciler ile. Forum tabiki serbest pazardır kimse kimseye karışamaz ama bunun bir etik noktası vardır. Dişi üretim domates diye bağıran bir adamdan domates almayı tercih edecek olan insanların çoğunlukta olduğu bir ülkedeyiz biz. Tepkim rekabetin alakasız bir konuya gelmesidir. Rekabet nasıl olur? Kalitenden bahsederek, cinsiyetten değil.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
ilkanbalkan Hem öğretmensiniz hem hemşehrimsiniz. O yüzden eleştirmek amaçlı yazmadım sizi.
Ben işin pazarlama yönünde bir sıkıntı olmayacağını, kimsenin de cebindeki parayı sırf karşısındaki bayan diye sokağa atmayacağını düşündüğüm için o şekilde yaptım yorumumu.
Bu bahsettiğiniz başlık eğer 100 normal başlık varsa 5'i geçmez. Bu 5 kişi için de kalan 95'inin zarar edeceğini düşünmüyorum. Biri kaliteli iş yapıyorsa zaten o kişi farkını belli eder.
Bir bayan da başlığı o şekilde atar, baktı ki bu şekilde başlık atmasının ardından kendisini makale harici de insanlar rahatsız etmek için bunu kullanıyor zaten bundan döner. Dönmüyorsa da artık o kişileri bağlayan bir durum.
Edepli iş, edepsiz iş, cinsiyet belirtme falan... bunlar biraz ağır algılanabilecek konular.

Kimse nasibinden fazlasını yiyemez. İster kadın olsun ister erkek. Bunları dert edip kendinizi de strese sokmayın boşuna.

Kolay gelsin. Bol kazançlar herkese.
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

Captive Captive http://takipyurdu.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 13 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İlk kez duydum böyle bir şeyi :D

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

TRomantik adlı üyeden alıntı

Skypta muhabbet koyu oluyor.

Bayan arkadaşlar ek gelir olsun diye çalışsın kafa patlatsın sonra biri gelir haklarında böyle düşünsün yazık gerçekten yazık!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al