wmaraci reklam

Bayandan makale olunca ne fark oluyor?

72 Mesajlar 7.247 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
Bir bayan bayanlara özel konuları kendini de göz önüne alarak ve aynı zamanda da kendi hayatından örnek vererek doğru bir şekilde kaleme alır. Bir erkek ise; kaynağa bakarak o yazıyı tamamlar. Sonuçta her ikisi de özgün yazar; ancak, web site sahibi daha çok yaşanmışlık içeren bilgiyi isteyebilir. Bir bayan olarak dediğinize katılmıyorum. Örneğin; ben her konuda makale yazarım ama Metin 2 yazısı yazmak beni sıkar, 2016 Modası başlıklı bir yazıyı yazarken keyif alırım... Müşteri de işinden haz alan yazar aramakta haklıdır. Bence konuya buradan bakınız...
orijinalmax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)
Valla belki de son bir haftadır bu yazılanları dillendirmek istiyordum ama vazgeçiyordum açıkcası. Bende makaleler yazıyorum ve şuan kürtaj, tüp bebek ve birçok kadın konusunda, birçok üniversite mezunu bayandan daha bilgili olduğumu düşünüyorum. Sonuçta sıfırdan bir şeyler yazmıyor, olanları değiştiriyoruz. Burada önemli olan tek unsurun, okuduğunu iyi anlayarak doğru imla kuralları çerçevesinde uygun cümleler üretebilmek olduğunu düşünüyorum. Kadınlar bir araba reklamında mini etekli bir kadın oynadığında, "Al işte bak. Kadın obje olarak kullanılıyor" diye veryansın ederken, bazı bayan yazar arkadaşların özellikle "Bayan yazardan" "Bayan makaleciden" diye başlamalarını açıkcası hayretle karşılıyorum. Çok güzel bir konuya değinmişin arkadaşım. Yani neden cinsiyete atıfta bulunuluyor anlamıyorum. O bayan arkadaşların çoğu ile istedikleri konuda makale yarışına girmeye hazırım. Buradaki arkadaşlarda şahit olup değerlendirme yapabilirler. Bana göre gerçekten hiç yakışık almayan bir durum.

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Böyle düşünmemek lazım. Ve tabiki işini pazarlamada bu gibi belirleyici unsurlar öne çıkarılabilir. Sadece bayanların tecrübe sahibi olduğu konularda (regl, hamilelik dönemleri gibi) bayanlar daha avantajlı. Bu gibi satış konu başlıklarında bayan makale yazarı, yüksek lisans ögrencileri, öğretmenler gibi unsurları belirten birçok kişi var ve bu da normaldir.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
kabus54 ben metin2 yazarken de 2016 modası yazarken de nedense aynı zevki alıyorum. Çünkü araştırma noktasında birçok bilgi katmış olacak bana bu.

2016 modası konusunda başarılı bir yazı yazabilirsiniz elbette ama bunun bayanla alakalı olmadığından bahsediyorum ben. Yıllarca en iyi yemeği kadınlar yapar derler, dünyaca ünlü bütün aşçılar erkek. Kaldı ki, Cemil İpekçi gibi de birçok bayan modasında ikon olan erkek var. İşlerin cinsiyeti olmaz.
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

kabus54 adlı üyeden alıntı

Bir bayan bayanlara özel konuları kendini de göz önüne alarak ve aynı zamanda da kendi hayatından örnek vererek doğru bir şekilde kaleme alır. Bir erkek ise; kaynağa bakarak o yazıyı tamamlar. Sonuçta her ikisi de özgün yazar; ancak, web site sahibi daha çok yaşanmışlık içeren bilgiyi isteyebilir. Bir bayan olarak dediğinize katılmıyorum. Örneğin; ben her konuda makale yazarım ama Metin 2 yazısı yazmak beni sıkar, 2016 Modası başlıklı bir yazıyı yazarken keyif alırım... Müşteri de işinden haz alan yazar aramakta haklıdır. Bence konuya buradan bakınız...

Valla dünyaya gözümüzü yeni açmadık hanımefendi. Buradaki hangi bayan yazar, anne sütünü arttıran yiyeceklere ihtiyaç duyup bu doğrultuda beslenmiştir ki? Ve buradaki bayan arkadaşlarımız sadece bayan konularında mı yazılar yazıyor ki? İnanın sizin yaşadığınız kadar, bizde bilgimiz çerçevesinde tamamlayıcı olabiliyoruz bunu yaşamak şart değil. Yaşanan şeyde yazıyla en fazla benim onun anlatacağı kadar anlatılabilir. Ki diyelim ki dediğiniz gibi olsun, ısrarlar cinsiyete atıfta bulunulması çok gereksiz ve hoş durmuyor :)

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)

lukama adlı üyeden alıntı

Böyle düşünmemek lazım. Ve tabiki işini pazarlamada bu gibi belirleyici unsurlar öne çıkarılabilir. Sadece bayanların tecrübe sahibi olduğu konularda (regl, hamilelik dönemleri gibi) bayanlar daha avantajlı. Bu gibi satış konu başlıklarında bayan makale yazarı, yüksek lisans ögrencileri, öğretmenler gibi unsurları belirten birçok kişi var ve bu da normaldir.

iyi de öğretmenlik ve yüksek lisans öğrencisi olmak belli bir başarı seviyesi ile alakalıdır. Sınavlara girilir, bunu başaran bu ünvanı kazanır, başaramayan ünvanı kazanamaz. Hangi kurs bayanlık kursu veriyor ya da hangi okul bayanlık diploması veriyor ki?

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
İşlerin cinsiyeti olsaydı erkek makaleci olmazdı zaten. Eğer web site sahibi bir işveren ise ve makalecilik de bir iş sektörü ise; işverenin kendi kriterini belirlemesi gayet normaldir. Siz KPSS'yi kazaamayan bir öğretmen olsanız her özel dersane ya da okul sizi almak zorunda mı? Bu da aynı mantıktır.

Ek Olarak:

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Valla dünyaya gözümüzü yeni açmadık hanımefendi. Buradaki hangi bayan yazar, anne sütünü arttıran yiyeceklere ihtiyaç duyup bu doğrultuda beslenmiştir ki? Ve buradaki bayan arkadaşlarımız sadece bayan konularında mı yazılar yazıyor ki? İnanın sizin yaşadığınız kadar, bizde bilgimiz çerçevesinde tamamlayıcı olabiliyoruz bunu yaşamak şart değil. Yaşanan şeyde yazıyla en fazla benim onun anlatacağı kadar anlatılabilir. Ki diyelim ki dediğiniz gibi olsun, ısrarlar cinsiyete atıfta bulunulması çok gereksiz ve hoş durmuyor :)

O zaman kadınlar oto tamirci olduklarında kimse gözlerini pörteterek bakmasın.

Ek Olarak:

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

iyi de öğretmenlik ve yüksek lisans öğrencisi olmak belli bir başarı seviyesi ile alakalıdır. Sınavlara girilir, bunu başaran bu ünvanı kazanır, başaramayan ünvanı kazanamaz. Hangi kurs bayanlık kursu veriyor ya da hangi okul bayanlık diploması veriyor ki?

Sen A Dersanesin'e iş başvurusu yaptığında senin eğitim durumunun yanı sıra kıyafetine bakarlar. Konuşmana bakarlar. Her sektörde her şey bilgi değildir. Ekstra özellikler de devreye girer. Kadın ile erkek ayrımı da bu şekildedir.
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

lukama adlı üyeden alıntı

Öğretmen olduğunu belirtenlere de ayrıca ayar oluyorum. :) Maalesef bazı arkadaşlarımız cümle kurmaktan acizken, edebiyat öğretmeninden seo uyumlu makaleler diye konu açabiliyor. Ki seo zaten işin ayrı boyutu. Ben iddia ediyorum olayın bunlar ile kesinlikle bir alakası yok. Öğretmen en fazla imlayı daha iyi bilebilir. Ki bunu bilmeyen zaten dilini bilmiyordur. Öğretmen olma gerekliliği yoktur. Kısacası bizim "makale yazarlığı" adı altında yaptığımız tüm işler, kişinin kendi kapasitesine bağlı olarak değişmekte olup, cinsiyet ya da direk bir okulu bitirmekle alakalı bir durum değildir. Lise terkim. Burada dediğim gibi, eğitimliyim diyen insanlarla da, bayanım diyen insanlarla da makale konusunda kendi belirledikleri konularda yarış başlatabilir ve sonucu değerli forum üyelerinin takdirine sunabilirim. Sonuçlar ortaya çıktığında, Cihan'ın yazıları daha iyi, ya da ikisi de aynı kalitede diye yorum atanların çok olması durumunda, diğer arkadaş bu işi bırakacaksa ben vakit kaybetmeden bu yarışı başlatmaya hazırım. Hayırlı forumlar.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Evet arkadaşlar BAYAN 'dan makale yazısı isterseniz pm üzerinden ulaşabilirsiniz. Bayan makale yazarımız mevcuttur :D

Yahu bazıları tamam EYVAALLAH titizlik bakımından falan bayanları tercih ediyor bazılarıda muhabbet sohbet için nedenirki..

• Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
@kabus54 ben zaten kpssyi kazanmamış bir öğretmenim. Yani zaten sınava falan girmiyorum. Diploma ve transkript özetimde "Bilişim Teknolojileri Öğretmeni" yazıyor. Yani ben atansam da atanmasam da, öğretmenlik mesleğini devam ettirmiyor olsam da Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim. Benim sorduğum soru şu, kadın olmak neden makale konusunda sizi bir üst noktaya çıkarsın?

Haber sitesinde editör iseniz bunu belirtebilirsiniz, diplomanız ya da ünvanınız bu iş kapsamındaysa belirtebilirsiniz. Ama sizinki sadece "kadınlık" konusunu pazarlamak oluyor.

Siz hiç telefonda konuşurken "öncelikle ben kadınım" diyor musunuz? Manavdan alışveriş yaparken "ben kadınım" diyor musunuz?

Not: sizin bu tarz konu başlığında ilanınız var mı bilmiyorum ben size değil sadece sizin görüşünüze cevap veriyorum. "kadınlık" konusunu pazarlamaktan kastım da "kadınlar en iyisini yapar" algısına ithafendir lütfen yanlış anlamayınız.
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al