wmaraci reklam

Bayandan makale olunca ne fark oluyor?

72 Mesajlar 7.246 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

kabus54 adlı üyeden alıntı

İşverenin isteği o yönde olduğu için makalesini ve emeğini satarken bunu belirtebilir. Siz nasıl deneyiminizi pazarlıyorsanız o da cinsiyetten gidebilir.

İŞVEREN NASIL YAZAR İSTER?
BİLGİLİ,
DENEYİMLİ,
SEO UYUMLU YAZAN,
ÖZGÜN,

Siz bu maddelerden bilgili makale yazarından makaleler demezsiniz de bayan yazardan dersiniz. Bu kısaca bayan konularında bilgiliyim, demektir.

Hanımefendi. 14. kattayım ve bir makale yazarı olduğunuz halde bunları yazdığınızı görünce atlayasım geldi. Bakın makale bilgi ile yazılır. Araştırma ile yazılır. Seo ve özgünlük kriterlerini bilmekle yazılır. Ve elbette deneyimleriniz ile yazılır. Ancak kadın konusunda her kadın her konuda deneyimli mi Allah aşkına? Biz bunu tartışıyoruz. Bu yüzden cinsiyete atıfta bulunmaya gerek olmadığını söylüyoruz. Yaşınız kaç? Kaç kez evlendiniz, ya da kaç çocuğunuz var? Samimi olarak söyleyin kaç kez cilt maskesi uyguladınız? Kadından kaynaklı kısırlık nedeni ile kaç kez tüp bebek tedavisine gittiniz? Ya da her kadın kürtaj mı yaptırmıştır? Öyle bir cümle kurmuşunuz ki, deneyim pazarlanıyorsa cinsiyette pazarlanabilir anlamı çıkıyor. Yanlış cümle kurmuşunuz. Şükür ki bu forumdaki arkadaşlar ne demek istediğinizi anlayacak düzeydelerdir. Bir kadın kaç kez moda defilesine gitmiştir? Kaç kez diyet yaptınız ya da kaç kez protez tırnak kullandınız? Neyse yoruldum anlatamayacağım. Konu benden uzak kalsın iyi çalışmalar.

wmaraci
reklam

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
Bir konu tartışılıyor ya da yorum yapılıyor C-Uruc bu kadar fevri olmanıza gerek yok. Bir kadın her gün kürtaj yaptırmaz ama kürtaj yaptıran biri ile konuşur. Sen bir kadınla nasıl kürtaj yaptırdığını mı konuşuyorsun?

Rainbow Rainbow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 19 / 6
  • Ticaret 3, (%100)
2-3 gündür bu soruyu bende merak ediyordum güzel olmuş :) bayanın veya erkeğin bi farkı yoktur bu işde.
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Cinsiyet meselesini karıştırmadan yazacağım, tüm yaptığınız işi bir kerede insanlığınızla yapsalar ölürler mi?
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)

Makalepaneli adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bayanı erkeği boş verin şimdi, derdimiz o değil.
Son 2 haftada bu forumda neredeyse yok denecek kadar az iş var.
Bunun sebebi ortalama olarak 900 liraya yapılacak bir işin bir grup tarafından 225 liraya yapılması ya da yapılıyor olduğu iddia edilmesi.
***'dan ilan açar açmaz diğer yazarların iş haklarının elinden alınmaması için uçurulan bu kişi burada belki de 100 paket sattı.
Eğer bu ekip bir anda ortadan kaybolur, ekibi yöneten şahıs ban yer ve para veren, paket alan onlarca kişi mağdur olursa bunun sorumlusu alt taban uygulaması getirmeyen yönetimdir!
Wmaracı benim gözümde ***'dan çok daha kıymetli bir site, fakat artık buraya girmek bana pek bir şey kazandırmıyor, son dönemde çoğu kişinin iş bulamadığını da biliyorum.
Artık buna bir önlem alınmalı, bu daha fazla böyle giderse yakın zamanda makale bölümünde ticaret yapamıyor olacağız.

Makale ücretlerinde alt taban uygulaması istiyoruz, tam zamanı. admin

o şahıs ya da şahısların kaliteli içerik ürettiğini düşünmüyorum. Bir programa içerikleri atıp çıkarıp ekleri düzeltip yolluyorlardır kanımca. Çünkü zaten okuyan, araştıran biri emeğini bu kadar düşük ücrete pazarlamaz. Twitter fenomeni satrayni aptalca bir viral reklamı almıştı ücret de düşüktü bunun için "kerrriz parası" demişti, bunlar da o misal işte.

Makale alımını profesyonel seviyede yapan insanlar onlara yönelmez benim düşünceme göre.
UrcBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

o şahıs ya da şahısların kaliteli içerik ürettiğini düşünmüyorum. Bir programa içerikleri atıp çıkarıp ekleri düzeltip yolluyorlardır kanımca. Çünkü zaten okuyan, araştıran biri emeğini bu kadar düşük ücrete pazarlamaz. Twitter fenomeni satrayni aptalca bir viral reklamı almıştı ücret de düşüktü bunun için "kerrriz parası" demişti, bunlar da o misal işte.

Makale alımını profesyonel seviyede yapan insanlar onlara yönelmez benim düşünceme göre.

Ne olursa olsun işlerin gerçekten azaldığı büyük ve acı bir gerçek. Bunda etkileri olmadığını söylemek yanlış olur.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Makalepaneli bu konuyu şikayetim var kısmına da taşımak gerekir aslında. Ben ücret konusunda da konu açacaktım ama çok fazla eleştirip sivrilmek istemedim.
cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

cmddmc cmddmc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 39 / 33
  • Ticaret 18, (%100)

Makalepaneli adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bayanı erkeği boş verin şimdi, derdimiz o değil.
Son 2 haftada bu forumda neredeyse yok denecek kadar az iş var.
Bunun sebebi ortalama olarak 900 liraya yapılacak bir işin bir grup tarafından 225 liraya yapılması ya da yapılıyor olduğu iddia edilmesi.
***'dan ilan açar açmaz diğer yazarların iş haklarının elinden alınmaması için uçurulan bu kişi burada belki de 100 paket sattı.
Eğer bu ekip bir anda ortadan kaybolur, ekibi yöneten şahıs ban yer ve para veren, paket alan onlarca kişi mağdur olursa bunun sorumlusu alt taban uygulaması getirmeyen yönetimdir!
Wmaracı benim gözümde ***'dan çok daha kıymetli bir site, fakat artık buraya girmek bana pek bir şey kazandırmıyor, son dönemde çoğu kişinin iş bulamadığını da biliyorum.
Artık buna bir önlem alınmalı, bu daha fazla böyle giderse yakın zamanda makale bölümünde ticaret yapamıyor olacağız.

Makale ücretlerinde alt taban uygulaması istiyoruz, tam zamanı. admin

Hocam öyle güzel yazmışsınız ki bir de o güruh var. 900 TL olan bir paketi 225 TL'ye yazıyorlarsa, artık nasıl yazıyorlar bilmiyorumm.

Kesinlikle arkadaşların, makale grubunun işine iş ahlakına da b*k atmak değil niyetim sadece merak.

Bu bizim işimizi de öldürüyor. Öldürmekle kalmıyor toprak altına gömüyor. Bir yerden sağlam para kazanıyor olabilirsin, şirket olup web tasarımdan kazandığın parayı makale sektöründe ucuza yazıp kapatabilirsin.

Ama insan biraz da piyasayı düşünür. Ucuza makale alan kimseye laf söylemeyiz, söylemeye de hakkımız yok kesinlikle ama öyle paket satan bir gruba laf söylenir. Biz de öğrenciyiz biz nasıl gelir elde edelim? Afedersiniz ama iş gelmediği sürece çalalım çırpalım mı? Buna haksız rekabet denir. Piyasada bile Rekabet denetleme kurumu var, buna benzer kurumlar var. ***'da da üyeliğimin olmasına rağmen orada makale başlığım bulunmuyor, hatta hesabımı kullanmıyorum bile WM aracının kalitesinden dolayı.

admin Burada bulunan her üye gibi piyasanın ölmemesi açısından, gelir kapımızın kapanmaması açısından ben de taban fiyat uyguluması getirilmesini talep ediyorum.
Makalepaneli

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)

Makalepaneli bu konuyu şikayetim var kısmına da taşımak gerekir aslında. Ben ücret konusunda da konu açacaktım ama çok fazla eleştirip sivrilmek istemedim.

Hocam artık canıma tak etti, burada 1,5 liraya yazanlar güya kaliteli yazıyorlar. Neden? Çünkü fiyat pahalı, algı böyle.
Oysa onlar 1 liraya, 75 kuruşa yazdırıp haksız kazanç elde eden insanlar. Fakat hiçbirine dikkat edilmiyor, ben her gün kaç iş reddederdim doluyum diye şimdi buradan iş gelmiyor. Bir anda bu kadar düşmesi moralimi bozdu. *** var Allah'tan, oradan istediğim kadar alabiliyorum.

I Love Yandex Money

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Aynen öyle. Valla aksine son günlerde yoğun iş tempom var. Öyle ki makalelerin yazılmasını bekleyen arkadaşların, benim burada tartıştığımı görerek hayıflanacaklarından korkuyorum açıkcası. Ancak o grup, engelli olupta bu işten kazananlarında ekmeğine taş koyuyor. İster grup ile, ister farklı bir şekilde makale yazsın o fiyatlara kazandırmaz. Çok hızlı klavye kullanmama rağmen, az önce baktım yarım saatte 700 kelime üretebilmişim. Yani bu arkadaşta yarım saatte 800 kelime yazsa , yazdığı fiyattan hesaplarsan 2 tl yapar. Saatte 4 tl kazanır. 10 saatlik bir çalışma ile 40 tl kazanır. Ki bu her babayiğidin işi değildir 10 saat boyunca yazmak. Mutlaka bir program kullanıyordur. AYRICA bunun araştırma kısmını da göz önüne almak lazım vs vs. Benlik gerçekten bir sorun yok. Çok şükür müşterim beni buluyor. Ancak bu grup her ne yapıyorsa haksız rekabet yapıyor. Her forumda olduğu gibi burada da taban fiyat uygulaması olmalı. O zaman insanlar primum üyeliklere daha fazla yönelecektir kendini ön plana çıkarmak için ve burada kazanan forum yönetimi olacaktır. Ki hizmet veriyorsa kazanacaktır. Ben admin nickli arkadaşa konu hakkında mesaj attım. Rahatsız olan herkesinde atması gerekir. Kendisine ulaşıp mesaj atmak için tıklayın >> admin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al