wmaraci reklam

Bayandan makale olunca ne fark oluyor?

72 Mesajlar 7.244 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Bayanların daha iyi bildiği, hakim odluğu konularda daha iyi makaleler üretmekten başka + yönlerinin olduğunu düşünmüyorum. O yüzden bayan sağlık, giyim, kozmetik vb. kategorilerde makale alınacağı zaman tercih edilebilir fakat amaç farklı olup skype muhabbetleri ağır g*doşluk içerir.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

kabus54 adlı üyeden alıntı

İşlerin cinsiyeti olsaydı erkek makaleci olmazdı zaten. Eğer web site sahibi bir işveren ise ve makalecilik de bir iş sektörü ise; işverenin kendi kriterini belirlemesi gayet normaldir. Siz KPSS'yi kazaamayan bir öğretmen olsanız her özel dersane ya da okul sizi almak zorunda mı? Bu da aynı mantıktır.

Ek Olarak:

O zaman kadınlar oto tamirci olduklarında kimse gözlerini pörteterek bakmasın.

Ek Olarak:

Sen A Dersanesin'e iş başvurusu yaptığında senin eğitim durumunun yanı sıra kıyafetine bakarlar. Konuşmana bakarlar. Her sektörde her şey bilgi değildir. Ekstra özellikler de devreye girer. Kadın ile erkek ayrımı da bu şekildedir.

Oto tamircide olabilirler. Ancak beden gücü ayrıdır, zeka ve akıl ile yapılan ayrıdır. İşte burada cinsiyet ayrımı konuşabilir. Kendi kendinizi tuzağa düşürdünüz. Ki olabiliyorsanız olun :) İşin akılcı yönünü kadında yapar. Gerek oto tamiri olsun, gerek inşaat elektrikçisi olsun. Bu işin kafatasının içindeki dünyanın genişliğine bağlı olan kısmı. Zira birçok inşaat mühendisi, elektrik mühendisi vs kadınlar var. Ancak bir sıvacı amelesi belki de bugüne kadar ben hiç duymadım. Burada güç gerektiren bir durum söz konusu ve Yüce ALLAH yaratırken bu şekilde yaratmıştır. Burada cinsiyet farkı tartışılabilir. Ancak konumuz makale yazarlığıdır :)
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
Bu konuda başlığım yok makale yazarıyım ama bayandan makale diye konu açmadım. Yanlış anlayacak bir şey yok; ama siz şu an işverenin özgür iradesine savaş açıyorsunuz...

Ek Olarak:

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Oto tamircide olabilirler. Ancak beden gücü ayrıdır, zeka ve akıl ile yapılan ayrıdır. İşte burada cinsiyet ayrımı konuşabilir. Kendi kendinizi tuzağa düşürdünüz. Ki olabiliyorsanız olun :) İşin akılcı yönünü kadında yapar. Gerek oto tamiri olsun, gerek inşaat elektrikçisi olsun. Bu işin kafatasının içindeki dünyanın genişliğine bağlı olan kısmı. Zira birçok inşaat mühendisi, elektrik mühendisi vs kadınlar var. Ancak bir sıvacı amelesi belki de bugüne kadar ben hiç duymadım. Burada güç gerektiren bir durum söz konusu ve Yüce ALLAH yaratırken bu şekilde yaratmıştır. Burada cinsiyet farkı tartışılabilir. Ancak konumuz makale yazarlığıdır :)

Tuzağa düşecek bir şey yok. Ben demiyorum ki erkekten yazar olmaz. İşveren makale yazarı ararken kadın isteyebilir, bunu eleştirmenizi anlayamıyorum.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Bayanların daha iyi bildiği, hakim odluğu konularda daha iyi makaleler üretmekten başka + yönlerinin olduğunu düşünmüyorum. O yüzden bayan sağlık, giyim, kozmetik vb. kategorilerde makale alınacağı zaman tercih edilebilir fakat amaç farklı olup skype muhabbetleri ağır g*doşluk içerir.

Hocam zaten bayan kendi bilgisinden ziyade, yine bizim yaptığımız gibi araştırma sonuçlarına bağlı yazdığı yazıları ortaya koyuyor. Bir bayan, bayandan kaynaklanan nedenlerle tüp bebek tedavisini kaç kez yaptırmıştır ki bilebilsin? Ya da farklı şeyler. Kaynak bulunarak yazılan yazıların hiç birisinde, bayan yazarların erkeklerden üstün olduğunu düşünmüyorum. Elimizin altında o kadar kaynak var. Burada dikkat edilmesi gerekenler; "Özgünlük, seo, düzgün cümleler ve imla kuralları" gibi etkenlerdir. Bunun dışında yine iddia ediyorum, her yazar arkadaşla yarışırım. Makale ekibi kurmak için çalışma başlattığımda, en az 35 kişi ile görüştüm. Allah için içlerinden 5 tanesi çıkıpta bayan konusunda doğru düzgün yazı yazamaz mı? Yazamıyor işte. Gerek bu site üzerinden, gerekse farklı kanallardan bunu denedim. Burada yazısına şahit olduğum güzel yazı yazan bayan arkadaşlardan gösterebilecek bir kişi, Glsm hanımdır. Ona da sanırım genel konularda iş vermiştik. Bayan olmakla bunun alakası yok. Ki zaten kendine güvenen birisi cinsiyetini ön plana çıkarmaz düşüncesindeyim.

Ek Olarak:

kabus54 adlı üyeden alıntı

Bu konuda başlığım yok makale yazarıyım ama bayandan makale diye konu açmadım. Yanlış anlayacak bir şey yok; ama siz şu an işverenin özgür iradesine savaş açıyorsunuz...

Ek Olarak:

Tuzağa düşecek bir şey yok. Ben demiyorum ki erkekten yazar olmaz. İşveren makale yazarı ararken kadın isteyebilir, bunu eleştirmenizi anlayamıyorum.

Bakın o kadar yorum atan oldu siz hala konuyu algılayamamışınız. Biz bayan makale yazarı arayanı eleştirmiyoruz! Biz makale yazan bazı bayan arkadaşlarının "kendi cinsiyetlerine atıfta bulunmalarını" eleştiriyoruz. Yani "Bayan Makale yazarından yazılar" gibi başlıklar kullanandan. Madem öyle bayan sadece kadın konularını yazmalı bu mantıkla. ;)
Glsm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Hocam zaten bayan kendi bilgisinden ziyade, yine bizim yaptığımız gibi araştırma sonuçlarına bağlı yazdığı yazıları ortaya koyuyor. Bir bayan, bayandan kaynaklanan nedenlerle tüp bebek tedavisini kaç kez yaptırmıştır ki bilebilsin? Ya da farklı şeyler. Kaynak bulunarak yazılan yazıların hiç birisinde, bayan yazarların erkeklerden üstün olduğunu düşünmüyorum. Elimizin altında o kadar kaynak var. Burada dikkat edilmesi gerekenler; "Özgünlük, seo, düzgün cümleler ve imla kuralları" gibi etkenlerdir. Bunun dışında yine iddia ediyorum, her yazar arkadaşla yarışırım. Makale ekibi kurmak için çalışma başlattığımda, en az 35 kişi ile görüştüm. Allah için içlerinden 5 tanesi çıkıpta bayan konusunda doğru düzgün yazı yazamaz mı? Yazamıyor işte. Gerek bu site üzerinden, gerekse farklı kanallardan bunu denedim. Burada yazısına şahit olduğum güzel yazı yazan bayan arkadaşlardan gösterebilecek bir kişi, Glsm hanımdır. Ona da sanırım genel konularda iş vermiştik. Bayan olmakla bunun alakası yok. Ki zaten kendine güvenen birisi cinsiyetini ön plana çıkarmaz düşüncesindeyim.

Düşüncelerimiz uyuşuyor fakat ben şunu biliyorum ki, ne kadar bilimsel açıklamalar erkeklerin de ulaşabileceği yerde olsa da; samimi ve tecrübeyi isteyen genel blogların makale ihtiyacını erkekler verimli karşılayamaz. Bunu demek istedim. Yani bayan yazarları erkeklerden ayıran artılar, bloglara giren ziyaretçilerin bayanların tecrübesini dinlemek istediklerinde devreye giriyor. Öte yandan bir erkek de internetten yapacağı detaylı araştırmalar ile bayan sağlık konusunda makale yazabilir. Fakat bu zaman kaybı olacaktır. Bir bayan makaleyi daha kısa sürede yazabilir.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

iyi de öğretmenlik ve yüksek lisans öğrencisi olmak belli bir başarı seviyesi ile alakalıdır. Sınavlara girilir, bunu başaran bu ünvanı kazanır, başaramayan ünvanı kazanamaz. Hangi kurs bayanlık kursu veriyor ya da hangi okul bayanlık diploması veriyor ki?

Hocam bakın. Burada ayırt edemediğiniz bir konu var. Bir elektrik mühendisi eğitimini tamamlarken, uzun yıllar elektrik alanında eğitim alır. Bu bir branştır. Bunun kağıt üzerinde uzmanıdır. Ancak ben elektrik ustasıyım. İnşaate geldiğinde şu nedir diye bana sana sorar. Diyelim onda da uzman. Kişi eğitim aldığı branşta uzmandır. Eğitim ya da branş farklı bir şeydir, genel kültür çok farklı bir şeydir. Şimdi bir matematik öğretmeninin gerçek anlamda imla kurallarına uyup, devrik cümle olmadan uzun bir yazı yazacağının garantisini kim verebilir? Kimse veremez. Ama adam öğretmen olmuş. Bugün bir doktora bakın, keza bir idari amire bakın. Bu tür örnekleri çoğaltmak mümkündür. Adam çok devrik cümleler kuruyordur ama sınavlarında başarılıdır vs.

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
İşverenin isteği o yönde olduğu için makalesini ve emeğini satarken bunu belirtebilir. Siz nasıl deneyiminizi pazarlıyorsanız o da cinsiyetten gidebilir.

İŞVEREN NASIL YAZAR İSTER?
BİLGİLİ,
DENEYİMLİ,
SEO UYUMLU YAZAN,
ÖZGÜN,

Siz bu maddelerden bilgili makale yazarından makaleler demezsiniz de bayan yazardan dersiniz. Bu kısaca bayan konularında bilgiliyim, demektir.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Düşüncelerimiz uyuşuyor fakat ben şunu biliyorum ki, ne kadar bilimsel açıklamalar erkeklerin de ulaşabileceği yerde olsa da; samimi ve tecrübeyi isteyen genel blogların makale ihtiyacını erkekler verimli karşılayamaz. Bunu demek istedim. Yani bayan yazarları erkeklerden ayıran artılar, bloglara giren ziyaretçilerin bayanların tecrübesini dinlemek istediklerinde devreye giriyor. Öte yandan bir erkek de internetten yapacağı detaylı araştırmalar ile bayan sağlık konusunda makale yazabilir. Fakat bu zaman kaybı olacaktır. Bir bayan makaleyi daha kısa sürede yazabilir.

Bu konuda kısmi de olsa anlaştık. Çok hızlı yazabilen bir bayan bunu başarabilir. Ancak zaten işveren işi verirken, teslim süresini sorarak veriyor:) yavaş yazan bir bayanla, araştırma yapıp hızlı yazan bir erkek arasında yine fark olmayacaktır. İnanın o kadar makale yazdım ki. Şuan oturup bir diyet programı yazsam. Adına da "Ciho diyeti" desem, eminim ki hiçbir diyetisyen kalkıpta bu yanlış demeyecektir. :D Konu uzayacak müşteriler fırçalayacak ama, bayan olmanın yazı anlamında + hiçbir katkısı olamaz. Olsa da %0.5 olur. Çünkü bir kadın her kadın konusunda bilgili o-la-maz... Madem öyle versin teamwier iddia eden bayan arkadaşlarımızdan birisi, ben burada kendi kafamdan 5 kadın sorusu sorayım. En az 3 tanesine, tıbbi anlatımlarda yaparak cevap versin hiçbir yere bakmadan görelim.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Arkadaşlar bayanı erkeği boş verin şimdi, derdimiz o değil.
Son 2 haftada bu forumda neredeyse yok denecek kadar az iş var.
Bunun sebebi ortalama olarak 900 liraya yapılacak bir işin bir grup tarafından 225 liraya yapılması ya da yapılıyor olduğu iddia edilmesi.
***'dan ilan açar açmaz diğer yazarların iş haklarının elinden alınmaması için uçurulan bu kişi burada belki de 100 paket sattı.
Eğer bu ekip bir anda ortadan kaybolur, ekibi yöneten şahıs ban yer ve para veren, paket alan onlarca kişi mağdur olursa bunun sorumlusu alt taban uygulaması getirmeyen yönetimdir!
Wmaracı benim gözümde ***'dan çok daha kıymetli bir site, fakat artık buraya girmek bana pek bir şey kazandırmıyor, son dönemde çoğu kişinin iş bulamadığını da biliyorum.
Artık buna bir önlem alınmalı, bu daha fazla böyle giderse yakın zamanda makale bölümünde ticaret yapamıyor olacağız.

Makale ücretlerinde alt taban uygulaması istiyoruz, tam zamanı. admin
kabus54 ilkanbalkan cmddmc

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
İsteyen, istediği gibi (kurallar çerçevesinde) başlık açar. Gerisinin bir önemi yok.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al