wmaraci reklam

Lösemili Çocuklar İçin Kitap Yazacağım, Öneriler?

10 Mesajlar 1.294 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçenlerde sahilde kuzenim ve kardeşimle otururken lösemili küçük bir çocuk gördüm ve gidip güldürdüm. Daha sonra fark ettim ki o çocuğun kendi gülüşlerinde hissettiği mutluluk aslında beni de mutlu ediyordu.

Bir karar verdim, haftanın bir günü lösemili çocukları güldürmek için palyaçoluk yapacaktım fakat üniv. okumak için gittiğim yerde böyle bir imkanım yok malesef. Yani küçük bir ilçe olduğu için böyle bir şey yapabilmem imkansız.

Bende ne yapsam ne yapsam diye düşünürken aklıma kitap yazmak geldi.

Kitapların basım ücretleri gibi masrafları çıkarıldığında geriye kalan tüm paranın Lösev'e gitmesini sağlamayı düşünüyorum. Böyle bir şey için yazdığım kitap satılır mı?

Ne şekilde tanıtım yapabilirim? Lösemili minik kardeşlerimizi mutlu etmek için fikirlerinize ihtiyacım var. Kitaptan 5 kuruş kendime almayacağım. Kitabın satışından gelen tüm para masraflar çıkarıldığında Lösev'e gidecek.

Kitap içerisinde büyük anlamlar taşıyan diyaloglarla dolu ve sonu harika biten bir roman olacak.

Her türlü öneriye açığım şu an, oturup fedakarlık yapıp kitabı tüm enerjimle yazacak ve emek vereceğim. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
Aliihsansaran chackall Smyrna35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Bu fikrinizden ötürü sizi tebrik ederim.
Şöyle bir kitap yazabilirsiniz. Erol GÖKA 'nın "Hoşçakal" adlı bir kitabı vardı ve okudum. Bu kitapta ölüm ile ilgili bazı şeylerden bahsediyordu tek konu ama baya bir derindi.
Demek istediğim o kitapta kullanılan dil gibi bir dil kullanıp insanlara bu hastalık hakkında bilgiler/bilgilendirmeler yapıp ve onların hayatlarında ne gibi değişmeler olduğunu gözlemleyip bir kitaba dökebilirsiniz.
Kitabı yazdınız diyelim ilk bir düşük stok sınırı ile üretirsiniz atıyorum 100 stoklu bir seri yaparsınız. Eğer baktınız satılıyor daha sonra bu sayıyı bir daha bastırırsınız böyle böyle gider. Kitap yazarsanız ve satışa sunulursa bende almak isterim.
Tekrardan böyle çalışma için teşekkürler.
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Gerçekten sizi tebrik ederim. Her hangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen söyleyin. Reklam işinizi ben hallederim...

Sosyal olan her şey.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Bu fikrinizden ötürü sizi tebrik ederim.
Şöyle bir kitap yazabilirsiniz. Erol GÖKA 'nın "Hoşçakal" adlı bir kitabı vardı ve okudum. Bu kitapta ölüm ile ilgili bazı şeylerden bahsediyordu tek konu ama baya bir derindi.
Demek istediğim o kitapta kullanılan dil gibi bir dil kullanıp insanlara bu hastalık hakkında bilgiler/bilgilendirmeler yapıp ve onların hayatlarında ne gibi değişmeler olduğunu gözlemleyip bir kitaba dökebilirsiniz.
Kitabı yazdınız diyelim ilk bir düşük stok sınırı ile üretirsiniz atıyorum 100 stoklu bir seri yaparsınız. Eğer baktınız satılıyor daha sonra bu sayıyı bir daha bastırırsınız böyle böyle gider. Kitap yazarsanız ve satışa sunulursa bende almak isterim.
Tekrardan böyle çalışma için teşekkürler.

Asıl yorum attığınız için ben teşekkür ederim. Kitabı kesinlikle yazacağım. Bu benim bu konudaki son kararımdır. Çok güzel bir öneride bulundunuz, ölümü daha etkileyici bir anlatımla okuyucuya vererek, merakla dolu (sürükleyici) ve ara ara anlamlı diyaloglarla zenginleştirerek kitabın harika bir hal almasını sağlayabilirim.
Önerinizi kesinlikle değerlendireceğim.
Aslında WMAraci.com ailesi olarakta özel bir stok bastırılabilir, yaklaşımınız çok mantıklı.

Ek Olarak:

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Gerçekten sizi tebrik ederim. Her hangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen söyleyin. Reklam işinizi ben hallederim...

Teşekkür ederim, ihtiyaç olarak bütçem olmadığı için kitap bittikten sonra stokları arkadaşın dediği gibi önce azar azar bastırarak ilerleteceğimiz için sadece tanıtım kalıyor geriye. Belki sizin gibi birçok arkadaş kitabın tanıtımı konusunda yardımcı olmak isteyebilir.

Kitap bittikten sonra ilk işim size ÖM göndermek olacak, tekrardan teşekkür ederim katkıda bulunmak istediğiniz için.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
Öncelikle düşüncenizden dolayı sizi tebrik etmek gerekiyor. Eğer yayınevine kitabı beğendirirsen matbaa ve dağıtım masraflarını karşılıyorlar diye biliyorum, size de pek bir masraf çıkmıyor bu durumda.

Kitap basıldıktan sonra gereken ilgiyi forumun ve insanların göstereceğini düşünüyorum.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

mvk adlı üyeden alıntı

Öncelikle düşüncenizden dolayı sizi tebrik etmek gerekiyor. Eğer yayınevine kitabı beğendirirsen matbaa ve dağıtım masraflarını karşılıyorlar diye biliyorum, size de pek bir masraf çıkmıyor bu durumda.

Kitap basıldıktan sonra gereken ilgiyi forumun ve insanların göstereceğini düşünüyorum.

Aslında birkaç yazarın ev adreslerini öğrenip kitaba önsöz yazdırmayı düşündüm, eğer lösemili kardeşlerimiz için onlarda yardımcı olmak isterlerse muhtemelen önsözü yazarlar ama bu biraz uğraştıyor tabi, tanıdık vasıtasıyla yazdırılabilirse çok çabuk hallolur.

Aynen öyle oluyor, yayınevi o durumda masrafları karşılıyor ki o tür bir yayınevi basarsa kitap çok satacaktır, böylece Lösev'e insanlar belkide farkında bile olmadan çok fazla bağış yapacaklardır.

Kısacası o beğendirme kısmının sağlam bir yazara önsöz yazdırmaktan geçtiğini düşünüyorum ama bundan tam emin değilim hocam.

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Aslında birkaç yazarın ev adreslerini öğrenip kitaba önsöz yazdırmayı düşündüm, eğer lösemili kardeşlerimiz için onlarda yardımcı olmak isterlerse muhtemelen önsözü yazarlar ama bu biraz uğraştıyor tabi, tanıdık vasıtasıyla yazdırılabilirse çok çabuk hallolur.

Aynen öyle oluyor, yayınevi o durumda masrafları karşılıyor ki o tür bir yayınevi basarsa kitap çok satacaktır, böylece Lösev'e insanlar belkide farkında bile olmadan çok fazla bağış yapacaklardır.

Kısacası o beğendirme kısmının sağlam bir yazara önsöz yazdırmaktan geçtiğini düşünüyorum ama bundan tam emin değilim hocam.

Bence gayet güzel bir fikir. Kendinize benimsediğiniz amaçta çok güzel. Başarılı olacağını düşünüyorum.

Dediğim gibi büyük yayınevlerini arayın, görüşün. Diğer türlü matbaa ücretiydi, dağıtım ücretiydi bir sürü masraf yapmanız gerekecek ve fazla bir gelir yapamayacaksınız muhtemelen. Bence sosyal proje içeren bir kitap olduğu için yayınevlerine iyi bir kitap götürürseniz ve iyi bir sunum yapabilirseniz onaylanma ihtimali yüksek.

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Kitap için bende tanıtım yapabilirim bilginiz olsun.
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Asıl yorum attığınız için ben teşekkür ederim. Kitabı kesinlikle yazacağım. Bu benim bu konudaki son kararımdır. Çok güzel bir öneride bulundunuz, ölümü daha etkileyici bir anlatımla okuyucuya vererek, merakla dolu (sürükleyici) ve ara ara anlamlı diyaloglarla zenginleştirerek kitabın harika bir hal almasını sağlayabilirim.
Önerinizi kesinlikle değerlendireceğim.
Aslında WMAraci.com ailesi olarakta özel bir stok bastırılabilir, yaklaşımınız çok mantıklı.

Ek Olarak:

Teşekkür ederim, ihtiyaç olarak bütçem olmadığı için kitap bittikten sonra stokları arkadaşın dediği gibi önce azar azar bastırarak ilerleteceğimiz için sadece tanıtım kalıyor geriye. Belki sizin gibi birçok arkadaş kitabın tanıtımı konusunda yardımcı olmak isteyebilir.

Kitap bittikten sonra ilk işim size ÖM göndermek olacak, tekrardan teşekkür ederim katkıda bulunmak istediğiniz için.

Hocam tanıtımı ben bi vine çekerim sizin için oldukça da yüksek sayfalar da reklamınızı yaparım ve 100 liraya kadar reklam verebilirim Facebook'a siz yazın ve reklam için bana haber verin yeterli olacaktır.
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Kitap için bende tanıtım yapabilirim bilginiz olsun.

Tamamdır hocam, çok teşekkür ederim. Sizede ulaşacağım kitap bittikten sonra.

Ek Olarak:

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Hocam tanıtımı ben bi vine çekerim sizin için oldukça da yüksek sayfalar da reklamınızı yaparım ve 100 liraya kadar reklam verebilirim Facebook'a siz yazın ve reklam için bana haber verin yeterli olacaktır.

Çok çok teşekkür ederim, biter bitmez ulaşacağım, bu konu altından yardım edebilecek, reklam, tanıtım vs. yapabilecek herkese ulaşacağım tek tek.

Ek Olarak:

mvk adlı üyeden alıntı

Bence gayet güzel bir fikir. Kendinize benimsediğiniz amaçta çok güzel. Başarılı olacağını düşünüyorum.

Dediğim gibi büyük yayınevlerini arayın, görüşün. Diğer türlü matbaa ücretiydi, dağıtım ücretiydi bir sürü masraf yapmanız gerekecek ve fazla bir gelir yapamayacaksınız muhtemelen. Bence sosyal proje içeren bir kitap olduğu için yayınevlerine iyi bir kitap götürürseniz ve iyi bir sunum yapabilirseniz onaylanma ihtimali yüksek.

Olumlu düşünceleriniz beni dahada sıkı bağladı bu amaca, teşekkür ederim.
Yayınevleriyle mücadele edeceğim, elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al