wmaraci reklam

Sosyal Ağ Sitesine yeni bir boyut getirmeye hazırmısın ? Proje detayları içerde

30 Mesajlar 4.189 Okunma
wmaraci reklam

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Sosyal ağ ve Arama motoru projeleri artık bir beklenti gerçekten zor.

Arama motoru : Google Amca , Yandex , Bing zorr.
Sosyal ağ diyince : Facebook - Twitter

Sağlam proje ancak facebook , twitter gibi şirketlere 2, 3 kişi ile kafa tutulabilceğini hiç zannetmiyorumki şirket olsada aynı durum olur bence.

wmaraci
reklam

Krijgers Krijgers Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Uygun olduğumda detaylı bir şekilde inceleyeceğim ama sağlam görünüyor.

Yorumunuz için teşekkürler.

facekinq adlı üyeden alıntı

tutabilicek bir proje kodlama bilgim olsa başvurucam ama :)

neyse başarılar size.

İlgi alanlarınızı mail atarsanız gerekli olduğunda size ulaşabiliriz.

Genel : Katılmama sebebinizi belirtirseniz sevinirim.

Orkun adlı üyeden alıntı

15 Yaşındayım böyle güzel bir projeye katılmak isterdim ancak Yaşım müsade etmiyor :(

Sizde web ile ilgili alanlarınızı mail atarsanız gerekli olduğunda size ulaşabiliriz.

trgy adlı üyeden alıntı

Anlamiyorum herkes guzel bir proje falan filan demis ama kimse de sormamis ki proje ne? Ne ise yariyor? Genel sosyal ag sitesi mi kuracaksin yoksa niche site olarak mi kuracaksin? Gelir modeli ne? Kim neden sizi tercih etsin? Bir cok soru var sorulmasi gereken ama arkadaslarin sadece yazmak icin yazmis.

Acik olani yazayim mi bu proje baslar ve biter. Hatta baslar mi orasi bile muallakta. Ekip kurmak duzenli calismak o kadar kolay birsey degil.

Sana bunlari yaziyorum cunku 1 yildir hala uzerinde calistigim projem var ve hala da kafa yoruyorum.

dipnot: kendinizi gaza getirin ama kendinizi kandirmayin. Ben facebook'u gecmeye geliyoruz demistim mizahi demistim ama bir yandan da neden olmasin diyordum.. Mizahi bir anlam vardi. Sizde yapariz ederiz halleri var, ilk once bu halleri birakmalisiniz.

Merhaba.Yorumunuz için teşekkürler.Açmış olduğum konuda genel sorulara zaten cevap verilmiştir.Ben yinede sizin sorularınıza cevaplıyayım.

Proje nedir ? Sosyal ağ projesi
Ne işe yarıyor ? Arkadaşlarını bulmak,paylaşmak,yazışmak,konuşmak ,sosyal ağın yaptığı her şey + olarak kısıtlı belirtiğim özellikler.Ekibe girenler zaten bu özellikleri öğrenebilecek.

Genele hitap eden bir sosyal ağ sitesi olacak.

Gelir modeli ne ? Konuda da yazdığım gibi.Reklam yatırımı ve diğer yatırım işleri tabi ilerde mutlaka gözardı edilmeyecek işler arasında.Ama bu aşamaya gelene kadar zaten sistemi yazmış oluruz çünkü sistemi yazana kadar server olsun diğer masraflar olsun biz karşılıyoruz.Reklam için ciddi bir yatırım yapılacak elbette.Planlamayı buraya yazmayı gerekli görmediğim için açıklamaların yeterli olduğuna inanıyorum.

Kim neden sizi tercih etsin? Şu kadarını söyleyebilirim kesinlikle benzersiz özellikleri var.

trgy adlı üyeden alıntı

Kim neden sizi tercih etsin? Bir cok soru var sorulmasi gereken ama arkadaslarin sadece yazmak icin yazmis.

Bu yazınızdan konuyu iyi okumadığınızı çıkartabilirim.Tüm sorulara gerekli cevaplar verilmiş.Sizin sorduğunuz ve konuda olmayan ekstra bir soru göremiyorum.

Yapabileceğimize inandığımız için yaparız ederiz diyoruz.Buda bir sakınca görmüyorum.

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Çok güzel demişsin, yüzyüze görüşme işi basit. Ama genel itibariyle zor be kardeşim, reklam olmasın ama başka forumlarda sistem bile yazıldı. Milletin elinde kaldı. Bu tür şeyleri yapmak, sağlam bir ekibin 7/24 birlikte olmasıyla gerçekleşir. Maaşlı proje elemanların olacak, toplantılar gerçekleştireceksin.

Sosyal mecralar bundan 10 sene önce iki üç kişinin kurmasıyla tutabilecek projelerdi çünkü, böyle sistemler yoktu ve olmadığı için ne yapılsa o kulvarın en iyisi oluyordu.

Ve ilk olmadan dolayı köşeyi dönenler, rakip firmalar çıksada karşılarına, onların kendilerini geçmelerine fırsat vermiyor. :)

Çok farklı bir proje ise görüşülebilir, ama sosyal ağ sistemini artık istediğiniz yerinden tutun/çekin, tutturamazsınız. :)

Yorum için teşekkürler.Özel mesaj ile atabilir misiniz ? sistemi.Proje farklı evet.

SyncMaster adlı üyeden alıntı

Sosyal ağ ve Arama motoru projeleri artık bir beklenti gerçekten zor.

Arama motoru : Google Amca , Yandex , Bing zorr.
Sosyal ağ diyince : Facebook - Twitter

Sağlam proje ancak facebook , twitter gibi şirketlere 2, 3 kişi ile kafa tutulabilceğini hiç zannetmiyorumki şirket olsada aynı durum olur bence.

Eelimizden geleni yapmaya çalışacağız.Yorum için teşekkürler.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Ya yasin kucuk ya da hic darbe yememissin. Dediklerime hep hayalperest cevaplar vermissin.

Herneyse diyecegimi dedim onerimi yaptim bundan sonrasi sana kalmis.

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)

trgy adlı üyeden alıntı

Ya yasin kucuk ya da hic darbe yememissin. Dediklerime hep hayalperest cevaplar vermissin hep.

+ Katılıyorum. Biraz gerçekçi olmak lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

trgy adlı üyeden alıntı

Ya yasin kucuk ya da hic darbe yememissin. Dediklerime hep hayalperest cevaplar vermissin.

Yaşım küçük yada büyük hayalperestim yada değilim ben proje planını oluşturmuşum tüm cevaplara da araştırmalarımı yaparak cevap vermişim.Gerekli açıklamaları konuda belirtmişim sizin projeniz tutmadı onun projesi tutmadı diye kimse adım atmaz ise tabi sağlam projeler çıkmaz.

Bir şeyi yapabilmenin en önemli yolu inanmaktır.Bende inanarak cevap veriyorum.

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

Krijgers adlı üyeden alıntı

Yaşım küçük yada büyük hayalperestim yada değilim ben proje planını oluşturmuşum tüm cevaplara da araştırmalarımı yaparak cevap vermişim.Gerekli açıklamaları konuda belirtmişim sizin projeniz tutmadı onun projesi tutmadı diye kimse adım atmaz ise tabi sağlam projeler çıkmaz.

Bir şeyi yapabilmenin en önemli yolu inanmaktır.Bende inanarak cevap veriyorum.

Bende şunu demek istiyorum, ben inanarak doktor olamıyorum, çok inanıyorum bir mühendis gibi davranayım diyemiyorum. :)

İşin ehli olan proje yapımcıları var. Onların yanında 2 paragraf metin yazmak proje yapmak olmaz. :) Belediyeler bile temel düzeyde proje nedir kursları veriyor. Katılabilirsiniz.

Ama işe daha profesyonel bakmanız gerekir, buna iki - üç tane gönüllü kişi bulup bakmanız bir kere yanlış. Ben gönüllüyüm, iyice kodladım siteyi falan. Sonra aldım gittim her şeyi, nasıl ispatlarsın, o kadar emek, inanç duygusu, nereye gider? :rolleyes:

İşe profesyonel bakmak, sizin yalan söylediğinizi belirtmez. Sadece biraz daha pişmek diye bir şey var. Profesyoneller yapamazken, amatör birilerinin uğraşması gereksiz geliyor. Profesyonellerde artık aynı kulvarda cevaplarını aldıkları için, aynı sistemleri sadece o yolu tam olarak görememiş amatör ruhlu insanlar çıkarmaya çalışıyor. :)

Ben başarılar diliyorum yine de. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 31.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Bende şunu demek istiyorum, ben inanarak doktor olamıyorum, çok inanıyorum bir mühendis gibi davranayım diyemiyorum. :)

İşin ehli olan proje yapımcıları var. Onların yanında 2 paragraf metin yazmak proje yapmak olmaz. :) Belediyeler bile temel düzeyde proje nedir kursları veriyor. Katılabilirsiniz.

Ama işe daha profesyonel bakmanız gerekir, buna iki - üç tane gönüllü kişi bulup bakmanız bir kere yanlış. Ben gönüllüyüm, iyice kodladım siteyi falan. Sonra aldım gittim her şeyi, nasıl ispatlarsın, o kadar emek, inanç duygusu, nereye gider? :rolleyes:

İşe profesyonel bakmak, sizin yalan söylediğinizi belirtmez. Sadece biraz daha pişmek diye bir şey var. Profesyoneller yapamazken, amatör birilerinin uğraşması gereksiz geliyor. Profesyonellerde artık aynı kulvarda cevaplarını aldıkları için, aynı sistemleri sadece o yolu tam olarak görememiş amatör ruhlu insanlar çıkarmaya çalışıyor. :)

Ben başarılar diliyorum yine de. :)

İnanmak başarmanın yarısıdır.Demek istediğim bu.Ayrıca bilgisayar ve proje yönetimi konusunda bilgili olduğuma inanıyorum.Gönüllü aramıyoruz zaten şu andaki ekibimiz yazılım kısmını yapabilecek bilgide.Bende kendim yazılım kısmını geliştireceğim.Benim istediğim projenin yapılmasında bizlerle olmak isteyenlerin katılması.Herkesin desteği ile bu projenin yapılması.

Temennileriniz için teşekkürler.

darkdemon darkdemon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
1)Facebook ve twitter'da eksik olan ne?
2)İnsanları hangi özelliğiniz ile siteye çekmeyi planlıyorsunuz?
3)Yapacağınız projenin reklamını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?
4)Facebook ve twitter'ın benzeri bir sosyal ağ projesinin asla tutmayacağını biliyor musunuz?
5)Facebook ve twitter'ın uzman kodcularından daha iyi kodculara,tasarımcılara ve reklam giderine sahip misiniz?

Bu sorunların cevaplarını bekliyorum.Projenizde başarılar diliyorum.

• Üyelik 31.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

darkdemon adlı üyeden alıntı

1)Facebook ve twitter'da eksik olan ne?
2)İnsanları hangi özelliğiniz ile siteye çekmeyi planlıyorsunuz?
3)Yapacağınız projenin reklamını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?
4)Facebook ve twitter'ın benzeri bir sosyal ağ projesinin asla tutmayacağını biliyor musunuz?
5)Facebook ve twitter'ın uzman kodcularından daha iyi kodculara,tasarımcılara ve reklam giderine sahip misiniz?

Bu sorunların cevaplarını bekliyorum.Projenizde başarılar diliyorum.

Merhaba.Konuda belirtiğim şekilde mesaj yazdığınız için teşekkür ediyorum öncelikle.

1-) Facebook da amaç arkadaşlarını bulmak ve paylaşımda bulunmak.Artık aynı şeyleri yapmak dan sıkıldık derken twitter günümüzde popüler oldu.Ama pek de beklentileri karşıladığı söylenemez.Şu anda alternatif olarak kullanılan twitter değişime gitmeye çalışsa da özelliğini zamanla kaybedecek.Facebook kullanıcıları en yoğunu oyun ve paylaşım için sitede bulunuyor.Biz hem bu ihtiyaçları karşılarken hemde yeni fikrimizle ilgi almayı planlıyoruz.

2-) İnsanlar alternatif bir siteye yönelirken hem bu siteyi sevmeli hemde kalıcı olması sağlanmalı.Bu açıdan çok güzel bir özellik ile ilgi çekmeyi planlıyoruz.

3-) Reklama site çalışır haldeyken ihtiyaç olacaktır ve biz bunun için gerekli yatırımımızı yapacağız.Ayrıca bu alanda çalışan ayrı bir ekibimiz olacak.

4-) Kesinlikle biliyoruz.Dünyada eşi olmayan bir fikrimiz var merak etmeyin.

5-) Bunun için çalışıyoruz zaten.Yazılım konusunda pek sıkıntımız yok.Tasarım konusunda ekibimiz var fakat dahada güçlendirmeyi planlıyoruz.

DemAktas DemAktas DemAktas Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılar dilerim projenizde

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al