wmaraci reklam
lidertakipci

WMAracı mı Yavaş Yoksa İnternette Ticaret Bitiyor mu?

96 Mesajlar 8.781 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mgtdizayn mgtdizayn Seo Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 38 / 10
  • Ticaret 3, (%100)
piyasanın düşmesi normal okullar bitti :) Kurumsal firmalardaki çalışanlar vs tatil e gitmeye başladı tatil zamanları kurumsal firmalar forumlarda fazla aktif olmazlar çoluk çocuk piyasayı düşürdüğü için, Ben kendimden örnek vereyim çocuklar 1,5 TL domain alıp sponsor hostingden yararlanıp site başı 5 tl tanıtım yazısı satan bir çok çocuk var her forumda O yüzden benden hizmet alanlar bilir zaten beni yaz dönemini elaman eksikliğinde forumlarda aktif olmam fazla ama verilen işler kesinlikle aksamaz.

wmaraci
reklam

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Bende katılıyorum destek çok zayıf o yüzden ve bizim arkadaşlarımız yeniliğe ayak.uydurmalarjni bekliyoruz

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Tema, script: Hangi sektörde olursa olsun, Türk coderlerin hazırladığı temalar hep birbirine benziyor. Ve artık bu durumdan sıkıldım. Bu yüzden warez veya themeforest'a yöneliyor insanlar. Ki, haklılar da.

Alan Adı: İnsanlar artık ucuza domain reglemeyi biliyorlar. Godaddy, NS, gibi yabancı siteler mevcut herkesin bildiği gibi.

Makale: "Copy-paste varken, makale alımına ne gerek var?" tipik türk kafası. Sonra niye sitemin hit'i düşük?

NOT: Havuz gibi bir sistem gelmediği sürece bu piyasa böyle devam edecektir. İnsanlar dolandırılma korkusunda iş yapmak istemiyorlar.
ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Tema, script: Hangi sektörde olursa olsun, Türk coderlerin hazırladığı temalar hep birbirine benziyor. Ve artık bu durumdan sıkıldım. Bu yüzden warez veya themeforest'a yöneliyor insanlar. Ki, haklılar da.

Alan Adı: İnsanlar artık ucuza domain reglemeyi biliyorlar. Godaddy, NS, gibi yabancı siteler mevcut herkesin bildiği gibi.

Makale: "Copy-paste varken, makale alımına ne gerek var?" tipik türk kafası. Sonra niye sitemin hit'i düşük?

NOT: Havuz gibi bir sistem gelmediği sürece bu piyasa böyle devam edecektir. İnsanlar dolandırılma korkusunda iş yapmak istemiyorlar.

Aynen katılıyorum. Tema script vs gibi olaylar için Türkiye de themeforest tarzı bir sistem açılmalı veya ona benzer kuçuk bir sistem. Türkiye de temaların çoğu birbirine benziyor. Örneğin sitem için wp magazine ( dergi ) temaları arıyordum. Turkiyede bu tarz kodlayan kişi yok (veya benim gorduğum aktif olarak satış yapan yok ).

Şuda bir gerçek 100 tl ye Turkiyede satılıyor genelde temalar. Bize çok geliyor. Themeforestte ki tema sanki kaç para ? Ortalama 48-63 $ civarında. TR parasıyla da aynı fiyata denk geliyor. Ha şu var o temalar kadar göze hoş durmuyor bence.

wmaraci
wmaraci

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

Skala adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum. Tema script vs gibi olaylar için Türkiye de themeforest tarzı bir sistem açılmalı veya ona benzer kuçuk bir sistem. Türkiye de temaların çoğu birbirine benziyor. Örneğin sitem için wp magazine ( dergi ) temaları arıyordum. Turkiyede bu tarz kodlayan kişi yok (veya benim gorduğum aktif olarak satış yapan yok ).

Şuda bir gerçek 100 tl ye Turkiyede satılıyor genelde temalar. Bize çok geliyor. Themeforestte ki tema sanki kaç para ? Ortalama 48-63 $ civarında. TR parasıyla da aynı fiyata denk geliyor. Ha şu var o temalar kadar göze hoş durmuyor bence.

Türkiye'de themeforest tarzı 1-2 girişim oldu hala aktif mi bilgim yok. Fakat fazla destekçisi olmadı diye biliyorum. Bana göre, themeforestte ki temalara verdiğiniz ücret gerçekten değiyor. Sadece ilk aldığınızda TR'ye dönüştürmesinde biraz uğraşırsınız o kadar. Ayrıntılı paneli, kurulum dosyası vb. herşeyi ile birçok yararlı yanı mevcut. TR coderleri biraz beyin fırtınası yapıp değişik temalar kodlamalı diye düşünüyorum.

ART ART WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

mgtdizayn adlı üyeden alıntı

piyasanın düşmesi normal okullar bitti :) Kurumsal firmalardaki çalışanlar vs tatil e gitmeye başladı tatil zamanları kurumsal firmalar forumlarda fazla aktif olmazlar çoluk çocuk piyasayı düşürdüğü için, Ben kendimden örnek vereyim çocuklar 1,5 TL domain alıp sponsor hostingden yararlanıp site başı 5 tl tanıtım yazısı satan bir çok çocuk var her forumda O yüzden benden hizmet alanlar bilir zaten beni yaz dönemini elaman eksikliğinde forumlarda aktif olmam fazla ama verilen işler kesinlikle aksamaz.

İş kalitesi konusunda müşteriyi nasıl bilinçlendireceğiz peki? Böyle oturup bekleyecek miyiz? Önerileriniz nedir?

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

Bende katılıyorum destek çok zayıf o yüzden ve bizim arkadaşlarımız yeniliğe ayak.uydurmalarjni bekliyoruz

Toplu tema-script satışı yapan arkadaşların bu şikayetleri okumaları gerekiyor.

Roycolt adlı üyeden alıntı

Tema-script satıcılarının ve forum yönetiminin bu konulara el atması gerekiyor.

Alan adı konusunda ne yapılabilir bilmiyorum. Sizin öneriniz nedir? Firmalar ne gibi aksiyonlar almalı?

http://link.tl/hIAv

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Yazıların hepsini okumadım ama sahtekarlığı engellemek adına tüm webmaster sitelerinin ortak olarak kullanabilecek bir veri tabanı olsa nasıl olur. Örneğin wmaracında sahtekarlıktan ban yiyen bir kişi farklı kullanıcı adı altında *** sitesinde sahtekarlık yapabiliyor. Bunu engellemek amacı kredi kartı cep no ve tc kimlik no ile kayıtı sağlayabilsek ve bu açılan web sitesinde sorgulama yaptığımızda kullanıcıların geçmişini(diğer sitelerde)görebilme imkanı olsa biraz daha güven ortamı olabilir.

https://www.ozgurblog.net/

ART ART WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Yazıların hepsini okumadım ama sahtekarlığı engellemek adına tüm webmaster sitelerinin ortak olarak kullanabilecek bir veri tabanı olsa nasıl olur. Örneğin wmaracında sahtekarlıktan ban yiyen bir kişi farklı kullanıcı adı altında *** sitesinde sahtekarlık yapabiliyor. Bunu engellemek amacı kredi kartı cep no ve tc kimlik no ile kayıtı sağlayabilsek ve bu açılan web sitesinde sorgulama yaptığımızda kullanıcıların geçmişini(diğer sitelerde)görebilme imkanı olsa biraz daha güven ortamı olabilir.

Mükemmel olur doğrusu.

http://link.tl/hIAv

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)
wmaracinin tek hatası artık wmaracına kolayca üyeligin olmadıgına kullanıcılarını göstermek... 2 kere darbe yedim burada mesala ilkini um ursamadım ufak diye ama ikinci darbe 87 tl idi...! Yani dışarıdan adam geliyor kolayca üye oluyor makale satıyorum diyor ücreti gönderin deyip bu şekilde 10 kişiden para alsa al sana temiz 100 tl sonrada topukla.... hal böyle oluncada makale yazdıracagıma kendim yazarım diyor... KESİNLİKLE WMARACI yetkilileri bu kolay üyeligi ortadan kaldırmalılar ozaman ticaret olan güven yeniden yükselebilir..
ART

kişi bu mesajı beğendi.

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Ortak veritabanı fikri hoşuma gitti aslında biraz para olsa bi site kurulur sırf bu internet üzeri ticaret için wmaraci *** fuub iyinet gibi forumlar ile de anlaşılır oraya yönlendirirler e ticaret kısmını site içinse TC kimlik sistemli onaylama koyulabilir eğer dolandırılma gibi bir şey olursa polise bilgiler yollanır site tarafından

Biraz birikmiş olsa aslında güzel proje olurdu özel script vs lazım tabi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al