wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube için profesyonel bir ekip fikri var! Profesyonel fikir

14 Mesajlar 1.530 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır düşündüğüm bir şey var. Bu konuda çok ciddi düşünüyorum ve bu işi yapmak isteyenlerle karşılıklı olarak bir yerde oturup konuşmak istiyorum. Projeyi direkt olarak buraya yazıyorum ama detayları özel mesaj ile anlatacağım. Çünkü ileride istekli kişilerle yapabileceğim bu projeyi başkasının çalmasını istemiyorum. Türkiye'de diziler kadar izlenen birşey var. Oda Yooutube kanalları. İnsanlar gerçekten çok ciddi paralar kazanıyorlar. Türk birisi günlük hayatını çekerek 2 günde bir video koyuyor ve aylık 10 bin lira kazanıyor. Üstelik sadece 60 70 bin izlenme ve botlarla yapıyorlar bunları. Kendileri Younow canlı yayınlanarda Youtube eğitimi vermişlerdi ordan biliyorum.

Proje: Bugün makyaj kanallarının veya Youtube kanallarının tutmasının sebebi günlük olarak video atılması ve insanların gerçekten kaliteli birşey izlemek istemesi. HD birşeyler izlemek istemesi. Ben günlük olarak 15 dakikalık videolar koymak istiyorum. Ama burada videodan çok önemli olan şey montaj olacak. Çünkü en çok oynanan askeri oyunları düşünün. Hepsi efekt müzikleri yüzünden bu kadar çok heyecanalndırıyor ve insanları ekran başına bağlıyor. Bizde İstanbul'un bazı semtlerinde askeri ya da aksiyon, gerilim yaratacak videolar çekeceğiz. Sahte silahlar, gerçek giysiler başlangıç için yeterli olacaktır. Ama montaj kısmında silah efektleri, gerilim müziği efektleri koyacağız. Herkesi tam anlamıyla ekrana bağlayacağız. Bugün dünya üzerinde bunu yapan hiçkimse yok. İnanın dünya bizi konuşabilir. Yapabiliriz. Oyun kanalı olanları, makyaj kanalları olanları konuşuyorlar bizi de konuşacaklar! Bu işi yapmak isteyen insanlarla boş zamanlarda denemeler yapabiliriz. Ama gerçekten çok ciddi maddi yatırımlar yapabilirim bu işe. Detaylar için pm isteyebilirsiniz. Uzunca anlatıcam.

wmaraci
reklam

General1 General1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek sdadsa
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu işte anlamadığım tek bir nokta var bu kadar emek veriliyor neden hiç birşey tutmuyor sadece youtube olarak değil tüm daldan dediğin gibi adam 2 kıçı kırık video atıyor dünya para kaldırıyor çözülemez bi durum. Ya onlar çok zeki yada biz çok malız

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Bu işler o kadar kolay değil emek vermek gerekiyor. 2 yıldır emek veriyorum daha yeni bu ayki kazancım 1.000 tl oldu. Ayda 10-20 bin lira kazanmak için ciddi emek vermek gerekiyor.

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

General1 adlı üyeden alıntı

Hocam bu işte anlamadığım tek bir nokta var bu kadar emek veriliyor neden hiç birşey tutmuyor sadece youtube olarak değil tüm daldan dediğin gibi adam 2 kıçı kırık video atıyor dünya para kaldırıyor çözülemez bi durum. Ya onlar çok zeki yada biz çok malız

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Bu işler o kadar kolay değil emek vermek gerekiyor. 2 yıldır emek veriyorum daha yeni bu ayki kazancım 1.000 tl oldu. Ayda 10-20 bin lira kazanmak için ciddi emek vermek gerekiyor.

İstanbul'da yapılan Youtube Akademi etkinliğine gittim. Ayrıca Kristal Elma'ya da gittim. Reklam verenler bu işe ciddi bakıyorlar. Türkiye için konuşuyorum. Makyaj ve oyun kanallarına kendi ek gelirleri dışında ürün tanıtımları veriliyor. Girip hepsine teker teker bakabilirsiniz. Bakın buraya tıklayın veya buraya videoyu izleyin. Bu iş o kadar zor değil. Profesyonel yapalım derken gidip prodüksiyon şirketi açalım demiyorum ki zaten. Ahmet Bey, zaten emek vereceğiz. Belki günlerce montaj yapacağız. Ama bu işin sonrası da var elbette. Youtube üzerinde bir akım oluşturabiliriz. Oluşturursak o zaman düşünün birde. Youtube Nedir kanalı bir anda patladı. Cem Yılmaz kanala konuk oldu arkadaşlar. Biz ciddiye alırsak, ciddi yerlere geliriz.
General isimli kullanıcıya yazıyorum bunu da, profesyonellik aslında kurumsallıktır. İnsanların kanala abone olması için kurumsallık gerekiyor. Youtube kanalı videosu, resmi, profesyonel videolar. Güncel videolar ve en önemlisi ulaşılabilirlik. Bugün adana merkez patlıyor herkes videosunu Halil söyletmez ve ekibi patlattı. Ama bu grup asla bu işten para kazanamadı. Şarkıcıda, klibi çekende. Hiç kimse. Çünkü kurumsallık yoktu. Profesyonellik yoktu.

wmaraci
wmaraci

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Evet ciddi emek verecek kişilerle ciddi işler yapılıyor. Nedir kanalı vs. medya şirketine bağlı olduğu için işin içinde birazda parada konuşuyor gelen konuklar için :) Ama farklı ve ilgi çeken şeyler yapılırsa harikulade tutabilir. Yaşadığın şehirde böyle bir ekip oluşturabilirsen bu dediklerin anlam kazanabilir. Bol şans :)

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Evet ciddi emek verecek kişilerle ciddi işler yapılıyor. Nedir kanalı vs. medya şirketine bağlı olduğu için işin içinde birazda parada konuşuyor gelen konuklar için :) Ama farklı ve ilgi çeken şeyler yapılırsa harikulade tutabilir. Yaşadığın şehirde böyle bir ekip oluşturabilirsen bu dediklerin anlam kazanabilir. Bol şans :)

Teşekkürler. Bugün bu konuyu okuyanlara hatırlatmak istediğim birşey var. Hayrettin sosyal medya ile ünlenmiş ve ekranlara çıkmış biridir. Youtube üzerinden ciddi paralar kazanıyor şuan.

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

İstanbul'da yapılan Youtube Akademi etkinliğine gittim. Ayrıca Kristal Elma'ya da gittim. Reklam verenler bu işe ciddi bakıyorlar. Türkiye için konuşuyorum. Makyaj ve oyun kanallarına kendi ek gelirleri dışında ürün tanıtımları veriliyor. Girip hepsine teker teker bakabilirsiniz. Bakın buraya tıklayın veya buraya videoyu izleyin. Bu iş o kadar zor değil. Profesyonel yapalım derken gidip prodüksiyon şirketi açalım demiyorum ki zaten. Ahmet Bey, zaten emek vereceğiz. Belki günlerce montaj yapacağız. Ama bu işin sonrası da var elbette. Youtube üzerinde bir akım oluşturabiliriz. Oluşturursak o zaman düşünün birde. Youtube Nedir kanalı bir anda patladı. Cem Yılmaz kanala konuk oldu arkadaşlar. Biz ciddiye alırsak, ciddi yerlere geliriz.
General isimli kullanıcıya yazıyorum bunu da, profesyonellik aslında kurumsallıktır. İnsanların kanala abone olması için kurumsallık gerekiyor. Youtube kanalı videosu, resmi, profesyonel videolar. Güncel videolar ve en önemlisi ulaşılabilirlik. Bugün adana merkez patlıyor herkes videosunu Halil söyletmez ve ekibi patlattı. Ama bu grup asla bu işten para kazanamadı. Şarkıcıda, klibi çekende. Hiç kimse. Çünkü kurumsallık yoktu. Profesyonellik yoktu.

Bu işler elbette imkansız değil ama öyle çok kolay falan da değil. Nedir kanalı 1 yıl önce Youtube'a gelmiş bir kanal. Bundan önce 1 yıldan uzun bir süre Dailymotion'daydı Billur Bolu diye.

Bu kanalın yönetmeni var, yönetmen yardımcısı var. Yönetmen olan adam daha önce neler yapmış bir araştır. Hatta keşke Kristal Elma'da kendisine sorsaydın :) Çektiği kamera nedir, ses, mikrofon nasıl, ışık nasıl bir araştır. Adamların seti var. Mekanları var. Arkada çalışan en az 2-3 kişi daha var. Sunucu apayrı bir olay. Şu anki kızın bir hayatına, eğitimine bak.

Yani bu işler 'bir anda patladı' diye olmuyor. Bu nedir kanalı Dailymotion da tek kuruş para kazanmamış, cepten yemiş, her hafta özgün konu, özgün bir şekilde video eklemiş. Belli bir kitle oluşturmuş. Ama kimse hala tanımıyor. Adamlar devam ediyorlar. Bırakmıyorlar. 1 yıl. Tekrar ediyorum, 1 yıl. Az gibi geliyor ama kolay bir şey değil bu.

Bunun ötesinde de Youtube'a geçtikten sonra da hemen patlamıyorlar. Spiker değiştiriyorlar. Gene hemen patlamıyorlar. Gene devam.

Bu konuda çok daha uzun şeyler yazarım ama vaktim yok. Hiçbir şey imkansız değildir, bu konuda hemfikiriz fakat Nedir gibi popüler bir kanal olmak öyle kolay şeyler değil...

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Bu işler elbette imkansız değil ama öyle çok kolay falan da değil. Nedir kanalı 1 yıl önce Youtube'a gelmiş bir kanal. Bundan önce 1 yıldan uzun bir süre Dailymotion'daydı Billur Bolu diye.

Bu kanalın yönetmeni var, yönetmen yardımcısı var. Yönetmen olan adam daha önce neler yapmış bir araştır. Hatta keşke Kristal Elma'da kendisine sorsaydın :) Çektiği kamera nedir, ses, mikrofon nasıl, ışık nasıl bir araştır. Adamların seti var. Mekanları var. Arkada çalışan en az 2-3 kişi daha var. Sunucu apayrı bir olay. Şu anki kızın bir hayatına, eğitimine bak.

Yani bu işler 'bir anda patladı' diye olmuyor. Bu nedir kanalı Dailymotion da tek kuruş para kazanmamış, cepten yemiş, her hafta özgün konu, özgün bir şekilde video eklemiş. Belli bir kitle oluşturmuş. Ama kimse hala tanımıyor. Adamlar devam ediyorlar. Bırakmıyorlar. 1 yıl. Tekrar ediyorum, 1 yıl. Az gibi geliyor ama kolay bir şey değil bu.

Bunun ötesinde de Youtube'a geçtikten sonra da hemen patlamıyorlar. Spiker değiştiriyorlar. Gene hemen patlamıyorlar. Gene devam.

Bu konuda çok daha uzun şeyler yazarım ama vaktim yok. Hiçbir şey imkansız değildir, bu konuda hemfikiriz fakat Nedir gibi popüler bir kanal olmak öyle kolay şeyler değil...

Açıkçası böyle çok biliyormuş gibi konuşmandan hiçbirşey anlamadım. Kristal Elma'da herkesle konuşamıyorsun öyle. Herkes kendi belirlediği alanda yer alıyor. Youtuber ayrı, misafirler ayrı kartlar ile ayr ıyerlerde yer alıyorlar. Kendinize neden bu örneği veya senaryoyu seçiyorsunuz? Bugün DAYS adlı bir VLOG kanalı açıldı. Daha 2 hafta oldu açılalı ve her videosu en az 100k izlenme alıyor. Üstelik gözünüzde büyüttüğünüz yönetmenler, binlerce liralık kameralar, bir yıllık deneyimler, yılların çekim açıları falan da yok. Yani zaten bu konuyu böyle bir forumda açmakla yanlışlık yaptım. Çünkü çözüm üretmek yerine herkes bir sorun buluyor. Herkes bir engel koyuyor. Ya biraz girişimci olalım. Sorun değil çözüm üretelim.

Son olarak bana karşı tepkinize ufak bir yanıt vermek istiyorum saygılı bir şekilde. Bugün iki sevgilinin açtığı VLOG kanalının videoların izlenme sayısı en az 100k oluyorsa ve bunları Nedir kanalı gibi profesyonel çalışmalarla yapmıyorlarsa ortada çok büyük bir başarı vardır. Emeklerin boyutu ölçülemez, emek emektir. Hepsi sanattır. Nedir kanalı veya herhangi bir kanalının büyümeme, izlenmeme durumları başarısızlıktır. Siz başarısızlık örneği vererek, hem ortaya koyulan fikri, hem de daha işe başlamadan, adım atmadan beni başarısız sayıyorsunuz.

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Days'i örnek vermişsin hemen bakayım dedim. İlk videosunu yani 2 hafta önceki videosuna baktım Duygu Özaslan diye bir bayan da videoda. Onun kanalına baktım ve o kanalda da days'in sahibini gördüm. Yani arkadaşlar ve bu iş desteklenerek oluşan bir iş. İlk videoda 270k abonesi olan biriyle birlikte. Baktığın zaman ayrıca her şey profesyonel. Makinalar olsun, mekanlar olsun, Mekanlar biraz zengin işi diyebiliriz. Örneğin restoran, kıyafet mağazası mango, zara gibi. Yani ilk haftada o kadar izlenmesi destekten başka bir şey değil. Konsept demiş ama video da hiç bir şey yok. Saçmalıktan başka.

http://mertaluc.net

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Ek Olarak:

seoakcy adlı üyeden alıntı

Açıkçası böyle çok biliyormuş gibi konuşmandan hiçbirşey anlamadım. Kristal Elma'da herkesle konuşamıyorsun öyle. Herkes kendi belirlediği alanda yer alıyor. Youtuber ayrı, misafirler ayrı kartlar ile ayr ıyerlerde yer alıyorlar. Kendinize neden bu örneği veya senaryoyu seçiyorsunuz? Bugün DAYS adlı bir VLOG kanalı açıldı. Daha 2 hafta oldu açılalı ve her videosu en az 100k izlenme alıyor. Üstelik gözünüzde büyüttüğünüz yönetmenler, binlerce liralık kameralar, bir yıllık deneyimler, yılların çekim açıları falan da yok. Yani zaten bu konuyu böyle bir forumda açmakla yanlışlık yaptım. Çünkü çözüm üretmek yerine herkes bir sorun buluyor. Herkes bir engel koyuyor. Ya biraz girişimci olalım. Sorun değil çözüm üretelim.

Son olarak bana karşı tepkinize ufak bir yanıt vermek istiyorum saygılı bir şekilde. Bugün iki sevgilinin açtığı VLOG kanalının videoların izlenme sayısı en az 100k oluyorsa ve bunları Nedir kanalı gibi profesyonel çalışmalarla yapmıyorlarsa ortada çok büyük bir başarı vardır. Emeklerin boyutu ölçülemez, emek emektir. Hepsi sanattır. Nedir kanalı veya herhangi bir kanalının büyümeme, izlenmeme durumları başarısızlıktır. Siz başarısızlık örneği vererek, hem ortaya koyulan fikri, hem de daha işe başlamadan, adım atmadan beni başarısız sayıyorsunuz.

Neden çok biliyormuş gibi bir konuşma içinde olduğumu düşündüğümü anlamamakla birlikte, bildiklerimi söyledim. Bilmediklerimi de araştırman gerektiğini söyledim. Milyonluk kamera diye bir cümlem yok. Araştır dedim sadece. 2 haftalık bir VLOG 100k izleniyor ise bu başarıdan öte bir şeydir. Kulağıma da aşırı abartı geldi 2 haftada 100k ama gene de olmaz demeyeceğim, evet, olabilir.

Bir yönetmeni falan gözümde de büyütmedim. Adamın background unu araştır dedim sadece. Hem bilgilenmen adına, hem de yol göstermesi açısından. 'Sorun değil, çözüm' demişsin. Yazdıklarımda anlayana çözüm mevcut. Başaran adamı araştıracaksın. Neyi doğru yapmış, nasıl yapmış, ne zaman yapmış...Bunu söyledim zaten.

Ayrıca 'Nedir?' kanalı örneğini verdiğin için bu örnek üzerinde durdum ki tanıdığım için de ufak bir özet geçmek istedim. İmkansız diye bir şey yok. Başarısızlık örneği değil, aksine vermiş olduğun başarı örneğini açtım sana, anlattım. Seni başarısız sayan tek bir cümlem ya da imam yok. Yazdıklarımı nerenle okudun gerçekten merak ediyorum ama derin bir nefes al ve yazdıklarımı tekrar lütfen oku...

Sana ve fikrine en ufak bir muhalefetim olmadı ve üstüne de yardımcı olmak adına bildiklerimi anlattım, zaman harcadım. Bu saldırgan tavrının neden kaynaklandığını halen anlamamakla birlikte, yaşının heyecanına verip konuyu uzatmayacağım.

Ek Olarak:

mertaluc adlı üyeden alıntı

Days'i örnek vermişsin hemen bakayım dedim. İlk videosunu yani 2 hafta önceki videosuna baktım Duygu Özaslan diye bir bayan da videoda. Onun kanalına baktım ve o kanalda da days'in sahibini gördüm. Yani arkadaşlar ve bu iş desteklenerek oluşan bir iş. İlk videoda 270k abonesi olan biriyle birlikte. Baktığın zaman ayrıca her şey profesyonel. Makinalar olsun, mekanlar olsun, Mekanlar biraz zengin işi diyebiliriz. Örneğin restoran, kıyafet mağazası mango, zara gibi. Yani ilk haftada o kadar izlenmesi destekten başka bir şey değil. Konsept demiş ama video da hiç bir şey yok. Saçmalıktan başka.

Dostum, Duygu denen kızın kaç takipçisi var bir bak :) Kaç yıllık Youtuber. Deli gibi makyaj vs. reklamlarından para kaldırıyor. Hani şu H&M in bir marka ile olan anlaşması ve Fatih Ürek vs. nin de olduğu izdihama sayılı davet edilenlerden :)

Biri çıkmış da bir kanal açmış, 2 haftada 234234k izlenmiş diye bir şey yok. Benim 3423424324 k takipçili kanalım var. Arkadaşımsın sen de benim. Ya da bana para veriyorsun, kanalımda çıkıp takipçilerine reklam yapıyorsun. Ya da aynı medya şirketinin 'çalışanı'yız. Yeni kanal açıyoruz. Tek bir kanalda olmamak, farklı sektörlere yönelmek için.

Bildiğim çok şey var. Bilmediğim çok çok şey var. Vaktim olduğunca gene yazarım, saat oldu 3. Ama 'haydi gençler, bir youtube kanalı açıp parayı kıralım' diye bu işler olmayalı çok sene oluyor.

Olmaz mı ? Elbette olur. Ama doğru adımları atarak. İlk amaç para kazanmak olduğu için her şeyde başarısız olunuyor zaten...
AhmetUcar

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al