wmaraci reklam

Fragman yayınladığım sitem için ifadeye çağrıldım

25 Mesajlar 5.331 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tarantula901 tarantula901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Sitemizde fragman yayınlamak yasal değilmiş bunu öğrendim.

Bugun ifadeye çağrıldım 2 film fragmanı için, iki filmde türk filmi fragman olmasına rağmen neden şikayet ederler anlamıyorum. Fragman yayınlamak adamlara destek olmak dışında ne ifade ediyor anlamıyorum.

İfade verdikten sonraki süreç nedir daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı varsa sonucu ne oldu

wmaraci
reklam

JackDanieLs JackDanieLs WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Geçmiş olsun dediğiniz gibi yayınlamanız destek veriyor fakat site film sitesi miydi?

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Film sitesi değil portal gibi bir site izlediğim yada fragmanını gördüğüm filmleri eklediğim bir bölüm oluşturmuştum filmleri tanıtabileceğim. Eklediğim fragmanlarda youtubeden kendi kanallarından bulabiliyorsam ekliyorum yada büyük kanallardan eklemeye çalışıyordum.

saçma bir şekilde şikayet edilmesi beni şaşırttı arama sonuçlarında bile ilk 10 da yokum :D

yakingeleceksite yakingeleceksite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de yayınlamıştım yazımın birinde fakat sorun olmadı. İlerleyen zamanlarda sorun olabilir ise kaldırayım mı? Siz videoyu yükleyerek mi paylaştınız yoksa link kullanarak mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Direk youtube üzerinden link verdiyseniz sorun çıkmaması lazım. Millet pandemide iyice kafayı yedi. Önüne gelen en ufak şeyden dava açıyor.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Fragmanlara telif atıyorlar. Daha önce de birilerinin başına geldi. Benim de telif ile başım dertte şuan. Temmuzda mahkemem var. Sosyal paylaşım sitemde bir üye şarkı sözü paylaşmış ve yorum olarak da iframe koduyla youtube şarkısı paylaşılmış. Paylaşan ben değilim, eski üyelerden biri ama ifadeye çağrıldım. İfademin sonucu leyhime sonuçlandı. Ama karşı taraf karara itiraz etti. Savcı da bu sefer uzlaşmaya verdi bizi. Uzlaşmada 11bin TL para istediler benden. İşsizim, kirayıcım veremem dedim ama yardımcı olmadılar hiç. 3bin teklif ettim kabul etmediler. Haliyle uzlaşma sağlanamadı ve rapor tekrar savcıya gitti. Savcı da son olarak mahkeme kararı verdi. Şimdi de mahkemede derdimi anlatacam. Kaybedersem suçsuz yere 11bin + mahkeme masraflarını ödemek zorunda kalacam. 20bine yakın bulur heralde o zaman.
tarantula901

kişi bu mesajı beğendi.

JackDanieLs JackDanieLs WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 2, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Fragmanlara telif atıyorlar. Daha önce de birilerinin başına geldi. Benim de telif ile başım dertte şuan. Temmuzda mahkemem var. Sosyal paylaşım sitemde bir üye şarkı sözü paylaşmış ve yorum olarak da iframe koduyla youtube şarkısı paylaşılmış. Paylaşan ben değilim, eski üyelerden biri ama ifadeye çağrıldım. İfademin sonucu leyhime sonuçlandı. Ama karşı taraf karara itiraz etti. Savcı da bu sefer uzlaşmaya verdi bizi. Uzlaşmada 11bin TL para istediler benden. İşsizim, kirayıcım veremem dedim ama yardımcı olmadılar hiç. 3bin teklif ettim kabul etmediler. Haliyle uzlaşma sağlanamadı ve rapor tekrar savcıya gitti. Savcı da son olarak mahkeme kararı verdi. Şimdi de mahkemede derdimi anlatacam. Kaybedersem suçsuz yere 11bin + mahkeme masraflarını ödemek zorunda kalacam. 20bine yakın bulur heralde o zaman.

Çok kötü bi durum. geçmiş olsun ödeyemezseniz de hapis yatıyorsunuz borcunuz kadar bildiğim kadarıyla

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

JackDanieLs adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun dediğiniz gibi yayınlamanız destek veriyor fakat site film sitesi miydi?

Fragmandan dolayı telif yiyenlerin sonucu ne oldu acaba, bu konuda bilgin var mı.

Youtube linkinin sahibi farklı kişi mi yoksa şarkınının sahibinin mi.

Üyen paylaşmasına rağmen sizi etkiliyormuymuş o kişiyi ilgilendirmesi lazım değilmiydi dikkat etmek gerekiyormuş demekki.

Siz o içerikten gelir sağlıyormuydunuz?

Avukatınız var mı?

yakingeleceksite adlı üyeden alıntı

Ben de yayınlamıştım yazımın birinde fakat sorun olmadı. İlerleyen zamanlarda sorun olabilir ise kaldırayım mı? Siz videoyu yükleyerek mi paylaştınız yoksa link kullanarak mı?

Eğer o film yada fragmanın sahibinin insafına göre değişiyor sanırım.

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

Direk youtube üzerinden link verdiyseniz sorun çıkmaması lazım. Millet pandemide iyice kafayı yedi. Önüne gelen en ufak şeyden dava açıyor.

Youtube linki bilhassa bunu ifademede belirttim.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)

Geçmiş olsun. Hiç utanma kalmamış. "İnsanları nasıl yolarım, kolay yoldan nasıl para kazanırım(!)" diyerek pusuya yatmış hâlde bekliyorlar galiba. Benim emek verdiğim bir yazıyı Adana'nın en bilinen bir bölgesel gazetesi hem basılı gazetede, hem de web sitesinde haber vermeden, izinsiz şekilde komple yayınladı. Alıntı değil ha, tamamını diyorum. Tesadüfen birkaç ay sonra gördüm. E-postayla sitemkâr bir mesaj göndermiştim ama cevap vermemişlerdi. Demek ki bunlar benim yerimde olsalar gazeteyi satın almaya kalkarlar. Terbiyesizler. Dizi ve film yorumu yapmak için bir blog hazırlamayı düşünüyordum. Vazgeçerim artık. İnsanlar iyilikten anlamıyor. Sen destek, onlar köstek.
JackDanieLs

kişi bu mesajı beğendi.

MetinOzturk MetinOzturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 22 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Ya bu nedir kardeşim her adım başı suriyeli dilenci huzur yok bir gelecek yok hala gençlere fragman iframe paylaşıyolar diye dünya borcu yüklüyolar.. Diyecek söz yok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al