3-5-10 arkadaş blog açıp yazıcaz ne zaman ne kadar para kazanmaya başlarız?

46 Mesajlar 5.484 Okunma
smmexpress

Karacahan Karacahan Teknoloji Filozofu Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 15 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

webankasi adlı üyeden alıntı

Hoops. :) Yanlış bir düşünce daha ( bana göre. )
Ben bir blog açtım hobi amaçlı. Webmaster içeriklerini girdiğim özgün bir blog. Sadece ama sadece webmaster konuları yazıp paylaşıyorum. ( tanıtımlar hariç. )
Bloglardan çok rahat para kazanılabiliyor. Şuanda para kazanan blogların %99'u blogunu para kazanmak için açmamıştır. ( bende öyle. ) Biz para kazanmak için açmadık lakin şuan kazandırıyor. Azımsanamayacak fiyatlarda değil ( :) ).

Blog devirleri hala da günceldir. Öyle ki hem kazandırmaya hem de ziyaretçi akına uğruyorlar. Forum devrinin en güncel olduğu dönemleri hatırlıyorum da, ( artık o eski devirler kapandı. YENİLİK ZAMANI. ) Şimdilerde yok o kalabalık, o his.

O halde.. ?

• Blog açmaya devam :). ( Tabi becerebilirseniz ;) )

Dipnot: Çok uğraştırır. :)

Yanlış algılama derim ben de buna. Dedim ki hobilerinle uğraşırken para kazanırsın o ayrı bir şey, ama para kazanmak için hobi edinmek saçma bir şey. Bunu demiştim.

wmaraci
reklam

velizrsln velizrsln WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek donanim & yazilim & sunucu (bilişim)
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Newjack adlı üyeden alıntı

Herkes senin gibi büyük bir hevesle başlar bloglamaya... Sonra bir isim ararsın ne olsun dersin ? Saatlerce düşünürsün internetten bile ararsın bulursun kendine bir isim elbette... Sonra bir tema derdi başlar aynı şekilde büyük bir arama yaparsın bulursun beğenmezsin silersin kaldırırsın yeniden kurarsın bununda sonunda tabii bulursun bir tema sonra içerik yazmaa başlarsın silersin yazarsın silersin yine yazarsın sonunda yazarsın... Sonra bir bekleyişe girersin yazılarım neden okunmuyor neden blogumun hit'i artmıyor orada burada bloga adam çekmek için kendini bile maskara edersin eninde sonunda buda olur elbet... Sonra adsense reklamı almak için uğraşırsın google onay vermez istediklerini yaparsın yine onay vermez ama sonunda elbet onay verir... Sonra adsense hesabına günlük bakmaya başlarsın kazanç yoktur her gün bakarsın 0.5 TL görürsün aradan haftalar geçer hala bakarsın 0.10 TL kazanmışsındır sonra sıkılırsın canın çok sıkılır işte dananın kuyruğu bu kısımda kopar yılmazsan devam edersen kazanırsın yok kazanamıyorum deyipde vazgeçersin şimdiden başlama derim... Kimsenin umudunu kırmak istemem ben bunları yaşayanları çok gördüm, eyvallah...

sonuna kadar herşey doğru ama bunların olcagını bende biliyorum 3-4 yıl oldu sanırım internetten para kazanıyorum ama web ile aram yok başka sektörlerdeyim, o duyguların olcagını biliyorum ama siteyi falan kapatmam yatırım yaparım tabi o kadar kötü niyetli yazmışsınki sanki ben bu siteye binlerce para harcasam gene kazandırcagı benim yatırımımı geçmicek :D

khazadum adlı üyeden alıntı

Siz açın da bana haber verin ben yorum atar ve kayıt olurum siteye :)

kayıt olma derken? google olcak, öneri alabilirim ama

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Bende aynı fikirdeyim :rolleyes:

Ek Olarak: Kardeş sana birşey söylemek istiyorum. Sen site açıp uğraşıp para kazanmak istiyorsun. Kolay kolay kazanamazsın. Nedenleri:
1- Para kazanmak için para gerekir. Paran varsa hemen kazanmaya başlarsın, yoksa en az 1 sene beklemen gerek.
2- Amatörsün, acemisin, boş heveslere kapılmışsın.
3- Ne yapacağını, ne yazacağını bilmiyorsun.
4- Kalabalık girmişsin olaya. Nerde çokluk...
5- Para kazanmak için site açmak istiyorsun. Girişin yanlış zaten. Kazanamayınca kapatacaksın siteyi eminim.
6- Her telden yazıcam diyorsun. Yani sitenin ne sitesi olduğunu anlayabilene madalya takıcam diyorsun. Ne sitesi olduğu bile belli olmayan siteye kim niye girsin.
7- Hedef kitlen yok. Senin amacına uygun, o kategoriye giren insan yok zaten.
8- Ayda 600 TL kazanmak için 600 takla atman lazım, bunu bilmiyorsun.
9- Plan yok, proje yok, çalışma sistemi yok. Herkes kafasına göre takılacak. Çok düzensiz ve özensiz bir sistem.
10- İşini Adsense'e bağlayarak baştan yanlış yapmışsın.

Su ısıtıcısına kızdım, bütün sinirimi senden çıkarıyorum kusura bakma, özür dilerim :)
Durum benim bakış açımdan bu.
Para kazanmak istiyorsan sana tavsiyem:
1- Parasını oraya buraya çarçur etmeyi seven, günübirlik yaşayan insanları hedef al. Akşama kadar sokaklarda , sabaha kadar bilgisayar başında sürten yada tembel baba parası yiyen üniversite öğrencilerini hedef al. Onlar heryere tıklar kafasına göre. Hemde sabaha kadar lak lak yapacak biyer arıyorlardır. öyle bir ortam yaratırsan kazanır :D

iyide o zaman her katogori yerine bir site aç diyorsun gibi geldi bana oda güzel fikir aslında olabilir ama bu sefer hit alma yol alma çabalarım yükselme süre zarfım bölüncek

BySeaL BySeaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam yanlış anlama ama senin gibi başlayan kişiler 1 hafta sonra vazgeçiyor bu işten arkadaşın dediği gibi boş hayallere kapılmışsın biryerde şu internet sitesi şu kadar kazanıyomuş lafını duyupta oha nasıl hemen bizde site açalım der gibi girmişsin olaya bende 2-3 ay önce başladım bu işlere bende çok yeniyim ama asla ne kadar kazanırım sorusunu sormadım kimseye kendimede sürekli özgün tuttugum android apk sitem var günlük 10-20 arası ziyaretçi giriyor daha 1 ay felan oldu amacım para kazanmak değil şuanda sadece siteyi geliştirmek sürekli konu girmek sende böyle yap önce kendine bir blog aç önce öğren öyle birden 3-5-10 kişi girip para kazancaz demekle para kazanılmıyor çok büyük hayal kırıklığına uğrarsın demedi deme.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

BySeaL adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlama ama senin gibi başlayan kişiler 1 hafta sonra vazgeçiyor bu işten arkadaşın dediği gibi boş hayallere kapılmışsın biryerde şu internet sitesi şu kadar kazanıyomuş lafını duyupta oha nasıl hemen bizde site açalım der gibi girmişsin olaya bende 2-3 ay önce başladım bu işlere bende çok yeniyim ama asla ne kadar kazanırım sorusunu sormadım kimseye kendimede sürekli özgün tuttugum android apk sitem var günlük 10-20 arası ziyaretçi giriyor daha 1 ay felan oldu amacım para kazanmak değil şuanda sadece siteyi geliştirmek sürekli konu girmek sende böyle yap önce kendine bir blog aç önce öğren öyle birden 3-5-10 kişi girip para kazancaz demekle para kazanılmıyor çok büyük hayal kırıklığına uğrarsın demedi deme.

evet bende öyle düşünüyorum hayal kırıklıgı değilde önüme engeller çıkar diye düşünüyorum bilmediğim işte ama örnek olarak nasıl bir engel çıkıcagını tahmin edemiyorum çünkü herşey basit google siteyi veriyor sen içerik yapıp yolluyorsun google reklamı veriyor google hakedersen parayı veriyor

wmaraci
wmaraci

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Bir de weble aran hiç yok ise işler daha da zor... Şunu unutma sen blogunda bugün yediğin patates kızartmasından bahsedersen okuyanda sen olursun patates kızartması herkesin yediği birşey ama bir sushi'den bahsedersen okuyan olabilir, farklı olmak için farklı olmak gerek.

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
Merhabalar, tüm mesajları okumadım ama sorunu anladım.

Öncelikle blog gayet mantıklı fakat size tavsiyem onedio.com, nediyor.com, yazarcafe.com gibi profesyonel bir iş yaparak kısa süre içerisinde para kazanabilirsiniz. Kişi sayısı çok olduğu için ilk başlarda maddi açıdan pek sıkıntınız olmaz fakat sıra para kazanmaya gelince ortak ne kadar fazla olursa para kazanma oranınız azalır.

Ben sizin yerinizde olsam yukarıda verdiğim siteler gibi özgün com uzantılı bir domain alıp site kurardım. Bir kaç hafta yazı yazıp siteyi tamamladıktan sonra aranızda para toplayıp backlink, seo, reklam, sosyal medya çalışmaları ile siteyi etrafa tanıtırdım. Sonuç olarak 10 kişi olduğunuzu düşünürsek herkes 100 lira verse bin lira toplanır. Bu fiyata dediklerim rahat rahat yapılır. Zaten dediklerimi yaptıktan sonra gerisi gelir, sonra yazar alımını açarsınız gönüllü yeni yazarlar eklersiniz.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Newjack adlı üyeden alıntı

Bir de weble aran hiç yok ise işler daha da zor... Şunu unutma sen blogunda bugün yediğin patates kızartmasından bahsedersen okuyanda sen olursun patates kızartması herkesin yediği birşey ama bir sushi'den bahsedersen okuyan olabilir, farklı olmak için farklı olmak gerek.

bende kızartmanın zararlarından ve ne kadar lezzetli oldugundan bahsederim o kadar yagın içinde pişiyor sonra kızartmayı çıkardıktan sonra yağda gözle görülür bir şekilde azalma oldugunu görüyoruz o yag nereye gidiyor biliyormusunuz, bilmek istemezsiniz su gibi içiyoruz resmen yagı sonra neden kilo alıyoruz demiyelim lütfen haşlama kızartma karışımı yiyelim yani fırın tarzı fln işte yazdım gitti hocam ben bunun için burdayım :D

mvk adlı üyeden alıntı

Merhabalar, tüm mesajları okumadım ama sorunu anladım.

Öncelikle blog gayet mantıklı fakat size tavsiyem onedio.com, nediyor.com, yazarcafe.com gibi profesyonel bir iş yaparak kısa süre içerisinde para kazanabilirsiniz. Kişi sayısı çok olduğu için ilk başlarda maddi açıdan pek sıkıntınız olmaz fakat sıra para kazanmaya gelince ortak ne kadar fazla olursa para kazanma oranınız azalır.

Ben sizin yerinizde olsam yukarıda verdiğim siteler gibi özgün com uzantılı bir domain alıp site kurardım. Bir kaç hafta yazı yazıp siteyi tamamladıktan sonra aranızda para toplayıp backlink, seo, reklam, sosyal medya çalışmaları ile siteyi etrafa tanıtırdım. Sonuç olarak 10 kişi olduğunuzu düşünürsek herkes 100 lira verse bin lira toplanır. Bu fiyata dediklerim rahat rahat yapılır. Zaten dediklerimi yaptıktan sonra gerisi gelir, sonra yazar alımını açarsınız gönüllü yeni yazarlar eklersiniz.

teşekkürler arkadaşlarım benim kadar hevesli değiller tabiki o yüzden bütün masraflar bana ait yani 1-2 bin lira siteye masraf yapabilirim gerekirse ama o paraların boşa gitmesini istemem siteye gene sadece ben ve arkadaşlarım giriyor olmayalım sonunda, bu konu aslında beni baya aydınlattı, sadece çok içerikle googledan gelenler yetmez diyorsunuz dogrudur aslında nice forumlar var ücretsiz üyeleri sürekli post kasıyorlar deli gibi onlara bakılırsa bizim sitelere sıra kalmaz, o yüzden takipci olusturmak için belirlibir hedef kitlesini seçmeliyiz, örnegin motosikletciler yemek yemeyi sevenler fitnessla uğraşanlar falan filan, tabi ülkemizin internet kullanıcısı kısıtlı oldugu halde motosiklet gibi en fazla kullanıcısı 3 milyon dersek türkçe ve motosiklet diyince 3 milyon internet, türkçe, motosiklet diyince en fazla 1 milyon sonra diğer altınelbiseliadamgibi ekiplerinde piyasada oldugunu düşünürsek bize bişey kalmıyor o yüzden genel bişeyler seçmek lazım galiba yada blog degilde özel bişeyler düşünüp yapmak lazım, yada bilmiyorum böyle sürekli farklı şeylerden bahsedersek karışık olarak belki takipcimiz olır

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
1-2 Bin lira parayla iddia oyna, daha çok kazanırsın :)

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Forum zahmetli altından kalkamazssın, blogta özgün içerik girebilirseniz ciddi paralar kaldıran arkadaşlar var.

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)

velizrsln adlı üyeden alıntı

teşekkürler arkadaşlarım benim kadar hevesli değiller tabiki o yüzden bütün masraflar bana ait yani 1-2 bin lira siteye masraf yapabilirim gerekirse ama o paraların boşa gitmesini istemem siteye gene sadece ben ve arkadaşlarım giriyor olmayalım sonunda, bu konu aslında beni baya aydınlattı, sadece çok içerikle googledan gelenler yetmez diyorsunuz dogrudur aslında nice forumlar var ücretsiz üyeleri sürekli post kasıyorlar deli gibi onlara bakılırsa bizim sitelere sıra kalmaz, o yüzden takipci olusturmak için belirlibir hedef kitlesini seçmeliyiz, örnegin motosikletciler yemek yemeyi sevenler fitnessla uğraşanlar falan filan, tabi ülkemizin internet kullanıcısı kısıtlı oldugu halde motosiklet gibi en fazla kullanıcısı 3 milyon dersek türkçe ve motosiklet diyince 3 milyon internet, türkçe, motosiklet diyince en fazla 1 milyon sonra diğer altınelbiseliadamgibi ekiplerinde piyasada oldugunu düşünürsek bize bişey kalmıyor o yüzden genel bişeyler seçmek lazım galiba yada blog degilde özel bişeyler düşünüp yapmak lazım, yada bilmiyorum böyle sürekli farklı şeylerden bahsedersek karışık olarak belki takipcimiz olır

o kadar para masraf yapıp emeğinizin karşılığını alamamanız neredeyse imkansız. bin lira reklama, bin lira seo'ya verseniz site tavan yapar. bundan eminim. tabi yinede siz bilirsiniz. siteyi açarsanız her türlü konuda elimden geldiği kadar yardımcı olurum. iyi forumlar..

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al