wmaraci reklam
lidertakipci

Google Dalgalanmaları Hk.

46 Mesajlar 5.283 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)

Ademweb adlı üyeden alıntı

Üstadım Ayın 1'inde Bu durumun Düzeleceğini Söylediler Ancak , Aksine Bugünlerde Hepten Cortladı Google amcamız ..
Şu An Yapılacak tek şeyin sadece sabırla beklemek olduğunu zannediyorum.Dün Açtığım site Anahtar Kelimede Çok iyi yerde iken , zaten iyi yerde olması gereken sitem Google'da hiç yok..
Google sadece dalgalanmıyor , Aynı zamanda "dalga" geçiyor gibi.

Bu iş nedense böyle. Emek verdiğiniz üzerinize düştüğünüz site bir adım bile gitmezken, sıralama kaybederken kenarda duran siteniz her zaman kafaya oynar. Sebebi doğal olmak mı desem ne desem bilemiyorum. İnanmak istemiyorum ama galiba öyle :)

wmaraci
reklam

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
hedef kelımelerımden 7 sayfadan 2. sayfaya kadar geldim :D

Ademweb Ademweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker ,Seo Uzmanı , Web Yazılım , Matbaa
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

lordex adlı üyeden alıntı

hedef kelımelerımden 7 sayfadan 2. sayfaya kadar geldim :D

İşin kötü tarafıda kendi kendine hedef kelimelerde hızlı bir şekilde geliyor olmamız zaten..Bu denli hızlı gelen siteler " Acaba aniden gider mi " Korkusunu yaşatıyor.
Çünkü Google her zaman Süprizlerle dolu : ))

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

Ademweb adlı üyeden alıntı

İşin kötü tarafıda kendi kendine hedef kelimelerde hızlı bir şekilde geliyor olmamız zaten..Bu denli hızlı gelen siteler " Acaba aniden gider mi " Korkusunu yaşatıyor.
Çünkü Google her zaman Süprizlerle dolu : ))

sitem zaten tamemen özgün oldugu ıcın pek sanmıyorum

wmaraci
wmaraci

NeTKulis NeTKulis Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web tasarım ve güvenlik sistemleri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 5, (%60)
2 Tane yazar tarafından günlük 10 15 özgün makale giriliyor siteme gtmetrix seo analiz google page speed puanlamaları %90 ve üzeri hiç bir şekilde hacklink çalışması yapılmamasına rağmen her gün link kontrolü ve istenmeyen linklerin engellenmesine rağmen sitem googlenin istediği çalışmaya rağmen 2 yıldır 2 sayfa ile 3 sayfada gidip geliyor geçenlerde bir site kurdum tam tersi çalışma yaptım site 1 ayda 1 sayfa 3 sıraya geldi şaşırdım kaldım :)
Ademweb

kişi bu mesajı beğendi.

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)
Unutmayın, google coğrafi konuma göre arama yapıyor arkadaşlar :)
Ademweb

kişi bu mesajı beğendi.

Ademweb Ademweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker ,Seo Uzmanı , Web Yazılım , Matbaa
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 33 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

NeTKulis adlı üyeden alıntı

2 Tane yazar tarafından günlük 10 15 özgün makale giriliyor siteme gtmetrix seo analiz google page speed puanlamaları %90 ve üzeri hiç bir şekilde hacklink çalışması yapılmamasına rağmen her gün link kontrolü ve istenmeyen linklerin engellenmesine rağmen sitem googlenin istediği çalışmaya rağmen 2 yıldır 2 sayfa ile 3 sayfada gidip geliyor geçenlerde bir site kurdum tam tersi çalışma yaptım site 1 ayda 1 sayfa 3 sıraya geldi şaşırdım kaldım :)

Bende Tam Olarak Bundan Bahsediyorum işte.. Yani özgün makale , Kaliteli görseller , Kullanıcı için rahat arayüz özelliklerini Sitemize Uygulamış olsak dahi Google efendi Bu sıralar bunlara dikkat etmez gibi bir tavır aldı..
Bunların Aksine Allak Bullak , Öylesine Kurduğumuz siteler ise , Anahtar kelimelerde iyi yerlere geliyor.
Sana Katılıyorum arkadaşım.

Ek Olarak:

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Unutmayın, google coğrafi konuma göre arama yapıyor arkadaşlar :)

Google Coğrafi Konuma göre Arama ve Tarama Yapıyor , Mobil Uyumlu Siteleri daha Üstün Konumda tutuyor diyorlar , Lakin Şu An dalgalanma nedeni ile zannettiğimiz bir sebepten dolayı , Saçma sapan siteleri daha kaliteliymiş gibi Anahtar kelimelerde çıkatıyor.

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Aynı şekilde yeni açmış olduğum blogum kişisel blog kelimesinde 2. sayfaya gelmesi benide şaşırttı. Herşey ince eleyip sık dokumam işeye yaradı gibi blogum için. Bakalım devamında ne olacak.

Ek Olarak: ayrıca wordpress kişisel blog temasında da onemli bir sıraya sahip olmamda bu dalgalanmanın ürünüdür.

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
Yıl oldu 2015 lütfen PR'yi önemsemeyin artık :rolleyes:

Yenilikçi siteler ve yeni konsept yaratırsanız hiç bir güncelleme size dokunmaz ve kazanırsınız.

Sitenize gelen kullanıcıları "sitemde daha fazla ne kadar tutabilirim", bu ziyaretçilerin bana tekrar geri dönüş yapmasını nasıl sağlayabilirim? gibi elzem olan konuları yönelmenizde fayda var.

NeTKulis NeTKulis Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web tasarım ve güvenlik sistemleri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 5, (%60)

runnerrunner adlı üyeden alıntı

Yıl oldu 2015 lütfen PR'yi önemsemeyin artık :rolleyes:

Yenilikçi siteler ve yeni konsept yaratırsanız hiç bir güncelleme size dokunmaz ve kazanırsınız.

Sitenize gelen kullanıcıları "sitemde daha fazla ne kadar tutabilirim", bu ziyaretçilerin bana tekrar geri dönüş yapmasını nasıl sağlayabilirim? gibi elzem olan konuları yönelmenizde fayda var.

Arkadaşım yazdığım makaleler Cinsellik, Sağlık, Aşk, Cinsel sorunlar, gibi halkın okumayı sevdiği yazılar ziyaret süresi ve hit oranı yüksek olmasına rağmen Google nin bütün kurallarına uyuyorum hiç bir şekilde flaş kullanmıyorum resimden çok %100 özgün makaleler yazıyorum 2 yıl 5 aydır site aynı yerde 2 sayfa 3 sayfa arasında git gel yapıyor.

Google nin isteklerinin tam tersine bir site kurdum o site şuan ilk sayfa 4 sırada domain 1 aylık henüz içerikler kopya alıntı analiz puanları berbat ötesi

PR olayı bitti Google ona bakmıyor şuna bakmıyor buna bakmıyor kendi dediğini istediğini yapıyoruz oda buna bakmıyor allah aşkına bu arama motoru ne bakıyor :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al