wmaraci reklam

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.606 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)
Benim anlamadığım bir olay var.
2- Özellikle sivillerin büyük zarar gördüğü, ağır can kayıplarına yol açan ve kent merkezlerine kadar yayılan devlet operasyonları durdurulmalıdır.

Bu nasıl bir cümledir arkadaş. Devlet sivilleri öldürüyor demeye mi getiriliyor. Pkk yı ateşkese davet ediyorlarmış. Ateşkes yenişemeyen iki devlet arasında yapılır. Pkk silahı bırakıp teslim olmadığı sürece bu böyle devam edecektir. Kurunun yanında yaşlar da kayıp edilecektir. İstediğimiz sivillerin ölmesi değildir. Ancak buna devlet değil pkk sebep olmaktadır.

Her medya , her sanatçı çıkıyor devlet ateşkes yapsın , barış devam etsin diyor. Savaşı başlatan biz miyiz ? Şehitleri devlet mi öldürdü ? Devletin bekası için gerekirse kardeş katli caiz diyen bir ecdadın torunlarıyız biz.

Kendi köyümde olan bir olayı söyleyeyim. 80 lerde köye karşıt görüşlü hiçkimse sokulmamış. Köyün etrafında nöbetler tutulmuş. ve köy bu şekilde korunmuş. Doğudaki sivil kardeşlerim de aynı şeyi yapmalıdır. Ben bunu bilirim. Yapmıyorlarsa sorgularım. Dağdan gelene direk sıksınlar arkadaş çok mu zor bu olay. Sonra bize kürt düşmanlığı yapıyorsun diyorlar. Kimse kürt düşmanlığı yapmıyor. Ama benim köyümde bu şekilde tepki veriliyorken senin köyünde verilmiyorsa insanların içine bu düşünceler geliyor.

Neyse çok açıldım herhalde.
MuratAltun kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Demeley adlı üyeden alıntı

Dağda PKK LI İKEN çekilmiş resimleri hocam görüşme falan değil yani

Şu resme bayılıyorum:)
Bulmuşlar Demirtaş'a benzeyen bir militan, yaymışlar internete.
https://www.youtube.com/watch?v=w411Kd8lJtg

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Şu resme bayılıyorum:)
Bulmuşlar Demirtaş'a benzeyen bir militan, yaymışlar internete.
https://www.youtube.com/watch?v=w411Kd8lJtg

Tabii hocam tabii bizim köydede bir inek var Allah seni inandırsın uçuyordu ..

Git dalganı başkasıyla geç bu resimleri sor HDP hainine bakalım o ne diyecek ..?
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Tabii hocam tabii bizim köydede bir inek var Allah seni inandırsın uçuyordu ..

Git dalganı başkasıyla geç bu resimleri sor HDP hainine bakalım o ne diyecek ..?

Demirtaş'ın açıklaması şudur:

Selahattin Demirtaş bu yalan resim için ''Fotoğrafın benimle uzaktan yakından alakası yok. Bu fotoğraf tamamen çarpıtmaya yönelik, hedef göstermeye yönelik kullanılmaktadır.'' açıklamasında bulunmuştur. Ayrıca '' Fotoğrafı yayınlayanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.'' uyarısında da bulundu.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Ömer Günay adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım bir olay var.
2- Özellikle sivillerin büyük zarar gördüğü, ağır can kayıplarına yol açan ve kent merkezlerine kadar yayılan devlet operasyonları durdurulmalıdır.

Bu nasıl bir cümledir arkadaş. Devlet sivilleri öldürüyor demeye mi getiriliyor. Pkk yı ateşkese davet ediyorlarmış. Ateşkes yenişemeyen iki devlet arasında yapılır. Pkk silahı bırakıp teslim olmadığı sürece bu böyle devam edecektir. Kurunun yanında yaşlar da kayıp edilecektir. İstediğimiz sivillerin ölmesi değildir. Ancak buna devlet değil pkk sebep olmaktadır.

Her medya , her sanatçı çıkıyor devlet ateşkes yapsın , barış devam etsin diyor. Savaşı başlatan biz miyiz ? Şehitleri devlet mi öldürdü ? Devletin bekası için gerekirse kardeş katli caiz diyen bir ecdadın torunlarıyız biz.

Kendi köyümde olan bir olayı söyleyeyim. 80 lerde köye karşıt görüşlü hiçkimse sokulmamış. Köyün etrafında nöbetler tutulmuş. ve köy bu şekilde korunmuş. Doğudaki sivil kardeşlerim de aynı şeyi yapmalıdır. Ben bunu bilirim. Yapmıyorlarsa sorgularım. Dağdan gelene direk sıksınlar arkadaş çok mu zor bu olay. Sonra bize kürt düşmanlığı yapıyorsun diyorlar. Kimse kürt düşmanlığı yapmıyor. Ama benim köyümde bu şekilde tepki veriliyorken senin köyünde verilmiyorsa insanların içine bu düşünceler geliyor.

Neyse çok açıldım herhalde.

Hocam olur mu hiç senin dediğin gibi köylerini korursalar vatanına sahip çıkarlarsa olmaz ki ayıp hocam PKK ile iş birliği varken Türk askerine mermi polisine havai fişek atmak varken ne gerek var millete vatana sahip çıkmaya ..!

Ek Olarak:

Demirtaş'ın açıklaması şudur:

Başlatmazsa adam değildir; hani başlatmış mı soruşturma ne olmuş atar mısınız ama bakın ben size bir haber atayım

Selahattin DEMİRTAŞ is yusuf yusuf:

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/09/selahattin-demirtasa-sorusturma-acildi
MuratAltun OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Hocam olur mu hiç senin dediğin gibi köylerini korursalar vatanına sahip çıkarlarsa olmaz ki ayıp hocam PKK ile iş birliği varken Türk askerine mermi polisine havai fişek atmak varken ne gerek var millete vatana sahip çıkmaya ..!

Ek Olarak:

Başlatmazsa adam değildir; hani başlatmış mı soruşturma ne olmuş atar mısınız ama bakın ben size bir haber atayım

Selahattin DEMİRTAŞ is yusuf yusuf:

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/09/selahattin-demirtasa-sorusturma-acildi

Tamam dediğiniz gibi olsun. Fark ettim ki çok sabit fikirli bir insanla tartışma içerisine girmişim. Size ne göstersek ama şöyle ama böyle diyeceksiniz. Yakın bütün HDP binalarını rahatlayın.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Bizim kürt halkıyla en ufak sorunumuz yoktur kürtler lazlar ve diğerleri canımızdır kanımızdır . Bizim sorunumuz PKK ve alt grupları iledir. Başta Selahattin DEMİRTAŞın pkk daki resimlerini görmüşsünüzdür PKK yı temsil eden bir partiye destek olmak hangi Türk sanatçısına yakışır.

Barış mı istiyor onlar hocam sana birşey söyleyim mi o HDP nin elinde güç olsun o resim çekildiği sanatçıyı tanımaz

Filistin Kurtuluş Ordusuna katılıp israile karşı savaşan solcular ve israil hurması ile orucunu açıp yarabbi şükür deyip israilin eline bomba parasını verip filistin bombalandığında timsah gözyaşları döken sizler, madem kürtlere sahip çıksaydınız da ağaların törelerin eline teslim etmeseydiniz. Hani kardeşliğiniz bumu. Şimdi HDP ye burdan laf atmaya utanmıyormusun. Derhal hırsızlara da yolsuzlara da yetim hakkı yiyenlere de vatan haini demeni istiyorum. Diyemiyorsan burada senden kat kat daha kültürlü ve bilgili bir insan olan FilmlerTV ile tartışmayı kapatmanı istiyorum senden çünkü çok boş konuşuyorsun.
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Tamam dediğiniz gibi olsun. Fark ettim ki çok sabit fikirli bir insanla tartışma içerisine girmişim. Size ne göstersek ama şöyle ama böyle diyeceksiniz. Yakın bütün HDP binalarını rahatlayın.

Yok birşey göstermeyin hocam biz göreceğimiz yaşayacağımız yaşadık..:

Askerimize polisimize kimin taş molotof ve mermi attığını gördük.

Şehitlerimizi omuzlarımızda taşıdık.

Yine Selahattin çıktı dediki sizin ananızı ağlatmak haktır şimdide onu bekliyoruz. Bakalım kimin ki ağlayacak.

Ek Olarak:

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Filistin Kurtuluş Ordusuna katılıp israile karşı savaşan solcular ve israil hurması ile orucunu açıp yarabbi şükür deyip israilin eline bomba parasını verip filistin bombalandığında timsah gözyaşları döken sizler, madem kürtlere sahip çıksaydınız da ağaların törelerin eline teslim etmeseydiniz. Hani kardeşliğiniz bumu. Şimdi HDP ye burdan laf atmaya utanmıyormusun. Derhal hırsızlara da yolsuzlara da yetim hakkı yiyenlere de vatan haini demeni istiyorum. Diyemiyorsan burada senden kat kat daha kültürlü ve bilgili bir insan olan FilmlerTV ile tartışmayı kapatmanı istiyorum senden çünkü çok boş konuşuyorsun.

Kürtlere ben mi dağa çık dedim..? Senin kürt (herkes değil) dediğin adam PKK yola mayın döşerken cephe kurarken görmeyecek emniyete bildiremeyecek kadar salak mı..? Yok hiçte utanmıyorum HDP PKK nın resmi uzantısıdır haindir kalleştir elimde güç olsa ilk kelime şehadetimi getirir alayının kafasına sıkarım. Valla FilmlerTV hocamı bilmem de sen benim seviyemi ölçecek benim hakkımda yorum yapacak kadar ne haddin var nede hakkın bence şansını zorlama ben FilmlerTV ye ne hakaret ettim nede laf söyledim sen direk bana söylüyorsun HADDİNİ BİL

Ek Olarak:

nettebilgi adlı üyeden alıntı

@[nettebilgi](userid:28447) HDP vekillerinin açıklamalarının olduğu video hakkında ne düşünüyorsunuz ? Adamlar haklı değil mi Kürdistan kurulması Apo yönetime geçmesi lazım durun hemen çalışmaları başlatalım hocam sizlerde Kürdistana geçin toplu olarak vatan hainlerini yok edersek fazla yorulmayız da kendimizi düşünüyorum kusura bakmayın
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Her konuda üstüne bastıra bastıra söylüyorum, soruyorum. Fakat hiçbirinde cevap verilmiyor. Bizim Kürtlerle hiçbir sorunumuz yoktur. Son 10 yılda Kürtler'e tanınan haklar neredeyse Türkler'e tanınan haklardan fazladır. Tek tek bunları yazmaya lüzum görmüyorum. Bizim sorunumuz PKK iledir. Şimdi sorum şu; Kürtler için daha ne talep ediyorlar? Özerklik mi? Toprak mı? Daha ne isteniyor? Bana bunun cevabını açıkça verebilecek biri var mı?

Ayrıca HDP'nin milletvekillerinin teröre nasıl kucak açtığını belgeleyen onlarca söylemleri var. Bunları da tek tek yazmaya lüzum yok.
brk WampiR MuratAltun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Her konuda üstüne bastıra bastıra söylüyorum, soruyorum. Fakat hiçbirinde cevap verilmiyor. Bizim Kürtlerle hiçbir sorunumuz yoktur. Son 10 yılda Kürtler'e tanınan haklar neredeyse Türkler'e tanınan haklardan fazladır. Tek tek bunları yazmaya lüzum görmüyorum. Bizim sorunumuz PKK iledir. Şimdi sorum şu; Kürtler için daha ne talep ediyorlar? Özerklik mi? Toprak mı? Daha ne isteniyor? Bana bunun cevabını açıkça verebilecek biri var mı?

Ayrıca HDP'nin milletvekillerinin teröre nasıl kucak açtığını belgeleyen onlarca söylemleri var. Bunları da tek tek yazmaya lüzum yok.

Değerli hocam sorun şu dağda olan bir takım (özür diliyorum ) kahpe var hain var bunlar PKK ya bağlı zaten PKK dış ülkelerden güç alan bir yapılanma ve öyle bir büyüdü ki bir parti gibi gençlik kolları saldırı kolları adamların istihbarat kolları var hocam .. PKK kürt halkını kendine çekiyor zulümlerle tehditler HATA ŞURADA boyun eğersen sonuçlarına katlanırsın.. Diyorlar ki aynısı sana yapılsa ne yaparsın lafa gelince ÖNCE VATAN MİLLET, SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR demiyormusunuz o zaman size tehdit yapan size şantaj yapan o pkkya karşı devletle çalışacaksın askerine polisine sahip olacaksın mücadele edeceksin. PKK Kürt halkını ele geçiriyor ve devleti kendi milletiyle korkutuyor. Şayet Türk halkı ( çerkes, laz, avşar, kürt türk neyse) elele verse gerçekten kürt halkıda vatanına sahip çıksa ortada hiçbirşey kalmaz. HDP için konuşmaya gerek yok salak olmayan o partinin PKK olduğunu çok iyi bilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al