wmaraci reklam

Ozkula Hosting deki yavaşlık hakkında

25 Mesajlar 3.948 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Optimus adlı üyeden alıntı

Hocam yedekleme kaç saat sürüyor? Sabah 10:00 dan beri (kaç gündür devam ediyor) çalışmıyor. Saat 17:00 oldu hala yavaş.

Ozkula sadece sizin sitenizi barındırmıyor 100 lerce siteye hizmet sağlamaktayız ve bunların yedeklemesi 12 saate bitmesini beklemek saçma olacaktır
Halen sürüyor yedekleme
Şuan sitelerde bir yavaşlık söz konusu değildir eğer bir yavaşlama varsa sizin sitenizden kaynaklı bir durum

wmaraci
reklam

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

emirhan adlı üyeden alıntı

Ozkula sadece sizin sitenizi barındırmıyor 100 lerce siteye hizmet sağlamaktayız ve bunların yedeklemesi 12 saate bitmesini beklemek saçma olacaktır
Halen sürüyor yedekleme

Anlıyorum yedekleme iyi bir uygulama, çok site barındırıyorsunuz işleriniz iyi ama, bu yedekleme işlemini diğer firmalar yapmıyor mu? Onlar neden yavaş değil de sizinki yavaş?

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Anlıyorum yedekleme iyi bir uygulama, çok site barındırıyorsunuz işleriniz iyi ama, bu yedekleme işlemini diğer firmalar yapmıyor mu? Onlar neden yavaş değil de sizinki yavaş?

Yavaş olan site şuan yok sizde varsa sitenizden kaynaklı

http://ozkulablog.com
http://www.rapcanavari.net/

Herhangi yavaşlık var mı ?

Ayrıca hositng sunucusu saldırı gelebilir sorun çıkabilir ben hiç kesinti yaşamak istemiyorum hiç yavaşlamasını istemiyorum diyorsanız vps geçmeniz gerekiyor

Tekrar söyemek gerekirse yavaşlama gibi durum şuan söz konusu değildir.

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

Yavaş olan site şuan yok sizde varsa sitenizden kaynaklı

http://ozkulablog.com
http://www.rapcanavari.net/

Herhangi yavaşlık var mı ?

Ayrıca hositng sunucusu saldırı gelebilir sorun çıkabilir ben hiç kesinti yaşamak istemiyorum hiç yavaşlamasını istemiyorum diyorsanız vps geçmeniz gerekiyor

Tekrar söyemek gerekirse yavaşlama gibi durum şuan söz konusu değildir.

Hocam yalan mı söylüyorum? Şu an olmayabilir ama her gün uğraştığım bir iş olduğu için çok kez sıkıntı yaşıyorum. Zaten başta da belirttim konuyu açıp açmamakta tereddütte kaldığımı ben insanların yaptıkları işe saygı duyup desteklemeyi isterim kösteklemeyi değil. Sizin bu konuda burada yapacağınız hareket, site adresini sormak olabilirdi ama onun yerine site yavaş değil sorun sizde, beğenmezsen parayı ver VPS alın diyerek kurtuluyorsunuz.
Hiç oldu mu bu şimdi? Bu yaşımızda herkesin ortak yorum yaptığı bir platformda yalan mı söyleyeceğiz?

Allah daha hayırlı işler versin size bol kazançlar.

Ek Olarak:

Sinan adlı üyeden alıntı

Şuan kendi sitem dahil Özkula'da olan bir kaç siteye de girdim herhangi bir yavaşlık yok ve uzun zamandır bir yavaşlık görmedim.

Sunucunuz farklı olabilir sonuçta tüm sunucular aynı özellikte değil veya başka bir sebebi vardır hocam. Umarım sorun yaşamazsınız.
Atakan UtkuCelik aea48300

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Hocam yalan mı söylüyorum? Şu an olmayabilir ama her gün uğraştığım bir iş olduğu için çok kez sıkıntı yaşıyorum. Zaten başta da belirttim konuyu açıp açmamakta tereddütte kaldığımı ben insanların yaptıkları işe saygı duyup desteklemeyi isterim kösteklemeyi değil. Sizin bu konuda burada yapacağınız hareket, site adresini sormak olabilirdi ama onun yerine site yavaş değil sorun sizde, beğenmezsen parayı ver VPS alın diyerek kurtuluyorsunuz.
Hiç oldu mu bu şimdi? Bu yaşımızda herkesin ortak yorum yaptığı bir platformda yalan mı söyleyeceğiz?

Allah daha hayırlı işler versin size bol kazançlar.

Bu konunun çözümü forum değil www.ozkula.com.tr dir.

Sorun olabilir şimdi saldırı gelir tüm siteler kapanabilir buna bir şey yapamayız paylaşımlı sunucular.
Bazen 3-4 dakika beklemek gerekiyor 1 saat düzgün çalışıyorsa 2 saat yavaş!
Böyle bir cümleyi kabul etmeyiz , böyle bir şey yok çünkü 1 saat düzgün çalışsa siteler forumda hakkımızda 100 lerce şikayet konusu olur
bonafide myenes

kişi bu mesajı beğendi.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Bende yavaşlama falan göremiyorum tam tersi kendi sitemden saniyede 1mb aşkın bir hızla dosya indirmesi yapabiliyorum.

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

Bu konunun çözümü forum değil www.ozkula.com.tr dir.

Sorun olabilir şimdi saldırı gelir tüm siteler kapanabilir buna bir şey yapamayız paylaşımlı sunucular.

Böyle bir cümleyi kabul etmeyiz , böyle bir şey yok çünkü 1 saat düzgün çalışsa siteler forumda hakkımızda 100 lerce şikayet konusu olur

Siz hep müşerilerinizi fırçalar mısınız böyle?

Size göre bunun yeri burası olmayabilir ama bana göre tam yeri. Çünkü bu forumda Hosting bilgi alışverişi diye bir kategori var ve ben bu kategoriye gerek duyduğumda konu açabilirm.
Bunun yeri burası değil ama reklam yaparken burayı kullanıyorsunuz. O zaman onun yeri de burası değil.
Ortada bir sorun varsa çözmeye çalışın kendinizi savunmaya değil.
Şuan şansına çalıştığı zamana denk geldik ama yavaşladığında videoya kaydedip buradan paylaşırım. Madem yalan söylüyorum kanıt isterseniz kolay.

Ek Olarak:

myenes adlı üyeden alıntı

Bende yavaşlama falan göremiyorum tam tersi kendi sitemden saniyede 1mb aşkın bir hızla dosya indirmesi yapabiliyorum.

Çalıştığı zamanki hızından şikayetim yok hocam

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Siz hep müşerilerinizi fırçalar mısınız böyle?

Size göre bunun yeri burası olmayabilir ama bana göre tam yeri. Çünkü bu forumda Hosting bilgi alışverişi diye bir kategori var ve ben bu kategoriye gerek duyduğumda konu açabilirm.
Bunun yeri burası değil ama reklam yaparken burayı kullanıyorsunuz. O zaman onun yeri de burası değil.
Ortada bir sorun varsa çözmeye çalışın kendinizi savunmaya değil.
Şuan şansına çalıştığı zamana denk geldik ama yavaşladığında videoya kaydedip buradan paylaşırım. Madem yalan söylüyorum kanıt isterseniz kolay.

Eğer memnun değilseniz bildirim atmanız yeterli gün içinde iadeniz yapılır.İade istemiyorsanız bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Tekrar tekrar söyelemek gerekirse yavaşlama olabilir , siteler kapanabilir ama biri siteler 23 saat sorunlu 1 saat çalışıyor derse orada dur derim.23 saat sorunlu olduğunu kanıtlayamazsanız o zaman bende sizin banlanmanızı talep etmem gerekiyor.

Bizim hiç bir müşterimizi fırçalama gibi durumumuz olamaz böyle bir şey de zaten olamaz.

Amacınız karalamak olmayabilir ama bu konununda ozkula hosting yazınca ilk sayfalarda çıkacağını insanların aklında soru işareti bırakacağını unutmamanız gerekiyor.

Umarım açıklayabilmişimdir

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

Eğer memnun değilseniz bildirim atmanız yeterli gün içinde iadeniz yapılır.İade istemiyorsanız bizim yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Tekrar tekrar söyelemek gerekirse yavaşlama olabilir , siteler kapanabilir ama biri siteler 23 saat sorunlu 1 saat çalışıyor derse orada dur derim.23 saat sorunlu olduğunu kanıtlayamazsanız o zaman bende sizin banlanmanızı talep etmem gerekiyor.

Bizim hiç bir müşterimizi fırçalama gibi durumumuz olamaz böyle bir şey de zaten olamaz.

Amacınız karalamak olmayabilir ama bu konununda ozkula hosting yazınca ilk sayfalarda çıkacağını insanların aklında soru işareti bırakacağını unutmamanız gerekiyor.

Umarım açıklayabilmişimdir

Paramın düşmanı değilim iade ederim etmem o beni ilgilendirir. Siz yedekleme anında sunucular kasıyor demediniz mi? Konunun başında yedeklemeyi iptal edeceğim diyen ben miyim? Demekki sunucuların kastığını fark ettiniz ve bu ifadeyi kullandınız üstelik sonra benimle tartışmaya giriyorsunuz!

Yedeklemeyi kapatmayın yarın aynı sorun olduğunda kaydedip gönderirim sonucu. Eğer okadar kendinize güveniyorsanız hiç bir ayar yapmadan yarını beklersiniz bende sizin böyle birşey yapacağınıza inanmıyorum zaten bu tartışmadan sonra yedeklemeyi durduracağınızdan eminim her neyse.

Gogole da ilk sıraya çıkıyor şikayetler mağdur oluyorsunuz ama ben de başkalarına karşı mağdur oldum bugün onlarında aklında soru işareti kalıyor. 23 saat çalışmıyor demedim 1 saat düzgünse 2 saat yavaş dedim 23 saat demediğim için zaten banlamazlar çünkü yazılanlar yukarıda. Banlarlarsa da canları sağolsun ne diyelim.

Her neyse konu çok uzadı insanlara daha fazla rahatsızlık vermek istemiyorum.

Kolay gelsin

• Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Paramın düşmanı değilim iade ederim etmem o beni ilgilendirir. Siz yedekleme anında sunucular kasıyor demediniz mi? Konunun başında yedeklemeyi iptal edeceğim diyen ben miyim? Demekki sunucuların kastığını fark ettiniz ve bu ifadeyi kullandınız üstelik sonra benimle tartışmaya giriyorsunuz!

Yedeklemeyi kapatmayın yarın aynı sorun olduğunda kaydedip gönderirim sonucu. Eğer okadar kendinize güveniyorsanız hiç bir ayar yapmadan yarını beklersiniz bende sizin böyle birşey yapacağınıza inanmıyorum zaten bu tartışmadan sonra yedeklemeyi durduracağınızdan eminim her neyse.

Gogole da ilk sıraya çıkıyor şikayetler mağdur oluyorsunuz ama ben de başkalarına karşı mağdur oldum bugün onlarında aklında soru işareti kalıyor. 23 saat çalışmıyor demedim 1 saat düzgünse 2 saat yavaş dedim 23 saat demediğim için zaten banlamazlar çünkü yazılanlar yukarıda. Banlarlarsa da canları sağolsun ne diyelim.

Her neyse konu çok uzadı insanlara daha fazla rahatsızlık vermek istemiyorum.

Kolay gelsin

@Optimus
Siz yedekleme anında sunucular kasıyor demediniz mi?
demedim

@emirhan
Yedekleme sunucuya ciddi yük olmaya başladı çünkü.
söyledim

Demekki sunucuların kastığını fark ettiniz ve bu ifadeyi kullandınız üstelik sonra benimle tartışmaya giriyorsunuz!

Yedeklemenin sunucuyu kastıracağını bilecek kadar bilgimiz var.Yedeklemden kaynaklı geçmişte illaki yavaşlık olmuştur saldırı olmuştur ben bunu inkar etmiyorum ama bugün belirttiğiniz derecede bir sorun olmadı oldu diyen müşterimiz varsa buyursun yazsın.

Ayrıca yedekleme kaynaklı kasmalar saatlerce sürmez yedek ziplerken 10-15 dk sürer zipleme bitince düzelir buda sunucuyu erişilmez anlamada değil hafif anlamda kastırır , bu kasma her zaman olmaz sunucu yoğun zamanda olabilir.

Bulunduğunuz sunucuda 650 adet site barınmakta

Sunucunun durumu bu şekildedir.

Uptime oranı

Çözümü forumlarda aramak yerine ticket atmanızı tavsiye ederiz

Çok kasma var diyen müşterilerimiz yazarsa memnun olurum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al