wmaraci reklam

Jailbreak Yapmak Güvenli mi ?

39 Mesajlar 7.146 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ziya Ziya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Jailbreak’in kendisi başlı başına bir virüstür. Apple Ios işletim sisteminin güvenilir olması ve güvenlik açıklarının neredeyse olmaması hatta sıfır olması ile dünyanın taktirini toplamış bir şirkettir. Ios ‘un sisteminin temelinde kapalı veri sistemi olması güvenlik ve müşterinin kişisel bilgilerinin çalınmaması için müşteriye verilen temel hizmettir. Belirtiğimiz bu temel kullanıcının android almak yerine Apple ürünlerini almaya iten temel nedenidir.

Ios’a Jailbreak yapmak bir nevi ferarriye türp takmaktır. Binlerce lira verilen bu apple ürünlerini rezil etmekten başka birşey değildir. Jailbreak yaptıktan sonra telefonuzun andorid kadar güvensiz bir işletim sistemine sahip olacaktır .Bir nevi doğan görünümlü şahin edası yaratıcaktır. Jailbreak apple firması için legal olmayan ama garanti cihazınızı garanti kapsamı dışına sokmayan bir virüstür.Buna rağmen apple cihaniz garanti altında iken bozulursa siz cihazınızı normel ios sürümüne çevirerek garantiye götürün. Apple bu konuda garanti desteği vermem demiyor Ama veririm gibi net bir cevapta söylemiyor.

En Büyük Sorun Neden Ios Alıp Jailbreak Yapanlar Var ?
Apple’nin belirlediği stratejiye göre düşünürsek budurumun temelinde şu olur. Ios’un işletim sisteminin ne olduğunu bilmeyen biri sırf gösteriş olsun diye gider bu telefonu satın alır ve sonra alan kişi “Ben bu telefona bu kadar para verdim ama neden bu telefonda istediğim herşeyi yapamıyorum, neden çoğu şey sistem engelinin için de , Özellikleri ‘de çok azmış keşke almasaydım zanneden” dediği sırada jailbreak ile tanışır. Birçok kişi Ios ‘un sistem mantığını anlayamaz, ve Apple cihazlarını Jailbreak ile kendisi hackerlerin eline teslim edip apple ürününü hertürlü virüs tehtitine açık konuma getirip çuvalla götürüp teslim ettikleri paraları çöpe atmış olurlar .

Bunun sonucu olarak jailbreak yapıp, bu Ios işletim sisteminin temel taşı güvenlik öbeğini hiç edeceğinize , gidin çin sitelerinden alınmış en ucuz android cihaza bir antivirüs kurup kullanın daha güzel sonuçlar alırsınız.En azından cevrenizde milyarlık telefon alıp 3 liralık uygulamaya para vermekten kaçan insan izlenimi yaratmazsınız.

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Yazıyı okurken sadece güldüm bir yazılımın fanboyluğu bu kadar yapılır heralde yada steve canlandı reklam yapıyor android ve ios arasında karşılaştırma yapacaksaniz tarafsız olmanız lazım ki sizde gram dahi bu yok android geliştirilmeye açık bir platform herşeyi geçtim icloud gibi bir olay yaşamadı bile hani güya o muhteşem sorunsuz dediğiniz fbi apple ürünlerini hackler çok zor değil adamların istediği istendiginde girip uğraşmadan çıkmak yani backdoor olayı yoksa 1 telefona yoğunlaş kolay ama her seferinde bu işi tekrarlanması lazım kısacası iki platformda güvenli değil, güvenlik virus programı yada işletimle olmaz hemen hemen kullanıcıya bağlıdır yinede ios androidten biraz daha güvenli
ahmetycom lizatihi webhancher

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

Yazıyı okurken sadece güldüm bir yazılımın fanboyluğu bu kadar yapılır heralde yada steve canlandı reklam yapıyor android ve ios arasında karşılaştırma yapacaksaniz tarafsız olmanız lazım ki sizde gram dahi bu yok android geliştirilmeye açık bir platform herşeyi geçtim icloud gibi bir olay yaşamadı bile hani güya o muhteşem sorunsuz dediğiniz fbi apple ürünlerini hackler çok zor değil adamların istediği istendiginde girip uğraşmadan çıkmak yani backdoor olayı yoksa 1 telefona yoğunlaş kolay ama her seferinde bu işi tekrarlanması lazım kısacası iki platformda güvenli değil, güvenlik virus programı yada işletimle olmaz hemen hemen kullanıcıya bağlıdır yinede ios androidten biraz daha güvenli

Öncelikle en azından güldürdüğüm için sevindiğimi belirtim :) Tabiki Ios dan tarafız, Android gibi bir sistemin savunulacak tarafı yok . iCould Sonuçta sunucu tabanlı bir sistem Hacklenebileceğini herkes biliyordu . . İcould dahil edicekseniz hesaba , O durumda Gmail cocuğun 13 yaşında bir çocugun hacklediğini unutmayın derim . Yazı blogger amaclı yazı sonuçta çok dikkatli detaya girilmiş bir yazı degil. Windows neyse android amca cocugu gibidir. Her Tarafı güvenlik açıkları ile dolu. Ayrıca ; Dropbox Hacklendiğini bilmediğinizi varsayıyorum.
BerkayYerbasan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Ziya adlı üyeden alıntı

Öncelikle en azından güldürdüğüm için sevindiğimi belirtim :) Tabiki Ios dan tarafız, Android gibi bir sistemin savunulacak tarafı yok . iCould Sonuçta sunucu tabanlı bir sistem Hacklenebileceğini herkes biliyordu . . İcould dahil edicekseniz hesaba , O durumda Gmail cocuğun 13 yaşında bir çocugun hacklediğini unutmayın derim . Yazı blogger amaclı yazı sonuçta çok dikkatli detaya girilmiş bir yazı degil. Windows neyse android amca cocugu gibidir. Her Tarafı güvenlik açıkları ile dolu. Ayrıca ; Dropbox Hacklendiğini bilmediğinizi varsayıyorum.

bir konuyu yazarken olumlu veya olumsuz taraflarını göremeyecek şekilde yazmanız demek sizin bağımsız değil sadece kendi yargılarınıza kendi varsayımlarınıza dayandırarak yazmanızı gösterir kalitenizin ne olduğunu da ortaya çıkar ki sitenizden belli. Açık kaynaklı olması kötü bir yanı olması demek değildir açık kaynağı istediğiniz gibi değiştirip geliştirebilirsiniz uzman bir kişi öyle bir konuma getirebilir ki bu pozitif bir yön. eğer hacklenme konusuna gelecek olursak ios 8 de hack olayı mevcut ve ios 9dada siri sistemlerindeki güvenlik açıklarınlada hacklendiğini bilmediğinizi düşünüyorum. her şeyi geçtim apple ios 9 güncellemeriyle bir çok telefonu kullanılmaz hale getirip yavaşlatıp, bir kaç güncelleme sonra düzeltme çabaları da malum , internet sitelerinde gezerken kişisel verilerin çalınması yada özel harf dolu mesajı kaldıramayıp kapanması, zerodium adlı grubun bir kaç saatte apple sistemlerine girişi gibi olayları da var bu onu mükemmel bir sistem yapmaz hiç bir sistem mükemmel değildir, önemli olan kullanıcının nasıl önlemler aldığı tabi sistemede iş düşüyor fakat ben sizin gibi at gözlük takan biri değilim ios ve android gibi sistemlerin çok iyi veya kötü tarafları var fakat daha önceden belirttiğim gibi açık sistemli bir android daha güvnsiz olsada ios mükemmel bir güvenlik sistemi değil, çokta güzel virüsü yiyor, virus yememe olayı çok geride kaldı. eğer iyi bir site sahibi olmak istiyorsanız biraz özgün ve bağımsız olun apple düşürme testine sokmaya gelince android telefonları yere çarpıp apple balonla mı bırakacaksınız ?, gsmarena gibi siteler şuanki konumlarına fanboylukla gelmedi
ahmetycom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

bir konuyu yazarken olumlu veya olumsuz taraflarını göremeyecek şekilde yazmanız demek sizin bağımsız değil sadece kendi yargılarınıza kendi varsayımlarınıza dayandırarak yazmanızı gösterir kalitenizin ne olduğunu da ortaya çıkar ki sitenizden belli. Açık kaynaklı olması kötü bir yanı olması demek değildir açık kaynağı istediğiniz gibi değiştirip geliştirebilirsiniz uzman bir kişi öyle bir konuma getirebilir ki bu pozitif bir yön. eğer hacklenme konusuna gelecek olursak ios 8 de hack olayı mevcut ve ios 9dada siri sistemlerindeki güvenlik açıklarınlada hacklendiğini bilmediğinizi düşünüyorum. her şeyi geçtim apple ios 9 güncellemeriyle bir çok telefonu kullanılmaz hale getirip yavaşlatıp, bir kaç güncelleme sonra düzeltme çabaları da malum , internet sitelerinde gezerken kişisel verilerin çalınması yada özel harf dolu mesajı kaldıramayıp kapanması, zerodium adlı grubun bir kaç saatte apple sistemlerine girişi gibi olayları da var bu onu mükemmel bir sistem yapmaz hiç bir sistem mükemmel değildir, önemli olan kullanıcının nasıl önlemler aldığı tabi sistemede iş düşüyor fakat ben sizin gibi at gözlük takan biri değilim ios ve android gibi sistemlerin çok iyi veya kötü tarafları var fakat daha önceden belirttiğim gibi açık sistemli bir android daha güvnsiz olsada ios mükemmel bir güvenlik sistemi değil, çokta güzel virüsü yiyor, virus yememe olayı çok geride kaldı. eğer iyi bir site sahibi olmak istiyorsanız biraz özgün ve bağımsız olun apple düşürme testine sokmaya gelince android telefonları yere çarpıp apple balonla mı bırakacaksınız ?, gsmarena gibi siteler şuanki konumlarına fanboylukla gelmedi

İlk olarak taraf tutmuyorum güvenlik önlemlerinden öneminden taraf duruyorum. Ben burda jailbreak sisteminin güvensizliğinden bahsettim sadece , Kabul ediyorum andorid aşalıyan bir tavırla yazıyorum . Android gelecek olursak, bana hacklenmemiş tek bir yerini belirtiniz . Mobil Kod Güvenliği bile yok andorid'de . Açık kaynak kodu mevzusunu bende destekliyorum ki wp kullanıyorum siteyi Beğenip beğenmek kullanıcıya mahsus.. Siri'nin Hacklendiği Mevzusuna gelirsek Siriyi kapıtır kullanılmazsınız..Siz kesinlikle Android 5.0 ilk güncellemesi ile lg3 kullanmamışsınız ki kullanılmaz hale gelmek ne demek bilmediğinizi düşünüyorum (3 gb ram olan versiyonu). Suna emin olabilirsiniz benim blogdan yana bir yere gelmek gibi kaygım yok . Bana dürüst olarak söyleyin appstore daki uygulamalar mı daha fazla denetimden geçip yayınlanır yoksa android markette ki mi ?

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Ziya adlı üyeden alıntı

İlk olarak taraf tutmuyorum güvenlik önlemlerinden öneminden taraf duruyorum. Ben burda jailbreak sisteminin güvensizliğinden bahsettim sadece , Kabul ediyorum andorid aşalıyan bir tavırla yazıyorum . Android gelecek olursak, bana hacklenmemiş tek bir yerini belirtiniz . Mobil Kod Güvenliği bile yok andorid'de . Açık kaynak kodu mevzusunu bende destekliyorum ki wp kullanıyorum siteyi Beğenip beğenmek kullanıcıya mahsus.. Siri'nin Hacklendiği Mevzusuna gelirsek Siri bir modül kapıtır kullanılmazsınız.Siz kesinlikle Android 5.0 ilk güncellemesi ile lg3 kullanmamışsınız ki kullanılmaz hale gelmek ne demek bilmediğinizi düşünüyorum (3 gb ram olan versiyonu). Suna emin olabilirsiniz benim blogdan yana bir yere gelmek gibi kaygım yok . Bana dürüst olarak söyleyin appstore daki uygulamalar mı daha fazla denetimden geçip yayınlanır yoksa android markette ki mi ?

android açık kaynak olmasının sebebi bu fakat sürekli hackeniyor diye bir şey yok fakat zayıf olduğu doğrudur ama şu var ki kendi sisteminizi kendiniz dahi koruyabilirsiniz ama iosta adama muhtaçsınız şuana kadar tüm telefonları kullanmış android, samsung, lg, iphone gibisinden biri olarak konuşuyorum benim açımdan iki sistemde farklı alanlara sahip hem donanımsal hem yazılımsal, yazılımsal olarak alanda ios daha ağır bassa da donanımsal aynı şey mevcut değil, he farklı firmaların kendine ait durumları söz konusudur, şimdi ios tek bir firmada var ama anroid yüzlerce firmada var sorunun fazla olması ios nerdeyse çoğu şeyi kendi yapmasına karşın androidte binlerce etmen farklı kişiler tarafından yapılabiliyor o yüzden hataları görmeniz çok farklı bir şey değil onu geçtim google play başlı başınca bir platform appstoredan daha fazla içeriğe sahip çoğu içerikte ücretsizdir apple ise aynı şey olmayabilir ve paralıdır , evet google play hep kontrol etmiyor ama bu demek olmuyor ki gidip google playden kız ****oları diye aratıp indirmek ? kullanıcıya bağlı bir şey örneğin iphoneda full hd ekran yok yada cat 9 daha fazla sayabilirim olsa gidip alacağım ilk telefondur ama yok yinede sizden böyle bir tavır değilde nesnel olarak iki yazılımın bağımsız olarak değerlendirmesi daha mantıklı olurdu. örneğin siz hız testi yapsanız iphone seviyorsunuz diyelim iphone kamerasına bastınız 2 saniye sonra android olana bastınız doğru bir test olmazdı, burda bazı arkadaşlarımız bilmiyor ve onlar sizin yazınızı okuyarak bilgi ediniyor siz yanlış anlatırsanız onlar yanlış öğrenir fakat tam bir değerlendirme yaparsanız sizi takip edecek olanlar artacaktır fakat böyle gitmeniz benim açımdan değil bir çok insanı rahatsız edebilir benim görüşüm böyle yinede amacım sizi kırmakta değil ama düzgün nesnel detaylı bir incelemeyle sizi takip edebilirdim
Ziya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

android açık kaynak olmasının sebebi bu fakat sürekli hackeniyor diye bir şey yok fakat zayıf olduğu doğrudur ama şu var ki kendi sisteminizi kendiniz dahi koruyabilirsiniz ama iosta adama muhtaçsınız şuana kadar tüm telefonları kullanmış android, samsung, lg, iphone gibisinden biri olarak konuşuyorum benim açımdan iki sistemde farklı alanlara sahip hem donanımsal hem yazılımsal, yazılımsal olarak alanda ios daha ağır bassa da donanımsal aynı şey mevcut değil, he farklı firmaların kendine ait durumları söz konusudur, şimdi ios tek bir firmada var ama anroid yüzlerce firmada var sorunun fazla olması ios nerdeyse çoğu şeyi kendi yapmasına karşın androidte binlerce etmen farklı kişiler tarafından yapılabiliyor o yüzden hataları görmeniz çok farklı bir şey değil onu geçtim google play başlı başınca bir platform appstoredan daha fazla içeriğe sahip çoğu içerikte ücretsizdir apple ise aynı şey olmayabilir ve paralıdır , evet google play hep kontrol etmiyor ama bu demek olmuyor ki gidip google playden kız ****oları diye aratıp indirmek ? kullanıcıya bağlı bir şey örneğin iphoneda full hd ekran yok yada cat 9 daha fazla sayabilirim olsa gidip alacağım ilk telefondur ama yok yinede sizden böyle bir tavır değilde nesnel olarak iki yazılımın bağımsız olarak değerlendirmesi daha mantıklı olurdu. örneğin siz hız testi yapsanız iphone seviyorsunuz diyelim iphone kamerasına bastınız 2 saniye sonra android olana bastınız doğru bir test olmazdı, burda bazı arkadaşlarımız bilmiyor ve onlar sizin yazınızı okuyarak bilgi ediniyor siz yanlış anlatırsanız onlar yanlış öğrenir fakat tam bir değerlendirme yaparsanız sizi takip edecek olanlar artacaktır fakat böyle gitmeniz benim açımdan değil bir çok insanı rahatsız edebilir benim görüşüm böyle yinede amacım sizi kırmakta değil ama düzgün nesnel detaylı bir incelemeyle sizi takip edebilirdim

Dikkate alıp bundan sonraki yazılarda şefaf olmaya calışırım desemde biliyorum olmayacak. Ama yinede dikkat etmeye çalışacağım.

CANASLAN CANASLAN Bank Officer & SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hacklenme ve güvenlik olayını şöyle bir ele almak istiyorum. Kim beni neden hacklesin? Zaten o kadar önemli ve özel bir bilgi paylaşımında bulanacak olsam bunu hiç bir teknolojik cihazın içinde barındırmam. Her ne kadar erişilemez bir sistem oluşturulursa oluşturulsun, güvenlik dediğimiz şey insanların anlık düşüncesiz davranmaları ve zafiyetlerine dayalı bir şeydir. Bu zamana kadar bir çok android ve ios tabanlı cihazı kullanmış, denemiş, test etmiş biri olarak, her ne olursa olsun sizin için özel ve gizli olan verilerinizi teknolojik cihazlarda barındırmamanızı tavsiye ederim. Onun haricinde andoridinde artı, eksi yönleri var iosunda

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro Hocam sen android de uygulamların gizli bir şekilde nelere eriştiklerini göre biliyormusun.

İOS da bir ugulama birşeye erişmek istediğinde ilk bize soruyor. İzin vermiyoruz ve erişemiyor.

İcloud İOS değil ilk önce bunu bir kavra. PHP veya benzeri bir dilde kodlanmış bir web arayüzüdür. ;)

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
CANASLAN En büyük nedeni söyleyim Kameranızı aktive edip edeki birçok halinizi görüntüleyebilirler. Sizin Mobil kod güvenliğinizi kırıp bankanıza giriş yapabilirler. Bunlar gibi birçok neden sayabilirim size. Bu sizi tedirgin eden bir durum olmaya bilir . Benim içinse hayati önemde .

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al