wmaraci reklam

10 kasım 2018 n11 saygısızlığı/rezaleti!

37 Mesajlar 3.751 Okunma
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

EmrahDD adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Önce okumayı, sonra sakin kalmayı öğren! Yapamıyorsan öğretirim!
Bildirim sesini Atamıza saygısızlığa bağlamak kadar geri, cahil bir düşünce daha olamaz.
Bu forumda ki saçma sapan konuların ve hak, hukuku bir tek sen biliyormuş gibi davranışların kabul edilemez.
Hezeyanlar fışkıran postlardan başka bir şey olmamış maalesef konu.
Report Ediyorum.

Cümleleri direkt sana sarf etsem alıntı yapar yazardım ama anladigim kadariyla en çok sana dokunmuş cümlelerim. Aynen geri aynen cahil bir siz biliyorsunuz her şeyi. İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle herkes laflarına cümlelerine(Atatürk ve Cumhuriyet) hakkında dikkat etmek zorunda. Bu kadar Net. Yok rakipmiş yok cartmış yok curtmuş geçiniz.

Ayrıca öğretsene :) çok merak ediyorum nasıl öğretiyorsun. Bu kuru sıkı tehditlerini akran yaşıtlarına yani ilkokul seviyesindekilere yap. Laflarına dikkat et.

Belli ki zerre kadar haber gündem takip etmiyorsun. Bu siren mevzusu malum bir kitle tarafından son 3 4 senedir sürekli gündeme getiriliyor. Bunu bilmemek için bu ülkede yaşamamak gerekir. Lafın nereye gideceğini ne zaman söyleneceğini milyonluk bir firma hesap edemiyorsa o hesap edemeyenlerin biletini kesip şutlamalari gerekir. Özür metninde bile hala kuyruk dik tutuluyor.

Edit: Diyanetin rezil tavrı daha ön plana alınmalıydı tabii, lakin eminim bu olaydan sonra onlara da bir mesaj verilmiştir.
Artık ne kadar kampanya yapsa da durumu kurtaramazlar. Türk milletinin hassas noktası Atatürk ve bunu hâlâ anlamayan insanlar firmalar vs.. varsa anlamışlardır umarım

Ekşidek bir entry alıntısı ile son edit:
kötü niyetli misiniz aptal mısınız bilmiyorum.pazarlama departmanınızı gözden geçirin derim.koca departman tarihten/gündemden bihaber sanırım. kimse sizin rakip firmaya gönderme yaptığınızı bilmek zorunda değil ama siz hangi tarihte ne yazdığınızı bilmek zorundasınız.

wmaraci
reklam

EmrahDD EmrahDD ☪ 𐱅𐰇𐰼𐰚𐰀𐰼 Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 173 / 146
  • Ticaret 32, (%100)
Backlinkcigeldi Yazdığın post bana ithafen. Oldu da ortaya yazdın diyelim benim veya diğer forum üyelerinin cevaplarını beğenmemiş sevmemiş de olabilirsin ama bizlere Saygı duymak zorundasın!
Öyle laçka, laçka konuşma hakkını kim veriyor sana? '' yok cartmış, yok curtmuş'' Ben yaşanan bu olay hakkında medeni bir şekilde görüşümü dile getirip konuna yorum yazıyorsam en azından seninde medeni bir şekilde düşünün postlara cevap vermen gerekiyor. Kişisel tartışma haline getirmek değil amacım sadece çizgini bil abisi..
Ayrıca sen benim kalibrem de biri değilsin kurusıkı hiç favorim olmamıştır her zaman ortaya koymuşumdur!
Şimdi işine bak aslanım.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

EmrahDD adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Yazdığın post bana ithafen. Oldu da ortaya yazdın diyelim benim veya diğer forum üyelerinin cevaplarını beğenmemiş sevmemiş de olabilirsin ama bizlere Saygı duymak zorundasın!
Öyle laçka, laçka konuşma hakkını kim veriyor sana? '' yok cartmış, yok curtmuş'' Ben yaşanan bu olay hakkında medeni bir şekilde görüşümü dile getirip konuna yorum yazıyorsam en azından seninde medeni bir şekilde düşünün postlara cevap vermen gerekiyor. Kişisel tartışma haline getirmek değil amacım sadece çizgini bil abisi..
Ayrıca sen benim kalibrem de biri değilsin kurusıkı hiç favorim olmamıştır her zaman ortaya koymuşumdur!
Şimdi işine bak aslanım.

Yazdıklarımdan gocunan üzerine alınan sensin :) senden korktuğumu falan mı sanıyorsun yahu ahaha sana yazsam baya alıntılar cümleleri şakkadanak yapıştırırdım. Merak etme beni bilen bilir. Lafımı esirgemem. Ama madem işi 2li bir polemik haline getirmek istiyorsun.
2 şey yazacağım.
1-)Çizgimi senden öğrenecek değilim
2-) Elbette senin kalibrende değilim, aramızda dünya kadar mesafe var, aşağıdan yukarıya bakınca kalibre farkı görmen normal.

Bu tür kenar mahalle ağzını kalibrendekilere kullan.

Herkes koskoca firmanın o mesajı gönderirken rakibine laf soktuğunu anlamak zorunda değil, o koskoca firma da 1 kişinin kafasina göre mesaj göndermiyor. Belli ki bir pot kırdılar bunun da telafisi o kişinin ya da kişilerin(pazarlamacıların) işine son vermekten geçer. Son verirsin sonra dersin ki böyle bir günde rekabeti ve saçma sapan bir sloganı düşünen bu şahsın ya da grubun işine son verilmiştir, yapılan hata ve yanlış anlaşılma için özür dileriz. Bitti gitti.

Hadi ajans da öngöremedi diyelim dijital pazarlama yöneticisinden de geçiyor bunlar o da mı göremedi?
Hadi o da atladı: yılın en önemli günlerinden birine ait iletişim çalışmaları CMO’dan geçiyordur, o nasıl onay verdi bu bildirime?

Koskoca firma böyle amatörce mi çalışıyor? 2 rakip arkadaş değil bunlar lafın nereye gittiğini aralarında anlamaktan ziyade toplumun geneline de anlatmak zorundalar. Ben n11 kullanmıyorum. Trendyolla arasındaki rekabeti atışmayı anlamak zorunda değilim. Cümleye bakarım güne bakarım anlayacagımı anlarım. Onbinler de bu şekilde anladı zaten. Koskoca firmanın bu günü düşünmesi gerekirdi.

Son 4 5 senedir bu siren mevzusu iyiden iyiye dile getiriliyor ve bir kesim tarafından engellenmeye çalışılıyordu. Atatürkçü kesim bundan yeterince rahatsızdı n11de işe tüy dikti. Hata veya yanlış anlaşılma mühim değil netice de kendini bitirdi n11.

Bir Özeleştiri de yapayım. Keşke diyanette en az n11 kadar bu tür bir toplu birleşimden nasibini alsaydı. 10 kasımdan simgesel olarak Atatürk düşmanlarının tarafında olduklarını belirttiler. Atatürk'ün kurduğu bir kurumun başında Atatürk'e düşman tavır sergilemek....

İnsan gerçekten hayret ediyor.

Neyse neyse
Bu da son cevabımdır. Daha da cevap vermeyeceğim istediğini yaz. Değerli vaktimden yeterince çaldın. Bir daha yorumumu alıntılarken kendinden önceki yorumlara bir bak ondan sonra alıntıla. Ha derdin 2li polemiğe girmekse de belirtmen yeterli.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
n11 reklamını daha önce izlemiş birisi olarak bu karalama kampanyasına prim vermemeniz gerektiğini düşünüyorum :)

n11.com'un 11 Kasım'da Sirenler çalıyor ibaresinden yola çıkarak bildirim gece gönderildiği için sesli bildirim göndererek " sizi rahatsız etmek istemedik " durumunu izah ettikleri ap açık ortada...

https://www.youtube.com/watch?v=5Vej5KunhZQ

Buyrun bir de siz izleyin.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

n11 reklamını daha önce izlemiş birisi olarak bu karalama kampanyasına prim vermemeniz gerektiğini düşünüyorum :)

n11.com'un 11 Kasım'da Sirenler çalıyor ibaresinden yola çıkarak bildirim gece gönderildiği için sesli bildirim göndererek " sizi rahatsız etmek istemedik " durumunu izah ettikleri ap açık ortada...

https://www.youtube.com/watch?v=5Vej5KunhZQ

Buyrun bir de siz izleyin.

Hocam rahatsız olacağını göz önüne alarak en azından siren çalmayarak dediği kısım problem :)
Siz böyle anlamış olabilirsiniz tabii. Ama büyük bir çoğunluk benim gibi anladı normal olarak. 10 Kasımda kurulan bir cümle. Geçmiş olaylarla da bağlantı kurarsak insanlar bu konuda hassas. Dikkat edilmesi gerekirdi bu günde.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam rahatsız olacağını göz önüne alarak en azından siren çalmayarak dediği kısım problem :)
Siz böyle anlamış olabilirsiniz tabii. Ama büyük bir çoğunluk benim gibi anladı normal olarak. 10 Kasımda kurulan bir cümle. Geçmiş olaylarla da bağlantı kurarsak insanlar bu konuda hassas. Dikkat edilmesi gerekirdi bu günde.

O günün hassasiyetini düşünerek başka bir metin yazılabilir miydi ? Evet, yapılabilirdi. Ama ben art niyet içeren bir durum olduğunu düşünmüyorum.

" Alibaba’nın ünlü alışveriş etkinliğindeki satışlar yüzde 26 arttı" haberlerine denk geliyoruz. Kendi kendimizi kuyuya atmayalım. n11.com'da diğer platforlar da daha doğrusu işini düzgün yapan her firma hak ettiği satışı yakalasın. Dünyanın haberi olsun bu durumlardan ki biraz olsa ülke ayağa kalkabilsin.

Kendi kendimizi bitirmek konusunda gerçekten başka bir millet ben görmüyorum : )
EmrahDD Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Evet o günün hassasiyetini düşünerek başka bir metin yazılabilir miydi ? Evet, yapılabilirdi. Ama ben art niyet içeren bir durum olduğunu düşünmüyorum.

" Alibaba’nın ünlü alışveriş etkinliğindeki satışlar yüzde 26 arttı" haberlerine denk geliyoruz. Kendi kendimizi kuyuya atmayalım. n11.com'da diğer platforlar da daha doğrusu işini düzgün yapan her firma hak ettiği satışı yakalasın. Dünyanın haberi olsun bu durumlardan ki biraz olsa ülke ayağa kalkabilsin.

Kendi kendimizi bitirmek konusunda gerçekten başka bir millet ben görmüyorum : )

Bu konuda kesinlikle haklısınız. İşte bu yüzden diyorum ya, koskoca firmanın ajansından dijital pazarlamacılarına ordan CMO'larına kadar denetim getirilmesi bu potu kıranların işine son verilmesi gerekiyordu.

Amatörce bir hareket. Telafisi olurdu lakin n11 ekşi üzerinden basit bir açıklama yapmakla yetindi. Tepki gelince twitterdan da açıklama yapmışlar vs..

Senede 1 gün dikkat edeceksin hadi etmiyorsun son 3 4 senedir bir kitle tarafından dile getirilen 10 Kasım siren mevzusuna denk gelecek rahatsız etmemek adına ile başlayan cümleyi kurma bari.

N11 sahibi bunu yaz dedi demiyor zaten kimse alt kesimdeki birimlerin bilerek veya bilmeyerek yaptığı bir şey. Bu da acilen telafi edilip imaj kurtarılmalıydı. Ama görünen o ki bir kesimi kaybettik diğer kesimden de olmayalım denildi :)

Bu ülkenin belli başlı hassas konuları var zaten Atatürk Cumhuriyet en önemlileri. Dikkat etmek bu kadar zor olmamalıydı.

Şahsi görüşüm böyle tabii. Toplumsal ayrılıkları tetikleyen şeyler bunlar. İliklerine kadar ayrışmış bir toplumda dikkat etmek gerekli. Pimi çekilmiş bomba gibi ortam. N11in Atatürkçü Koskoca bir kitleyi kaybetmeyi göze almayacağını ben de biliyorum fakat alt birimlerin bundan haberi olmayabilir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al