wmaraci reklam

15 Temmuz Öncesi Hatalarım Mutlaka Okuyun !

11 Mesajlar 1.913 Okunma
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
15 Temmuz öncesi bir çok hatalı söylemim oldu, bazı şeyleri düzeltmek istiyorum, forum yönetimi de bunu siyasi olarak algılayıp silmezse sevinirim. Forumda yazdıklarımdan dolayı sorumluyum ve bu konuda bu açıklama hakkına sahibim diye düşünüyorum. Siyaset ötesi bir durum var, bir çok hatalı söylemim oldu, hem kalbini kırdıklarımdan özür niyetine hem eğer söylediklerimle fikirlerini etkilediklerim varsa hataları düzeltmek amacıyla bu konuyu açmam gerektiğini düşündüm.

YPG konusunda bir kaç kez buradan arkadaşlar ile Suriye meselelerini konuşurken savunmuştum, o dönemler bu yapının Işid vs. karşısında kendini savunuyor olması beni vicdanen etkilemişti ve devlet politikalarının dışında yorumlar yapıp bu düşüncelerimi söylemiştim. Hatta aksini iddia edenlerle tartışmıştım. Büyük ihtimalle hem yoğun Erdoğan düşmanlığım yüzünden hem de olan biteni enine boyuna genişçe ölçüp biçmeden bu yazıları yazdım. Devletin tüm açıklamalarını, hükümetin tüm söylemlerini ön yargı ile peşinen yalan kabul ediyordum. Zaten hataların sebebi de bu ön yargılarım, ezbere peşin fikir yürütmelerim.

15 Temmuz sonrası bir çok konu hakkında fikirlerim çok değişti çünkü kimlerin neler yapmak istediklerini hep beraber yaşayarak gördük, bugün bu saatlerde ise YPG 1 askerimizi şehit edip 3 askerimizi yaralayan hain bir saldırı gerçekleştirdi. İnatla Fıratın doğusuna geçmeyerek başka bir etnik bölgede hakimiyet kurmaya çalışarak art niyetlerini açık açık gösterdiler, yani halkını korumak isteyen amacı sadece kendini savunmak olan bir yapı olsa Fırat doğusuna çekilir ve o bölgede halkının yaşımını korumaya devam ederlerdi, bunun yerine birilerinin emirlerini uygulayarak ısrarla Türkiyeyi zor durumda bırakmaya savaşa zorluyorlar. 15 Temmuz ne ise 25 Aralık ne ise YPG de aynı şeyin bir diğer ayağı. Ben bu konularda yaptığım yorumlar yüzünden büyük utanç içindeyim. Biliyorsunuz 25 Aralık olayını da gerçek kabul ediyordum, artık o konu hakkında da düşüncelerim değişti, hiç bir şüphe duymuyorum ki doğru değiller. Zaten mantıksızca kamyon kamyon paradan bahsediliyordu, ben de o kadar değildir belki ama vardır diye yalanlara sarılıyordum, Erdoğan düşmanlığı yüzünden gitmesi için bunu fırsat görüyordum belki de bu yüzden böyle yaptık. 15 Temmuz sonunda gördük ki tüm dünya bir anda bir olup yaşadığımız yüzlerce insanın hayatına malolan net bir olayı yalanmış gibi göstererek asıl niyetlerini açığa çıkardılar. Erdoğan'ı istememelerinin sebebi de baskıcı olması falan değil, bu halk batının umrunda değil, onların menfaatine değil ülke menfaatine yönelik hamleler yapması işlerine gelmedi.

Asker polis hakkında da bir sürü eleştirim olmuştu, suçladığımız neredeyse herkes 15 Temmuz sonrası Fetö'den tutuklandı, darbe öncesi devlet dediğimiz absürt olaylarla suçladığımız herkes bu terör örgütünün bir üyesi olarak kasıtlı bir şekilde bunları yapmış, halkın bir kısmını devlete düşman küs hale getirmiş. Ben açıkçası fetönün bu kadar fazla adamı olduğunu hayal dahi edemezdim, dolayısıyla kendi suçlarını onların üstüne yıkıyorlar diye düşünüyordum, hayali büyüklükte bir örgüt tarifi bu diyordum, yanıldığımı acı tecrübelerle öğrendim.

Hepinizden özür diliyorum, tartıştıklarımdan da bana bu tartışmalar sırasında destek verenlerden de. Nihayetinde bir vatandaşın ötesinde bilgi sahibi değilken ezbere çok kez ahkâm kestim, bu çok büyük bir aldatılma imiş. 15 Temmuz sonrası bunu aslında açıkça yazdım fakat çok da detaya inmemiştim, Erdoğan'a bakışımın değiştiğini takip eden arkadaşlar bilir, bir ölçüde kibir yaptığımdan dolayı Darbe oldu da korkudan böyle yapıyor dememeleri için ( ki söyleyen oldu bunu) bazı hatalı söylemlerimi de inatla gerçek olmadığı halde devam ettirmiştim. Şimdi bu fırsatla söylemek istediklerimi burada sizinle paylaşıyorum.

Bunları yazmamın bir diğer nedeni geçmişte forumda yazdıklarımdan dolayı bugün ifadeye çağrıldım, ifade dışında yaklaşık 5 saat polis arkadaşlar ile bu konuda sohbet ettik, nihayetinde bu örgütlerle bir bağımın olamayacağına ikna olduklarında fikirlerim konusunda nerelerde nasıl yanıldığımı, hangi konuların aslında ne olduğunu üşenmeden anlattılar ve dışarıdan bakarak önceleri suçladığım insanların aslında gerçekten memleket sevdalısı olduklarını gördüm. Bir çok an söylediklerimden yazdıklarımdan, yanlış düşüncelerimden utandım. Yani düşünün beni dinlemezler bile diye düşündüğüm insanlar, örgütle işi olacak biri olmadığımı görüp saatlerce yanlışlarımı hatalarımı düzeltmeye çalışıyor, bunu da samimiyetle yapıyor.

Herkesten özür dilerim.
contentwriter MertBalci moris

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

TheOttomans TheOttomans دولتْ علیّه عثمانیّه Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 47 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
İnsanın hatasını anlayıp hatasından dönmesi büyük bir erdemlilik tebrik ederim.
Rekomedya AhmetCakmak34 Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

دولتْ علیّه عثمانیّه

atcsoft atcsoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 17 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bence Herkes Hata Yapabilir. Önemli Olan Hatamızı anlayıp , ondan vazgeçmektir.

Hatanızı Anlayıp burada bizimle paylaşmanız, vazgeçtiğinizi açıklamanız büyük bir erdem bence.

sizi Tebrik Ediyorum Ve size Teşekkür ediyorum .
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Önce üstün körü bakmıştım.. sonra yok ifade polis vs. cümlesinden sonra ne diyeceğimi bilemedim...

geyik olsun diye denmediyse geçmiş olsun derim..

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)
Bu 15 yıllık dönemde bence herkes hata yaptı. A dan Z ye herkes. Onun için hepimiz iç muhasebe yapıp iyi düşünüp olayları o şekilde analiz etmemiz ülkemizin yararına olacaktır. Bildiğim tek doğru varsa ister Atatürkçü ol ister Ak partili ister Mhp'li ülke çıkarları konusunda birleşebiliyormuyuz, önemli olan o dur.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
TheOttomans

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Kim ne yaptığını şaşırdı artık, aptal olduk hepimiz. Benim de hatalarım var ama bazen elimde olmuyor abi. Milletimi, ulu önderimizi, cumhuriyet değerlerini, Kürtleri, Türkleri ayrı ayrı seviyorum. Artık ilerleyelim, iyi şeyler olsun, insanlar ölmesin, siyaset bu kadar içimize işlemesin istiyorum... İnsan kayıtsız kalamıyor çevresinde olanlara. Özellikle bizim gibi duygusal bir millet hiç kalamaz. Umarım birbirimizi kırmadan yolumuza devam edebiliriz. Benim de kırdığım kim varsa özür dilerim.

İyi forumlar.
sedat5453 TheOttomans

kişi bu mesajı beğendi.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Herkesin hataları var, olabilir de. Fıtratımız da var bu. Sonuç olarak bunları bizlerle paylaşmanız gerçekten büyük bir erdemlik.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
İnsanların görüşleri değişebilir. Bir gün önce olumlu sandığımızı bir gün sonra olumsuz olarak düşünebiliriz veya tam tersi olabilir. Bir kıvılcım dahi düşüncelerin değişmesini sağlayabilir. İnsanız hepimiz, bunlar gayet normaldir. Fakat insanların vatanına ihanet edercesine konuşması, milleti hor görmesi (özellikle yüzde ellilik dediğimiz kısımın aşağılanması), sırf şu anki hükümet nedeniyle devletin doğrularına da yanlış demesi veya bunun gibi şeyler kabul edilemez.

Daha önce forumda çok sert tartışmalar da yaşadık. Muhakkak kalbini kırdığım arkadaşlar da oldu. Ama çoğundan gidip helallik istedim. Sonra da zaten foruma uğramaz oldum.

Aynı ülkenin vatandaşıyız. Aynı topraklarda yaşıyoruz. Bu ülkeye bir şey olsa inanın bizi başka yerde yaşatmazlar. Bizim, ülkemizdeki mülteciler gibi gidecek bir yerimizde yok, bizi topraklarına alacak ülke de yok. Doğrusuyla yanlışıyla bu devlet bizim, bu hükümet bizim, bu muhalefet bizim, bu millet biziz. Ortada bir yanlış varsa bu yanlışları düzeltecek olan yine bizleriz. Batının şu an istisnasız tamamı üzerimize oynuyor. Son zamanlarda yaşadıklarımız ortada. Tüm bunlara rağmen hala birbirimizle didişmeye devam mı edeceğiz? Kendi insanımızı birbirlerine kırdırmaya çalıştılar beceremediler. Onların ekmeğine yağ sürmeyelim.

Bu arada geçmiş olsun hocam. Buradan şunu anlamış olduk ki iki cümleden ne olur deyip geçmemek gerekiyormuş. Foruma yazdıklarımızdan bile sorumlu tutulabiliyoruz.
contentwriter Rekomedya sedat5453

kişi bu mesajı beğendi.

ByX ByX I Love Google Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 130 / 86
  • Ticaret 17, (%88)
Yahu bukadar cabuk donmenin anlami yok Sayın Erdogan hakkinda atip tutuluyordu sıkışinca hemen ozur dilem vs. Vs. Bende yedim Mert olun azicik soylediklerinizin arkasinda durun olacak olanlarida kabullenin polis alincami aklin basina geldi pes dogrusu
Ayaklar baş olcak peh ;)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ByX adlı üyeden alıntı

Yahu bukadar cabuk donmenin anlami yok Sayın Erdogan hakkinda atip tutuluyordu sıkışinca hemen ozur dilem vs. Vs. Bende yedim Mert olun azicik soylediklerinizin arkasinda durun olacak olanlarida kabullenin polis alincami aklin basina geldi pes dogrusu
Ayaklar baş olcak peh ;)

Dostum bunun korkuyla bir alakası yok, zaten terör örgütü ile bir bağımın olmadığı olamayacağı ortada, yani bu yönde bir çekincem yok zaten ifadeyi de verdim bitti gitti. Mesele gerçekten bazı şeyleri yanlış düşünmüş olmam, şimdi sen diyebilirmisin ki YPG kendi halkı için savaşıyor başka niyeti yoktur ? Ya da diyebilirmisin ki Fetö darbe yapmadı yahut devlet içinde bu kadar güçlü değildir, yine sen diyebilirmisin ki batı bu halkın iyiliği için binbir türlü pislik yapıyor ?

Ben bunların çoğunu böyle yorumluyordum fakat darbe sonrası gördüklerimiz yaşadıklarımız yanıldığımı gösterdi, YPG için git çekil kendi topraklarında dur diyorlar ısrarla diğer etnik grupların bulduğu bölgeleri ele geçirmeye çalışıyor, mesela Işidin elinden YPG bir yer aldığında hükümet tepki gösteriyor biz de Işidi destekliyor hükümet diyorduk, şimdi Türkiye gidip Işidin elindeki bir yeri alıyor YPG buna tepki gösteriyor ama yine Işidle mücadele ediyor mu diyelim, herifler tavşan kaç tazı tut yapıyor, hani dertleri Işid ile mücadele idi, öyle ise neden mücadele eden Türkiyenin yanında durmuyorlar ? Türkiyeyi suçladıkları şeyin aynısını kendileri yapıyorlar. Daha dün bu ülke ordusunun tankına saldırı yaptılar, şimdi nasıl iyi konuşabiliriz bunlar için ? Kendi akılları ile hareket etmiyorlar ki, ABD ne derse onların planlarını işletiyorlar.

Yine devlet içinde buradan eleştirdiğimiz isyan ettiğimiz onlarca şeyi yapanların FETÖ üyeleri olduğu ortaya çıkmadı mı, biz diyorduk ki bunlar beraber yapıyorlar, ama 15 Temmuz gösterdi ki Fetö bu pislikleri halkı devlete düşman etmek için kasıtlı olarak yapmış. Hayatta aklımıza gelmeyecek insanlar Fetö üyesi çıkıyor, her pisliğin her taşın altından Fetö çıkıyor, yaptıkları ortada işte. Bunca pisliği yapan örgütün hangi sözüne neden güvenelim, hükümet karşıtı suçlamaların tamamı bunlara ait değilmiydi ? Fetö halkın iyiliğini istiyor olsa tankla topla tüfekle halka saldırırmıydı ?

Fetö, Pkk/Pyd/Ypg, Işid aynı anda saldırıyorlar, bir yandan biriyle diğer yandan ötekiyle uğraşıyoruz, yetmiyormuş gibi batı tüm halkın kabul ettiği Fetö eliyle yapılmış darbe ortada olduğu halde, sanki hükümetin senaryosuymuş gibi suçlamalar yapıp destek olmuyor, Amerikaya ver şu adamı diyorsun vermiyor, özellikle farklı kimliklerin olduğu noktalarda sürekli bombalar patlıyor, siyasi bir parti liderine suikast girişiminde bulunuluyor. Hepsine bakınca hiç mi bir şey görmüyorsunuz ?

Burada korkacağım hiç bir şey yok, Erdoğan hakkındaki hakaret davalarının tamamı geri çekildi, eleştirilerle ilgili tek bir soru bile soran olmadı zaten eleştiri kanunen serbest, YPG ile ilgili söylediklerim hakkında ise nedenini sorup cevabını aldılar, terör örgütü ile bir alakam olmadığı da ortada, ifade sonrası serbest bırakıldım. Yani bu konu hepsi gerçekleştikten sonra, herhangi bir korkacak durum yokken açıldı. Korktuğumdan dolayı değil, gerçekten yanlış yorumlar yaptığımdan bazı şeyleri yanlış yorumladığımdan vicdanen bu konuyu açma gereği hissettim, nihayetinde söylediklerim yüzünden fikirleri değişenler de olmuş olabilir ve bunun vebali benim boynumadır, bu yüzden böyle bir şeye ihtiyaç duydum.
contentwriter sedat5453

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al