wmaraci reklam
lidertakipci

Forumda Durgunluk mu Var?

27 Mesajlar 3.226 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Burakcolak Burakcolak www.burakcolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 0 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Kırdıysam kusura bakma kardeşim özür dilerim,yazdıkların bir anda sinirlendirdi kusura bakma.

Benim sormamda ne gibi bir abeslik var anlamadım yani,merak ettim bir soru sordum zannettinki hesap soruyorum.Benim hesap sormam ne haddime.Sadece dediğim gibi bir wm formunun ne gibi ihtiyaçları olur öğrenmek istedim.

Konu farklı yerlere gitmesin,tekrardan özür dilerim
Alphabet cagri

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

archaeopteryx archaeopteryx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Psycho adlı üyeden alıntı

Konuyu üste al butonu ticaret bölümlerde aktif sadece. Bahsedilen durgunluk ise genel olarak forumda. Yani yardım ve bilgi paylaşım konularında.

Eskiden var olan hiç bir özellik şuan size para ile sunulmuyor. O yüzden bunun durgunlukla bir alakası yok. Ayrıca wmaracı sunucuları suyla çalışmıyor arkadaşlar. Wmaracı yazılımı ve giderleri için ödenen paraları söylesem dudağınız uçuklardı...

Wmaracının masrafları beni hiç ilgilendirmiyor. Bu benim konu hakkında kişisel yorumumdur. Eğer ücretli ve ekstra özellikleri olan üyelik sistemine geçilecekse bu site açıldığında yapılmalı. Site popüler oldu, artık sistemi koyalım; parayı da kırarız mantığı hiç hoş değil bence. Bunu daha düzgün bir şekilde ilgili başlığa da yazdım fakat silindi gizlice. Düşüncelerimizi de mi ifade edemeyeceğiz?

Ben paylaşımın ve samimiyetin en önemli olduğunu düşündüğüm forum ortamlarında paranın adam kayırmasına karşıyım sadece. Bugüne kadar wmaracının tüm masrafları cebimizden çıktı diyemezsiniz herhalde. :)

Edit: Durgunluğun ve ilgisizliğin sebebi hakkında fikir sahibi olmak isteyenler benden önceki son beş mesaja bir göz atsınlar.
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

server bedii adlı üyeden alıntı

Kırdıysam kusura bakma kardeşim özür dilerim,yazdıkların bir anda sinirlendirdi kusura bakma.

Benim sormamda ne gibi bir abeslik var anlamadım yani,merak ettim bir soru sordum zannettinki hesap soruyorum.Benim hesap sormam ne haddime.Sadece dediğim gibi bir wm formunun ne gibi ihtiyaçları olur öğrenmek istedim.

Konu farklı yerlere gitmesin,tekrardan özür dilerim

Est. ben özür dilerim bende de var bir sinir bugünlerde. Asıl sen kusura bakma.
cagri

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Para ile adam kayırıldığını düşünen zihniyet üç beş kuruş verip ücretli üyelik alsın. Sonra bir baksın adam kayırılıyor mu kayırılmıyor mu. Buda benim kendi düşüncemdir. Para ile adam kayırılıyor demek başlı başına bir iftiradır.
Bariswp cagri

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Ücretli üyelik ve reklamlar tabiki olacak.Reklamlarda yok denecek kadar az.

sosyalme.com

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

archaeopteryx adlı üyeden alıntı

Wmaracının masrafları beni hiç ilgilendirmiyor. Bu benim konu hakkında kişisel yorumumdur. Eğer ücretli ve ekstra özellikleri olan üyelik sistemine geçilecekse bu site açıldığında yapılmalı. Site popüler oldu, artık sistemi koyalım; parayı da kırarız mantığı hiç hoş değil bence. Bunu daha düzgün bir şekilde ilgili başlığa da yazdım fakat silindi gizlice. Düşüncelerimizi de mi ifade edemeyeceğiz?

Ben paylaşımın ve samimiyetin en önemli olduğunu düşündüğüm forum ortamlarında paranın adam kayırmasına karşıyım sadece. Bugüne kadar wmaracının tüm masrafları cebimizden çıktı diyemezsiniz herhalde. :)

Edit: Durgunluğun ve ilgisizliğin sebebi hakkında fikir sahibi olmak isteyenler benden önceki son beş mesaja bir göz atsınlar.

Soruyorum size bir forum kurun ve sıfırdan ücretli üyelik satmaya çalışın alan olur mu acaba ?

Lütfen yapacağınız yorumları düşünerek ve forumu gözleyerek yapın.Forum ilk açıldığında ücretli üyeliklerin olamayacağını ve bunun fırsatçılık değil forum ve populerliği ilerledikçe masraflarının da artacağını ve bu yapılanların masrafları karşılamak amacı ile yapıldığını unutmayın.

Ayrıca Wmaracında adam kayırma kesinlikle yapılmıyor.Meyve veren ağacı taşlarlar misali , bu tür lafların çıkacağını daha bu üyelikleri çıkarmadan mutlaka tahmin etmiştir yöneticiler.

aorhan aorhan Emekli Mod. Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

archaeopteryx adlı üyeden alıntı

Bir şey sormak istiyorum. Eskiden kullandığınız; fakat ücretli üyelik sonrası kısıtlandığı, düşürüldüğü ya da tamamen ücretli olan bir servisi söyleyin sizin ücretli üyeliğinizi ben site yönetimi ödeyip alacağım.

Lütfen atıp tutmadan önce araştırın bakın öğrenin öyle çamur atın. Burada sırf renkli görünmek için üyelik verilmiyor. Buradaki üyelikler wmaraci araçları için. Bunlara hediye olarak da eski usul mesaj sayısı vs. artırılıyor.

Dersen niye üyelikler paralı bu servisler ücretsiz değil derseniz. Siz dışarda gezerken, arkadaşınız ile sohbet ederken bu siteyi geliştirmeye çalışan kişiler sabahlara kadar kod yazmakla uğraşıyor, tasarımlar yapıyor vs. vs.

Bu kişilerin sosyal hayatını kısıtlıyor ve en kötüsünden internet faturasını belki karşılayacak parayı kazanamıyorlardı. Şimdi siz şunuda dersiniz banane yazmasın diye ama bir şeye emek veriliyorsa ve bu emeği onun başka yerdeki kazancına engel oluyorsa burada kazanç elde etmesi gayet normal. Hele hele bundan önce ve bundan sonra sayısız servisi ücretsiz sunduğunu düşünürsek çok çok normal.

Yeni araçların serverlara getireceği yük, sonra site yapılan saldırıları engellemek için gece gündüz çalışma, forumdaki şikayetleri uyumsuzlukları çözmek için bekleyen moderatörler bunlar kolay iş değil. O site takip vs. çok kolay sistem değil. Bir server maliyeti aylık ne kadar bilginiz var mı?

Konu taşıma yüzünden demiş konular görünmüyor. Konu taşıma e-ticaret sayfasında aktif. Gidin bakın bakalım başka sayfada var mı ?

Yaz aylarında çoğu site hiti düşer. WMaracı yazın tatil olmasından dolayı aktif olurken okulların açılmasıyla hiti düşen sitelerden. Yani normal sitelere göre tam tersi. Özellikle forumdakilerin çoğu lise, üniversite vs. okuduğunu düşünürsek normaldir ve bir kaç hafta sonra normale dönecektir. Ayrıca şu anda tüm wm forumlarında durağanlık var. Bazen dönemsel haber, paylaşım vs. olamıyor bunlardan dolayı da konular açılamıyor.

Bu yıllardır böyle süre gelen bir sistem; fakat sizler gibi her şeyi ters görüp, ters yorumlayanlar yüzünden insanlar iyiyi görse bile zor inanır ama kötüye çok kolay kanar mantığıyla inanabiliyor.

Umarım sizde gerçeği görürsünüz ve eleştri yapmadan önce aslı astarı nedir öğrenip öyle yorum yaparsınız. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın lütfen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al