wmaraci reklam

Protein ve karbonhidrat tozu

29 Mesajlar 2.194 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Daha önce fitness ile ilgilenip karbonhidrat veya protein tozu kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirmi

wmaraci
reklam

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Protein tozu kullanıyorum. Karbonhidrat tozu çöptür. Bunlar hakkında ne öğrenmek istiyorsun mesela?

BatuhanUyar BatuhanUyar Copyright Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 11 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
Protein ve bca yeterli olucak. Gerisi lükse giriyor.

YakupTEKiN YakupTEKiN Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 710
  • Beğeniler 190 / 276
  • Ticaret 12, (%100)
BatuhanUyar Aynen öyle katılıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

Protein tozu kullanıyorum. Karbonhidrat tozu çöptür. Bunlar hakkında ne öğrenmek istiyorsun mesela?

55 kiloyum hocam karbonhidrat tozu ile başla dediler sizce nasıl bir yol izlenmeli

NumanABi NumanABi --> numanozdemir.com <-- Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
Vücut geliştiriyorum toz kullanmıyorum ama tozsuz çok zor, muhtemelen protein tozu alacağım yakında. Asla doğalın yerini tutmaz, hatta ne kadar doğru bilmiyorum sarkma falan yapıyormuş, böbrek hastasıysan kullanamazsın zaten, ben de içim el vermese de kullanacak gibiyim. Protein tozunun zararını gören var mı aranızda?

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Kullandim bence gereksiz. 160 gram 2 tane ton baligi 7.5TL.
500 gram tavuk gogusu ortalama 6-7TL
100 gram tavuk gogusunde 22gram felan 160 gram ton baliginda da, 35gram felan protein var.
Sabah 4 yumurta, fistik ezmesi,yulaf ezmesi, zeytin, lor peyniri, domates tarzi sevdiklerinden degistirip degistirip (yumurta sabit) sevdiklerinden yersen ortalama 30-35gram protein alirsin. Oglen pilav, 250gr tavuk gogusu felan yesen 60 gram civari protein alirsin aksamda ton balikli salata vs yapsan (tavsiyem makarna ustu ton baligi) 40 gramdan fazla protein alirsin. Ortalama fiyati tavuk gogusu/2=3.5tl, yumurta vs 5tl de aksamsa ton baligi 7.5/2=3.5tl bide digerleri ben pazar yapinca bir haftalik malzeme 15tl tutuyo gunluk 3tl.
Protein tozu yerine bu sekilde beslene bilirsin. Ben çok daha fazla yararini gordum.
Winman davison anilcan

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

darknov4 adlı üyeden alıntı

55 kiloyum hocam karbonhidrat tozu ile başla dediler sizce nasıl bir yol izlenmeli

Kilon az ise ve bodoslama kilo almak değilde sağlıklı kilo almak istiyorsan önce neler yemen gerektiğini öğrenmelisin. Sağlıklı gıdaları normal yediğinden biraz daha fazla artırarak yemelisin. Böyle karbonhidrat tozu ile hamburger falan ile yani işlenmiş gıdalar ile kilo alırsan sadece yağ olarak alırsın ve sağlığına zarar verirsin. Çünkü bunlar ciddi anlamda şeker ve trans yağ içerir. Sağlıklı besinler ile spor yaparak kilo almaya çalış. Youtube üzerinde sağlıklı beslenme yazarak bile bir çok tarife ulaşabilirsin.

Bir örnek vereyim. Bu kanalda hem tarifler hem de besinler hakkında bilgi var.

https://www.youtube.com/channel/UCQnrrEf_tNszMZc0mv5P8_g

Bu arada en önemli besin takviyesi kreatindir. O da sadece ciddi direnç sporu yapıyorsanız. Gerisi tamamen traştır. Protein ihtiyacınızı yeterli oranda karşılayamıyorsanız protein tozu kullanabilirsiniz ama bcaa, glutamin falan tamamen gereksiz ürünlerdir. Protein tozsuz olmuyor muhabbeti de tamamen traştır. Gerçek yemek en iyisi, en sağlıklısıdır. Hiçbir takviye hiçbir zaman gerçek besinin yerini tutamaz.
anilcan darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

YakupTEKiN YakupTEKiN Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 710
  • Beğeniler 190 / 276
  • Ticaret 12, (%100)
mehmetmasa Aslında dediğin çok mantıklı zaten yapılması gereken bu ama. Protein tozunu şöyle düşüne bilirsin. Çalışan bir insan veya beslenme çok uğraşamayan protein tozunu ek olarak kullanıyor. Eğer Protein tozu kullanmayıp senin dediğin beslenme şeklinde ilerlerse gittikçe protein ihtiyacı yükselecektir buda demek oluyor ki daha çok yemek yiyecek. Bende başlayacağım 1-2 ay sonra çünkü protein tozu olmadan olmuyor.

Bulk Bulk SOSYALBULK.COM Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyal medya hizmetleri
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 96 / 26
  • Ticaret 20, (%95)
fitness da en etkili ve en ucuz takviye kreatinin dir. tek başına yeterli olacaktır. gerisi ileri seviye.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al