wmaraci reklam

Spor salonuna yazıldım ( 5.ay )

45 Mesajlar 4.246 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Yarışmacı değilseniz veya bu işten para kazanmıyorsanız (personal trainer) supplement kullanmanızı önermem. Zaten eğer ki yarışmaya katılmak vs gibi bi amacınız varsa da supplement tek başına yetmeyecektir. O instagram veya youtubede gördüğünüz parçalı, damarlar meydana çıkmış abdominal bölge tek tek sayılabilcek durumda olan kişilerin tamamına yakını steroid ve türevlerini kullanmaktadır. Yani sadece doğal beslenme veya supplement desteği ile o vücut yapısına ulaşmanız imkansıza yakındır. Aynı zamanda herkes aynı şekilde kol ölçüsüne veya göğüs genişliğine sahip olamaz! Burada genetik faktörler ve spor geçmişi devreye girer. Bir başka dipnot vermek gerekirse; yapacağınız egzersizlerin tamamında kilo arttırmadan ziyade hareketi düzgün yapmaya özen gösterin. Başlangıç düzeyindeki bireyler için düşük kilolar ile yapılan doğru hareketler çok daha verimli olacaktır. Daha sonrasında belli bir aşamaya geldiğinizde bedeninizi biraz zorlamanız gerekecektir ki kas gelişimi oluşsun. Ama dediğim gibi başlangıç için ki bu süre ortalama 6 ay kadardır kendinizi çok zorlayacak egzersizlerden kaçınınız.

Özellikle deadlift, barbell row, lunges gibi üst klasman egzersizleri merakta etseniz yapmanızı önermem. Tüm egzersizlerde olduğu gibi bu tip ekstra hareketlerde pelvis-omurga stabilizasyonu ve mobilizasyonu son derece önemlidir.

Antrenman programınızı başkalarının söylediklerine göre değil zamanla size en faydalı gelen egzersizlere göre düzenlemenizi tavsiye ederim. Bu durumun oluşmasında da zaman en önemli yardımcınız olacaktır.

Örnek vermek gerekirse barbell bench press temel bir göğüs egzersizidir ama cable bench press yaparsanız muhtemelen açıları kaybedeceksiniz. Veya dumbbell kickback yerine cable kickback yapmanız belkide sizin için daha verimli olcaktır vs gibi örneklendirebiliriz.

Bu bakından bu sporda sıkça kullanılan bir söz vardır “kime göre neye göre”...

İşte bu yüzden sizin için en iy gelecek egzersiz veya antrenman programını yine siz kendiniz belirleyeceksiniz. Veya imkanınız varsa sizi en iyi tanıyan hocanız belirleyecektir. Tek ilacınız zaman ve vücudunuzu tanımak olacaktır.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
reklam

softwarencoder softwarencoder Mezar da responsivedir Altın Üye
  • Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 199 / 201
  • Ticaret 17, (%100)

HTF adlı üyeden alıntı

Kendi öz abim'de kullandı. Ne kullandınız karbonhidrat tozu mu. Eğer o ise onu alıp normal öğünlerinizi bırakmamanız gerekiyor. Ayrıca hızlı olan şey hızlı biter hesabı :)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

4 yıl boyunca vücut geliştirme yaptım. İş hayatına geçince devam etme imkanı olmadığı için bıraktım gitti. Hayat sporsuz daha güzel hem para bana kalıyor hem türkiyenin her yerini geziyorum. Hemde bunu yemeyim şunu yiyeyim derdi yok bulduğunu yiyorsun mis gibi :)

Vakit öldürmek için spor güzel bir uğraş. Sosyalleşme için vs

-----Dipnot----

Uyarı niteliğinde olsun düşünen varsa :)

Toz kullandık mı evet sonra ne oldu karaciğer sorunları çıktı, sarkmalar çıktı, böbreklerde sıkıntı çıktı bunlarla uğraştık 1 yıl geçti.

Toz kullanmayın, düşünmeyin bile. Sağlık açısından hepsi sıkıntılı spor ile uğraşacak adamın zengin olması gerekiyor ki doğal beslenip gelişsin etin 60 tl olduğu bir memlekette bu sıkıntı, zamanında tozları 90 tl den alıyorduk şimdi baya almış yürümüş

HTF adlı üyeden alıntı

1 ay 1 hafta oldu benimde :) Yazın 3 ay boyunca can kurtaranlık yaptım sudan çıkmadım. 1 ayda omuzlarımın ve sırtımın daha çok geliştiğini hissettim. :) Bu ayın sonunda Universall Mass Gainer alıcam. Fazla öğün yeme şansım olmadıgı için ara ogunlerde 1'er ölcek alacağım :)

Bakalım şuan 66 kiloyum. Başladıgımda da 66 idim fakat arada inanılmaz derece de sıkılaşma farkı var.

halo9217 adlı üyeden alıntı

kardeş sporunu yap istediğini ye iç ancak kesinlikle sporcu besinlerinden kullanma ben kullandım kilo alamadan çok hızlı kilo verdim hani şöyle düşünme doktoru sordum bir şey olmaz arkadaşım kullanıyor bende kullandım bir şey olmaz deme dikkat et kardeş.

akmova adlı üyeden alıntı

Yarışmacı değilseniz veya bu işten para kazanmıyorsanız (personal trainer) supplement kullanmanızı önermem. Zaten eğer ki yarışmaya katılmak vs gibi bi amacınız varsa da supplement tek başına yetmeyecektir. O instagram veya youtubede gördüğünüz parçalı, damarlar meydana çıkmış abdominal bölge tek tek sayılabilcek durumda olan kişilerin tamamına yakını steroid ve türevlerini kullanmaktadır. Yani sadece doğal beslenme veya supplement desteği ile o vücut yapısına ulaşmanız imkansıza yakındır. Aynı zamanda herkes aynı şekilde kol ölçüsüne veya göğüs genişliğine sahip olamaz! Burada genetik faktörler ve spor geçmişi devreye girer. Bir başka dipnot vermek gerekirse; yapacağınız egzersizlerin tamamında kilo arttırmadan ziyade hareketi düzgün yapmaya özen gösterin. Başlangıç düzeyindeki bireyler için düşük kilolar ile yapılan doğru hareketler çok daha verimli olacaktır. Daha sonrasında belli bir aşamaya geldiğinizde bedeninizi biraz zorlamanız gerekecektir ki kas gelişimi oluşsun. Ama dediğim gibi başlangıç için ki bu süre ortalama 6 ay kadardır kendinizi çok zorlayacak egzersizlerden kaçınınız.

Özellikle deadlift, barbell row, lunges gibi üst klasman egzersizleri merakta etseniz yapmanızı önermem. Tüm egzersizlerde olduğu gibi bu tip ekstra hareketlerde pelvis-omurga stabilizasyonu ve mobilizasyonu son derece önemlidir.

Antrenman programınızı başkalarının söylediklerine göre değil zamanla size en faydalı gelen egzersizlere göre düzenlemenizi tavsiye ederim. Bu durumun oluşmasında da zaman en önemli yardımcınız olacaktır.

Örnek vermek gerekirse barbell bench press temel bir göğüs egzersizidir ama cable bench press yaparsanız muhtemelen açıları kaybedeceksiniz. Veya dumbbell kickback yerine cable kickback yapmanız belkide sizin için daha verimli olcaktır vs gibi örneklendirebiliriz.

Bu bakından bu sporda sıkça kullanılan bir söz vardır “kime göre neye göre”...

İşte bu yüzden sizin için en iy gelecek egzersiz veya antrenman programını yine siz kendiniz belirleyeceksiniz. Veya imkanınız varsa sizi en iyi tanıyan hocanız belirleyecektir. Tek ilacınız zaman ve vücudunuzu tanımak olacaktır.

hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı :) elimden geldiğince hatta elimden gelenin fazlasıyla spora devam edicem :)

Kurumsal, E-ticaret ve Özel Yazılım ve SEO İhtiyaçlarınız İçin BCYSoftware Solutions firması olarak yanınızdayız.

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
yavuzselim57 aşağıda vereceğim linkten bir çok fitness egzersizi hakkında bilgiye ulaşabilirsin. Hareketin nasıl yapıldığı, hangi kasları çalıştırdığı, alternatif egzersizler ve yapılan hatalar gibi her egzersizin tek tek görsel ve videolar ile desteklendiği kendi siteme de beklerim. Şuan sadece fitness egzersizleri eklendi yakında pilates ve trx gibi farklı spor branşlarına yönelikte egzersizler aynı düzen ile eklenecek. Şuan fotoğraf ve video çekimine devam ediyoruz. konu linki: https://sporkulturu.net/fitness-egzersiz-rehberi/
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com

• Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 199 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
akmova sağolasın :) seninde dediğin gibi merak dahi etsem üst derece hareketleri denemiyorum bile :) gelişmesi uzunda sürse pes etmicem :)

Kurumsal, E-ticaret ve Özel Yazılım ve SEO İhtiyaçlarınız İçin BCYSoftware Solutions firması olarak yanınızdayız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 199 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
akmova sana web siten ile ilgili açıkları belirtebilirim bu arada düzenlemen içinde yardımcı olabilirim bilgin olsun web sitende birden çok sorun var şuanda :) özelden iletişime geçebilir yada facebook tan ekleyebilirsin facebook.com/yavuzselim57
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al