freelance iş ilanları

Oo Fikir mi? Alırım Bir Dal.

10 Mesajlar 1.107 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ART ART WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Değerli arkadaşlar, aklımda iki proje bulunuyor ancak birine yetebilecek maddi gücüm var şu an. Tahmin ediyorum ki, bu forumdaki herkes benden daha yetkindir bu konuda. Bu yüzden size danışmak istiyorum. Projelerimden biri internet tabanlı bir sosyal gazete Türkiye'de bir örneği var henüz ve eksik. Projeyi çok açmak istemiyorum ancak onedio.com'u örnek alabilirsiniz; biraz daha özgünü, biraz daha cırtlağı. Benim de geçmişimde habercilik var zaten. Haber sitelerine dikkat ettiğimde, özgün içeriğin girilmesi ve ortamın doldurulması epey zaman alacak. Bu sürede ne pazarlama gideri var, ne reklam geliri var. Güzel, bunda bir problem yok. 20-30 yazar gireceğiz zaten siteye. Hepsi de gerçekten yazmaya meraklı güzel arkadaşlar. Gönüllü olarak yazacaklar haberleri. Bu gazeteye tanıtım videosu hazırlatmayı dahi düşünüyorum.

Bir yanda da dizimag - yabancidiziizle1 gibi siteler kapanmışken farklı güzel tasarımla dizi piyasasına atılmak var. Sosyal ağlarda çok geniş bir takipçi kitlem var. Hepsi de dizi manyağı. Siteyi açtıktan 2 hafta sonra günde 1K garanti diyorum; sadece şahsi takipçilerimle.

Sorum şöyle: Sosyal gazete projesi mi? Dizi izleme sitesi mi? Hangisi, ne için? Hangisini seçersem baştan sona hangi yolu izlemeliyim? Gazete konusunda stratejimi biraz kurdum ama dizi sitesi konusuna biraz yabancıyım. Yani dizileri nereden nasıl indirmeli, çeviri nasıl yapılmalı gibi soruların cevaplarına ihtiyacım var.

Bana yardımcı olabilirseniz gerçekten çok memnun olurum.

http://link.tl/hIAv
wmaraci
reklam

Kurklu Kurklu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 78 / 74
  • Ticaret 11, (%100)
Sosyal gazete projesi dizi izleme sitesine göre daha kolay. Dizi izleme sitesinde hem ilerde sorun yaşabilirsin hemde çok zahmetli bir iş. Eğer dizi sitesinin ilerde kapanma olasılığı göze alıyorsan ve iyi bir ekibin varsa çevirmen vb. dizi izleme sitesi daha çabuk popüler olur. Tek sorun ilerde kapanma olasılığı.

Mertem Mertem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 4, (%100)
gazete kazandırır hemde çok yok.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Biri legal, biri illegal. Ve soruyorsun hangisinden başlayayım? Tabi ki legal olandan!
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

FRTKRKL adlı üyeden alıntı

Sosyal gazete projesi dizi izleme sitesine göre daha kolay. Dizi izleme sitesinde hem ilerde sorun yaşabilirsin hemde çok zahmetli bir iş. Eğer dizi sitesinin ilerde kapanma olasılığı göze alıyorsan ve iyi bir ekibin varsa çevirmen vb. dizi izleme sitesi daha çabuk popüler olur. Tek sorun ilerde kapanma olasılığı.

Açıkçası sosyal gazete biraz daha zor duruyor. Haber reklam çalışmaları yapacağız. Reklamları haberin içine yerleştireceğiz yani. Yazdığımız haberler kullanıcıyı direkt olarak müşteriye yönlendirecek, merak uyandıracak vesaire. Dolayısıyla bunları bile yazmak zahmetli bir iş. Haberleri tamamen özgünleştirmek filan zor iş ama yazmayı seviyoruz; çocuklar gibi heyecanlanıyoruz.

Dizi sitesi için çeviri ekibim yok ne yazık ki. İlk etapta çeviriye para verebilecek bütçem de yok. Bir site vardı unuttum şimdi hazır çevirilerin verildiği. Oradaki çevirileri videoya gömmek var aklımda ama bu diziler nasıl nereden indirilir, çeviri nasıl gömülür bilmiyorum.

Ek Olarak:

Mertem adlı üyeden alıntı

gazete kazandırır hemde çok yok.

Peki bana başlarken her konuda verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

BlackStone adlı üyeden alıntı

Biri legal, biri illegal. Ve soruyorsun hangisinden başlayayım? Tabi ki legal olandan!

"Anayasada yeri yok ama edebiyatı seviyoruz."

Şaka bir yana bu sosyal gazete hem Youtube'tan da iyi gelir sağlamama yardım edebilir ama hiti nasıl çekeceğim? Bütçe büyük bir engel.

bylejyoner bylejyoner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 3, (%67)
hocam şöyle dizi izlemeyi seven bir kitleye sahip olmanız avantaj fakat sizinde söylediğiniz gibi dizi siteleri belirli bir süre sonra kapanıyor. Örnek sizinde verdiğiniz gibi dizimag... evet siteyi tutturunca güzel kazancı var ama kapanıyor emekleriniz boşa gidiyor... Bence haber ile ilgili olan sitenizi açıp birazda zamana bırakıp ileride düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam ve 20-30 kişilik bir yazar ekibim olsa direk haber sitesine yönelirim...

Masiva Masiva MasivaTurk.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 0 / 78
  • Ticaret 1, (%100)
"En iyi yol bildiğin yoldur"

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

bylejyoner adlı üyeden alıntı

hocam şöyle dizi izlemeyi seven bir kitleye sahip olmanız avantaj fakat sizinde söylediğiniz gibi dizi siteleri belirli bir süre sonra kapanıyor. Örnek sizinde verdiğiniz gibi dizimag... evet siteyi tutturunca güzel kazancı var ama kapanıyor emekleriniz boşa gidiyor... Bence haber ile ilgili olan sitenizi açıp birazda zamana bırakıp ileride düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam ve 20-30 kişilik bir yazar ekibim olsa direk haber sitesine yönelirim...

Masiva adlı üyeden alıntı

"En iyi yol bildiğin yoldur"

Çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Önemli olan neyden başlayacağın değil ne kadar devam edeceğin.
Az para gelsin ama uzuuuunca süre ilgileneyim diyorsan elbette sosyal haber sitesi.
"Çok para gelsin ama kısa sürede olsun" istiyorum diyorsan da dizi sitesi.

Benim tavsiyem ise sırf site açmış olmak için açmamak. Eğer ilgilenecekseniz, günlük hayatınızın bir parçası olacaksa bunu yapmanız.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Radyo Müdürü
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Önemli olan neyden başlayacağın değil ne kadar devam edeceğin.
Az para gelsin ama uzuuuunca süre ilgileneyim diyorsan elbette sosyal haber sitesi.
"Çok para gelsin ama kısa sürede olsun" istiyorum diyorsan da dizi sitesi.

Benim tavsiyem ise sırf site açmış olmak için açmamak. Eğer ilgilenecekseniz, günlük hayatınızın bir parçası olacaksa bunu yapmanız.

İlki benim işim. Neyin nasıl olduğunu biliyorum. Tanıdık televizyonlar ve gazeteler vasıtasıyla AA ve İHA'nın haberlerine ücretsiz olarak ulaşabilme şansım da var.

Ama para da bir yerde önemli elbette.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al