wmaraci reklam

Sosyal Ağ Projesi

29 Mesajlar 2.524 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

Facebook = Arkadaş oluyorsun, mesajlaşıyorsun, takip ediyorsun, paylaşım yapıyorsun
Twitter = Takip ediyorsun, takip ediliyorsun, paylaşım yapıyorsun
Instagram = Takip ediyorsun, takip ediliyorsun, fotoğraf ve video paylaşıyorsun
Tumblr (Favorim) = Takip ediyorsun, takip ediliyorsun, paylaşım yapıyorsun, mesajlaşıyorsun,blog kuruyorsun, blogunu düzenleyebiliyorsun, tamamen özgürsünüz, bir kısıtlama yok.

Şimdi siz insanlar için ne yapıcaksınız? Öyle bir sosyal ağ olması gerekiyor ki, insanlar aa bak bu hiçbirinde yok diyecek ve girecekler. Scripti yaptırmak için de türk firmaları kesinlikle önermem, tamamı vasat yaparım diyen ya yapamaz ya da yarım yamalak yapar üzerinize yıkar. Host vs. demişsiniz bu da tamamen sıkıntılı bir iş, şimdi eğer projenize güveniyorsanız bu iş host'la vps'le sunucu ile yapılacak iş değil. Bunun için çok iyi bir altyapı gerekiyor, CDN gerekiyor. Bir bölgede sunucu kesintiye uğradı diyelim hemen en yakınındaki sunucuya geçiş yapıcak bunun için de CDN'e ihtiyacınız var. Bu kadar saydığım şeyden sonra tamam ben bu işi kesin yaparım diyorsanız reklam için çok büyük paralar gerekecektir. TV ve radyo reklamları da yapabilirim derseniz, zaten o saatten sonra başarılı olursunuz. Ama yine de şundan bahsedeyim 200.000 TL'de harcasanız insanlar Facebook'u bırakıp gelmeyeceklerdir. Bizim en önemli düşmanımız Facebook, o gitmeden sadece Türkiye'de değil dünya'da sosyal ağ kurulsa bile 3. ayda kapatılacaktır.

Yorumu kötü amaçlı yazmadım sadece bilgilenmeniz için yazdım. Başarılar.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Facebook twitter instagram bu sosyal ağlardan hiç birine ne benziyor. Ne de onu andırıyor. Gerçekten büyük masraf gerektiriyormuş. Yazık fikrim ölüp gidecek.

wmaraci
reklam

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Facebook twitter instagram bu sosyal ağlardan hiç birine ne benziyor. Ne de onu andırıyor. Gerçekten büyük masraf gerektiriyormuş. Yazık fikrim ölüp gidecek.

bak kardeşim kusura bakma ama sen bu yaşta 100de 100 tutacak bir şey yapsan bile gözle görülür bireşy olmadıkdan sonra kimse sana destek olmaz aklına gelmesin.Destekden kastımda sosyal ağ projenı yapacak destek öyle küçük paralar değil anlıyorum heveslisin ama birşeyler yapmak için bilgi + zaman gerekiyor

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
Hazır sistemleri geliştirip kullanmak daha mantıklı bence. Çok sağlam scriptler var. Ama sosyal ağ işi zor iş hocam. paranızı daha farklı projeler için kullanın bence. Hazırlaması yönetmesi zor, tutturması ondan da zor.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Benim bu şekilde çok fikrim ölüp gitti. En az beş tane daha önce hiç yapılmamış olan projem taslak olarak kaldı. Hem yaşım küçüktü hem de ne yapacağımı nereden başlayacağımı bilmiyordum. Ben fikri bulduktan en az iki yıl sonra yapıldı projeler ve iki tanesi birer milyon dolar yatırım aldı. Hatta biri etohumda da kazanan girişimlerden...

Eğer fikrin varsa ve gerçekleştirecek imkanın ve bilgin yoksa, yapabileceğin tek şey kendine bir melek yatırımcı bulman. Eskisi gibi değil artık dinlemeye başladılar yavaş yavaş yatırımcılarımı girişimcileri. Yaşa, boya, posa bakmadan dinleyip olumlu olumsuz geri dönüş sağlıyorlar. Eğer dediğin kadar özgün ve güzel bir projeyse zaten büyük olasılıkla sana desteklerini sunacaklardır ve hem fikre yatırım yapacaklardır hem de kuluçka merkezlerinde senin için bir ekip kuracaklardır. Şuan en iyi yatırımcı şirketi Aslanoba Capital. Eğer sunum kabiliyetin yüksekse ve projen tam olarak planlanmışsa piyasadaki iyi yatırımcıların kapısını çalıp projeni tanıt. En azından şansını dene. Sonra ben gibi ah vah deme.

Melek yatırımcısı bulamazsan da ikinci yol daha var. Bu da garajlar. Türkiye de bazı üniversitelerde ve üniversite haricinde şirket halinde garajlar mevcuttur buralara da başvurabilirsin. Buralarda melek yatırımcılar gibi sana uygun imkan ve konuşlları sağlıyorlar ve karşılığında da projenden hisse payı alıyorlar. Araştırmadan vazgeçme sakın.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Masiva Masiva MasivaTurk.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 0 / 78
  • Ticaret 1, (%100)
http://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/sosyal-ag-fikri-165069.html

facebooktan tek farkı sitenin ismi olacak sanırsam.

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)

Efendim sosyal ağ için her gün düşünüyorum. Şuanki proje o değil. Çok çok farklı. O sadece bir fikir.

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
Kardeşim ya piyango vuracak yada birisi sana yüklü miktarda para vericek açman için. Sıfır script yazdırayım diyorsun, yazıcak adama 50 bin en azından verirsin. Sunucusu ayrı dert, geliştirmesi ayrı dert. Benim düşüncem, şu iki aydır kafamda yatan mobil sosyal ağ veya uygulama yapmak var. Snapchat dediğimiz uygulamanın reklam geliri yok ve değeri 4 milyon dolar ( yanlış hatırlamıyorsam ). Yo denen saçma sapan bir uygulama var. Sadece yo diye bildirim atıyorsun. Bunu yazan adam 8 saat uğraşmış uygulama için. 1.2 milyon dolar da yatırım aldı. Bence sosyal ağ işini bırak direk mobil uygulamadan yürü. İnsanlar değişik gördüğü her şeye sarıyor ;)

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

Gerçekten müthiş bir proje daha önce yapılmadığının kesinatını verebilirim.

hocam alınmayın ama her teşebbüs eden zaten bunu söylüyor.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
2 haftada bir aynı şekilde böyle konular görüyorum.
Shrikeen baborg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al