wmaraci reklam

Şu Buzlu Su Şeyi Hakkında.

16 Mesajlar 3.255 Okunma
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar biliyorsunuz ki genel olarak tüm dünyada garip bir olay başladı, als yardımı için bir şey başlattılar, insanlar başlarından aşağı soğuk su döküyorlar, kim başlattı tam emin değilim bu konuları pek incelemiyorum ama küresel olarak yayılmış bir olay, Türkiyesinden Brezilyasına kadar yapan var, sanatçılar, ünlüler vs, peki bunu bu kadar önemli yapan ne, tamam hastalıklara yardım etmek önemli ama insanların yardım etmelerini sağlamak için illa onlara meydan okumanız ve kafalarından su mu döktürmeniz gerekiyor, Gazzedeki kardeşlerimize, Türkmen kardeşlerimize, Afrikadaki fakir ülkelere vs yardım göndersek de olmuyor mu, ALS gerçekten önemli bir hastalık ancak şu olaylar olana kadar als deseniz o ne diycek insanlar vardır, peki duyurmanın tek yolu bu muydu, yani sadece ona mı yardım etmeliyiz, insanlar bu şeye sırf yardım için katılmıyorlar ki, insanların görüşü "ooo beyler ünlüler yapmış bizim de yapmamız lazım" bu görüş, yani kısaca demem o ki bu tür bir hastalığı bile eğlenceli sosyal medya paylaşımına çeviriyorlar, googleye als yazınca bile ünlüler başına su döktü çıkıyor, bu kadarına pes diyorum, umarım bilinçleniriz de başkalarının istediklerine göre değil, kendi irademize göre her zaman , her yerde , her alanda, herkese yardım etmeyi öğreniriz. Sosyal medya yapıyor, ünlüler yapıyor, moda, eğlence, havalılık yerine gerçekten ihtiyaçları var diye yardım yapabiliriz. Bu iş artık yardımdan çok kim kime meydan okudu oyununa döndü. Benden bu kadar siz de konu altından konuşabilirsiniz, ancak tartışma falan olursa hemen kilitlenmesini istiyorum. Teşekkürler.
VipTema Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
haklısınız, artık insanlara hava atmak meselesine döndü

http://onurkinay.com.tr

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
bence sonuç odaklı bir organizasyon olmuş. yani isteyen kendi reklamını yapsın, isteyen saf bir niyetle yapsın, bunlar önemli değil. Önemli olan bu hastalık için yeterli miktarda yardımın toplanması. Sosyal medya çağındayız resmen, bu yardımlar için de böyle bir atraksiyona girilmesini normal karşılayın..
ama bu dünyanın dört bir tarafında zulüm gören insanları görmezden gelmenizi gerektirmez. onların yaşadığı zorluklar için de farkındalık yaratılması gerekiyor. şimdilik als hastalığı için böyle birşey oldu, umarım yardım kuruluşları taktiği görürler ve sonuç odaklı projeler sunarlar.

Elimden Geliyor

Kurklu Kurklu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 78 / 74
  • Ticaret 11, (%100)
O gördüğümüz videolar tamamen farkındalık yaratmak için yapılıyor isteyen hem başından buz döküp hem de bağış yapılabiliyor. Amerika da ciddi miktarlarda bağış toplandı bu video sayesinden ama Türkiye'de selfie gibi eğlenceye dönüştü. Yapılan toplam bağış dünden bu yana değişiklik olmadıysa 5 bin liraydı. Türkiye'de pek farkındalık yaratmamış anlaşılan. Ve birşeylere dikkat çekmek istiyorsanız sosyal medyada ALS yardım kampanyası gibi absürd şeyler biranda dikkat çebiliyor ve kampanyacıların hedefi gerçekleşmiş oluyor. Bence çok güzel birşey ama Türkiye'de pek bir fayda getirmiyor böyle şeyler.

wmaraci
wmaraci

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
Kendi reklamını yapma çabasıyla bu hataya düşenler -ki varsa- bir tarafa ALS hastalığının duyurulması adına çok faydalı oldu.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
O olayı başlatan kişi ölmüş zaten.
http://nediyor.com/2014/08/21/buzlu-su-kampanyasinin-yaraticisi-oldu/

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Öncelikle güzel bir noktaya değinmişsin. Tabii onlarca önemli sorun var ve şuan belki genç kesimce ALS Buz Kovası reklam amaçlı kullanılıyor. Bunun yanlış olduğunu belirtmek istemiyorum.

Fakat bence hastalık ne olursa olsun, dikkat çekilip yardım toplanabiliniyorsa ne mutlu o atılan adımlara. Açlık, hastalık, savaş vb. konularda biraz olsun farkındalık yaratmak ne mutlu. Bence bu gibi çalışmalarda 'Şu daha mı önemli ki şu diğer konudan' diyerek eleştirmek değil, 'En azından şu konuda farkındalık uyandı' diyerek yerici değil yapıcı olmak, bu tarz girişimleri geliştirecektir.

Eğer sorunlarla ilgili farkındalık uyandırmak veya benzeri bi çalışmanız varsa mutlaka sunun, gösterin, anlatın ki bizde dinleyip, belki bilinçlenip sizlere destek olalım. Aksi halde 'şu değil niye şu' demek bana pek uygun gelmiyor :)

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
İnsanların ne için yaptıklarının ne önemi var ki? Kendiniz demişsiniz bu olay çıkmasaydı kim biliyordu bu hastalığı? Kuru kuruya yardım kampanyası başlatılsa kimsenin haberi olmayacaktı. Ama bu sayede bir sürü insan hastalıktan haberdar oldu ve çok büyük miktarda yardım toplandı. Kim başlattı meselesine gelince ALS derneği başlattı. Bu hastalık oldukça yüksek meblağlar gerektiren bir hastalık.

Kusura bakmayın haklı falan değilsiniz. Gazze için, Türkmen kardeşlerimiz için elbette yardım edeceğiz ama bu dünyada destek olunması gereken başka kardeşlerimizi de unutmayacağız. Eğer bu ülkede yapılan bağışları sorgulamak istiyorsanız ALS bağışlarını değil üç cumhurbaşkanı adayı için yapılan 100 milyonlarca tl para yardımını sorgulayın.
luxfm Altay

kişi bu mesajı beğendi.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)

faruk adlı üyeden alıntı

İnsanların ne için yaptıklarının ne önemi var ki? Kendiniz demişsiniz bu olay çıkmasaydı kim biliyordu bu hastalığı? Kuru kuruya yardım kampanyası başlatılsa kimsenin haberi olmayacaktı. Ama bu sayede bir sürü insan hastalıktan haberdar oldu ve çok büyük miktarda yardım toplandı. Kim başlattı meselesine gelince ALS derneği başlattı. Bu hastalık oldukça yüksek meblağlar gerektiren bir hastalık.

Kusura bakmayın haklı falan değilsiniz. Gazze için, Türkmen kardeşlerimiz için elbette yardım edeceğiz ama bu dünyada destek olunması gereken başka kardeşlerimizi de unutmayacağız. Eğer bu ülkede yapılan bağışları sorgulamak istiyorsanız ALS bağışlarını değil üç cumhurbaşkanı adayı için yapılan 100 milyonlarca tl para yardımını sorgulayın.

Bu konuyu üç cumhurbaşkanı adayına nasıl bağladınız hayret doğrusu...
WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)

okanizm adlı üyeden alıntı

Bu konuyu üç cumhurbaşkanı adayına nasıl bağladınız hayret doğrusu...

Bu ülkede eleştirilecek yardım olayı çokken ALS yardımlarını eleştirmenin haksızlık olduğundan bahsediyorum. Dikkatli okuyun anlayacaksınız nasıl bağladığımı.
luxfm

kişi bu mesajı beğendi.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al