iPhone 6 Hakkında Tartışma

51 Mesajlar 5.682 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

"Apple yarın iPhone 3G görünümlü iPhone 6’da çıkarsa, akıllı saat diye Casio asker saati de çıkarsa gözü kapalı alacak kitle hazır."

Gireyim mi tartışmaya mert? :D o tartışma bu olsun mu? :P

wmaraci
reklam

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
3 sene boyunca bende böyle diyordum ' iPhone ' telefonu mu?
5S alana kadar.
Bence süper muhteşem devrim niteliğinde.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Gireyim mi tartışmaya mert? :D o tartışma bu olsun mu? :P

Yok kardesim seninle daha orjinal bi konu bulcaz az sabret :D

senvedat senvedat Webmaster/Grafiker/Editör Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ş**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 79
  • Ticaret 34, (%100)

Elipveres adlı üyeden alıntı

Batışlarına neden mi olacak?

Uzaya bağlanmasını mı bekliyordunuz da beklentilerinizi karşılamadı?

Hahaha :) hocam ilahi yahu. Katılıyorum size. Tam olarak tarif etmek istediğim.

Piyasadakilerden bir eksiği yok hatta artısı var. Apple'ın batmaz kolay kolay

wmaraci
wmaraci

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Oncelikle apple in batmasi gibi bir sey soz konusu bile degil.

Alintiladigim arkadas, bu soruyu sormana cok sasirdim, ozellikle bir webmaster olarak apple cihazlarinin dosya yonetim vs. eksiklerinin oldugunu biliyorsun, androidde sunucu ile kopru kurup site bile kurabilirsiniz. Androidiniz varsa bir pc ye daha ihtiyac yok pc nin yapabildigi her seyi yapar android fakat bir iphone 5 oyle mi?

Elipveres adlı üyeden alıntı

iTunes'ın iOS için olan versiyonundan haberiniz yok sanırım. Oradan müzik, film vs satın alıp, direk dinleyebiliyorsunuz. Başka türlü bilgisayardaki müzikleri yükleyebilirsiniz ama o da bilgisayarsız olmaz ki zaten.

Ayrıca lütfen aydınlatırmısınız piyasaki telefonların apple'ın yetişemedi teknolojilerinden.

Tartışma olması için demiyorum yanlış anlamayın lütfen. Merak ettim. :)

Elipveres Elipveres WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

kramper adlı üyeden alıntı

Oncelikle apple in batmasi gibi bir sey soz konusu bile degil.

Alintiladigim arkadas, bu soruyu sormana cok sasirdim, ozellikle bir webmaster olarak apple cihazlarinin dosya yonetim vs. eksiklerinin oldugunu biliyorsun, androidde sunucu ile kopru kurup site bile kurabilirsiniz. Androidiniz varsa bir pc ye daha ihtiyac yok pc nin yapabildigi her seyi yapar android fakat bir iphone 5 oyle mi?

Hayır hocam yanlış anlamışsınız, tıpkı benim @PHPacemisini yanlış anladığım gibi. "Yanınızda sürekli iTunes yüklü bir usb taşımalısınız" dediğinde ben müzik, film gibi şeylerden bahsediyor sandım o yüzden öyle dedim. :)

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)

YenerK BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
İphone kesinlikle batacak bir firma değil. Yanlış hatırlamıyorsam 590 milyar dolarlık bir borsa değerine sahip. Fan boyları da olduğu sürece de bu böyle devam eder

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

SekmekciSoft SekmekciSoft ---- Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dsadada
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 5, (%100)
Apple sırf iphone 6 ve iPhone 6Plus ile batmaz bu bence mümkün değildir.Dünyanın belki de en iyi mühendisleri çalışıyor, dünyanın en iyi ekonomistleri ürün çıkmadan aylar önce 200-300 farklı kombinasyonu farklı senaryoyu hesaplıyor ve bunları göz önüne aldığımızda batması bence oldukça zordur.
---
Tasarım Steve Jobs öldükten sonra iyice bitti diyosunuz ve ben buna katılmıyorum.Apple'ın Endüstriyel Tasarım Bölümünün başında yaklaşık 17-18 yıldır Jonathan Ive var ve ilk iMac den şuan ki iPhone 6Plus'a kadar tüm tasarımlar bu abimizin kontrolüdne yapılmıştır.Ve Steve Jobs'ında sağ kolu desem herhalde yanlış olmaz.Bu yüzden tasarım bitti filan demeniz oldukça gereksiz.
---
Steve Jobs'ın her zaman dediği bir şey vardır; ölüm hayatın en güzel icatıdır, ölüm eskilerin gitmesi ve yenilere yer açılmasını sağlayan değişim ajanıdır.yanlış hatırlamıyorsam böyle bir sözdü.Yani dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple sadece Steve Jobs'a maal edilemez e nihayetinde o da bir insan ve öldü.Yani değişim süreklidir eğer bu değişim olmasaydı zamanında Steve Jobs Apple'ın başına tekrar geçip dünyayı değiştiremezi.O yüzden lütfen Apple da çalışan onca mühendisin onca tasarımcının ve onca yöneticinin hakkını yemeyelim.
---
Bakın iPhone oldukça çalışan bir telefon bunun da en temel sebebi kullandığı yazılım kendilerine ait.Adamlar o kadar iddalıki yıllardır telefona 1GB ram koyuyor ve piyasada ki hertürlü uygulamayı oldukça rahat çalıştırıyor.Fakat şuan 2GB ram'e sahip bir S4 ilk paketten çıkarıldıktan 6 ay sonra sinir bozucu bir şekilde kasıyor.Yani Android bir süre sonra inanılmaz bir şekilde düşüşe geçecek isterseniz bir yere not edin.Sebebi şu;İnsanlar aldığı telefonu bir yıl sonra çöp atmak istemiyor ve artık telefon alırken bile acaba bu telefon kaç yıl daha güncel kalır diye düşünüyoruz ve bu olay Android'in değerini düşürüyor aynı zamanda gelecekte Android'i bitirecek olay da bu olacak.
---
Son olarak.Bu lansmanda hayal kırıklığına uğramadım zaten üç aşağı beş yukarı bu tarz bi şey bekliyordum sadece şaşırdım o da insanların fazla uçmuş olması.Hiç bir şey üretemeyen insanların dünyayı değiştiren bir firmayı bu kadar ezmeye çalışması beni çok üzdü...

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al