wmaraci reklam
lidertakipci

Neden "Kazanamıyoruz?" & "Nerede Hata Yapıyoruz?"

46 Mesajlar 8.501 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

agoren agoren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yanlış düşünüyorsunuz. Kişisel blog üzerinden çok güzel paralar kazananlar mevcut.

Aslında konuda anlatılmak istenen 5-10 dakikada bir makale yazımı değildi. Ana fikir milletimizin sabırsızlığı ve üşengeçliği. Siz 5-10 dakikada değil de yarım saatte bir makale yazın. Günde en fazla ekstradan bir-iki saat harcarsınız.

Şöyle ki hocam ben programlama konusunda makale yazıyorum daha fazla ne yazabilirim ki. Sorun o aslında. Kişisel bir blogum ve hitap ettiğim kesim programcı kesimi. O kişilere Komik Videolar diye bir yazı feedlesem takibi bırakırlar. Rastgele ziyaretçi değiller sonuçta. Takipçiler onlar.

Programlama harici ziyaretçi çekecek bir yazı biçimim de yok. O yüzden farklı ziyaretçi de gelmiyor.

aligoren.com
wmaraci
reklam

elis elis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / K
  • Meslek Ev Hanımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 17 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

HoRoZz adlı üyeden alıntı

5-10 dakika olayına gelince.. Ben kendi adıma 5-10 dakikada bir makale çıkarabiliyorum.. yani işinin biraz ehli olan biri bu dakikalar içinde çok hoş ve ilgi çekici makale yazabilir.. o kadarda abartmayın gözünüzde.. sonuçta kendinizdeki bilgi dağarcığı ile ilgili bir konu bu.. Ne yazman gerektiğini biliyor ve uygun kelime dağarcığınız varsa sorun yok demektir.

Hocam haklısınız fakat rewrite makalede olsa 5 dakikada dediğiniz gibi ancak 150-200 kelimelik makale yazılsa yinede sayfayı hazırlamak ve resimler vs daha uzun süre gerektiriyor. Tabi bu biraz da benim gibi bol resimli siteler için geçerli. Aksi taktirde tek resimlik 250 kelimelik bir makale yazıla bilinir.
bu arada Hocam sizi görmek güzel :)

nazarca.com

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
:) nazarca girdiğim tek forum burası benim.. Senide burada görmek hoş oldu.

kişi bu mesajı beğendi.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Şahsın paylaşımlarına dikkat ettim de, Sağlam ve sözü açık bir kişi :) Söylemiş olduğu tüm sözlerinde haklı, Ama genel olarak konuya değinirsek eğer, herkesin reel de bir mesleği var kimisi ''Öğrenci,Muhasebeci,Esnaf,Tekstilci,Şoför, vs.'' Bu işlerden fırsat bulamıyor olabilir.

Web de ben eskiden hatırlıyorum da Youtube, Chat siteleri ve benzeri boş vakit geçirebilecek platformlarda öylece zaman kaybı yaşıyordum. Sonrasında Heves sardı beni o hevesin azmi ile bir çok şey başardım.

Artık kategoriye göre Strateji uygulayabiliyor, İstediğim alanda istediğim siteyi yükseltme kabiliyetine sahip oldum. Ayrıca imkan da gerekiyor tabiki..

İlk zamanlarda heyecanlı gelen bu iş artık zamanla sıkıcı gelmeye başlar, Ne kadar ihtiyaç sahibi olsan da bir tarafın hep ilgisiz kalır. Kazanmak istersin ama Kolay yoldan Armut Piş Ağzıma Düş Olmasını istersin, 1 Kuruş para vermeden arama motorlarının siteni yükseltip hitlendirmesini beklersin, Eğer Arama motorları bunu yaparsa o arama motorları sizin gözünüzde harikadır.

Ama o arama motorları istediğinizi vermezse, Eleştiriler ve kötülemeler başlar. :)

Evet Türkiye de İnternet alanında ki kazanç kaynaklarının belki en büyüğü Adsensedir. Ama bir gerçek de var ki Emek vermeden Kazanç olmaz.

Kusuruma bakmayın Belki Anlamsız bir yorum olmuştur ama düşüncelerimi dile getirdim.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Bu arkadaşın ilk konusu vardı zaten konu içindede link vermiş o konuyu okuduktan sonra bu işe bakış açım değişmişti zaten. Öğrenciyim part-time çalışmaktansa webde kendime bi alan bulup çalışmak daha mantıklı geldi ve hiçbir legal part time işte kazanamayacağım parayı kazanıyorum. Ayrıca bu yazısını da okuduktan sonra dediği gibi kendime bir çalışma takvimi ayarladım. Normalde günlük 10 saat pc paşındaysam şimdi toplasan 2 saat zor oluyor. Neden mi ? Çünkü sadece 1 saatte tüm sitelerin yazılarını giriyorum. Sonraki 1 saatte diğer gün yazacağım yazıların listesini çıkarıp kenara not ediyorum. Geri kalan zaman tamamen benim.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Up up :)

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Güzel noktalara değinmişsiniz. Sabırsız biri olarak her zaman kaybetmeye mahkumum :D
MuhammedEmin

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Makale gerçekten çok güzel ve hırslandırıcı. Fakat makalenin temelinde sorun var. Örneğin bir plan program vermiş. O programda 1 saatte 10 makale yazılmasından bahsediyor. Buda makale başına 6 dakika demek. 6 dakikada nasıl kayda değer bir makale yazılır, uygun resimleri bulunur, düzenlenir ve yayınlanır bunun bilgisini verse çok daha faydalı bir yazı olur.

Benim bir makalem 2 saat sürüyor. Tamam ben biraz uçuyorum, yazdıkça yazıyorum, standart olarak 1.000'den fazla kelime oluyor bir makalede. Fakat 300-400 kelimelik bir makale bile yazsam bu yarım saati alır. Makalelerinde saçma sapan olmaması lazım. Yazılan her kelime ve cümlede ayrı bir bilgi verilmesi lazım. Bunun için bazen yazılanların doğruluğunu araştırarak yazmak gerekiyor.

Hepsinden ziyade 1 günde yazacak 10 tane özellikle ilgi çekici konu bulmakta kolay iş değil. Haber sitelerine girip, bir konuyu okuyup, anlayıp, anladıklarını kendin yazıya döksen bile bu da en az yarım saat alır. 10 makale yarım saatten 300 DK = (aralıksız) 5 saat yapar, 1 saat değil.

Yazan arkadaşın ellerine sağlık, haklı olduğu çok nokta var fakat en önemli konuda sıkıntı büyük.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Makale gerçekten çok güzel ve hırslandırıcı. Fakat makalenin temelinde sorun var. Örneğin bir plan program vermiş. O programda 1 saatte 10 makale yazılmasından bahsediyor. Buda makale başına 6 dakika demek. 6 dakikada nasıl kayda değer bir makale yazılır, uygun resimleri bulunur, düzenlenir ve yayınlanır bunun bilgisini verse çok daha faydalı bir yazı olur.

Benim bir makalem 2 saat sürüyor. Tamam ben biraz uçuyorum, yazdıkça yazıyorum, standart olarak 1.000'den fazla kelime oluyor bir makalede. Fakat 300-400 kelimelik bir makale bile yazsam bu yarım saati alır. Makalelerinde saçma sapan olmaması lazım. Yazılan her kelime ve cümlede ayrı bir bilgi verilmesi lazım. Bunun için bazen yazılanların doğruluğunu araştırarak yazmak gerekiyor.

Hepsinden ziyade 1 günde yazacak 10 tane özellikle ilgi çekici konu bulmakta kolay iş değil. Haber sitelerine girip, bir konuyu okuyup, anlayıp, anladıklarını kendin yazıya döksen bile bu da en az yarım saat alır. 10 makale yarım saatten 300 DK = (aralıksız) 5 saat yapar, 1 saat değil.

Yazan arkadaşın ellerine sağlık, haklı olduğu çok nokta var fakat en önemli konuda sıkıntı büyük.

Aslında makalenin ana konusu sabırsızlık ve bir an önce kazanma isteği. Şu kadar dakikada şu kadar makale yazma olayı sadece örnek verilmiş. 1 saatte 10 makale yazamayabilirsiniz fakat 1 saatte 2 tane kaliteli makale yazabilirsiniz. Hadi siz 1 saat değil de 2 saat ayırın. 2 saatte 4 makale. Bu da kötü bir rakam değil.
MrAuTHoR

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Aslında makalenin ana konusu sabırsızlık ve bir an önce kazanma isteği. Şu kadar dakikada şu kadar makale yazma olayı sadece örnek verilmiş. 1 saatte 10 makale yazamayabilirsiniz fakat 1 saatte 2 tane kaliteli makale yazabilirsiniz. Hadi siz 1 saat değil de 2 saat ayırın. 2 saatte 4 makale. Bu da kötü bir rakam değil.

Ben yıllardır yazıyorum. Bu sektörde 10 yıldan fazladır varım. 1.000'lerce makalem vardır herhalde. Forumlarda makale niteliğindeki uzun yorum ve cevapları saysam bu rakam 10.000'den fazla olur :) Şu anda da çok büyük bir sitede yazarlık yapıyorum.

Konunun ana temasına katılıyorum. Çünkü bu hataya bende çok düştüm. Bir hafta, sabahtan akşama kadar kendimi kasıp, kayda değer bir gelişme olmadığını görünce vazgeçmişliğim çok oldu. Gaza gelip, site açıp, bir hafta uğraşıp, sonra kısa sürede geri dönüş alamayınca uğraşmayı bıraktığım onlarca site kurdum.

Üstelik bu konuda yazılanların zaten bilincinde biriyim fakat yine yazıda da belirtildiği gibi sabırsızlık kanımıza işlemiş. Belkide para odaklı hareket etmekten kaynaklanıyor. Parayı ikinci plana atıp, birinci plana başarıyı alsak, o başarı zaten parayı muhakkak getirecek :)

Zaten bildiğim bir şeyi bu yazı ile daha iyi gördüm diyebilirim. Bu nedenle 10'a yakın sitemden sadece bir iki tanesiyle, adam gibi uğraşıp, günde 2-3 makale olmak üzere 5 civarı içerik giricem :)

Bu yazıyı paylaştığın için sana da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu arada yazının sahibi arkadaşı ***'da küstürmüşler sanırım. Konusunu editlemiş :)
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al