lostyazilim

Kopyala Yapıştır da bile iyi yere geldim

37 Mesajlar 4.958 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

oeaksoy oeaksoy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

GoogleUzmani adlı üyeden alıntı

Böyle şeyler yerine konu içerisine görsel ekle,bazı önemli yerleri bold yap,başlık orta ve alt kısmı yazıya oranla değiştir veya eklemeler yap..ozaman kopyaladıgın siteyi bile geçersin...

Eğer bahsettiğiniz sayfadaki image/metin oranı değilse X multimedia dediğiniz şeyi ilk defa duyuyorum. Ayrıyeten bu bahsettikleriniz güncelliğini yitirdi bence. Metin işleme algoritmaları çok gelişti. Ortalama cümle uzunluğu, yüklem eksikliği gibi fonksiyonlar çalıştırılıyor. Mesela artık art arda gelen kelime yoğunluğu diye bir değerden bahsediliyor. Oysa 2007'de anahtar kelimeyi ilk cümlede kullanıp bold yapmak yetiyordu.

Şimdilerde LSA denilen gizli duygu analiziyle kişinin daha önce yazdığı metinlerde kullandığı kelimeleri irdeleyerek, ileride hangi durumda ne söyleyebileceğini tahmin eden yazılımlar geliştiriliyor. Bunun prototip niteliğinde bir örneği vardı. Sizin yerinize sosyal ağlarda paylaşım yapan yapay zeka diye.

Bütün bunların yapılabildiği apiler mevcutken google gibi yeniliğin öncüsü olan bir oluşum sizin bu dediklerinizi yıllardır yer durur mu? Tek çözüm özgün olmak!

wmaraci
reklam

GoogleUzmani GoogleUzmani Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

oeaksoy adlı üyeden alıntı

Eğer bahsettiğiniz sayfadaki image/metin oranı değilse X multimedia dediğiniz şeyi ilk defa duyuyorum. Ayrıyeten bu bahsettikleriniz güncelliğini yitirdi bence. Metin işleme algoritmaları çok gelişti. Ortalama cümle uzunluğu, yüklem eksikliği gibi fonksiyonlar çalıştırılıyor. Mesela artık art arda gelen kelime yoğunluğu diye bir değerden bahsediliyor. Oysa 2007'de anahtar kelimeyi ilk cümlede kullanıp bold yapmak yetiyordu.

Şimdilerde LSA denilen gizli duygu analiziyle kişinin daha önce yazdığı metinlerde kullandığı kelimeleri irdeleyerek, ileride hangi durumda ne söyleyebileceğini tahmin eden yazılımlar geliştiriliyor. Bunun prototip niteliğinde bir örneği vardı. Sizin yerinize sosyal ağlarda paylaşım yapan yapay zeka diye.

Bütün bunların yapılabildiği apiler mevcutken google gibi yeniliğin öncüsü olan bir oluşum sizin bu dediklerinizi yıllardır yer durur mu? Tek çözüm özgün olmak!

Tek çözüm özgün olmak değil...multimedya diye bahsetiğim yukarıdaki forumdaki resim içeriği...özgünlük,estetik,biraz çakallık,biraz hissiyat..biraz da kelime oranı ve içerik dengesi....
makyaj gibi düşünün ruju fazla sürüp fondoten sürmezsen sırıtır...makyazda denge olsun ki bizi kendinden sogutmasın..güzel olsa bile kız dudağındaki ruj ne kadar abartıysa tiksindirir...işlevi önemli. ama bizi o güzellik yataga sevk etmeli :) yani oran :D
Bunun gibi :)

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

oeaksoy adlı üyeden alıntı

Hocam bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Şimdi dedikleriniz birbirine yakın olsa dikkate alacağım derim fakat ikisi de ayrı şeyler, hangisini önemsemem gerekiyor bilemiyorum.

kişisel bloğ • tevfik.org

selcukunver selcukunver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 9 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Ben mesela açınca bir an tiksindim sitenden! Google insan gibidir...Sayfaya giriyorum kafam kadar resimler..Google'ın sayfayı tararken bilinmeyen algoritmaları vardır..Belki çogu kişi ilk defa duyacak ama sayfaya girdiği zaman yazı x multimedya(multimedya : en boy oranı-içerik orantısı) yani sayfana girdim 4 kelime var ama içinde boyutları yazıya oranla muazzam bir medya görüntüsü! Google'ı insan gibi düşünmeyi öğrenince o zaman kazancın dibine vurururz milletçe..ama bu ülkede bu yok malesef :(
Yani senin benim gözüm yoruluyor ya HİÇMİ GOOGLE ÖRÜMCEKLERİNDE CAN YOK, ZEVK YOK :)

google ı çok büyütüyolar kardeşim benim. bence çok kısa bir süre sonra google ın kanırta kanırta çöküşüne hepimiz şahit olacağız. google vardı hatırlıyo musun diyecek çoğumuz. bu böyle nereye kadar gider ki?

wmaraci
wmaraci

GoogleUzmani GoogleUzmani Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu biz değil torunlarımız diyecek..Torunlarımızın torunları değil..Bizim evlatların torunları diyecek...

simaofcp simaofcp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)
eğitim sistemi çok yanlış ya... kopyacı zihniyete hayır.. sonra efendim adsense tık başı neden böyle az veriyor?

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

simaofcp adlı üyeden alıntı

eğitim sistemi çok yanlış ya... kopyacı zihniyete hayır.. sonra efendim adsense tık başı neden böyle az veriyor?

Hocam şarkı sözlerini kopyalıyorum, şarkıyı ben yazsamda elimle bir şey anlam ifade etmez. Sitenin içeriğinin keşke farkına varsaydınız. Ben düzenliyorum yanlış olan yerleri öyle yapıştırıyorum.

oeaksoy oeaksoy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

Vitaminsiz adlı üyeden alıntı

Hocam bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Şimdi dedikleriniz birbirine yakın olsa dikkate alacağım derim fakat ikisi de ayrı şeyler, hangisini önemsemem gerekiyor bilemiyorum.

Size önerim şuradaki konuyu dikkatli bir şekilde irdelemeniz.

Tek çözüm özgün olmak değil...multimedya diye bahsetiğim yukarıdaki forumdaki resim içeriği...özgünlük,estetik,biraz çakallık,biraz hissiyat..biraz da kelime oranı ve içerik dengesi....

"Web Yöneticisi Yönergeleri'mizde, oluşturduğunuz web sitelerinin kullanıcılar için önemli, özgün içeriğe sahip olması gerektiği belirtilir. Bu, özellikle satış ortağı programlarına katılan siteler için önemlidir. Satış ortağı web siteleri genellikle söz konusu satış ortağı ağı üzerindeki sitelerde görünen ürün açıklamaları sunar. Sonuçta, yalnızca satış ortağı ağlarındaki içeriğe sahip siteler Google'ın arama sıralamalarında iyi sonuçlar elde edemeyebilir. Bunun nedeni, bu sitelerin kendilerini Web’deki diğer sitelerden farklı kılacak yeterli benzersiz bir içeriğe sahip olmamasıdır." Kaynak

selcukunver adlı üyeden alıntı

google ı çok büyütüyolar kardeşim benim. bence çok kısa bir süre sonra google ın kanırta kanırta çöküşüne hepimiz şahit olacağız. google vardı hatırlıyo musun diyecek çoğumuz. bu böyle nereye kadar gider ki?

Bu dediğinize gerçekten inanıyor musunuz? Hadi inansanız bile böyle kesin hükümlerle konuşmanın bir faydası yok. Gerçek olan, bugün website sahiplerinin Google'ın iki tane aracını kullanarak para kazanması; arama motorunu kullanarak siteye gelen ziyaretçi adsense reklamlarına tıklar. Eminim yüksek bir kazancınız olsa yahut özel reklam şirketlerine kiralayabileceğiniz alanları olan yüksek hitli bir websiteniz olsa "Google'ı çok büyütüyorlar!" diyemezdiniz.
Tevfik

kişi bu mesajı beğendi.

beytullahyilmaz beytullahyilmaz www.ilyadaharita.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Harita ve Kadastro
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 77 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
iki cümle yazın kendinize özgü olsun. Google robotları sitenize geldiğinde tesbit ediyor ve sizi müthiş cezalandırıyor. İki cümle yaz senin malın olsun. yüz sayfa yazacağına.

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)

beytullahyilmaz adlı üyeden alıntı

iki cümle yazın kendinize özgü olsun. Google robotları sitenize geldiğinde tesbit ediyor ve sizi müthiş cezalandırıyor. İki cümle yaz senin malın olsun. yüz sayfa yazacağına.

Şimdi ben coverden bakıp elimle özgün yazsamda Googlede hepsi aynı :) Bütün şarkı sözleri sonuç itibari ile aynı, ben kopyalarken yanlışları düzeltiyor ve bir kaç cümle ekliyorum konuya :)
beytullahyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al