wmaraci reklam

Google Seoda Can Alıcı Noktalar Nelerdir ?

14 Mesajlar 2.145 Okunma
smmexpress

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar Kurumsal firmalara sadece Referansla Googlede istedikleri kelimelerde 1.ci sıra garantisi veriyorum.Referansla çalıştığımdan dolayı internet dünyasından,forumlardan yada başka bireysel olarak ben müşteriye ulaşmıyorum.Çalıştığım firmaların referansıyla bana ulaşan firmalara çalışma yapıyorum.Bunu söylememin sebebi reklam yaptığımı düşünmenizi istemememdir.

O kadar foruma ve internete baktım.ancak seoda can alıcı noktaları kimse belirtmemiş Keza çoğu kimseninde müşterilerine 1.ci sıra garantisi verebileceğini sanmıyorum sonuç olarak forumdaki arkadaşların yada üye olmayıpda konumuza ulaşan arkadaşlara güzel bir kaynak olsun düşüncesiyle bu konuyu açıyorum.

Tüm yapmanız gereken çalışmaları tek tek anlatmak yerine ( seo sektöre göre değişmektedir ) sizlerin bildiklerine düzeltme yaparak anlatmayı daha uygun buluyorum.

Başlıyoruz.

Örnek olarak sektörümüz istanbul güzellik merkezi olsun.Bu kelimede Siteniz 5 inci sayfada diyelim yapıcağınız can alıcı ilk çalışma hangisi olurdu ?.

Örnek : backlink verirdim şu siteden şu kelimeye yönelik.

vereceğiniz cevaplarda google tarafından karşınıza çıkabilecek sıralama sonucunu,etkisini,kalıcılığını,onun yerine nasıl bir backlink verebilirdiniz tarzında cevaplar vereceğim sizlere.

Kelimemiz istanbul güzellik merkezi - Ne yaparsanız googlede sıra atlarsınız ?
CrOSsFIRE

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

OrhanYayla OrhanYayla Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknik Destek Operatörü
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 377
  • Beğeniler 108 / 76
  • Ticaret 8, (%88)
Twitter, Google Plus ve Facebook 'ta hitli ve organik hesaplardan yeteri kadar hashtag barındıran reklamlar yapardım. Hashtag 'i yükselmek istenen kelimelere verirdim. Linki de bazı hesaplardan ana sayfaya bazılarından alt sayfaya verirdim ki doğal gözüksün. Ek olarak başka çalışmalar da yapılabilir.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
.......
kadir001 OrhanYayla lvntoztrk1905

kişi bu mesajı beğendi.

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
makale yazdırır ve her gün yeni 3 konu açardım. yazılarımı dışardan yazar kabul eden popüler bloglarda da kaynak belirterek paylaşırdım.(hem hit hem backlink (nofollow falan demeyin hiddetlenebilirim:) ))
Konu ile alakalı forumları inceler, konularımı o forumlarda da kaynak belirterek yayınlardım. (Forum kuralları dahilinde)
Her gün dikkat çekici bir konumu küçük bir bütçe ile facebook da reklamını yapar, sosyal medyadan hit çekerdim. Konu sayfasında da benzer yazılar alanı ile diğer konularıma yönlendirmeye çalışır, siteye giren kullanıcıya yapışırdım. :)

Sektörel bir site olduğunu varsayarak bunun bir firma sitesi olduğunu düşündüm. Bu yüzdende bu firma için bir google hesabı alır ve bunu maps, analytcs, webmaster tools gibi araçları kullanılabilir duruma getirirdim.

Bütçeye göre moda sitelerinden tanıtım yazısı veya reklam alımı yapardım.

şimdilik bu kadar. sizin yapacağınız eklemelere göre yeni fikirler oluşabilir.

Forum kullanıcılarına davet. Hadi gelin en iyi yol haritasını çıkaralım :)

wmaraci
wmaraci

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Çok basit anlatmışsınız. Bir şey soracağım. Ne kadar zamanda 1. sıraya taşıyabiliyorsunuz. ve ne kadar zaman kalıcı olabiliyor ?

Tolgac Tolgac Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 14 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Doğru geliyor bana. Sonuçta alakalı bir siteden link almak ve bize referans olmasını beklemek mantıklı
eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)

Alpazen adlı üyeden alıntı

Çok basit anlatmışsınız. Bir şey soracağım. Ne kadar zamanda 1. sıraya taşıyabiliyorsunuz. ve ne kadar zaman kalıcı olabiliyor ?

Ben SEO hizmeti vermiyorum. :)

d0lunay d0lunay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek inşaat mühendisi
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 15 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Takipteyim :)

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Üstad adlı üyeden alıntı

Sosyal Medya Çalışmasından bahsetmişsin.Facebooku ele alarak anlatacağım.facebookdan hiti yüksek hesaplarınızdan sitenize hit vermek dereden bardakla su çekmeye benzer-keza sitene o an yüksek hit gelsede daha sonraki günler hit kesileceğinden organik gözükmeyecek bu durumda googlede sıra atlamak yerine gerilere gideceksiniz.

Facebook çalışması şu şekilde olmalıdır.

Örnek Kelimemiz istanbul güzellik merkezi olduğundan dolayı facebookda hesabızı acın arama bölümünden istanbul yazarak istanbul adı geçen kapalı guruba girin sonrasında site hakkında ufak bir yazı yazıp istanbul güzellik merkezi diye anahtar kelimeyi ekletip o gurupda paylaşın.

Etkisi : facebook/istanbul uzantılı hitli bir guruba girdiğinizde en az 10 hit alacaksınız.Ardından google link uzantınızı bulup size istanbul kelimesinde puan verecektir.aradan geçen 4 gün sonrasında sitenize güncelleme yaparsanız anasayfanıza index aldığınız gün en az 2 sıra atlayacaksınız.

Diğer sosyal paylaşım sitelerini bu şekilde kullanmalısınız.kendi sayfanızdan çok alakalı sayfalardan almalısınız. !.

Ek Olarak: Herkez Seo Öğrenmek isterken Açtığım konu ve verdiğim cevap yetersizmi geldide ilgisiz kalındı gerçekten enterasan.

rekabeti yüksek bir kelimeden örnek verelim.
mesela şunlardan biri olabilir
Haber, Haberler
Borsa, Forex
web tasarım
reklam,
Çiçek

gibi rekabetçi kelimelerden söz ediyorum. Otoriter siteler ile rekabet etmekten. Gerçek güçlü ve iddialı seodan söz ediyorum.

bunlar için ne yapmalıyız ? Önerileri olan varmıdır ?

lvntoztrk1905 lvntoztrk1905 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bankaci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 28 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bu cevabı çok beğendim.''Etkisi : facebook/istanbul uzantılı hitli bir guruba girdiğinizde en az 10 hit alacaksınız.Ardından google link uzantınızı bulup size istanbul kelimesinde puan verecektir.aradan geçen 4 gün sonrasında sitenize güncelleme yaparsanız anasayfanıza index aldığınız gün en az 2 sıra atlayacaksınız.'' Özellikle bu tırnak içinde bahsettiğin kısım işin şifresi olmuş. Teşekkürler.

Üstad adlı üyeden alıntı

Sosyal Medya Çalışmasından bahsetmişsin.Facebooku ele alarak anlatacağım.facebookdan hiti yüksek hesaplarınızdan sitenize hit vermek dereden bardakla su çekmeye benzer-keza sitene o an yüksek hit gelsede daha sonraki günler hit kesileceğinden organik gözükmeyecek bu durumda googlede sıra atlamak yerine gerilere gideceksiniz.

Facebook çalışması şu şekilde olmalıdır.

Örnek Kelimemiz istanbul güzellik merkezi olduğundan dolayı facebookda hesabızı acın arama bölümünden istanbul yazarak istanbul adı geçen kapalı guruba girin sonrasında site hakkında ufak bir yazı yazıp istanbul güzellik merkezi diye anahtar kelimeyi ekletip o gurupda paylaşın.

Etkisi : facebook/istanbul uzantılı hitli bir guruba girdiğinizde en az 10 hit alacaksınız.Ardından google link uzantınızı bulup size istanbul kelimesinde puan verecektir.aradan geçen 4 gün sonrasında sitenize güncelleme yaparsanız anasayfanıza index aldığınız gün en az 2 sıra atlayacaksınız.

Diğer sosyal paylaşım sitelerini bu şekilde kullanmalısınız.kendi sayfanızdan çok alakalı sayfalardan almalısınız. !.

Ek Olarak: Herkez Seo Öğrenmek isterken Açtığım konu ve verdiğim cevap yetersizmi geldide ilgisiz kalındı gerçekten enterasan.

Ek Olarak: Takipteyim.

İnternetten Para Kazanma Yolları!

http://www.ekkazancyollari.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al