wmaraci reklam
lidertakipci

Paypal'dan Şikayetçiyim!

20 Mesajlar 1.955 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Hesabımı para alamadıkları için kapattılarsa hesapta ki 5 tl bakiyeden ücreti kessinler ? ne diye hesabı kapatıyorlar ki ? sebebide söylemiyorlar sadece yaptığım işlemin numarasını verip onu gösteriyorlar. Bana baştan deseler ki para alıp gönderirken eğer ticaret yapılıyorsa bunu 1.seçenekte yapın vs diye uyarıda bulunsalar kabul ederim. Ama parayı gönderen ben değilim ki alan kişi benim ve bu sebepten ötürü hesabımı kapatmalarıda ayrı bir mesele..

Orası öyle haklısınız, olabiliyor böyle şeyler Google'da yapıyor böyle çok boş yere adsense hesabı kapatılanları her gün sende görüyorsundur muhtemelen. En iyi çözüm müşteri hizmetleriyle güzel bir telefon görüşmesi ;)

wmaraci
reklam

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
@Machine küfürlü kelimelerini silersen iyi olur birde burda simdi banlanma

Servet USLUER Servet USLUER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)
Sorunu ben şahit olduğum için açıklayım 250 tl script satışından para aldım fakat ödeyen şahıs hacklediği paypal hesabından yapmış bunu bi gün sonradan anladım. bana ticareti konuşmaları vermemi istediler kanıt olarak benim kimlik bilgilerim gibi bişey istemediler.Gönderdim ve hesab durduruldu. Daha sonra tekrar mail attım ve mantıklı bi açıklama gelmişti sonunda dedikleri hacklenen hesap üzerinden gönderilmesi ve benimde hackleyip kendi hesabıma parayı göndermem gibi bi açıklama geldi. Daha sonra halloldu nerdeyse 1 hafta sürmüştü bu işlemler. Sizin durumda bunun gibi olabilir. Bundan emin olun ve bu yaptıkları tamamen kurallar ölçüsünde olduğuna eminim.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

Servet USLUER adlı üyeden alıntı

Sorunu ben şahit olduğum için açıklayım 250 tl script satışından para aldım fakat ödeyen şahıs hacklediği paypal hesabından yapmış bunu bi gün sonradan anladım. bana ticareti konuşmaları vermemi istediler kanıt olarak benim kimlik bilgilerim gibi bişey istemediler.Gönderdim ve hesab durduruldu. Daha sonra tekrar mail attım ve mantıklı bi açıklama gelmişti sonunda dedikleri hacklenen hesap üzerinden gönderilmesi ve benimde hackleyip kendi hesabıma parayı göndermem gibi bi açıklama geldi. Daha sonra halloldu nerdeyse 1 hafta sürmüştü bu işlemler. Sizin durumda bunun gibi olabilir. Bundan emin olun ve bu yaptıkları tamamen kurallar ölçüsünde olduğuna eminim.

Keşke benden de isteseler konuşmaları vs.Fakat işlem numarası verdiler, bundan ötürü kullanılabilir politikamıza aykırı olduğu için erişime kapattık hesabınızı dediler.

Açıkladım,domaini alıp verdim dedim, parayı gönderen kişiyide size yönlendiririm,konuşma kayıtlarını vs veririm dedim böyle bir mail attım güzel,net açıklama size olduğu gibi bana deseler böyle birşey oldu ondan dolayı vs tamam diyecem ama ilk yorumumda dediğim şekilde dalga geçer gibi geri dönüş yaptılar ve mail hesabınızı tamamen kapattık oldu.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
wmaraci

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Yalnız değilsin hocam :)

Sosyal olan her şey.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Günde binlerce işlemin yapıldığı dünya çapında kendini kanıtlamış paypalın sizin hesabınıza kalmadığı ve sayfa sayfa sözleşmeleri boşuna yazmadığı kanaatindeyim. Atladığınız veya paylaşmadığınız bir detay mutlaka vardır. Bunu buraya değil, çağrı merkezlerini arayıp ses kaydı alarak görüşme yapıp veya paypalın belirlediği yetkili mahkemeler aracılığıyla çözmeniz gerekir. Şimdi bu işi bilmeyen ve yeni başlayan birçok arkadaşımız paypala sayenizde olumsuz bakacak, tebrik ederim.
Quadrini Servet USLUER

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Günde binlerce işlemin yapıldığı dünya çapında kendini kanıtlamış paypalın sizin hesabınıza kalmadığı ve sayfa sayfa sözleşmeleri boşuna yazmadığı kanaatindeyim. Atladığınız veya paylaşmadığınız bir detay mutlaka vardır. Bunu buraya değil, çağrı merkezlerini arayıp ses kaydı alarak görüşme yapıp veya paypalın belirlediği yetkili mahkemeler aracılığıyla çözmeniz gerekir. Şimdi bu işi bilmeyen ve yeni başlayan birçok arkadaşımız paypala sayenizde olumsuz bakacak, tebrik ederim.

Mail atmadığımı sanıyorsunuz siz ? ,aramadığı mı sanıyorsunuz siz ?. Dünyaca ünlü firma olabilirler isterse ansiklopedi şeklinde sözleşme yapsınlar. Benim yaptığım işin bir ihlali yok. Binlerce insan neler alıp satıyorlar sırf ben bir alış-veriş yaptım diye hesabı kapattılar. Arıyorum sebeb ne mailde verdiğimiz şey tamam onu biliyorum diyorum ne ihlalinden dolayı böyle bir işlemi uyguladınız diyorum lafı eveleyip geveliyor.

Bana deseler ki Hüseyin bey şu şu işleminiz şu şu politikamıza aykırı bu maddeyi ihlal etmişsiniz ama yok demiyorlar öyle birşey sadece politikamıza aykırı bakıyorum politikaya alış veriş yapmak yasaktır diye bir kural yok. Burada illegal bir iş yapıyor olsam tamam haklılar kapatmaya şey etmeğe adamların yüzüne karşı diyom isteyin diyom kimliğimi fakslayım, benimle ticaret yapan kişiyide size yönlendiriğim diyorum fakat gelen cevap şu "HESABINIZI TAMAMEN KAPATTIK" şimdi ben daha ne yapim nasıl konuşayım bunlarla sorarım size. Ben bunu burada paylaştım ki başkalarınıda bu şekilde zor durumda bırakmasınlar. Hesabım kapalı olduğundan ötürü alacağım birçk ödemeyi, işin ücretini alamadım benim maduriyetim ne olacak,nasıl giderecekler ?

Politikalarımızı ve uyguladığımız işlemi siz söyleyemeyiz diyorlar. Ya sen aliye veliye söylemiyon işlemi uyguladığın hesabın sahibine söylüyorsun bunu bilmeye hakkım yok mu ? O zaman ben gider kapatırım bir hesabı politikalar gereği sebebini söyleyemiyoruz olur mu böyle bir iş ?

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Mail atmadığımı sanıyorsunuz siz ? ,aramadığı mı sanıyorsunuz siz ?. Dünyaca ünlü firma olabilirler isterse ansiklopedi şeklinde sözleşme yapsınlar. Benim yaptığım işin bir ihlali yok. Binlerce insan neler alıp satıyorlar sırf ben bir alış-veriş yaptım diye hesabı kapattılar. Arıyorum sebeb ne mailde verdiğimiz şey tamam onu biliyorum diyorum ne ihlalinden dolayı böyle bir işlemi uyguladınız diyorum lafı eveleyip geveliyor.

Bana deseler ki Hüseyin bey şu şu işleminiz şu şu politikamıza aykırı bu maddeyi ihlal etmişsiniz ama yok demiyorlar öyle birşey sadece politikamıza aykırı bakıyorum politikaya alış veriş yapmak yasaktır diye bir kural yok. Burada illegal bir iş yapıyor olsam tamam haklılar kapatmaya şey etmeğe adamların yüzüne karşı diyom isteyin diyom kimliğimi fakslayım, benimle ticaret yapan kişiyide size yönlendiriğim diyorum fakat gelen cevap şu "HESABINIZI TAMAMEN KAPATTIK" şimdi ben daha ne yapim nasıl konuşayım bunlarla sorarım size. Ben bunu burada paylaştım ki başkalarınıda bu şekilde zor durumda bırakmasınlar. Hesabım kapalı olduğundan ötürü alacağım birçk ödemeyi, işin ücretini alamadım benim maduriyetim ne olacak,nasıl giderecekler ?

Durum birebir bu şekilde ise akıllı telefonunuzda ses kaydetme özelliği vardır. İşlem numarasını belirterek size gelen mailin detaylı açıklamasını ve mağdur edildiğinizi belirtin eğer tekrar ciddi anlamda sizi tatmin edecek bir cevap vermezler ise görüşmeler kayıt altına alındı ve haklarımı yasal yollardan arayacağım şeklinde belirtirseniz emin olun ki size kesinlikle yardımcı olacaklardır. Ayrıca böyle sebepsiz hesap kapama olayını yıllardır paypal kullanan ve bu ticareti yapan biri olarak ilk kez duyuyorum 3 kez hesabım bloke edildi ancak ödemeler tekrar 6 ay sonra tarafıma yapıldı. Burada yanlış anlamadıysam 5 lira gibi bir mebla söz konusu bu kadar büyütmek istemezseniz de farklı bir mail ile yeni bir hesap açıp paypalı kullanmaya devam edebilirsiniz. Milyonda bir hatalı işlem diyelim çünkü benim bildiğim paypal bu kadar kafasına buyruk işlem yapamaz. (bunu abartsız binden fazla işlem yapan biri olarak söylüyorum)

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Durum birebir bu şekilde ise akıllı telefonunuzda ses kaydetme özelliği vardır. İşlem numarasını belirterek size gelen mailin detaylı açıklamasını ve mağdur edildiğinizi belirtin eğer tekrar ciddi anlamda sizi tatmin edecek bir cevap vermezler ise görüşmeler kayıt altına alındı ve haklarımı yasal yollardan arayacağım şeklinde belirtirseniz emin olun ki size kesinlikle yardımcı olacaklardır. Ayrıca böyle sebepsiz hesap kapama olayını yıllardır paypal kullanan ve bu ticareti yapan biri olarak ilk kez duyuyorum 3 kez hesabım bloke edildi ancak ödemeler tekrar 6 ay sonra tarafıma yapıldı. Burada yanlış anlamadıysam 5 lira gibi bir mebla söz konusu bu kadar büyütmek istemezseniz de farklı bir mail ile yeni bir hesap açıp paypalı kullanmaya devam edebilirsiniz. Milyonda bir hatalı işlem diyelim çünkü benim bildiğim paypal bu kadar kafasına buyruk işlem yapamaz. (bunu abartsız binden fazla işlem yapan biri olarak söylüyorum)

İşte mesele burada 5 lira derdinde değilim alsınlar önemli değil benim için bana net bir cevap vermiyorlar arıyorum maildeki şeyi sesli anlatıyorlar, diyorum varsa bir hatam gösterin anlatın çözeyim diyorum politikada politka başka birşey demiyorlar. Yeni hesap aç diyorsunuz ileride onada aynı işlemi uygulamayacakları ne malum ? çift hesap diyip onuda kapatırlarsa ne yapıcam ? en başından bana nedenini söyleselerdi ben bunu mail ile çözerdim fakat ilk mail geldi dönüş yaptım neden kısıtladınız işlem numarası verdiler bu işlem politikalarımıza aykırı dediler bakıyorum işlemei bir alış veriş söz konusu diyorum burda ben domaini satıp,ücretini aldım ondan sonra gelen mail "hesabınızı tamamen kapattık" oluyor.

Quadrini Quadrini www.cagdasnet.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar, Server, Web Tasarım ve Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 39 / 49
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba...
Biraz araştırma ile net cevap alabilirdiniz. Aramak yerine sürekli maileşme yolunu seçmişsiniz ki bu işlem uzun sürmekte dir. Paypal web sitesinde de bulunan Paypal Türkiye telefonu arayıp karşınıza çıkan müşteri temsilcisine vaka numaranızı iletmeniz durumunda hem sorununuzu anlamış olur, hem sorununuzu olumlu yada olumsuz şekilde neticelendirebilirsiniz...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al