freelance iş ilanları

"sahibinden" e karşı yapılan reklamlar?

27 Mesajlar 5.577 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

seozone adlı üyeden alıntı

Yanlış düşünüyorsunuz hocam Facebook kurulmadan önce bütün herkes msn kullanıyordu ama ne oldu Facebook bi çıktı Msn Öldü.

Facebook, Msn'i küçük mü düşürdü, reklamlar yaparak msn rezil etmeye mi çalıştı?
Tabi ki daha iyisi çıkarsa tercih edilir. Ancak aynı hizmeti verip, diğerini kötüleyerek bir yerlere varamayacağını söyledim.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Samsunweb Samsunweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İşletme
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 6 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Diğer dediklerine yorum yapmayacağım sadece adwords reklamı verirken o keywordü urlde geçirmek to yu arttırdığı için yapılan bir taktik. Oo sahibindeni taklit ediyor dememeliyiz sonuçta genel bir kelime sahibinden ve bunu url ye koymaması onların zararınadır. Adwords'te de sıralama faktörleri var, dediğimi başka keywordlerle araştırırsanız anlarsınız. Saygılar.

Ne kadar iyi niyetlisin ama tv reklamlarında bile rakibini karalamaya çalışanlardan "keyword genel bir kelime" diye düşünüp adwords reklamı verdiğini düşünmek yanlış olur?

Sahibinden'in pastasından pay kopartmaya çalıştıkları açık ve net ortada. Ayrıca sayfa to arttırmayı sitenin doğal google sıralamasını seo çalışmalarını etkilediği düşüncesi ile diyorsanız, adwords ile sayfa to arttırmanın çok fazla önemi önemi de yok.

seozone seozone Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Facebook, Msn'i küçük mü düşürdü, reklamlar yaparak msn rezil etmeye mi çalıştı?
Tabi ki daha iyisi çıkarsa tercih edilir. Ancak aynı hizmeti verip, diğerini kötüleyerek bir yerlere varamayacağını söyledim.

Önemli olan reklam yapılıp yapılmaması değil. sizde söylediniz daha iyisi çıkarsa o tercih edilir diye söylemek istediğimde buydu

kursat3 kursat3 [.::.] Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 7 / 19
  • Ticaret 2, (%50)
bence rekabet iyidir birbirlerine gönderme yaparak olsa da bu şekilde ikisi de daha iyi şeyler yapmaya çalışacak biz de keyifle izleyeceğiz :D :)

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Samsunweb adlı üyeden alıntı

Ne kadar iyi niyetlisin ama tv reklamlarında bile rakibini karalamaya çalışanlardan "keyword genel bir kelime" diye düşünüp adwords reklamı verdiğini düşünmek yanlış olur?

Sahibinden'in pastasından pay kopartmaya çalıştıkları açık ve net ortada. Ayrıca sayfa to arttırmayı sitenin doğal google sıralamasını seo çalışmalarını etkilediği düşüncesi ile diyorsanız, adwords ile sayfa to arttırmanın çok fazla önemi önemi de yok.

İnternet aleminde hangi mecradan işten yol aldığınızı bilmiyorum ama eğer ki yol alıyorsanız birilerinin pastasını küçültmüyor musunuz? Adamların taktiklerini eleştirmiyorum. Sadece bilgiji nickli kişinin SADECE tekrar okuyalım sadece adwords kampanyalarındaki url'ye keyword eklemenin ne anlama geldiğini açıklıyorum. Cevap verecekseniz içinizdeki arabam.com a kininizle değil bahsettiğim adwords kriterleri ve tekniklerinden olursa sevinirim :)

Taktiklerine yorum yapasım nedense gelmedi ilgilenmiyorum, ilerlemek istiyorlar çamur atarlarsa ayıp ederler fakat başka bir kişi daha demişti rekabeti izlemek bence zevkli. Neyin kafasını yaşayayım ki başka :)

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
günlerdir bu konuyla alakalı bir kaç satır makale yazmayı düşünüyordum. Burada bu konuyla alakalı bir başlık açılınca buraya bir kaç bişey yazmak istedim.

Aslında bu türlü reklamlar rekabetin ne kadar zirvede olduğunu kanıtlıyor.Ancak arabam.com bu yolun çok başında .Aslında arabam.com un 4 eylül 2014 tarihinde Altın Örümcek ödül töreninde Türkiye’nin en iyi Seri İlan sitesi seçilmesi onları doğru ar-geler yaptığına ve bu sektörde tutulmaya başladığının göstergesi .

Sıra geldi hurriyetemlak.com a ; emlak sektöründe zaten bana göre lider durumdaydı ama sarı taban üzerinde siyah yazıyla herşeyisatan.com yazarak direk sahibinden.com a atıfta bulunması harikaydı .

Türkiye internet mecrasında Avrupa'da sayılı yerlerde ve her geçen gün dahada büyüyerek Avrupa 'da söz sahibi olamaya başladı .İşte bu reklamların mimarisi sahibinden.com a gelecek olursak ; Sahibinden.com, ödül organizasyonlarından “The Stevie Awards” tarafından, “En İyi Bireysel Ürün ya da Servis” kategorisinde, “Haritada Emlak Arama” uygulamasıyla gümüş ödüle layık görüldü.

Stevie Ödülleri nedir?

Stevie Ödülleri,dünyanın önde gelen iş ödülleri vardır .

StevIe Ödülleri 2002 yılından bu yana uluslararası şirket ve organizasyonları yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendiriyor.

yazan: aktuel söylesi

metizma metizma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek dış ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
ben mi kazanıyorum arkadaş dünyalar kadar parayı. adamlar trilyonlar götürüyor. onuda sahibinden düşünsün :) ama harbi harbi reklam savaşlarını izlemek çok zevkli

Öyle bir yerdeyim ki..

muratkondak muratkondak rozetmarketi.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 239 / 94
  • Ticaret 14, (%100)
buyrun reklamlar

hürriyetin reklamı

sahibinden reklam

arabam.com reklam,
kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

antalyaplaket.com / aktifyasafitkal.com

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
Bence o reklam da avea nın jip reklamı gibi davalık olup kaldırılacak

Kişisel Blog: www.onurr.org

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Reklamların tamamı sahibinden.com tarafından yapılmış gibi yahu :D Eğer birileri sizin üzerinizden prim yapmaya çalışıyorsa siz zirvedesiniz demektir. Sahibinden.com'un ne kadar kaliteli olduğunu rakipleri de kabul etmiş artık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al