lostyazilim

Seo Ne Zaman Yapılmalı Tıkla Öğren.

8 Mesajlar 990 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Tekrar merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımda web sayfanıza ne zaman seo yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Yanlış zamanda doğru seo yapmanız bile sitenizi sıralamadan yok edebilir.Birçok arkadaşın seo yapsa bile sıralama düştüğünü forum içerisinde aratırsanız görebilir.

Birçok işim var ve kısa kesicem.

Seo web sayfanızın esnek olduğunu zaman yapılmalıdır.Mesela bir müşterim google'de ilk sayfada olsa bile seo yapıp ilk sıraya çıkmak istiyorum demesine rağmen seo yapamıyorum.Sebebi Sitenin o an esnek olmayışındandır.

web sitenizin her sayfasını bir lastik gibi düşünün.Google belli zamanlarda sitenizi kendi haline bırakır.Tabi bunların zamanı var yeri var ne nasıl anlayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Örnek olarak Geçen gün 15 dakikada sıra atla şeklinde bir başlık açarak bir arkadaşımıza ufak bir seo yaptım..

Konu başlığı buradadır.

http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/15-dakikada-sira-atla-186743.html

Türkiyede gerçekleşen depremler kelimesinde 43 üncü sırada iken çalışma yaptığım gün ve ertesi gibi 4 sıra atladı şuandada 34 lerde falan.

ve dahada yukarılara çıkacaktır.Ne backlink ne tanıtım yazısı ne başka birşey yapmadan 25 dakikalık bir inceleme sonucu oluşan durum bu.

Siteniz eğerki esniyorsa facebook kelimesinde 2.sırada facebook un altında bile yer alabilirsiniz.

Örnek olarak haber sitesinden 5 tanıtım yazısı alan arkadaş sitem 400 Lerdeyken ilk sayfaya geldi diyor.Görende keramet verdiği haber sitesindeki linklerde sanıyor.

Sitenizin esneyip esnemediğini nasıl anlayabileceğiniz konusunda sizlere burada detaylı olarak malesef anlatamam.Çünkü benim işim bu.

Sizlere vereceğim tavsiye şudur sitenize seo yaptıktan sonra anahtar kelimenizde eğerki 3 gün sonra sıra atlamaz iseniz kesinlikle seo yapmayın....Bu yaptığınız seo , 1 metre uzunluğundaki kalası her iki taraftan esnetmeye çalışmanıza benzer.

haydiyin gazanız mubarek ola :))
tezyazimerkezi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Vee Vee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek seo
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
adamın nicki bile üstad :) Keşke herkes seo öğrenmeseydi .

• Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

Vee adlı üyeden alıntı

adamın nicki bile üstad :) Keşke herkes seo öğrenmeseydi .

Tşk Hocam güzel yorumun için :))...

noobsaibot81 noobsaibot81 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
çorap mı le bu esnecek göndereyim sana pm sayfalara bak esnekmi diye

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

noobsaibot81 adlı üyeden alıntı

çorap mı le bu esnecek göndereyim sana pm sayfalara bak esnekmi diye

Ne bakacam sayfana amme görevimi görüyoruz burda :)))....Mesela seo çalışması yaparken site geriye doğru önce gider sonra üst sıralara çıkar işte esnemek budur.lastiği( web siteni) geriye doğru çekecen sonra uçuracan :D

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Hocam benden de bir öneri olsun istedim ve bu paylaşımına eklemek istediğim bir sonuç var. Google bundan 1 yıl önceki google değildir. Bunun nedenini çok araştırdım kimisi alt yapısı satıldı dedi, Kimisi sistem çöktü dedi, Kimisi tek çizgi dedi yani anlayacağın herkes kendi düşüncesi ile bir yorum yaptı.

Benim örneğim şudur. Dünyada sadece Arama motoru olarak Google yok, Eğer siteni sadece googleye uyarlamak istiyorsan şuan ki google mantığını çözmeniz mümkün değildir. Google şunu istiyor. SEO'cuyum diyenlere para kazandırmamak için bilinen algoritma çalışmalarını resmen sildi attı.

Google diyor ki eğer sitenizi düşünüyorsanız Adwors reklamları vereceksiniz. Başka da olmaz diyor. Farkında mısınız ? Eskiden Toplist sitelerinden 3-5 adet link aldığımızda sitelerimiz ilk sıralarda yer alıyordu kelime bazlı olarak..

Eskiden düzenli olarak 4 ayda bir Pagerank güncellemesi yapılırdı. allah aşkına son güncelleme 1 yıl evvel oldu. Ama şuan halen bir gelişme yok.. Zaten olmasın da google mantığını değiştirdi. Günümüzde İnternet hayatımızın bir parçası Google ilk zamanlarda farklı stratejilerle hareket edip hem kazanmak hemde kazandırmak istiyordu. Bu zamanda sadece kazanmak istiyor.

Bana göre artık Google'ın Türkiye'de etkisi ilerleyen zamanlarda azalacaktır.

Yandex, Bing, Yahoo, Searc, Portal sepeti, Yani daha bilinmedik bir çok arama motoru var ne kadar google kadar gelişmemişse bile en azından google'ı bu mantığından vazgeçirmemiz için bir sürede olsa uzak durmalıyız.

Şimdi diyeceksiniz ki Konuyu nereden nereye çektiniz. Haklısınız ama bu devirde SEO'yu şu şekilde yapın bu şekilde yapın diyen zihniyetlerden çekinirim. :)

Benim imkanım ve vaktim olsa And içerim ki sırf insanlara destek ve öğretim için araştırır, soruşturur bütün bilgileri yararlı yada zararlı olabilecek tüm imkanlarımı tek bir alanda toplar tüm dünyaya duyururum. Her bilgi para değildir. İyi forumlar Saygılarımla.. :)
UrcBilisim Ustadu

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
seo ne o? :D

• Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Google Her 2-3 Ayda bir güncelleme değişirken aslında algoritma değişiyor.3 Ay öncesinde yapılan algoritma değişikliği kesinlikle bilgiye dayalıydı.Ama son güncelleme ile Adwords a dayalı.2 ay sonra gene bilgiye dayalı olacaktır.Sıralamaya bakınca bir kelimede ne yapılırsa üst sıralara çıkılır direk olarak görülebilyor.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al