freelance iş ilanları

Bumerang ve Benzerleri Hakkındaki Düşüncelerim

33 Mesajlar 4.506 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)

imamet adlı üyeden alıntı

Hocam uyanıklığın döndüğü bir gerçek. Ama siz diyorsanız ki kardeşim bende uyanığım ve istifade ediyorum buna bir sözüm yok. Tabi ki az da olsa faydası olacaktır ama ben bu yazıda kendimce gördüğüm bir gerçekten bahsettim. Derdimiz kavga değil burada düşünceleremizi ve bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bumerang ı hiç kullanmadım dolayısı ile ne dostum nede düşmanım. Benim için Bumerang ve benzeri yapılar önemli değil benim için önemli olan burada ki arkadaşlarımdır ki bu nedenle bu düşüncelerimi paylaştım.

hocam estağfirullah,
ne kavgası
kalbinizi kıracak bir şey dediysem hakkınızı helal edin. ben de fikrimi belirttim sadece
10679

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Hocam o yukarıda ki verdiğin linke yazabilirdin bunu ek konu açarak konu kirliliği olmazdı öncelikle ben o verdiğin linkte şikayet etmiyorum sistem hakkında yorumlarımı ve sistemin zayıflıklarını söylüyorum. Hayırlı forumlar...

Sosyal olan her şey.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Doğrusu ilk ödememi veren sistem Bumerang olmuştu. Yazımı zaten yazıyorum. Sonrasında birkaç dakikamı ayırıp Yazarkafe'ye gönderince de katkısı oluyor. Yazarkafe'nin FB ve Twitter hesaplarında paylaştıklarında ciddi hit artışı oluyor. Paylaşmasalar bile Yazarkafe ve çok nadir Hürriyet'in sayfalarından hit ediniyorum. Üstüne bir de blogda, FB'ta ya da Twitter'da yayınlamak üzere reklam gönderdiler mi, daha ne olsun.
Eleştirel anlamda tek bir şey söyleyebilirim: O da yaz başında kısa bir süre aktif edilen banner gösterimi. Onu da yaptılar mı tamamdır.
Ödemelerdeki kesintiler ise açıklandığı üzere iki kalemde. Biri 5 TL'lik işlem bedeli (ister 50, ister 200 TL talep edin, yine aynıdır: Bundan dolayı biriktirmekte yarar var), diğeri ise vergi. Gerçek kişi olarak açılan hesaplar, kazanç sonucunda elbette vergiye tabii tutulmalı.
Artı bu etkinlikleri, yarışmaları falan da güzel oluyor. Ayrıca Yazarkafe'de bir şeyler paylaşabilmenin diğer reklam verenler açısından dikkate alındığına birkaç kez tanık olmuştum.
gunlukekonomi

kişi bu mesajı beğendi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Hocam o yukarıda ki verdiğin linke yazabilirdin bunu ek konu açarak konu kirliliği olmazdı öncelikle ben o verdiğin linkte şikayet etmiyorum sistem hakkında yorumlarımı ve sistemin zayıflıklarını söylüyorum. Hayırlı forumlar...

Bu konu uzun zamandır aklımdaydı ifadesini bunun için kullandım. Bu düşünceler uzun zamandır aklımdaydı ve senin yazın sadece bir vesile oldu. Senin şikayetçi falan olduğunu düşünmüyorum. Zira bende şikayetçi değilim çünkü hiç kullanmadım. Bende sisteme farklı bir açıdan yaklaştım ve düşüncelerimi aktardım sadece.

Bence bu düşüncelerimi senin deyiminle şikayetlerimi, senin aslında şikayet olmayan konunun altında paylaşmamda yanlış olurdu diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
zararı yok kesinlikle faydası var her açıdan ama bizim istediğimiz hep daha fazla yarar daha fazla yarar sorun bence burdan kaynaklı neden içerik atıyorumda 10 kişi tıklıyor diğer yazımı 500 kişi tıklamış diyorum mesela buda biraz şans editörlerin yazınızı ana sayfaya almasıyla alakalı bir durum.

gelirler neden bu kadar az diye üzülüyoruz ziyaret sayımız düşük olduğu için olabilir zaten yayınladığınız reklamaların istatislik kısmı vardır çok tıklanırsa bir dahaki reklam daha çok para verecektir.

sıkıntıları tabiki var özellikle eleman sıkıntısı mevcut ben bir çok sorunumu mail yoluyla çözemedim birebir iletişim kurdum ancak çözüldü.Zamanla aşılacak sorunlardır bu arada arkadaşl dışarıda benzerleri vardır demiş

http://blogstars.travelbook.de/
http://stylebook.boomads.com
http://blogsociety.boomads.com/
http://registrierung.1530blog.de/

aslında bunların hepsi boomads'ın siteleri ve çalışmaları türkiyede hürriyetle ortaklar diye biliyorum ancak bu yabancı kaynaklı sitelerin bazılarınada hürriyet bakıyor anladığım kadarıyla.

ek olarak : şuanda bir eğitim programına ücretsiz olarak gidiyorum normalde 3.500 tl olan bir eğitim ancak bumerang olarak yaptıkları seçimde beni seçtiler.Normalde para verip gidemeyeceğim bir eğitim banada cok şey kattı kesinlikle bu tarz etkinlikleride oldukça iyi.

gunlukekonomi gunlukekonomi www.gunlukekonomi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 25 / 28
  • Ticaret 8, (%100)
bu tartışma ilham verdi ve uzun zamandır aklımda olan bir yazıyı yazdım.

Buyrun:

Webmaster sitelerini ve forumlarını sıkı takip ederim. Hem fikir alışverişi hem bilmediğim şeyleri öğrenme konusunda bana çok faydaları olduğunu düşünürüm.

Bir webmaster forumunda 3-5 gündür hürriyet bumerang sistemiyle ilgili tartışmalar dönüyor. Gayet verimli fikir alışverişleri oluyor. Ana konumuz Bumerang sitelerimiz için faydalı mı zararlı mı?

Ben faydalı diyenlerin tarafındayım.

Nedenlerini şöyle açıklayayım.

Trafik

Bumerang sistemine dahil olduğumdan beri siteme Hürriyet'in ana sayfasından ve Yazarkafe'den düzenli ziyaretçi geliyor. Ben haftada ortalama 2 yazı yolluyorum Yazarkafe'ye. İki yazı da kabul ediliyor. Sonra Yazarkafe üzerinden siteme ziyaretçi gelmeye başlıyor.

Eğer çok iyi bir içerik hazırladıysam Hürriyet bu yazıyı banner olarak Hürriyet Ekonomi sayfalarında gösteriyor. O zaman yüzlerce ziyaretçi siteme geliyor. Üstelik bu ziyaretçiler ekonomiyle ilgili ve benim hedef kitlem olan ziyaretçiler. Yazıları okuyorlar. Yorum yapıyorlar. Sitede vakit geçiriyorlar.

Unutmadan ekleyelim. Yazarkafe'ye yazı yollamak için Platin üye olmak gerekiyor. Platin üyelik için de şık bir tasarım ve düzenli blog güncelleme. Yazıların kalitesi de çok önemli.

Google ve Alexa

Yazarkafe'den ve Hürriyet'ten siteye gelen ziyaretçiler Google ve Alexa nezdinde kıymetli ziyaretçiler. Çünkü Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birisi sizin sitenizin link veriyor. Google sıralamanız yükseliyor ve Alexa ülke sıranız daha iyi bir yere geliyor.

Reklam gelirleri

Bumerang sistemi sitenize tanıtım yazıları şeklinde reklamlar yolluyor. Bu reklamlar sitenizin değerine göre ücretlendiriliyor. Bumerang reklamları sizi belki zengin etmiyor ama iyi kötü bir cep harçlığınızı çıkarıyorsunuz. Siteniz büyüdükçe reklam pastasından da daha büyük pay almanız muhtemel.

Etkinlikler ve Yarışmalar

Bumerang sistemi düzenli olarak Blogger etkinlikleri düzenliyor. Sosyalleşmeyi seviyorsanız bu etkinlikler tam size göre. Ayrıca çok pahalı bazı kurslara indirimli veya ücretsiz olarak gitmeniz mümkün.

Sosyal medya hesaplarını takip edenler yarışmalara katılıp hediyeler kazanma şansını da yakalıyor.

Benim açımdan Bumerang sistemi bu demek.

Sizin yorumlarınızı muhakkak bekliyorum.

kaynak: http://www.gunlukekonomi.com/2014/11/hurriyet-bumerang-faydal-m.html
10679

kişi bu mesajı beğendi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

gunluk ekonomi adlı üyeden alıntı

[COLOR="Red"]bu tartışma ilham verdi ve uzun zamandır aklımda olan bir yazıyı yazdım.

İlham verebildik ise ne mutlu:)

RolandDeschain RolandDeschain Sağlık Makalecisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Genetik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 21 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Burada tanıtım yazısı yollayıp, içeriğini aynen kopyalayın diyorlar ama aynı içeriği farklı farklı kişiler zaten yayınlamış oluyor. Bu copy-paste'e girip siteyi Google'ın gözünden düşürmez mi? Ya da Adsense'ten banlanmaya sebebiyet vermez mi?

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Ben yıllardır kullanıyorum Bumerang 'ı. 2 sitem var kayıtlı. Az paralarını yemedim Allah var :) Ayrıca arada sırada yarışma yapıyorlar, bir hayli bir şeyler kazandığımda oldu (Özellikle 8 10 kitap kazanmışımdır).

Ama şu arada reklam işini biraz bozdular. Eskiden örneğin bir reklama 9 TL verirdi ama 3 gün yayınladıktan sonra hesabına geçerdi para. Şimdi 9 TL 'lik reklamı 1 ay yayınlatıyorlar, öyle geçiyor hesabına. Süreyi çok uzattılar. Zaten Bumerang 'ı para kazanmak için değil, hit kazanmak için kullanın. Yazarkafe 'den ciddi ziyaretçi alıyorum. O konuda olay size kalmış. İlgi çekici yazı yazarsanız, dönüşü güzel oluyor.

www.hakancolak.com

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
hocam siz onlara 500 hit yolluyorsunuz onlar size 50 mantık bu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al