wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Eklentileri Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var

6 Mesajlar 682 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

parabelyum parabelyum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar SEO işine pek yakın sayılmam, bu işle alakam eklentiler düzeyinde. Ancak bugün aklıma birkaç şey takıldı. Muhtemelen SEO ile pek arası olmayan birçok arkadaş da aynı soruların cevaplarını merak ediyordur. Bu konuda yetkin olan arkadaşlar cevaplayabilirse gerçekten çok yararlı bir konu olur.

Sorularımı ayrı ayrı sorayım ki karışmasın;

1) Gerek Yoast'ta gerek All in One Seo Pack'de ve diğerlerinde kendilerine ait Başlık, Tanım, Etiket giriş kısımları var. Yazılarımı kontrol ettiğimde Google'da hep bu eklentilere girmiş olduğum kısımların çıktığını arama sonuçlarında buna göre yer aldığımı gördüm. Peki o zaman bizim normal yazımıza girdiğimiz başlığın ve giriş cümlesinin hiç bir anlamı yok mu? Google tamamen bu eklentilerin özel alanlarına girdiğimiz bilgilere göre mi ayırt ediyor?

2) Normal yazı başlığı ile eklenti yazı başlığı kısımlarına aynı başlığı girmek mi daha faydalı yoksa farklı başlıklar girmek mi?

3) Yazının normal giriş cümlelerini eklentinin açıklaması olarak kullanmak mı daha faydalı yoksa iki kısma da farklı şeyler yazmak mı?

Bu soruların cevaplarını merakla bekliyorum arkadaşlar. Yorumlarınız için şimdiden Teşekkürler.

wmaraci
reklam

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
2) Normal yazı başlığı ile eklenti yazı başlığı kısımlarına aynı başlığı girmek mi daha faydalı yoksa farklı başlıklar girmek mi? (Etiketleriniz konu başlığı yada içeriği ile aynı olması lazım)

3) Yazının normal giriş cümlelerini eklentinin açıklaması olarak kullanmak mı daha faydalı yoksa iki kısma da farklı şeyler yazmak mı? (Yazınızın açıklayıcı olarak yazıp içerisinde konu ile alakalı anahtar kelimeler kullanmanız lazım)

www.parkpera.com

SeoNet SeoNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster, Seo, B.işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
1) Gerek Yoast'ta gerek All in One Seo Pack'de ve diğerlerinde kendilerine ait Başlık, Tanım, Etiket giriş kısımları var. Yazılarımı kontrol ettiğimde Google'da hep bu eklentilere girmiş olduğum kısımların çıktığını arama sonuçlarında buna göre yer aldığımı gördüm. Peki o zaman bizim normal yazımıza girdiğimiz başlığın ve giriş cümlesinin hiç bir anlamı yok mu? Google tamamen bu eklentilerin özel alanlarına girdiğimiz bilgilere göre mi ayırt ediyor?

Hocam orda zaten Googleye göstermesi gereken talimatı sen veriyorsun

• Üyelik 28.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 2, (%100)

castiel adlı üyeden alıntı

2) Normal yazı başlığı ile eklenti yazı başlığı kısımlarına aynı başlığı girmek mi daha faydalı yoksa farklı başlıklar girmek mi? (Etiketleriniz konu başlığı yada içeriği ile aynı olması lazım)

3) Yazının normal giriş cümlelerini eklentinin açıklaması olarak kullanmak mı daha faydalı yoksa iki kısma da farklı şeyler yazmak mı? (Yazınızın açıklayıcı olarak yazıp içerisinde konu ile alakalı anahtar kelimeler kullanmanız lazım)

SeoNet adlı üyeden alıntı

Hocam orda zaten Googleye göstermesi gereken talimatı sen veriyorsun

Hocam her ikinize de öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim ancak biraz daha açıklayıcı olarak cevaplayabilir misiniz. Yani hocam akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde cevap verebilirseniz gerçekten sevinirim mesela (benimkiler örnektir inanmayın) :)

1) Google sitenizi tararken ilk cümlelere bakmaz ve tamamen eklenti kısmına ne girdiğiniz önemlidir.

2) Kesinlikle yazı başlığınız ile eklenti kısmı aynı olmalıdır ya da hayır bu ikisini farklı girmeniz daha çok fayda sağlayacaktır

3) Aynı şekilde açıklama kısmına yazınızın içinde bulunmayan bir şey girmelisiniz ya da hayır yazınızın giriş cümlelerini burada kullanmanız daha faydalı olacaktır gibi gibi :)

Bir kere nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüyorum o yüzden henüz sitem daha yeni kurulmuşken doğru bir istikamette gitmek istiyorum o yüzden çabam. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

SeoNet SeoNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster, Seo, B.işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

parabelyum adlı üyeden alıntı

Hocam her ikinize de öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim ancak biraz daha açıklayıcı olarak cevaplayabilir misiniz. Yani hocam akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde cevap verebilirseniz gerçekten sevinirim mesela (benimkiler örnektir inanmayın) :)

1) Google sitenizi tararken ilk cümlelere bakmaz ve tamamen eklenti kısmına ne girdiğiniz önemlidir.

2) Kesinlikle yazı başlığınız ile eklenti kısmı aynı olmalıdır ya da hayır bu ikisini farklı girmeniz daha çok fayda sağlayacaktır

3) Aynı şekilde açıklama kısmına yazınızın içinde bulunmayan bir şey girmelisiniz ya da hayır yazınızın giriş cümlelerini burada kullanmanız daha faydalı olacaktır gibi gibi :)

Bir kere nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüyorum o yüzden henüz sitem daha yeni kurulmuşken doğru bir istikamette gitmek istiyorum o yüzden çabam. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bunu sana oturup uzun uzun yazmak isterdim ancak bu o kadar kısa özetlenebilecek bir durum değil. Benim sana söyleyebileceğim en kısa anlatım ise; Bir sayfan var hazırladığın bu sayfanı bir şekilde pazarlaman sunman gerekiyor. Panelindeki sayfanın seo kısmı sana bu yazının reklamı için verilmiş, en güzel nasıl pazarlarsan öyle gider. Doğru detaylar yazarsan google hem içeriğini hemde seo tarafındaki yazdıklarını kıyaslar o yüzden içerik ile oradaki kısma dikkat etmelisin. İçerik farklı seo farklı ise hem ziyaretçini hemde googleyi kandırmaya çalışmış olursun. Aslında kendini kandırırsın. O kısmı şöyle düşün. İçerideki ürünümü en iyi nasıl pazarlarım

• Üyelik 28.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 2, (%100)

SeoNet adlı üyeden alıntı

Bunu sana oturup uzun uzun yazmak isterdim ancak bu o kadar kısa özetlenebilecek bir durum değil. Benim sana söyleyebileceğim en kısa anlatım ise; Bir sayfan var hazırladığın bu sayfanı bir şekilde pazarlaman sunman gerekiyor. Panelindeki sayfanın seo kısmı sana bu yazının reklamı için verilmiş, en güzel nasıl pazarlarsan öyle gider. Doğru detaylar yazarsan google hem içeriğini hemde seo tarafındaki yazdıklarını kıyaslar o yüzden içerik ile oradaki kısma dikkat etmelisin. İçerik farklı seo farklı ise hem ziyaretçini hemde googleyi kandırmaya çalışmış olursun. Aslında kendini kandırırsın. O kısmı şöyle düşün. İçerideki ürünümü en iyi nasıl pazarlarım

Ben başka arkadaşların cevaplarını bekleyeyim en iyisi, size yine de teşekkür ederim hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al