wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye AB'ye Girmeli midir? [Anket]

74 Mesajlar 12.342 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.11.2014
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Bilgisayar Müh
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** A**
    • Mesajlar 231
    • Beğeniler 7 / 51
    • Ticaret 8, (%50)
    Neden Girmeliyiz
    1.Artık Yolsuzluk Yapanlar Yargılansın Diye
    2.Emeklilerimiz Halletikleri Ücretleri Alsın Diye
    3.Kadınları(Annelerimizin,Kardeşlerimiz)Haklarını Alsınlar Diye
    4. Herkez Eşit Şekilde Eğitim Hakkı Olsun Diye
    5. Tarım Uygulanan haksız kotalar kalksın diye
    6. %15-17 Faizlerle Borçlanmıyalım diye
    7. Şuan Kullandığımız İnternet in sansürlenmemesi için
    8. her önüne gelen bizim telefonları dinlemesin diye
    9. Yasalar Karsısında Eşit Olalım Diye

Beğenmediğiniz Avrupa dan her yıl 4 milyar ero Hibe alıyor devlet
    Kosgep Babasının parasını degil evrupa birliği paralarını dağıtıyor iş kuranlara
    Bir birliğe üye olmak degil ama devletimizin belirli insan hakları kriterlerine uymasıdır
    polislerin artık kafalarına göre tutuklama yapamadıkları bir ülke istiyorum daha bir sürü şey sayabilirim
    CloumDigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
    • Üyelik 29.09.2011
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Bilim İnsanı
    • Konum Denizli
    • Ad Soyad L** K**
    • Mesajlar 1299
    • Beğeniler 228 / 293
    • Ticaret 12, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

Çocuklarımız gençlerimiz Avrupa üniversitelerinden faydalanabilsinler diye
    Euro gelsin ve bunun etkisiyle enflasyon mecburi düşsün diye
    Bizim yöneticilerimiz olmadığı için Avrupa bizi yönetsin diye
    En ufak bir yolsuzluk iddiasında devlet Yöneticileri istifa etsin diye.
    Yolsuzluklar azalsın diye
    Avrupa'daki İş imkanlarından faydalanalım diye.

Cevap için teşekkür ederim.
    Tüm bunları yapmak için AB'ye girmeye yok. Tek yapmamız gereken bu ülkede düşünerek oy kullanmak ve Mecliste hakkımız olduğunu bilmek. Hangi partinin hangi liderin geleceğine, ekonomiye, işsizliğe, ÖSYM'ye ve birçok şeye karar verme yetkisi bizim yani halkın ancak biz bunun farkında değiliz. Bunun farkında olduğumuz gün ise bunları yapamayacak durumda olacağız...
    isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
    • Üyelik 08.06.2013
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad K** E**
    • Mesajlar 331
    • Beğeniler 24 / 61
    • Ticaret 2, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Sevdiğim güzel bir söz var; ne AB ne BM ille de İslam Birliği.
    bahsettiğiniz hayalden bile uzak

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)

Kerem Er adlı üyeden alıntı

bahsettiğiniz hayalden bile uzak

Aslında hayalden uzak diyemeyiz. Rahmetli Erbakan Hoca'nın bu konuda çalışmaları mevcuttu. Bazı kesimler tarafından irtica dendi ve 28 Şubat diye bir tarih akıllarımıza yer etti.

Dediğinize de bir yönden hak veriyorum. İnsanlarımızın, ülkemizin durumuna baktığımızda İslam birliği cümlede kullandığımız bir sözcük öbeğinden öte gidemez gibi gözüküyor. Yine de biz bireysel olarak elimizden geleni yapalım.

wmaraci
    wmaraci

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.11.2014
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Bilgisayar Müh
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** A**
    • Mesajlar 231
    • Beğeniler 7 / 51
    • Ticaret 8, (%50)
    islam birliği güzel bir kelime ama size söyle söylim bütün tarih boyunca ne zaman türkler bir birlik kurduysa orda arap isyanları çıktı ve sunu söylim hiç bir arap bizzat ben gittim Türkleri Müslüman görmez 800 yüz sene içinde her zaman Türkleri arakaların dan vurmuşlardır bunlar lamı birlik kuracaksınız ?

Bana Sunu Söyleyin ki 1 arap devleti bize tarih boyunca yardım etmiş ?1 tane devlet gösterin yada bize isyan edip soyumuzu kurutmaya yemin etmemiş 1 tanesini gösterin o zaman dediğiniz olur onun haricinde kimse beni ikna edemez

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
    • Üyelik 04.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum KKTC
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 452
    • Beğeniler 36 / 108
    • Ticaret 26, (%100)

Aslında hayalden uzak diyemeyiz. Rahmetli Erbakan Hoca'nın bu konuda çalışmaları mevcuttu. Bazı kesimler tarafından irtica dendi ve 28 Şubat diye bir tarih akıllarımıza yer etti.

Dediğinize de bir yönden hak veriyorum. İnsanlarımızın, ülkemizin durumuna baktığımızda İslam birliği cümlede kullandığımız bir sözcük öbeğinden öte gidemez gibi gözüküyor. Yine de biz bireysel olarak elimizden geleni yapalım.

İngilizler ile birlik olup, isyan eden, Arap ayaklanmasında başrolü üstlenen Lawrence'i bizden kıymetli gören "Arabistanlı Lawrence" lakabını takanlar ile İslam birliğini kuracağını mı düşünüyorsun? İNSANLARIMIZIN diyerek suçu bize atmadan önce tarihi bir araştırmanızı rica ediyorum.

KKTC'yi yıllardır tanımayan, oradaki zulme karşın Türkiye'nin arkasında durmayan, yıllardır Filistin'de olanlara karşın sesini çıkarmayan, sadece 13 senede Dubai'yi çölden dünyanın en zengin haline kavuşmasına destek olabilecek kadar yüksek bütçeye sahip olanların bizimle birlik kurmak için can attığını falan mı sanıyorsunuz? Yani size göre Araplar bize çok değer veriyor, bizimle her konuda aynı fikirdeler, gelin İslam birliğini kuralım diyorlar da Türk halkı mı hayır diyor?

Bakın; http://www.uludagsozluk.com/e/7542682/

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
    • Üyelik 05.04.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Konya
    • Ad Soyad İ** U**
    • Mesajlar 4900
    • Beğeniler 1419 / 2962
    • Ticaret 45, (%100)
    Neden İslam birliği denilince aklınıza ilk Araplar geliyor? Biz Türkler Müslüman değil miyiz? Veya Azerbaycan'daki Müslümanlar veya Bosna Hersek'teki Müslümanlar veya Türkmenistan'daki Müslümanlar Müslüman değiller mi? Ben direk Arapları hedef alarak yazmış olduğunuz cevapları tartışma çıkarmak için yazdığınızı düşünüyorum.

Ayrıca insanlarımız derken kimseye suç atmak için yazmadım. Yanlış anlamışsınız. Ben oradaki insanlarımız kelimesini kimliğinde dini İslam yazıp da her türlü fuhuşu, zinayı, ahlaksızlığı yapanlar için dedim. En basitinden Müslümanım deyip Allah'ın farz kıldığı beş vakit namazını kılmayan insanlarla mı İslam birliğini kuracağız demek istedim. Kusura bakmayın ama durum bu derece vahim olduğu için bunları söylemek zorundayım.

Ve son olarak peygamber efendimiz (sav) in bir hadisini yazarak mesajımı bitireyim. Şu güzel konu içerisinde tartışma konusu olmaması için şahsıma cevap vermezseniz sevinirim.

"Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, beyazın da siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir."
    MarkadanAlCom

kişi bu mesajı beğendi.

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
    • Üyelik 04.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum KKTC
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 452
    • Beğeniler 36 / 108
    • Ticaret 26, (%100)

Neden İslam birliği denilince aklınıza ilk Araplar geliyor? Biz Türkler Müslüman değil miyiz? Veya Azerbaycan'daki Müslümanlar veya Bosna Hersek'teki Müslümanlar veya Türkmenistan'daki Müslümanlar Müslüman değiller mi? Ben direk Arapları hedef alarak yazmış olduğunuz cevapları tartışma çıkarmak için yazdığınızı düşünüyorum.

Ayrıca insanlarımız derken kimseye suç atmak için yazmadım. Yanlış anlamışsınız. Ben oradaki insanlarımız kelimesini kimliğinde dini İslam yazıp da her türlü fuhuşu, zinayı, ahlaksızlığı yapanlar için dedim. En basitinden Müslümanım deyip Allah'ın farz kıldığı beş vakit namazını kılmayan insanlarla mı İslam birliğini kuracağız demek istedim. Kusura bakmayın ama durum bu derece vahim olduğu için bunları söylemek zorundayım.

Ve son olarak peygamber efendimiz (sav) in bir hadisini yazarak mesajımı bitireyim. Şu güzel konu içerisinde tartışma konusu olmaması için şahsıma cevap vermezseniz sevinirim.

"Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, beyazın da siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir."

"İnsanımız" kavramının "biz kötüyüz, onlar iyi" irdelenebilmesine açık olduğundan örnek olarak Araplar ile yaşadığımız yanlışlıkları gösterdim. O tabir ile kullanmadığınızı açıkladığınıza göre herhangi bir sorun ya da uzlaşamadığımız nokta kalmadı. Geri kalan yazdıklarınıza katılıyorum, saygılarımla.
    isousluer MarkadanAlCom

kişi bu mesajı beğendi.

MarkadanAlCom MarkadanAlCom HaberLobisi.Com Kullanıcı
    • Üyelik 02.10.2014
    • Yaş/Cinsiyet 47 / E
    • Meslek Muhasebeci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad M** T**
    • Mesajlar 95
    • Beğeniler 26 / 21
    • Ticaret 0, (%0)

Agora adlı üyeden alıntı

"İnsanımız" kavramının "biz kötüyüz, onlar iyi" irdelenebilmesine açık olduğundan örnek olarak Araplar ile yaşadığımız yanlışlıkları gösterdim. O tabir ile kullanmadığınızı açıkladığınıza göre herhangi bir sorun ya da uzlaşamadığımız nokta kalmadı. Geri kalan yazdıklarınıza katılıyorum, saygılarımla.

Araplar ile ben büyük sorunlar yaşadığımıza inanmıyorum.
    Bana göre senelerden beri Arapları bizden uzak tutmaya çalışan birileri sürekli aynı kavramlar üzerinden uzak tuttular.

Tabi bu arada yanlışta anlaşılmasın, içlerinden çok ama çok kötüler yok değil.
    Para içersin de yüzen bir tabakanın etki altında kalma ihtimalinden buda bana göre
    Dünyanın en zengin kaynaklarına sahip bir coğrafyada bu zenginliğe sahip olmak isteyenlerin hep gizli planları çerçevesinde sürüp giden bir döngü var.

Fakat halklar arasında bu sürtüşmeden ayrı bir birliktelik vardır.
    Senelerden beri bizi ve onları sürekli birbirine karşı kötüleyenler.
    İki toplumla alakalı olmayan mesela, çin malının bu sürtüşmeden yararlanarak pazarı ele geçirmesine ses çıkarmadılar. Yada ambargo uygulayanlar en büyük ticaret ilişkisinde olmasını kimse sorgulamadı.

En yakın ve en yakın ilişki kurma ihtimali olan bizleri ise sürekli bir algı ile uzak tuttular.

HaberTuketici.com, MilliSpor.com, HaberLobisi.com, F1Turkiye.org, MarkadanAl.com ,1905Aslan.com

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.07.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Mezun
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad B** O**
    • Mesajlar 251
    • Beğeniler 55 / 74
    • Ticaret 4, (%100)

MarkadanAlCom adlı üyeden alıntı

Araplar ile ben büyük sorunlar yaşadığımıza inanmıyorum.
    Bana göre senelerden beri Arapları bizden uzak tutmaya çalışan birileri sürekli aynı kavramlar üzerinden uzak tuttular.

Tabi bu arada yanlışta anlaşılmasın, içlerinden çok ama çok kötüler yok değil.
    Para içersin de yüzen bir tabakanın etki altında kalma ihtimalinden buda bana göre
    Dünyanın en zengin kaynaklarına sahip bir coğrafyada bu zenginliğe sahip olmak isteyenlerin hep gizli planları çerçevesinde sürüp giden bir döngü var.

Fakat halklar arasında bu sürtüşmeden ayrı bir birliktelik vardır.
    Senelerden beri bizi ve onları sürekli birbirine karşı kötüleyenler.
    İki toplumla alakalı olmayan mesela, çin malının bu sürtüşmeden yararlanarak pazarı ele geçirmesine ses çıkarmadılar. Yada ambargo uygulayanlar en büyük ticaret ilişkisinde olmasını kimse sorgulamadı.

En yakın ve en yakın ilişki kurma ihtimali olan bizleri ise sürekli bir algı ile uzak tuttular.

Burada size katılamayacağım. Araplar ile Gazze Savaşlarında yaşadıklarımız ortada. Eğer orada Araplar bizlere yardım etselerdi, Filistin bugünkü durumunda olmayacaktı.

Diğer arkadaşlarında İslam Birliği ya da Türk Birliği gibi bir oluşumdan bahsettiklerini okudum. Öncelikle Türk Birliği bir hayal bile değildir. Olması muhtemel bir olaydır ama bizlere hiçbir avantaj sağlamaz. Milliyetçilik düşüncelerini bir yana bırakın. Zira Türk toplumları içinde en gelişmiş devlet biz olduğumuza göre destek görmekten çok destek olur nitelikte oluruz öyle bir oluşumda. Bunu da zaten birlik olmadan da yapıyoruz. TİKA'yı araştırabilirsiniz bunun için.

İslam Birliği'ne gelince. O hayalden de öte bir şey. Zira bir halife olmadıkça birliğin sağlanması mümkün olmayacaktır ki bu da siyasi açıdan çok tartışmalı bir durum. Ayrıca İslam coğrafyası çok geniştir. Yalnızca arap yarımadasından ya da bizden oluşmaz. Çok uzak noktalarda İslam Devletleri var. Devletleri bırakın toplumlar var. Bunların ortak bir çıkar merkezinde buluşması olanaksız.

Bence hayal ve isteklerden ziyade, düşünceler dillendirilirken, temellerinde yatan olgulara da bakılmalı.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al