wmaraci reklam
lidertakipci

Karabağ olayı ile imza kampanyası

16 Mesajlar 2.445 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

backlog backlog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster,Otomasyoncu,Network ve Sistem Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Sorduğum sorunun asıl manasını sizde iyi biliyorsunuz aslında, Kıbrıs' ın, Musul' un, Kerkük 'ün hesabını soramazken başkalarını ne kadar da kolay yargılayabiliyorsunuz. 1992 öncesi bölgede neler olup bittiği hakkında en ufak bilginiz olmadığı kanısındayım, ne yıllarca sürmüş rus esaretinden,ne maruz kalınan zulümden, ne Hocalı'dan, ne Karabağ'dan haberiniz yok. Eğer bilseydiniz böyle gelişi güzel yorum yapmazdınız. O insanlar bağımsızlık uğrunda fazlasıyla bedel ödediler, ne milli benliklerinden, ne törelerinden, nede inançlarından taviz vermeden. Can vererek, kan vererek kazanılan bir bağımsızlık, hemde çok yakın bir tarihte. 28 yaşında birinin hatırlayabileceği bir tarih. Şimdi hiç bir şey yapmamaktansa böylesine ağır bir suçu sürekli gündemde tutmanın nesi yanlış?

Şunu da belirtmeden edemeyeceğim. Siz Atatürk 'ü çok yanlış anlamışsınız, Millet, Ulus gibi kavramları olmayan topluluklar yok olmaya mahkumdur. Atatürk 'ün sözlerini ezberlemek yerine anlamayı denemenizi tavsiye ederim. Çünkü dünya üzerinde gelmiş geçmiş, görüp görebileceğiniz en vatanperver, en milletperest şahsiyet Mustafa Kemal ATATÜRK' tür.

Biz görev düştüğü vakit yine orada olacağız, dün ağabeylerimizin yaptığı gibi bugün sancak taşıma sırası bize gelirse, çekinmeden canımızı ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bölgede araştırma yaptığım sene işgal altındaki sınır bölgelerinden birinde Fariz Bedelov adında 9 yaşında bir çocuk ermeni keskin nişancısı tarafından oyun oynarken, katledildi. Suriye diye Filistin diye hergün ortalığı ayağa kaldıranlar neredeydiler? neredeydiniz? Bırakın da neyle olursa olsun tepki dile getirilsin.

Kusura bakma ama anlamak istediğin gibi anlamaya devam ediyorsun.Ben yazılarımda haksızdır vb bir ifade kullanmadım.Bencede haklıdır lakin bu yapılan işlemin mantıksızlığına dikkat çekiyorum.İmza atarak ancak birilerinin gazı alınır.Ülkeler diplomasiler ve stratejiler üzerine yönetilir ve davranılır.A devleti yada E devleti kendi ülkesindeki vatandaşların haklarını korumakla yükümlüdür .Lakin birşeyleri havayı değirmende döverek ancak kendi gücünü tüketirsin.
Örneğin israil devletinin sürekli zulm yaptığından bahsediliyor dimi lakin kendi ülkesindeki vatandaşları açısından baktığında kendi ülkesini koruyan bir devlet olarak gözükür.Bunun nedeni nedir sence ? Burda önemli olan karşı tarafın hamlesine karşı ne yaptığın önem taşır.Yok imza attım yok bayrak yaktım.Bu işler boş işlerdir.Azerbaycan'ın geliri oldukça yüksek doğalgaz ve petrol yüzünden.Nelere harcıyor yada harcatıyor ? Yada karabağ hakkında yabancı sinema salonlarında kaç film'i dönüyor. ? Ülke olarak kaç patenti var ? Türkiyeden hastanedeki MR cihazı için personel alıp eğitim verdiriyor ? Durup düşünmek lazım.Boş işlerin peşinden koşmamak lazım.

Ek Olarak:

bilgive adlı üyeden alıntı

Okuduğumdan ne anladım diye sorarım kendime? Siz tersini iddia ediyorsunuz, fakat ben NK1864'ün yazdığı ile sizin görüşleriniz arasında maalesef bir bağ kuramadım. Sadece daha önce yazdıklarınızı dikte etmeye çalışmışsınız.

NK1864@ adlı kullanıcı görüşünü belirtmiş ve aynı fikirde olduğumu belirtmişim.Diğer yazılan yazılar beni bağlar.Bir soru sorduk ve mantıksızlığa dikkat çektik.Bu size dikte gibi gelmiş olabilir .O sizin görüşünüzdür.İsteyen hukukta ve algı yönetiminde yer edinmeyecek bir davranışın havanda hava dövüldüğüne benzettik.Hatta bir örnek daha vereyim evinizde imza kampanyası yapın ve karşı komşuyu attırın mesala kararıda siz verin bu ona benziyor . :D Ama isteyen istediğine inanabilir biz karışamayız bizide ilgilendirmez lakin mantıksızlığı belirtmek istedim.

wmaraci
reklam

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
İmza toplayarak ne olur ne olmaz (Olumludur, olumsuzdur) orası elbette tartışılır ama "Bostan Korkuluğu" gibi durmaktan da 1 tık ötededir. Bugün imza mı atabiliyorsun? At. Yarın dava mı açabiliyorsun? Aç, ama bostan korkuluğundan bir farkın olduğunu bir şekilde belli et.

www.hakancolak.com

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Destek olan herkese sonsuz saygımı bildiriyorum. Karabağ Azerbaycanın, Azerbaycanda Türk dünyasının bir parçasıdır. Memleketimdeki bu olaylardan haberi olmayan birisi olabilir. Amma Türk kardeşlerine karşı yapılan bu yanlışı herkes bilmelidir. Çünki bu topraklar bizimdir. Ermenilerin değil. Yakın zamanda inşallah geri alacağız. Bu gün imza atarız, yarın silaha sarılır topraklarımızı geri alırız.

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

backlog adlı üyeden alıntı

Kusura bakma ama anlamak istediğin gibi anlamaya devam ediyorsun.Ben yazılarımda haksızdır vb bir ifade kullanmadım.Bencede haklıdır lakin bu yapılan işlemin mantıksızlığına dikkat çekiyorum.İmza atarak ancak birilerinin gazı alınır.Ülkeler diplomasiler ve stratejiler üzerine yönetilir ve davranılır.A devleti yada E devleti kendi ülkesindeki vatandaşların haklarını korumakla yükümlüdür .Lakin birşeyleri havayı değirmende döverek ancak kendi gücünü tüketirsin.
Örneğin israil devletinin sürekli zulm yaptığından bahsediliyor dimi lakin kendi ülkesindeki vatandaşları açısından baktığında kendi ülkesini koruyan bir devlet olarak gözükür.Bunun nedeni nedir sence ? Burda önemli olan karşı tarafın hamlesine karşı ne yaptığın önem taşır.Yok imza attım yok bayrak yaktım.Bu işler boş işlerdir.Azerbaycan'ın geliri oldukça yüksek doğalgaz ve petrol yüzünden.Nelere harcıyor yada harcatıyor ? Yada karabağ hakkında yabancı sinema salonlarında kaç film'i dönüyor. ? Ülke olarak kaç patenti var ? Türkiyeden hastanedeki MR cihazı için personel alıp eğitim verdiriyor ? Durup düşünmek lazım.Boş işlerin peşinden koşmamak lazım.

Ek Olarak:

NK1864@ adlı kullanıcı görüşünü belirtmiş ve aynı fikirde olduğumu belirtmişim.Diğer yazılan yazılar beni bağlar.Bir soru sorduk ve mantıksızlığa dikkat çektik.Bu size dikte gibi gelmiş olabilir .O sizin görüşünüzdür.İsteyen hukukta ve algı yönetiminde yer edinmeyecek bir davranışın havanda hava dövüldüğüne benzettik.Hatta bir örnek daha vereyim evinizde imza kampanyası yapın ve karşı komşuyu attırın mesala kararıda siz verin bu ona benziyor . :D Ama isteyen istediğine inanabilir biz karışamayız bizide ilgilendirmez lakin mantıksızlığı belirtmek istedim.

Bugüne kadar ermeniler(yönetim-halk) Osmanlı bize soykırım yaptı diye panellerde oturumlarda hep uğraşıyorlar.Amerikaya gönderilen halıda mantıkız gibi ama ince fikir
Hiç olmadı bu bir birliktir.Dünya tersine dönmesede yine yanında olduğunu gösterirsiniz tartışmanın böyle hassas konuda olması üzücü bırakın herkes özgür düşüncesini paylaşsın açık olalım diye düşünüyorum

Ek Olarak:

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

İmza toplayarak ne olur ne olmaz (Olumludur, olumsuzdur) orası elbette tartışılır ama "Bostan Korkuluğu" gibi durmaktan da 1 tık ötededir. Bugün imza mı atabiliyorsun? At. Yarın dava mı açabiliyorsun? Aç, ama bostan korkuluğundan bir farkın olduğunu bir şekilde belli et.

Bunu belirtiyorum

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Destek olan herkese sonsuz saygımı bildiriyorum. Karabağ Azerbaycanın, Azerbaycanda Türk dünyasının bir parçasıdır. Memleketimdeki bu olaylardan haberi olmayan birisi olabilir. Amma Türk kardeşlerine karşı yapılan bu yanlışı herkes bilmelidir. Çünki bu topraklar bizimdir. Ermenilerin değil. Yakın zamanda inşallah geri alacağız. Bu gün imza atarız, yarın silaha sarılır topraklarımızı geri alırız.

Oralarda görev yapan bilir hocam herşeyi klavyedeki kadar basit sanıyoruz En azından siz Azerbaycanlısınız bu eğer gereksiz işler için olsaydı kimse düşünmez atardı örnek vereyim .tr Alan adı kullanıma açılsın kötü değil herkes düşünce belirtiyor ama her konudada tartışma çıkartacak/kendi gözünde önemsiz görünen ama gerçekte önemli olan olaylara dalga geçer gibi yorum atılması insanı üzüyor

wmaraci
wmaraci

backlog backlog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster,Otomasyoncu,Network ve Sistem Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

ismail03 adlı üyeden alıntı

Bugüne kadar ermeniler(yönetim-halk) Osmanlı bize soykırım yaptı diye panellerde oturumlarda hep uğraşıyorlar.Amerikaya gönderilen halıda mantıkız gibi ama ince fikir
Hiç olmadı bu bir birliktir.Dünya tersine dönmesede yine yanında olduğunu gösterirsiniz tartışmanın böyle hassas konuda olması üzücü bırakın herkes özgür düşüncesini paylaşsın açık olalım diye düşünüyorum

Birşey ifade etmeyen imza ile ABD'nin beyaz sarayındaki halıyı siz bir tutuyorsanız pes derim başka birşey diyemem.İmzanın önemi eğer atarlarsa bir meclisin yada bir halkın aihm üzerinden dava açılırsa o zaman değişir.Sıradan bir imzanın sadece o sitenin hitini ve gelirini arttırma politikasının ötesine geçmez.Bu aynı sağ ile sol görüşlü gazetelerin mantığına benzer.Hepsi kendi kitlesini pompalama peşine düşür.Bu ayrımları yapabilmelisiniz.Bu işler bu kadar basit değil yani.Kendimi anlatmak istemem ama ikinci üniversite(örgün) uluslararası ilişkiler okudum.Neyin ne ifade ettiğini anlayacak kapasitede olduğumu düşünüyorum kimseyede şöyle yapın yada böyle yapın diyecek biride değilim.Sadece mantıksızlığa dikkat çektim.Kimseye hakaret etmeden görüşümü belirtiyorum.Lakin görüyorum ki siz ve diğer benzer arkadaşlar benim özgür düşüncemi kısıtlamaya çalışıyorsunuz ama siz bana özgür düşünceye izin verin diyorsunuz.Yapmaya çalıştığınız algı yönetimi lakin yanlış kişi üzerine yapmaya çalıştığınızı belirtiyorum.Daha öncede belirttim ancak bu tarz hareketlerle havanda hava döver ve gençlerin var olan beklentilerini körükler ve birilerinin üstlerine salmaya çalışılır.Bu yanlış bir davranış.Bende haklı buluyorum davayı lakin uluslararası platformlar üzerinden bu şekilde çözüme kavuşmaz.Eğer yapılacaksa devlet olarak ya kendini geliştirir ve ülkeler arasında saygınlağa kavuşulur yada tarih sahnesine tarihi bir anı olarak karabağ kalır.
Karabağ konusunda Azerbaycan'ı destekleyenlerden biriyim.Çünkü karabağ Türkiye için stratejik açısından çok önemli olduğunu biliyorum.Lakin boş imzalar la çözülmeyeceni bilen biriyim.Sembolik bile bir anlam ifade etmiyor.
Tabi yinede siz bilirsiniz.İstediğinize inanabilir istediğinizi imzalayabilirsiniz.

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

backlog adlı üyeden alıntı

Birşey ifade etmeyen imza ile ABD'nin beyaz sarayındaki halıyı siz bir tutuyorsanız pes derim başka birşey diyemem.İmzanın önemi eğer atarlarsa bir meclisin yada bir halkın aihm üzerinden dava açılırsa o zaman değişir.Sıradan bir imzanın sadece o sitenin hitini ve gelirini arttırma politikasının ötesine geçmez.Bu aynı sağ ile sol görüşlü gazetelerin mantığına benzer.Hepsi kendi kitlesini pompalama peşine düşür.Bu ayrımları yapabilmelisiniz.Bu işler bu kadar basit değil yani.Kendimi anlatmak istemem ama ikinci üniversite(örgün) uluslararası ilişkiler okudum.Neyin ne ifade ettiğini anlayacak kapasitede olduğumu düşünüyorum kimseyede şöyle yapın yada böyle yapın diyecek biride değilim.Sadece mantıksızlığa dikkat çektim.Kimseye hakaret etmeden görüşümü belirtiyorum.Lakin görüyorum ki siz ve diğer benzer arkadaşlar benim özgür düşüncemi kısıtlamaya çalışıyorsunuz ama siz bana özgür düşünceye izin verin diyorsunuz.Yapmaya çalıştığınız algı yönetimi lakin yanlış kişi üzerine yapmaya çalıştığınızı belirtiyorum.Daha öncede belirttim ancak bu tarz hareketlerle havanda hava döver ve gençlerin var olan beklentilerini körükler ve birilerinin üstlerine salmaya çalışılır.Bu yanlış bir davranış.Bende haklı buluyorum davayı lakin uluslararası platformlar üzerinden bu şekilde çözüme kavuşmaz.Eğer yapılacaksa devlet olarak ya kendini geliştirir ve ülkeler arasında saygınlağa kavuşulur yada tarih sahnesine tarihi bir anı olarak karabağ kalır.
Karabağ konusunda Azerbaycan'ı destekleyenlerden biriyim.Çünkü karabağ Türkiye için stratejik açısından çok önemli olduğunu biliyorum.Lakin boş imzalar la çözülmeyeceni bilen biriyim.Sembolik bile bir anlam ifade etmiyor.
Tabi yinede siz bilirsiniz.İstediğinize inanabilir istediğinizi imzalayabilirsiniz.

Site sahibi veya anket başlatan arkadaş sitesine gelecek hiti düşünüp böyle bi karaktersizliği yapmaz diye umuyorum
Halı ile imza aynıdır halı kadar duvara aşılmaz ancak kararlılığı belirtir(change.org da Türkiye geleceğine yön veren imzalar toplanıyor doğal alanlar kurtarılıyor (doğa önemi bi kızıldereli sözü çok güzel özetliyor)haberiniz olmayan kişilere yardım ediyorsunuz ) artık biz bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundayız
Bu önceki yorumda bildirdiğim gibi hiçbir şey olmasa orada bulunan ve bu gibi etkinlikleri gören kişiler eskisi gibi Türk milleti yanımızda demesidir Kuzey Kıbrıs halkı şuan Türk milletinden uzaklaştırılmaya çalışıyor KKTC de vekil "Türk askeri kadınlara kızlara tecavüz etmiştir" dedi
Bu bir birlikteliktir amaç çıkar gözetmeksizin beni sitenin karı hiti ilgilendirmiyor yapılan iş ilgilendiriyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al