wmaraci reklam

Site Hız Problemi

50 Mesajlar 5.240 Okunma
smmexpress

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bide turhost daki site toplam boyutu 6.4 Gb. :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Zor bir işlem değil önce bir yedek alırsan hiçbişey olmaz :) dediğim çözümü esgeçme yabancı forumlardan bulmuştum. Eskiden yüklediğin deneyip geri sildiğin tema, eklenti ne varsa ayarları orada saklanıyor. Zamanla o tablo çok şişiyor ve silinmiş eklentilerin ayarları temizleyince çok rahatlıyor.

Ek Olarak:

Adamın test sonuçları var sunucu hızı ayrı birşey adamın sonuclarını okudunuzmu gtmetrics den? Link vermiş orada sunucu hızı demiyor soruna javascript yazıyor...

Ben de aynı düşünüyorum. Tamam, natro dediğin hosting den yavaş olabilir, bilmediğim şey hakkında konuşmam. Ama natro kullanıp gayet normal, kullanılabilir hızlarda zilyonlarca site de var yani. Benim site 2 saniyede açılmasın, 5 saniyede açılsın, derdim bu benim. Ama 20 saniyede açılıyorsa başka sorunlar var demektir.

Natro'nun mesajı direkt copt paste yaptım, javascprit hatası var dio mesela onlar ama bu hata nedir, nerdedir, nasıl çözülür, bu konularda zerre bilgim yok. Java desen armut sanarım.

O yüzden lütfen spesifik olarak şunu şunu şunu şunu yap, şunu şunu şunu çözersin vs gibi step step, adım adım önerilerde bulunacak arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Ek Olarak:

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Bide turhost daki site toplam boyutu 6.4 Gb. :D

Dostum, cevapların için teşekkürler. Nolur Natro nefretin ve Turhost aşkından başka çözüm önerin yoksa bu sohbeti devam ettirmeyelim. Aradığım şey yukarda yazdığım gibi spesifik çözümler.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)
Javascript dosyalarınızı küçültüp, eğer başka bir siteden çekiyorsanız dosyaları kendi sunucunuzdan çekmenizi öneririm.

Host kaynaklı bir problemde olsa kullanmış olduğunuz eklentiler, boyutu büyük resimler çok etkilidir.

Son olarak tarayıcı önbellekleme özelliğinden eklentisiz faydalanırsanız daha iyi olacaktır.

Lawyer

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Javascript dosyalarınızı küçültüp, eğer başka bir siteden çekiyorsanız dosyaları kendi sunucunuzdan çekmenizi öneririm.

Host kaynaklı bir problemde olsa kullanmış olduğunuz eklentiler, boyutu büyük resimler çok etkilidir.

Son olarak tarayıcı önbellekleme özelliğinden eklentisiz faydalanırsanız daha iyi olacaktır.

Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkürler.

Javascript dosyası nedir, ne işe yarar, nasıl şişer ve nasıl küçültebilirim bilmiyorum.

Siteme yüklediğim resimleri masaüstünden atıyorum direkt, başka bir siteye upload edip ordan atmıyorum. Kullandığım resimlerin her birinin boyutu 1 MB bile değil, inceleyebilirsiniz.

Kullandığım eklentiler şunlar:

1. All In One SEO Pack

2. bbPress

3. Fast Secure Contact Form (Hosting kullanman gerekir dedi)

4. Google XML Sitemaps

5. Instagramy (Temanın eklentisi)

6. WordPress.com’dan Jetpack

7. Limit Login Attempts

8. NextScripts: Social Networks Auto-Poster

9. Regenerate Thumbnails (Bunu bugün yükledim, tema önerdi, silicem)

10. Social Login

11. Taqyeem (Temanın eklentisi)

12. Taqyeem - Buttons Addon (Temanın eklentisi)

13. Taqyeem Predefined Criteria (Temanın eklentisi)

14. WP-Mail-SMTP (Hosting kullanman gerekir dedi)

htaccess dosyasına bir kod girip önbellekleme yapmaktan bahseden bir çok yazı okudum. Fakat benim sitem güncel bir site, yani her gün bir çok yazı, video, haber vs yayınlanmakta. Bu htaccess dosyasına girilen kod ile yapılan önbellekleme işlemi anasayfası güncellenmeyen siteler için kullanılan bir şey diye okumuştum. Çünkü önbellekleme yapılınca yeni gönderilen görünmeyecek sitede kullanıcı tarafından. Yanlışsam düzeltin.

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam taşıyın Godaddy'e ya da HostGator'a kafanız rahat etsin.

KomikBrokoli KomikBrokoli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)
Merhaba hocam ben bunlari kullanmadim ama

http://www.sitehiztesti.com/report.aspx?url=ozancorumlu.com

Tahminimce video falan varsa baska kaynaktan cekiyorsaniz veya gereksiz dosyalar eklentiler olsun varsa silmenizi tavsiye ederim ..

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Hocam taşıyın Godaddy'e ya da HostGator'a kafanız rahat etsin.

İnternetten bu 2 hosting firmasının hızıyla ilgili zilyonlarca konu gösterebilirim. Natro ile de çok iyi bir hızda sitesi olan zilyonlarca site gösterebilirim. Natro nun çok kötü olduğuna da dair zilyonlarca site gösterebilirim.

Şu an benim sitemde yapılması gereken bir çok şey var. Önceliğim bunları nasıl yapabileceğim ve bunların tam olarak neler oldukları. Siteyi şu haliyle dünyanın en iyi (!) hostingine de geçirsem 20 sn de değil 15 sn de açılır site.

Lütfen bana 'gerçekten' yardımcı olabilecek, gerçek çözümler üretebilecek arkadaşlar yazsın ki çözüm odaklı ve ayrıca başkaları için de bilgilendirici bir konu olmuş olsun.

Yoksa birazdan biri dicek isimtescil e geç, öbürü dicek şuna geç buna geç, hosting reklamına dönüşmeye başlıcak iyice konu.

• Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)
Youtube linki koyarsaniz falan ondanda kasabilir siteye girerken tablet agirlasti gibi bisi oldu sistemi yeniden kurun yedeginizi falan alin sifirdan ayni hostingden boyle detayli detayli inceleyerek kurum yapip dosyalarinizi atin derim ..

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

KomikBrokoli adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam ben bunlari kullanmadim ama

http://www.sitehiztesti.com/report.aspx?url=ozancorumlu.com

Tahminimce video falan varsa baska kaynaktan cekiyorsaniz veya gereksiz dosyalar eklentiler olsun varsa silmenizi tavsiye ederim ..

Cevabın için teşekkür ederim. Kullandığım eklentileri yukarda yazdım dostum.

Video olarak da, konu anlatım videolarımı youtube kanalıma yüklüyorum. Hosta yüklemiyorum videoları. Link veriyorum wordpress ten yani. Anasayfada da 1 tane tanıtım videosu var sadece. Bunlar bir sorun mu acaba ?

• Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 37 / 38
  • Ticaret 9, (%89)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Cevabın için teşekkür ederim. Kullandığım eklentileri yukarda yazdım dostum.

Video olarak da, konu anlatım videolarımı youtube kanalıma yüklüyorum. Hosta yüklemiyorum videoları. Link veriyorum wordpress ten yani. Anasayfada da 1 tane tanıtım videosu var sadece. Bunlar bir sorun mu acaba ?

Acikcasi heni ben ne profesorum ne sey yanlis bilgilendirmiyimde reklam yapmiyorum sonra biri cikip laf demesin . hocam baska kaynaktan cekiyorsunuz heni onun gelmesi lazimki o video gorunsun uzun bir video ise gelmesi uzun surer mantigndayim hosta yukleseniz mesela ordan cekseniz daha iyi olur diye dusunuyorum ..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al