freelance iş ilanları

1000 TL 'yi nasıl değerlendirirsiniz (öğrenci için lütfen bakarmısınız)

38 Mesajlar 4.090 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Arkadaşlar riske atmak istemiyorum ayrıca öyle 2 seneye 3 seneye bırakamam işi domain-host alıp oturur başlarsam o site 1 seneden aşağı ayağı kalkamaz.
Ama 1000 tl ye bir site alırsam o siteye 3-4 ay daha iyi makale girip biraz da seo ile ilgili şeyler yaparsam 3-4 ay sonra üniye başladıgımda bana gelir getirir diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

nicheAdsense nicheAdsense Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek adsense uzmanı
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

akbas adlı üyeden alıntı

yanlış bilgilendirmeyelim. 50-60 tekil hitli siteden 3-4 kazandığımız siteler var türkçe siteler.

En güzeli konu sahibinin yapacağı şudur.
Risk al ve kendine bir kelime belirle.Adwors kelime aracını kullan.Rekabeti düşük geliri yüksek türkçe veya farklı bir dilde kelime bul.

otur çalış bu 1,000tl yi bu kelimede nakit akışı için kullan.İçeriği sen üret.Başarılı olursun.

50-60 hitli site 3,4 katı mı kazandırır. yapma Allah aşkına. cahilseniz konuşmayın. biliyorsanız fikir beyan edin.

TBM denen bir şey var. 50-60 hitli bir site için günde 1 kişi reklama tıklasa (tbo ortalaması %2 olarak alıyorum) ve tbm en fazla 30 kuruş olsa ayda 10 tl eder.

bana mantıklı bir şekilde açıklar mısın ? 50-60 hitli bir sitenin aylık 100 tlnin 3,4 katı yani 300-400 tl getirmesini.

ya da 3,4 nedir ? onu da anlamadım.

1 tık 0,01 tl de getirir , 1 tık 30 tlde getirir. bu var şu var diyerek bu işler olmaz.

50-60 hitli siteye kimse 1000 tl vermez. siz başka kapıya gidin.

konuyu açan arkadaş, *** ya da wmaracında site satış bölümüne gir.
Aylık geliri 100-150 tl olan sitelere bak. bunlardan birisini al.

50-60 hitli sitelerimden para kazanırsın diyenlerden kesinlikle uzak dur.

madem makele yazabiliyorsun neden bu işlerle uğraşıyorsun.

ya oturup makale yaz 100 kelimesi 1 - 1,5 tlden satıp daha fazla para kazan ya da news sitelere editörlük yap. maaş gibi ciddi gelirler elde edersin. günde 3,5 makale yazarak Türkçe sitelerden iyi para kazanamazsın. bunlar sadece hayaldir.

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar riske atmak istemiyorum ayrıca öyle 2 seneye 3 seneye bırakamam işi domain-host alıp oturur başlarsam o site 1 seneden aşağı ayağı kalkamaz.
Ama 1000 tl ye bir site alırsam o siteye 3-4 ay daha iyi makale girip biraz da seo ile ilgili şeyler yaparsam 3-4 ay sonra üniye başladıgımda bana gelir getirir diye düşünüyorum.

ticaret risktir.O zaman o parayı cebine al kardeşim harcama yada bankaya koy öylece dursun.

Sen site alarakta riske giriyorsun.Adsense ban yiyebilir , domain ceza alabilir vs vs vs.

bir site alacaksın aylık 100tl gelirli olacak.

her ay sana 100tl getirse 10 ay yapar.

10 ay içinde patlamama riski nedir ? kim garanti verir kimse.

ha site almışsın 10 ay 100 tl gelir amacı gütmüşsün.

ha cebindeki parayı 10 ay risksiz şekilde 100tl parça par.a harcamışsın.

hangisi daha mantıklı ?

site filan alayım deme.Sıfırdan gir işe.

Geriden gelen her zaman daha iyi yükselir topa ;)

Ek Olarak:

nicheAdsense adlı üyeden alıntı

50-60 hitli site 3,4 katı mı kazandırır. yapma Allah aşkına. cahilseniz konuşmayın. biliyorsanız fikir beyan edin.

TBM denen bir şey var. 50-60 hitli bir site için günde 1 kişi reklama tıklasa (tbo ortalaması %2 olarak alıyorum) ve tbm en fazla 30 kuruş olsa ayda 10 tl eder.

bana mantıklı bir şekilde açıklar mısın ? 50-60 hitli bir sitenin aylık 100 tlnin 3,4 katı yani 300-400 tl getirmesini.

ya da 3,4 nedir ? onu da anlamadım.

1 tık 0,01 tl de getirir , 1 tık 30 tlde getirir. bu var şu var diyerek bu işler olmaz.

50-60 hitli siteye kimse 1000 tl vermez. siz başka kapıya gidin.

konuyu açan arkadaş, *** ya da wmaracında site satış bölümüne gir.
Aylık geliri 100-150 tl olan sitelere bak. bunlardan birisini al.

50-60 hitli sitelerimden para kazanırsın diyenlerden kesinlikle uzak dur.

madem makele yazabiliyorsun neden bu işlerle uğraşıyorsun.

ya oturup makale yaz 100 kelimesi 1 - 1,5 tlden satıp daha fazla para kazan ya da news sitelere editörlük yap. maaş gibi ciddi gelirler elde edersin. günde 3,5 makale yazarak Türkçe sitelerden iyi para kazanamazsın. bunlar sadece hayaldir.

Öncelikle yorumunu okumadım gerek duymadım cünkü kendim yazım yanlışı yapmışım 50-60 tekil hitle 3-4 katı değilde 3-4 tl demek istemiştim.

yorumunu buna göre yaparsan okurum.Cahil dediğin adam emin ol seni cebinden çıkarır adâbınla konuş.

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Mağara Adamı'na katılıyorum.Neden insanlar para harcamadan kazanamayacağını düşünür ki?
50 ile başladığım forumumdan aylık 250-500 arası gelir elde ediyorum.Bu zor değil.İşin sırrı falan da yok.Özgün olmak yeterli.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

nicheAdsense adlı üyeden alıntı

bir sitenin geliri minimum aylık gelir X 10 dur. yani 1000tlye aylık 100tl sabit gelirli site alırsınız. o site de Türkçe site olacaksa günlük 1000 hitli olacak ki TBO 2 desek türkiye tbmlerine göre aylık anca 100tl verir. tabi site özgün ve geliri sabitse.

4411 adlı üyeden alıntı

Mağara Adamı'na katılıyorum.Neden insanlar para harcamadan kazanamayacağını düşünür ki?
50 ile başladığım forumumdan aylık 250-500 arası gelir elde ediyorum.Bu zor değil.İşin sırrı falan da yok.Özgün olmak yeterli.

Hocam bunu kaç ayda yaptınız ?

• Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Hocam bunu kaç ayda yaptınız ?

vBulletin null forum kurdum.Host+domain 50 TL tuttu.Kurdum forumu ve özgün içerik girdim.1 ay sonra ziyaretçilerim hatırı sayılır bir sayıya ulaşmıştı.ilk 3 ay bc.vc ile ayda 10$ gibi bir rakam kazanıyordum.3 ayın sonunda ayda 100 TL'ye yakın kazanmaya başlamıştım.Sitenin tüm gelirini biriktirdim ve 10 ay sonra vb lisans satın aldım.1 senenin sonunda site sabit gelir getirmeye başlamıştı.Bir kaç ay önce alternatif reklam seçeneklerini de ekleyince aylık kazancım 250-500 arası değişir oldu.Öncesinde 150-200 arasıydı.Biraz sabırla olmayacak şey yok.

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
nicheAdsense kullanıcısının verdiği yönlendirmeler tamamen yanlış.
Kendisi benim şikayetim ile süresiz uzaklaştırıldı.
En güzeli en basiti şu.
3 lira kupon ile godaddyden domain al.
moda yada dekorasyon olsun.
Adworss kelime aracını kullan rekabeti düşük kelimelere makale yaz bol bol görsel kullan.
ilk ay gelir elde edemezsen de bana gel.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

4411 adlı üyeden alıntı

vBulletin null forum kurdum.Host+domain 50 TL tuttu.Kurdum forumu ve özgün içerik girdim.1 ay sonra ziyaretçilerim hatırı sayılır bir sayıya ulaşmıştı.ilk 3 ay bc.vc ile ayda 10$ gibi bir rakam kazanıyordum.3 ayın sonunda ayda 100 TL'ye yakın kazanmaya başlamıştım.Sitenin tüm gelirini biriktirdim ve 10 ay sonra vb lisans satın aldım.1 senenin sonunda site sabit gelir getirmeye başlamıştı.Bir kaç ay önce alternatif reklam seçeneklerini de ekleyince aylık kazancım 250-500 arası değişir oldu.Öncesinde 150-200 arasıydı.Biraz sabırla olmayacak şey yok.

Abi aklımda ki bir diğer düşüncede eğitim forumu kurmak yani teog , ygs-lys , kpss vs. tarzı bir eğitim sitesi kurmayı düşündüm ama bilemedim nasıl yapsam o şekilde ilerlemeyi düşündüm.Facebookta 30-40 tane ygs-lys grubu var oralarda paylaşıp vs. milleti siteye çektikten sonra kendimden de biliyorum siteye bağlı kalmalarını sağlayabilirim sanırım.Sizce bu şekilde nasıl olur hangisi daha mantıklı blog mu bu mu ?

akbas adlı üyeden alıntı

nicheAdsense kullanıcısının verdiği yönlendirmeler tamamen yanlış.
Kendisi benim şikayetim ile süresiz uzaklaştırıldı.
En güzeli en basiti şu.
3 lira kupon ile godaddyden domain al.
moda yada dekorasyon olsun.
Adworss kelime aracını kullan rekabeti düşük kelimelere makale yaz bol bol görsel kullan.
ilk ay gelir elde edemezsen de bana gel.

Yukarıda riske girmek istemiyorum derken yanlış aktardım sanırım.Bilmediğim birşeye giripte şansa bırakmak istemiyorum yani bildiğim işe yatırayım yapamassam hiç değilse orada yapamayayım diyorum.
Aklımdaki diğer projede eğitim forumu kurmak yani teog , ygs-lys , kpss vs. tarzı bir eğitim sitesi kurmayı düşündüm ama bilemedim nasıl yapsam o şekilde ilerlemeyi düşündüm.Facebookta 30-40 tane ygs-lys grubu var oralarda paylaşıp vs. milleti siteye çektikten sonra kendimden de biliyorum siteye bağlı kalmalarını sağlayabilirim sanırım.Sizce bu şekilde nasıl olur hangisi daha mantıklı blog mu bu mu ?

Dekorasyon vs. sitesine gelince resimler falan bana ait değilya şimdi hakka girmekte istemiyorum bi yandan bilemedim.

• Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Konu acmak makale girmek sizi sikmayacaksa forum mantiklidir
Sabit ziyaretcileriniz olur.Tek basima yapamam derseniz forum zaten ekip isidir o yuzden girmeyin

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Şarkı sitesi açabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al