freelance iş ilanları

Clickbank hakkında

12 Mesajlar 1.727 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ozgur5001 ozgur5001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar daha önceki bir konuda da belirtmiştim, artık adsense ya da yada diğer reklam servislerinin yerine satış ortaklığı gibi(Türkiyedeki 3-5 dandik sistem değil ama) başarabilene bol kazanç getiren işlere mi yoğunlaşsak, Ne bilim bir site açıyorsunuz, aylarca bir yerlere gelsin diye uğraşıyorsunuz, pekçoğumuz bunun için para da harcıyor(domain ve hosting hariç), sonra bakıyosun günde 1000 hitli sitenin aylık getirisi 50-100 dolar arası, değer mi sizce?

Aylardan beri clickbank, cj, avangate gibi satış ortaklığı veren firmaları araştırıyorum, yüzlerece video izledim, yabancı forumları takip ettim, tercüme etmeye uğraştım, ve anladığım kadarıyla iyi bir strateji oluşturana güzel paralar bırakıyor. Düşünün 1000 gösterimli sitenizde adsense reklamlarına %5lik bir kitle hasbelkader tıkladı. 5 cent kazansanız tıklama başına 50 kişiden 2,5 dolar kazanırsınız hadi 5 dolar olsun. Aylık 150 dolar, o da kendinizi zorlarsanız, bunun domaini, hostu, seosu, harcadığınız zaman gibi faktörleri çıktığınızdA boşa çalışmış gibi bişey oluyor. Ha aramızda harika siteler yapıp aylık bir kaç milyon gösterim alacak uzman arkadaşlara lafım zaten yok, ama benim gibi orta düzey kullanıcılar arasında özellikle clickbank gibi sistemleri düşünen varsa lütfen pm atsın ya da ortaya yazsın farketmez. günlük 1000 gösterim alan siteniz değil de satış ortağı olduğunuz ürün olsa ve bin kişinin bırakın %5ini %1 i ürünüzü alsa bu 10 kişi eder, 20 dolar komisyonu olan bir üründe 200 dolar kazanmış olursunuz, ama işte bunlar hep sağlam strateji gerektiriyor.

wmaraci
reklam

harunemre harunemre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web master
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
clickbank iyi para kazandıran bir sistem tavsiye ederim.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Affiliate Marketing'i tavsiye etmiyorum.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Cb başlığını görünce direk atladım bir hevesle:D
Sakın yanlış anlama ama gel sen beni dinle kardeşim. Yaklaşık 3 sene kadar yaptım iyi kazançlarda sağladım. Hatta bu işlere ilk Cb ile başladım daha sonra bir çoğunu takip etitm aynı sistemlerin. Sana uzatmadan özet geçeyim. Neden bıraktığımı söylersem anlarsın zaten. Şimdi sen ben cb den kodunu aldığımız iyi gravity bir ürüne girdik ve analizimizi falan yaptık. Parelel blog açtık ya da adworse reklam verdik diyelim. Ne kadarlık reklam verdik 0,25 krş dan 100 TL lik reklam verdik.

Senin bu 0,25 kuruşluk reklamların alakasız alakasız sitelerde alakasız kişilerce tıklanarak harcanıyor bu 1 köşede dursun bu. Rakip ne yapıyor 3 TL den 1000 TL totalde adwors reklamı veriyor. Google amca bu adamı es geçmiyor gidip adamın reklamıyla ilgili arama yapanların çerezlerinden bu adama aha bak aradığın ürün burda diyor. Adamda gidip bu adamdan ürünü alıyor ve komisyonu rakip alıyor. Bu da 2 dursun bu da köşede.

Gelelim paralel blog ya da domain mevzusuna. E ticaret de müşterinin korkulu rüyası olan yönlendirme domainlerdir çok az bir kitle maskeli domainlerden alışveriş yapıyor emin ol. O işte yan yattı mı ? Hadi devam edelim.

Sosyal medya diyelim hadi. Adamlar milyonluk sayfalarda reklam yapıyor sayfa şiir sayfası sen adama zayıflama çayı satmaya çalışıyorsun mesela kaç kişi bugün face de gördüğü bir reklama tıklıyor sence ? Bir düşünelim. Bu da yalan oldu

Neyse sözü uzatmadan sana olayın hasını anlatayım. Düşüncen çok güzel kardeşim gerçekten bu işle ekmek çıkmıyor cidden bak bu emeği cb ye harcasan yemin olsun köşe olursun :) Ama her yerde olduğu gibi burda da büyük balık küçük balığı yutuyor. Bir de işin e-shopping mevzusu var ki ona hiç girmiyorum. Özetle bir e ticaret sitesi olan herkes bu kişilerden direk xml ile ürünü sitesine ekliyor zaten yine ortaklı bir şekilde. Bir de üstüne indirim yapıyor kendi alacağı komisyonu biraz düşürerek orjinal site de satılandan ucuza satıyor :D Kullanıcı gidip oradan alıyor. Ha bak şeyi de unutma Çin ve Hindistan adamlar resmen için kurdu olmuşlar dostum. Senin odaklandığın ürünün en az 1000 tane çince bunun en az 10 katı kadar da ingilizce(hint kaynaklı) benzeri var ve cidden güzel adwors rakamlarıyla hazırlanılan reklamlar bunlar. Çin ve Hindistan benim bu sektörü bırakma sebebim oldu hatta bu kadar büyük etkisi var.

Çok büyük büyük konuştum neyse sana tavsiyem cidden bu işe gireceksen sağlam çok sağlam ingilizcen olmalı. Bir de reklam için biraz bütçen olmalı. Gerisi zaten kendiliğinden gelir. Strateji taktik falan bu işlerde bir yere kadar işler. Yine parayı veren düdüğü çalar benden sana söylemesi. Başarılar kolay gelsin.
ozgur5001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Cb başlığını görünce direk atladım bir hevesle:D
Sakın yanlış anlama ama gel sen beni dinle kardeşim. Yaklaşık 3 sene kadar yaptım iyi kazançlarda sağladım. Hatta bu işlere ilk Cb ile başladım daha sonra bir çoğunu takip etitm aynı sistemlerin. Sana uzatmadan özet geçeyim. Neden bıraktığımı söylersem anlarsın zaten. Şimdi sen ben cb den kodunu aldığımız iyi gravity bir ürüne girdik ve analizimizi falan yaptık. Parelel blog açtık ya da adworse reklam verdik diyelim. Ne kadarlık reklam verdik 0,25 krş dan 100 TL lik reklam verdik.

Senin bu 0,25 kuruşluk reklamların alakasız alakasız sitelerde alakasız kişilerce tıklanarak harcanıyor bu 1 köşede dursun bu. Rakip ne yapıyor 3 TL den 1000 TL totalde adwors reklamı veriyor. Google amca bu adamı es geçmiyor gidip adamın reklamıyla ilgili arama yapanların çerezlerinden bu adama aha bak aradığın ürün burda diyor. Adamda gidip bu adamdan ürünü alıyor ve komisyonu rakip alıyor. Bu da 2 dursun bu da köşede.

Gelelim paralel blog ya da domain mevzusuna. E ticaret de müşterinin korkulu rüyası olan yönlendirme domainlerdir çok az bir kitle maskeli domainlerden alışveriş yapıyor emin ol. O işte yan yattı mı ? Hadi devam edelim.

Sosyal medya diyelim hadi. Adamlar milyonluk sayfalarda reklam yapıyor sayfa şiir sayfası sen adama zayıflama çayı satmaya çalışıyorsun mesela kaç kişi bugün face de gördüğü bir reklama tıklıyor sence ? Bir düşünelim. Bu da yalan oldu

Neyse sözü uzatmadan sana olayın hasını anlatayım. Düşüncen çok güzel kardeşim gerçekten bu işle ekmek çıkmıyor cidden bak bu emeği cb ye harcasan yemin olsun köşe olursun :) Ama her yerde olduğu gibi burda da büyük balık küçük balığı yutuyor. Bir de işin e-shopping mevzusu var ki ona hiç girmiyorum. Özetle bir e ticaret sitesi olan herkes bu kişilerden direk xml ile ürünü sitesine ekliyor zaten yine ortaklı bir şekilde. Bir de üstüne indirim yapıyor kendi alacağı komisyonu biraz düşürerek orjinal site de satılandan ucuza satıyor :D Kullanıcı gidip oradan alıyor. Ha bak şeyi de unutma Çin ve Hindistan adamlar resmen için kurdu olmuşlar dostum. Senin odaklandığın ürünün en az 1000 tane çince bunun en az 10 katı kadar da ingilizce(hint kaynaklı) benzeri var ve cidden güzel adwors rakamlarıyla hazırlanılan reklamlar bunlar. Çin ve Hindistan benim bu sektörü bırakma sebebim oldu hatta bu kadar büyük etkisi var.

Çok büyük büyük konuştum neyse sana tavsiyem cidden bu işe gireceksen sağlam çok sağlam ingilizcen olmalı. Bir de reklam için biraz bütçen olmalı. Gerisi zaten kendiliğinden gelir. Strateji taktik falan bu işlerde bir yere kadar işler. Yine parayı veren düdüğü çalar benden sana söylemesi. Başarılar kolay gelsin.

emeğine yüreğine sağlık kardeşim, üşenmemiş yazmışsın, haklısın da, tek üzüldüğüm nokta insanlar hakketiklerini kazanamıyor adsenseden, eğer öyle olsa emin ol açarım şahane temalı bir blog hergün saatlerce araştırıp yazarım, ama nerdeee....

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

ozgur5001 adlı üyeden alıntı

emeğine yüreğine sağlık kardeşim, üşenmemiş yazmışsın, haklısın da, tek üzüldüğüm nokta insanlar hakketiklerini kazanamıyor adsenseden, eğer öyle olsa emin ol açarım şahane temalı bir blog hergün saatlerce araştırıp yazarım, ama nerdeee....

Bu konuda da ben atlamak istiyorum adsense den ne demek kazanamıyor? Ben de böyle düşünüyordum ilk atıldığım zamanlar bu sektöre ama kazanamayanlar böyle forumlara geliyor konular açıyorlar kazananlar keyfinde ben Türk site aça aça canım çıktı 2 yıl parayı bastım ingilizce kursuna gittim takır takır konuşuyorum hem işim için yardımcı oldu havalimanında turistlere yardımcı oluyorum ingilizce bilene her yerde iş var istersen ilkokul mezunu ol. Asıl konumuza gelelim 5 tane farklı sektörden yabancı site açtım. İlk 3 ay yatıp kalkıp makale yazdım yorgun argın işten gelip yazdım sonra birazcık azalttım makale yazmayı olmayacak galiba dedim ama bırakmadım yazdım alışkanlık haline gelmişti artık 4-5. aydan sonra süper bir ziyaretçi gelmeye başladı ilgilenmek de çok zordu.

Neyse gel gelelim adsense başvurduk (3 ay sonra :) her sitede 250ye yakın makale varken özgün) günlük her siteye 3 makale yazıyordum onu söylemeyi unuttum. Sonra ise hiç seo yapmadım kendi kendiliğine yazılar önce çıktı zaman geçtikçe kelimem de hiç yükselmedim. Zaten rekabet çok zordu 1. sırada 20-30 yıllık siteler var. Konu baya uzadı ama demek istediğim şey şu 1.yılını bitirdi sitelerin 2si tuttu diğer 3ünü sildim acımadım 2sinde aylık net gelirim 1.500 - 3.000 dolar arası şuan artık sadece makale yazarak bunları yaptım. Bak sadece makale diyorum :) Ne tasarım var ne seo. Kazançları felan istemeyin siteleride atamam şuanda günde 1 makale giriyorum.

Adsense aslında doğru kullandığın da onu da sömürebiliyoruz. Burdan çıkartman gereken adsense felan değil ingilizce bilmen. İngilizce bil yeter :)

Yazı çok uzadı ama neyse tam makale yazarken böyle konuya denk geldim yazmak istedim.
ozgur5001

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

Muhammed Öksüz adlı üyeden alıntı

Bu konuda da ben atlamak istiyorum adsense den ne demek kazanamıyor? Ben de böyle düşünüyordum ilk atıldığım zamanlar bu sektöre ama kazanamayanlar böyle forumlara geliyor konular açıyorlar kazananlar keyfinde ben Türk site aça aça canım çıktı 2 yıl parayı bastım ingilizce kursuna gittim takır takır konuşuyorum hem işim için yardımcı oldu havalimanında turistlere yardımcı oluyorum ingilizce bilene her yerde iş var istersen ilkokul mezunu ol. Asıl konumuza gelelim 5 tane farklı sektörden yabancı site açtım. İlk 3 ay yatıp kalkıp makale yazdım yorgun argın işten gelip yazdım sonra birazcık azalttım makale yazmayı olmayacak galiba dedim ama bırakmadım yazdım alışkanlık haline gelmişti artık 4-5. aydan sonra süper bir ziyaretçi gelmeye başladı ilgilenmek de çok zordu.

Neyse gel gelelim adsense başvurduk (3 ay sonra :) her sitede 250ye yakın makale varken özgün) günlük her siteye 3 makale yazıyordum onu söylemeyi unuttum. Sonra ise hiç seo yapmadım kendi kendiliğine yazılar önce çıktı zaman geçtikçe kelimem de hiç yükselmedim. Zaten rekabet çok zordu 1. sırada 20-30 yıllık siteler var. Konu baya uzadı ama demek istediğim şey şu 1.yılını bitirdi sitelerin 2si tuttu diğer 3ünü sildim acımadım 2sinde aylık net gelirim 1.500 - 3.000 dolar arası şuan artık sadece makale yazarak bunları yaptım. Bak sadece makale diyorum :) Ne tasarım var ne seo. Kazançları felan istemeyin siteleride atamam şuanda günde 1 makale giriyorum.

Adsense aslında doğru kullandığın da onu da sömürebiliyoruz. Burdan çıkartman gereken adsense felan değil ingilizce bilmen. İngilizce bil yeter :)

Yazı çok uzadı ama neyse tam makale yazarken böyle konuya denk geldim yazmak istedim.

kardeşim azmin için tebrik ederim, ingilizceyi öğrenmişsin, kendini geliştirmişsin, ama beni anlamamışsın, benim eleştirdiğimde adsensin türkiye politikası, batıya tık başı 40-50 cent bize birkaç kuruş, verdikleri reklamın kalitesinden bahsetmeye zaten gerek yok, bak geçen bir teknoloji blogguna baktım, tema o kadar güzel, içerik harika, özgün, herşey dörtdörtlük, çıkan reklam ne biliyomusun, yarı çıplak bi ablam aynada kendini çekiyor, iç bir haftada yirmi kilo ver diyor, nasıl iyi mi?
Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

ozgur5001 adlı üyeden alıntı

kardeşim azmin için tebrik ederim, ingilizceyi öğrenmişsin, kendini geliştirmişsin, ama beni anlamamışsın, benim eleştirdiğimde adsensin türkiye politikası, batıya tık başı 40-50 cent bize birkaç kuruş, verdikleri reklamın kalitesinden bahsetmeye zaten gerek yok, bak geçen bir teknoloji blogguna baktım, tema o kadar güzel, içerik harika, özgün, herşey dörtdörtlük, çıkan reklam ne biliyomusun, yarı çıplak bi ablam aynada kendini çekiyor, iç bir haftada yirmi kilo ver diyor, nasıl iyi mi?

Türkiye de kim işini iyi yapmış da biz adsenseye kötü diyoruz ki. :D Ben şuana kadar işini yapan çok iyi Türk firması görmedim diyebilirim. (Aman bu konu siyasete bağlanmasında)

Bana göre reklam meselesin de Türk halkı da önemli ben şahsen siteden gereken bilgiyi aldıktan sonra tüm reklamlarına tıklarım. Ama bunu az kişi yapar ya yanlışlıkla ya da hiç tıklamaz. Yabancılar da ise farklı mesela konular görüyorum 1000 gösterim 3 tıklanma diye vs. vs. Yabancılar da böyle bir şey yok örnek 150 gösterim olduğun da 20-25 tıklanma olurdu.

Clickbank ise bir kere başlamıştım sadece bir ürün sattım ondan da düşük miktar da kazandım zaten hesabı felan da unuttum öyle gitti. Ama cidden "internetten kolay para kazanma" gibi başlıklar açıyorlar ya benim de zoruma gidiyor normal hayat gibi buradan da para kazanmak o kadar kolay değil.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
https://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/adsense-233724.html
bak böyle bir konu açmıştım, yaptığımız yanlışları da yazıyorum, bunlara sebep biraz da biziz diyorum, ama emin ol herkes üç kağıtçı değil, eve 7 de geliyorum, saatlerce ytube videoları, yabancı forumlar, çatpat inglizceyle ordan okuduklarımı tercüme etmeler, inan ben de uğraşıyorum, ama maalesef bir makale yazacak kadar ingilizceye vakıf değilim, ben de kalıcı güzel bişeyler yapmak istiyorum, işin hinliğine kaçsam alırım 50 tane adsense, bir bot, bir vps, yüklerim günde 20-30 kanal, ben de kazanırım 4-5 basamaklı rakamları, ama helalinden istiyorum, kalıcı olsun istiyorum, ileride telif di melif ti başını ağrıtmayacak, anladın değil mi dostum, keşke ben de zamanında öğrenseydim ing., artık buna ne param ne vaktim var

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Normalde bir siteye girdiğimde işime yarayan bilgiyi aldıysam bir reklama tıklar çıkarım ama giriyorsun siteye pop-up var, pop-under var, sağda solda banner var, video öncesi reklam var, 5sn sonra sayfa yenileme koymuş url kısaltma ile aynı sayfaya geri yönlendiriyor, linkler kırık sağdan soldan ne varsa toplamış, sayfa sonuna liste şeklinde anahtar kelimelerini yığmış, botla çekmiş yazıları başka sitelerden spinlemiş koymuş. Filmin vizyona girmesine 3 ay var adam farklı bir film koyup, yazmış .............. 720p full Türkçe dublaj izle. Bir de üye olmuş bir yorum grubuna, filmin altındaki yorumlar da; Çok güzel film, eline sağlık admin, kesin izleyin. Ondan sonra vay efendim hitim düştü, neymiş efendim 1k hit anca alıyormuş,yok kazandırmıyormuş. Kusura bakmasında kazanmasın zaten.
ozgur5001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al