lostyazilim

Yemek Tarifi Siteleri Gittikçe...

31 Mesajlar 4.323 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

th3laststand th3laststand WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek aşçı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 1, (%100)

sayfamı pmden atıyorm. inanmayabilrsin. :D

wmaraci
reklam

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

İşte, her sektör aynı. Yemek tarifleri sektörü değil sadece hem fikiriz bu konuda.
Maalesefki yarın bir daha site açılacak, sonra pasta tarifleri sitesi açma planım var yaz aylarında zamanımın bol olduğu vakitlerde mesela.
Tek nedeni hatunla beraber yaptığım pastaları paylaşmak.

Siz gibi düşünen insan az işte mesele burada. Herkes sizin benim gibi düşünmüyor ki. Kişisel bloglar bile hep para kazanma amacıyla açılıyor daha sonra da teknoloji konularıyla doluyor.

Teamtofas.com

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

Mehmet GÜMÜŞ adlı üyeden alıntı

Siz gibi düşünen insan az işte mesele burada. Herkes sizin benim gibi düşünmüyor ki. Kişisel bloglar bile hep para kazanma amacıyla açılıyor daha sonra da teknoloji konularıyla doluyor.

Bu hatayı da yaptım, seo dersleri veriyordum. Sonra kendi kendime "olum napıyon lan sen" dedim. Haftalardır yazı girmiyorum.
Kişisel web sitesine çevireceğim.
Adam prli domain bulup kişisel blog diye açıp tanıtım yazısı satıyor, daha kötüleride var konuş konuş bitmez hocam.
MehmetGUMUS3

kişi bu mesajı beğendi.

ForumBacklink ForumBacklink Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 6 / 21
  • Ticaret 19, (%100)
bende açıcaktım son anda vazgeçtim iyikide vazgeçmişim :)

wmaraci
wmaraci

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
haberler.com dan tut mynet e daha bir çoğu yemek tariflerinide yayınlamaya başladılar adamlar haber sitesi değil genel blog oldu kimseye pay bırakmıyorlar kizlarsoruyor.com dan seo dan tut afedersin her boka yer vermişler ne alaka ise neyse öyle işte piyasanın içine pıçtılar
bayNOKTA

kişi bu mesajı beğendi.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle katılıyorum da bir nokta da ayrılıyorum.
Ülkenin şu işlerle uğraşan kısmının kaçının profesyonel anlamda uğraştığı muamma zaten. İnternet de biraz vakit geçirip bir blogdan 3-5 bir şey kazanan arkadaşlar hemen soluğu wm sitelerinde alıyor. Aaa sağlık sitesi iyi aaa yemek sitesi iyi diye yapıştır bi domain al bi host kur WP yazmaya çizmeye başlıyor sonuç? Bu işi profesyonel anlamda yapan kişilerden aldıkları kopya içeriklerle o siteleri yükseltip kendilerini batırıyorlar. Özgün çalışanlara ne oluyor? Ya çok beklemek zorunda kalıyorlar ya da yatırım yapıp geri getirisini yine bekliyorlar.

Ya arkadaşım zaten internet de senin düşündüğün şeyi daha önce düşünüp gerçekten prof. olarak uygulayan adamlar var. Bak yukarıda ne demiş arkadaş mynet den tut da haber sitelerine kadar kadın sitelerine kadar zaten herkes iyi kazanç getiren kapılarda yer alıyor ya sen niye o sıraya giriyorsun güzel kardeşim :D

Çözüm de önereyim madem eleştirdim. Spesifikleşin arkadaşlar bak ciddi anlamda çok iyi kazanırsınz iyi demiyorum bak çok iyi diyorum. Aylar önce açıp sadece 1-2 tane sektörle ilgili hard kaliteli özgün içerik girip(en az 3000 kelime) köşeye attığım site bana aylık 1000 TL den fazla veriyor. Sektörü mü ? Tabi ki paylaşamam ama şunu söyleyeyim. Benim site o alanda en iyi site. Zaten o alanda olan sitelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmezken paatt diye siteyi kral bir şekilde yapınca google amca da bana güzellik yaptı tabi.

Özetle: Herkesin olta attığı yere bir olta da sen atma. Git başka yere salla emin ol orada da çok kısmet var. İnternet bir dünya ve biz mahallemizden çıkmalıyız artık :)
Tuwto 9

kişi bu mesajı beğendi.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum da bir nokta da ayrılıyorum.
Ülkenin şu işlerle uğraşan kısmının kaçının profesyonel anlamda uğraştığı muamma zaten. İnternet de biraz vakit geçirip bir blogdan 3-5 bir şey kazanan arkadaşlar hemen soluğu wm sitelerinde alıyor. Aaa sağlık sitesi iyi aaa yemek sitesi iyi diye yapıştır bi domain al bi host kur WP yazmaya çizmeye başlıyor sonuç? Bu işi profesyonel anlamda yapan kişilerden aldıkları kopya içeriklerle o siteleri yükseltip kendilerini batırıyorlar. Özgün çalışanlara ne oluyor? Ya çok beklemek zorunda kalıyorlar ya da yatırım yapıp geri getirisini yine bekliyorlar.

Ya arkadaşım zaten internet de senin düşündüğün şeyi daha önce düşünüp gerçekten prof. olarak uygulayan adamlar var. Bak yukarıda ne demiş arkadaş mynet den tut da haber sitelerine kadar kadın sitelerine kadar zaten herkes iyi kazanç getiren kapılarda yer alıyor ya sen niye o sıraya giriyorsun güzel kardeşim :D

Çözüm de önereyim madem eleştirdim. Spesifikleşin arkadaşlar bak ciddi anlamda çok iyi kazanırsınz iyi demiyorum bak çok iyi diyorum. Aylar önce açıp sadece 1-2 tane sektörle ilgili hard kaliteli özgün içerik girip(en az 3000 kelime) köşeye attığım site bana aylık 1000 TL den fazla veriyor. Sektörü mü ? Tabi ki paylaşamam ama şunu söyleyeyim. Benim site o alanda en iyi site. Zaten o alanda olan sitelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmezken paatt diye siteyi kral bir şekilde yapınca google amca da bana güzellik yaptı tabi.

Özetle: Herkesin olta attığı yere bir olta da sen atma. Git başka yere salla emin ol orada da çok kısmet var. İnternet bir dünya ve biz mahallemizden çıkmalıyız artık :)

Vurgulamak istediğim tam olarak buydu.. Yani herkes aynı yere saldırıyor herkes aynı şeyi düşünüyor.. Senin de söylemek istediğin gibi; farklı düşünmek gerekiyor bazı yerlerde.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

Kimse büyük düşünemiyor. Belki de işine gelmiyor. Herkes para harcamadan para kazanmanın derdinde çünkü. Yemek tarifi sitesi açarım, hit çekerim reklam koyarım ohh gelsin paralar. Peki kaç kişi bu yolda öyle ahım şahım paralar kazandı ? Düşünmekten bile aciz insanlarla dolu ortalık. Tek yaptıkları ya makale yazdırmak ya da özgünleştirici programlarla yazı girmek. Çoğu birbirinin kopyası. Şöyle oha be dedirttiren kim var piyasada ?

Herkes sana muhalefet olmuş ama haklı sayılırlar. Yemek tarifi ne kadar özgün yazılır ki? Dediklerin doğru ama film siteleri, yemek tarifi siteleri ne kadar özgün yazılır? İçerik belli yani 2 bardak su yerine 600 ml camdan yapılmış kaptan su koyunuz filan mı yazsınlar?

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Yemek siteleriyle ilgili bir tespitimi sizlerle de paylaşayım arkadaşlar, hazır bu aralar yemek sektörü ile ilgilenmiyorken :)
Site ismi, ya da kelime vermeden anlatacağım yalnız bunu da baştan belirteyim...
Bir yemek sitem var, yaklaşık da bir 4 senelik falan sanırım domain, site sürekli açık. Günlük 6 özgün konuya kadar sitede içerik eklediğim zamanlar oldu. Elle tutulur gözle görülür bir konuda yükselmedim, istediğim hit, ya da geliri elde edemediğim için devam etmedim site hala açık duruyor; ama sadece açık duruyor :)
Bugünlerde bir kadın sitesi projem var. Site daha çok yeni, içinde 100 içerik yok, bazen günde 1 konu ekliyorum, bazen 2-3... ama o kadar.
Bu kadın sitesinde toplam 5-6 yemek tarifinden başka bir yemek tarifi yok. Ama... Bu tariflerden bir tanesi, yemek isminde, Google'de 1. sıra... Örneğin, pilav tarifini yazmışım, pilav Google'de 1. olmuş...
Bu noktada benim anladığım şudur ki: Google yemek siteleri için bir güzellik düşünüyor. Hatta son güncelleme ile güncellemesini hayata geçirmiş de olabilir.
Takdir yemek sitesi açmayı düşünen arkadaşların... :)

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

Kimse büyük düşünemiyor. Belki de işine gelmiyor. Herkes para harcamadan para kazanmanın derdinde çünkü. Yemek tarifi sitesi açarım, hit çekerim reklam koyarım ohh gelsin paralar. Peki kaç kişi bu yolda öyle ahım şahım paralar kazandı ? Düşünmekten bile aciz insanlarla dolu ortalık. Tek yaptıkları ya makale yazdırmak ya da özgünleştirici programlarla yazı girmek. Çoğu birbirinin kopyası. Şöyle oha be dedirttiren kim var piyasada ?

Ben varım Mehmet Bey. Birçok sektörde piyasayı alt üst edeceğim. :D Coming Soon!

www.parapratik.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al