freelance iş ilanları

TTNET kandırdı ve adıma sahte imza attı

34 Mesajlar 7.827 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
3 yıl ***** bayiliği yapan biri olarak şunu söyleyeyim. Ses kaydının olması hiç bir şey değiştirmez, telefonla onay söz konusu değildir. Dava açmanız durumunda sahte evrak düzenlemekten, **************lığa kadar çok ağır suçlarla yargılanırlar.

wmaraci
reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Kesinlikle hakkınızı arayın hocam iyi alıştılar insanları sömürmeye zaten verilen paranın hakkını alamıyoruz.Para için yapmadıkları şey kalmadı.

Ocak ayında adres değişikliği yapmıştım
yeni adresteki hatlar şirket üzerine olduğu için eski adresteki telefon, tivibu ve internet'i iptal ettim.
tüm faturaları ödedim. son ayın faturasını gelecek ay ödeyeceksiniz dediler
120 tl geldi ben de ödemeyi unuttum. cuma günü bir hukuk bürosu aradı.
380 tl fatura borcunuzu ödemediğiniz için icralık konuma düşmüşsünüz.
120 tl 5 ayda 380 tl olmuş :)

pierre91 pierre91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

yeni adresteki hatlar şirket üzerine olduğu için eski adresteki telefon, tivibu ve internet'i iptal ettim.

Yani resmen iptal ettirirsen böyle intikam aliriz demisler

krm adlı üyeden alıntı

3 yıl ***** bayiliği yapan biri olarak şunu söyleyeyim. Ses kaydının olması hiç bir şey değiştirmez, telefonla onay söz konusu değildir. Dava açmanız durumunda sahte evrak düzenlemekten, **************lığa kadar çok ağır suçlarla yargılanırlar.

Hocam gerçekten böyle şeyler olsun istemezdim ama o kadar aramama rağmen sonuç alamadım ve beni yalancı durumuna getirdiler.

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Haklı çıkarsınız, peşini bırakmayın hocam ama tüm ses kayıtlarından önce "Güvenliğiniz için konuşmalar kayıt altına alınıyor" derler. Galiba ses kaydının amacı, sizin sesinizi taklit ederek işlem yapmaya çalışanların önüne geçmek. O yüzden ses kaydı olmayabilir.

Artık araştırıp bakacağız hocam.

nettebugun adlı üyeden alıntı

"Ayrıca sesli onay verilmesi ıslak imza yerine geçer mi? Benim yerime onlar imza atabilir mi evrağa?"

Onay vermişseniz, onay vermişsinizdir; ancak bu ıslak imzayla eşdeğer değildir. Sizin onayınızı alan ya da aldığını düşünen kişi, buna dayanarak işlem yapar, sizi üye yapar, her şeyi yapar; ama sizin yerinize imza atamaz.

Ayrıca, yanlış anlamadıysam sizi mağdur eden büyük firma değil. Büyük olasılık komisyonla çalışan alt bayilerden biri. Durumu, bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığında bulunan hakem heyetine götürün. Yardımcı olacaklardır. Eğer iş beklenmedik şekilde devam ederse, tanıdığınız bir avukatın desteğiyle mahkemeye gidin. Eğer ortada bir imza varsa, ki ıslak imzayı kast ediyorsunuz, bunun sizin tarafınızdan atılıp atılmadığı rahatça anlaşılacaktır; çünkü sizi hiç tanımayan birisinin sizin imzanızı taklit etmesi çok güçtür. Belki biraz zamanınızı alacak, belki biraz canınızı da sıkacak; ama haklıysanız, hakkınızı teslim alacaksınızdır.

Tam da dedikleriniz gibi düşünüyorum. Bugün tüketici mahkemesine basvuracagim. Sonuçları göreceğiz.

Cubbeliahmetsohbetleri.com
Söylerken alim gibi, amel ederken cahil gibiyiz.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

cwt adlı üyeden alıntı

Bunların faiz sistemleri de değişik hocam :)

Fizello - Inspired by Colors
wmaraci
wmaraci

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Bunların faiz sistemleri de değişik hocam :)

herşeyleri değişik :)
0800'lü hat var sırf o hat için hiç kullanmadığımız halde 6 ayrı "hat için" telefon faturası ödüyoruz.

pierre91 adlı üyeden alıntı

Yani resmen iptal ettirirsen böyle intikam aliriz demisler

aynen
120 tl 5 ayda nasıl 380 tl olabilir ki
cep telefonuna da herhangi bir bildirim almadım.

fatihsipka fatihsipka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek php
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ses kaydın yoksa onayın da geçersiz sayılır
ses kaydın varsa onayın geçerli, fakat almış olduğun hizmet farklı olduğu için geçersiz sayılır
ayrıca imza taklit etmek büyük bir suçtur. imzayı atan kişiyi elbet bulurlar, imazyı atmadım dese de onu türlü şekillerde - abartmıyorum amuda kaldırıp bile- imza atmasını isterler, kriminalde de çıkar, mahvederler onu.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
İki sene önce kapatmış olduğumuz internet için geçen ay 145 TL fatura oluşturmuşlar, mail gelince afalladım :) Bunlar profesyonel ************** resmen.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)

pierre91 adlı üyeden alıntı

Tam da dedikleriniz gibi düşünüyorum. Bugün tüketici mahkemesine basvuracagim. Sonuçları göreceğiz.

2015 yılı İl Tüketici Hakem Heyetleri için 3.300 TL, İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 2.200 TL altında bulunan uyuşmazlıklarda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulması zorunludur. Bu heyetin vereceği karar tarafları bağlar. Taraflar bu karara karşı 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirler.

Şuraya bakın, her şeyi anlatıyor: http://www.tuketici.gov.tr/index.snet?wapp=nasilbasvurulur_tr

Mahkemeye gitmeyeceksiniz. Hakem heyetine çıkacaksınız. Ayrıntıları linkte yazılı...

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)
Herkes avukat olmuş, yorum yapıyor. Hiç kimse mantıklı ve kanuni yorum yapmamış.

Kardeşim git savcılığa suç duyurusunda bulun. Ne hakem heyeti, ne ses kaydı. Tek delil imzadır, gerisi hikaye. Ses kaydını bırakın video bile kesin kanıt, delil değildir hiçbir zaman. İMZA İMZA gerisi hikaye.

Yanlış hatırlamıyorsam bir ************** için dava açtığımda dosyayı inceledim, kargo şubesinden evrağı almadım demişti onun ayakta ve oturarak sol ve sağ 1'er sayfa imzasını almışlardı ve tespitte imzaların %90 oranında uyuştuğunu raporlamışlardı.

Büyük ihtimal sizin de karşı tarafında hakim huzurunda imzalarınızı alacaklar. İmza size ait değilse karşı taraf şapa oturacak. Bu süreçte dava açıldığı gibi zaten bayi size ulaşıp ağlamaya başlar.

Paramı vereceğini söyleyen bir firma için bugün sabah 11'de İŞKUR'a şikayet ettim ve 18 dakika sonra parayı hesabıma fazlasıyla yatırıp dilekçeyi geri almamı istediler. Burası Türkiye, dava açılmadan karar verilmeden kimse kimsenin hak hukukunu düşünmüyor.

Önce bayiyle görüşün, yerime imza attınız sanırım vs anlatın durumu. Saat 16:00'a kadar size zaman verdim. Avukat ile görüştüm tüm masraflar size girecek şekilde ağır bir dava ile karşı karşıya bırakıcam sizi, akıllı olun iptal edin de. Bak nasıl yola geliyorlar.

Bu süreçte evrakta sahtecilik başta olmak üzere duruma göre 2-3 suçtan tek bir dava açılacaktır. Davayı kazandıktan sonra faturalar da geçersiz olacağı için hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Size maliyeti de yok. Varsa biraz bütçeniz tanıdık bir avukat bulun, karşı taraftan tüm masrafı alır o fazlasıyla. Anlaşın sadece noter vekalet ücreti ödersiniz 50-100TL. Onu dahi dava sonunda talep edebilirsiniz.

Bütçeniz yoksa detaylı bilen arkadaşlar vardır, en kötü bana mesaj atın ben size bir dilekçe hazırlarım, götürün onu en yakın adalet sarayında nöbetçi savcıya teslim edin, sonrasını boşverin.

Geçmiş olsun.

pierre91 pierre91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

semantik adlı üyeden alıntı

Herkes avukat olmuş, yorum yapıyor. Hiç kimse mantıklı ve kanuni yorum yapmamış.

Kardeşim git savcılığa suç duyurusunda bulun. Ne hakem heyeti, ne ses kaydı. Tek delil imzadır, gerisi hikaye. Ses kaydını bırakın video bile kesin kanıt, delil değildir hiçbir zaman. İMZA İMZA gerisi hikaye.

Yanlış hatırlamıyorsam bir ************** için dava açtığımda dosyayı inceledim, kargo şubesinden evrağı almadım demişti onun ayakta ve oturarak sol ve sağ 1'er sayfa imzasını almışlardı ve tespitte imzaların %90 oranında uyuştuğunu raporlamışlardı.

Büyük ihtimal sizin de karşı tarafında hakim huzurunda imzalarınızı alacaklar. İmza size ait değilse karşı taraf şapa oturacak. Bu süreçte dava açıldığı gibi zaten bayi size ulaşıp ağlamaya başlar.

Paramı vereceğini söyleyen bir firma için bugün sabah 11'de İŞKUR'a şikayet ettim ve 18 dakika sonra parayı hesabıma fazlasıyla yatırıp dilekçeyi geri almamı istediler. Burası Türkiye, dava açılmadan karar verilmeden kimse kimsenin hak hukukunu düşünmüyor.

Önce bayiyle görüşün, yerime imza attınız sanırım vs anlatın durumu. Saat 16:00'a kadar size zaman verdim. Avukat ile görüştüm tüm masraflar size girecek şekilde ağır bir dava ile karşı karşıya bırakıcam sizi, akıllı olun iptal edin de. Bak nasıl yola geliyorlar.

Bu süreçte evrakta sahtecilik başta olmak üzere duruma göre 2-3 suçtan tek bir dava açılacaktır. Davayı kazandıktan sonra faturalar da geçersiz olacağı için hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Size maliyeti de yok. Varsa biraz bütçeniz tanıdık bir avukat bulun, karşı taraftan tüm masrafı alır o fazlasıyla. Anlaşın sadece noter vekalet ücreti ödersiniz 50-100TL. Onu dahi dava sonunda talep edebilirsiniz.

Bütçeniz yoksa detaylı bilen arkadaşlar vardır, en kötü bana mesaj atın ben size bir dilekçe hazırlarım, götürün onu en yakın adalet sarayında nöbetçi savcıya teslim edin, sonrasını boşverin.

Geçmiş olsun.

Çok çok sağ olun. Bayinin numarasi yok elimde herhangi bir yerdende bulma imkanım yok. ***** ise bir bayimiz yapmış diyor baska bir sey demiyor.

Cubbeliahmetsohbetleri.com
Söylerken alim gibi, amel ederken cahil gibiyiz.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al