freelance iş ilanları

İkinci Web Sitesine Adsense Reklamı Ekleme

17 Mesajlar 2.480 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

onurozmen onurozmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

kalpsiz02 adlı üyeden alıntı

ilk göndermenizle ikinci göndermeniz arasında ne kadar süre oldu

Tam hatırlamıyorum ama ilk denememden 30-40 gün sonra tekrar başvurmuştum yanılmıyorsam.

wmaraci
reklam

kalpsiz02 kalpsiz02 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 15 / 7
  • Ticaret 5, (%100)

onurozmen adlı üyeden alıntı

Tam hatırlamıyorum ama ilk denememden 30-40 gün sonra tekrar başvurmuştum yanılmıyorsam.

tamam hocam tşkler

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
1_ İkinci siteye reklam eklemek için, Yeni Reklam birimi altından, bir adet Özel kanal ekleyip, buna da ikinci sitenizi tanımlamanız gerekiyor. Kodu bu özel kanala ekleyerek reklamınızı oluşturabilirsiniz.
2_ Menü altına reklam eklemek... Ban ban ban ban :) Konuyu aşağı itmiş oluyorsunuz. Bu nedenle yapmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
3_ Bi sürü soru vardı diğerlerini unuttum :) AdSense için başvuruda bulunan, ama başvurusu onaylanmayan arkadaşım, AdSense yerine başka bir yere başvurmamışsındır umarım.
onurozmen

kişi bu mesajı beğendi.

JackRose JackRose WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

1_ İkinci siteye reklam eklemek için, Yeni Reklam birimi altından, bir adet Özel kanal ekleyip, buna da ikinci sitenizi tanımlamanız gerekiyor. Kodu bu özel kanala ekleyerek reklamınızı oluşturabilirsiniz.
2_ Menü altına reklam eklemek... Ban ban ban ban :) Konuyu aşağı itmiş oluyorsunuz. Bu nedenle yapmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
3_ Bi sürü soru vardı diğerlerini unuttum :) AdSense için başvuruda bulunan, ama başvurusu onaylanmayan arkadaşım, AdSense yerine başka bir yere başvurmamışsındır umarım.

Merhaba hocam,
Adsense reklam yayınladıgım yaklasık 20 sitem var.
1. maddede belirttiğiniz şekilde hiçbir yeni kanal eklemeden uzun süredir farklı sitelerde yayınlıyorum ve her ay ödeme alıyorum. Kanal eklemeden yeni kod alıp diğer sitelerde yayınlamaya dair ne gibi sakıncası olabilir ?

2. maddede belirttiğiniz menü altında reklam olarak; 1 ayı aşkın süredir sitelerimden birinde ana menü altında reklam yayınlıyorum ve menü dropdown menülerden oluşuyor. yani doğrudan adsense reklamının üzerine sub menüler açılıyor. Henüz ban yemedim. sizin buna dair ban tecrübeniz oldu mu ?

Teşekkürler

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

JackRose adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam,
Adsense reklam yayınladıgım yaklasık 20 sitem var.
1. maddede belirttiğiniz şekilde hiçbir yeni kanal eklemeden uzun süredir farklı sitelerde yayınlıyorum ve her ay ödeme alıyorum. Kanal eklemeden yeni kod alıp diğer sitelerde yayınlamaya dair ne gibi sakıncası olabilir ?

2. maddede belirttiğiniz menü altında reklam olarak; 1 ayı aşkın süredir sitelerimden birinde ana menü altında reklam yayınlıyorum ve menü dropdown menülerden oluşuyor. yani doğrudan adsense reklamının üzerine sub menüler açılıyor. Henüz ban yemedim. sizin buna dair ban tecrübeniz oldu mu ?

Teşekkürler

Her site için bir kanal oluşturmak:
1_Sitenin size ne kazandırdığını görebilmeniz açısından iyidir.
2_Herhangi bir ban durumu olduğunda durumu daha kolay toparlamanızı sağlar. Bu nedenle, reklam kanallarını birbirine karıştırmak iyi değildir.
Diğer konuya gelecek olursak, şöyle bir durum var: Normal şartlarda, Bir reklamın reklam olduğunu dahi belirtmek gerekir. Aksi halde insanlar yanılır - şaşırır, tıklar, Google bunu istemez. Hatta reklam renginin, sitedeki renklerle aynı bile olmaması gerekir. Değil ki menü altına reklam eklemek, reklamı menü gibi gösterir, yanılan insanlar tıklar; bunu Google amca istemez. Zaten o reklam konuyu aşağı ittiği için de tercih edilmiyor. Şimdiye kadar banlanmamış olmanız hitinizin azlığı ile alakalı olabilir; ama banlanmayacağınız anlamına gelmez. (Hitiniz az mı çok mu bilmiyorum ama, Google sizi banlamak için kazancınızın durumuna da bakar. Az kazanıyorsanız banlamaya gerek duymuyor genelde. Ama çok kazanıyorsanız dikkat çekiyorsunuz; her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor)

JackRose JackRose WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Her site için bir kanal oluşturmak:
1_Sitenin size ne kazandırdığını görebilmeniz açısından iyidir.
2_Herhangi bir ban durumu olduğunda durumu daha kolay toparlamanızı sağlar. Bu nedenle, reklam kanallarını birbirine karıştırmak iyi değildir.
Diğer konuya gelecek olursak, şöyle bir durum var: Normal şartlarda, Bir reklamın reklam olduğunu dahi belirtmek gerekir. Aksi halde insanlar yanılır - şaşırır, tıklar, Google bunu istemez. Hatta reklam renginin, sitedeki renklerle aynı bile olmaması gerekir. Değil ki menü altına reklam eklemek, reklamı menü gibi gösterir, yanılan insanlar tıklar; bunu Google amca istemez. Zaten o reklam konuyu aşağı ittiği için de tercih edilmiyor. Şimdiye kadar banlanmamış olmanız hitinizin azlığı ile alakalı olabilir; ama banlanmayacağınız anlamına gelmez. (Hitiniz az mı çok mu bilmiyorum ama, Google sizi banlamak için kazancınızın durumuna da bakar. Az kazanıyorsanız banlamaya gerek duymuyor genelde. Ama çok kazanıyorsanız dikkat çekiyorsunuz; her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor)

anladım hocam, bilgilendirme için teşekkür ederim. menü altına reklam koydugum sitenin aylık getirisi 200 TL civarında. ama ben yine de dediğiniz gibi kaldırsam daha hayırlı görünüyor.
Tekrar teşekkürler.

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

JackRose adlı üyeden alıntı

anladım hocam, bilgilendirme için teşekkür ederim. menü altına reklam koydugum sitenin aylık getirisi 200 TL civarında. ama ben yine de dediğiniz gibi kaldırsam daha hayırlı görünüyor.
Tekrar teşekkürler.

Kaldır bence de... Kaldırmazsan, Adsense reklamlarını engeller, sana 3 gün düzeltme süresi verir, düzeltirsin sonra geri aktif edilir siten... Ama Adsense bu, etmediğini düşün... Yine de sen bilirsin bu riski göze alabilirsen uyarı alana kadar bekle. O reklamlar güzel tıklanır :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al