freelance iş ilanları

SEO'da Tanıtım Yazısı ve Backlink Paketi Yalanları

66 Mesajlar 6.858 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

political adlı üyeden alıntı

Reklam kokan hareketler bunlar ama yine de paylaşım güzel. Sitelerinizi saçmasapan paketlere emanet etmeyin. İlla mahvolsun istiyorsanız açın siz mahvedin. En azından nelerin zararlı olduğunu gözünüzle görmüş, tecrübe etmiş olursunuz.

Hocam ne reklamı ? Sırf forumdakiler SEO işlerini öğrensin millete para kaptırmasın diye küçük bir proje başlattık birde böyle yazı paylaşmak istedim. Paraya çok çok ihtiyacımız yok çok şükür. Hayatım boyunca birilerine yardım ettim menfaatim olmamasına rağmen. Bu konudan yana içim rahat.

wmaraci
reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

bay okan adlı üyeden alıntı

Hocam ben her hafta (Şuan 4-5 defalığına) seçtiğim incelediğim çöp olmayan her gün güncellenen bir siteden tanıtı yazısı yayınlatıyorum.

Siz dediniz ya sosyal medya ile destekleyin mesela ne yapabiliriz hocam?

Öncelikle hep aynı siteden tanıtım yazısı alınmaz, yani alınırsa farklı bir backlink olmaz. Aldığınız tanıtım yazılarının linklerini sosyal hesaplarda paylaşırsanız (özgün bir iki cümle ile) ve mümkünse farklı hesaplarda paylaşılırsa tadından yinmez :)

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Minimum maliyetle yüksek fayda nasıl elde edilir.

iqhaber.com

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

fyani adlı üyeden alıntı

Minimum maliyetle yüksek fayda nasıl elde edilir.

Araştırma hocam :)

wmaraci
wmaraci

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
En iyisi bende 1-2 hafta süren basit bir seo çalışması yaptırdım. O zaman dle kullanıyordum amacım sıralamaya girmekti. Yama indir kelimesinde ilk 100 de bile yokken o çalışmadan sonrasi 14. sıraya geldim. Tabii çalışma bittikten 2 gun sonra sıfırdan siteyi tasidim wordpress e geçtim. 1-2 sıralama geriledim. Sonra tekrar siteyi silip kendi scriptimize geçtik o zamandan beri sadece 1-2 top link sitesinde adres eklemesi yaptık. Onun dışında hiç bir şey yapmıyoruz. Yama indir de 3-4. sıradayız şu anda ama arama sonuçlarında (bkz: GTA 4 İron Man Mod 4. sıra global, modu ya da modu indir 1. sıra,bkz: Football Manager 2015 Türkçe yama,yama indir 1. sıra bazen 2. sıra.) Bunları ilk actigimda yaptirdigim 30 TL lik paketin ilk katkıları olmasa zor olurdu. Burada profesyonel iş yapanlar var ajanslar milliyet vb gibi referansa sahip olan firmalar ile konuştum kelime zorlu ilk 5 e girmeniz için 3 ay düzenli bir çalışma gerek 1600 TL de masraf çıkardılar. Yaptirmadim onların yapacağı işi seo bilmeme rağmen ben sadece site için seoyu en iyi hale getirerek yaptık ortağımla

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

En iyisi bende 1-2 hafta süren basit bir seo çalışması yaptırdım. O zaman dle kullanıyordum amacım sıralamaya girmekti. Yama indir kelimesinde ilk 100 de bile yokken o çalışmadan sonrasi 14. sıraya geldim. Tabii çalışma bittikten 2 gun sonra sıfırdan siteyi tasidim wordpress e geçtim. 1-2 sıralama geriledim. Sonra tekrar siteyi silip kendi scriptimize geçtik o zamandan beri sadece 1-2 top link sitesinde adres eklemesi yaptık. Onun dışında hiç bir şey yapmıyoruz. Yama indir de 3-4. sıradayız şu anda ama arama sonuçlarında (bkz: GTA 4 İron Man Mod 4. sıra global, modu ya da modu indir 1. sıra,bkz: Football Manager 2015 Türkçe yama,yama indir 1. sıra bazen 2. sıra.) Bunları ilk actigimda yaptirdigim 30 TL lik paketin ilk katkıları olmasa zor olurdu. Burada profesyonel iş yapanlar var ajanslar milliyet vb gibi referansa sahip olan firmalar ile konuştum kelime zorlu ilk 5 e girmeniz için 3 ay düzenli bir çalışma gerek 1600 TL de masraf çıkardılar. Yaptirmadim onların yapacağı işi seo bilmeme rağmen ben sadece site için seoyu en iyi hale getirerek yaptık ortağımla

Doğru strateji ile zaten çıkıyorsun. Ama hemen çıkmaya çalıştıkları için çıkamıyorlar aynı "bebek gibi düşün hemen koşturuyorlar bebeği bir saniye bi emeklesi bir oturmayı öğrensin"

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)
Benim tanıtım yazısı konusunda çok merak ettiğim ancak bir türlü cevap alamadığım bir konu var. A tarzı bir siteye sahibim ve xxx anahtar kelimesinde yükselmek istiyorum. Yine A tarzı bir site xxx anahtar kelimesinde bir makalesi ile aramalarda ilk 5 içinde yer alıyor ve onlardan yüksek meblağ karşılığında da olsa tanıtım yazısı alma şansım var.

Benim merak ettiğim o çoktan sıralamaya girmiş makaleye kendi linklerimi yerleştirmem mi yararlı olur, yoksa o sitede aynı anahtar kelime için başka bir tanıtım yazısı yayınlatmam mı yararlı olur?
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

SerkanTurkdonmez SerkanTurkdonmez Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 17 / 10
  • Ticaret 14, (%100)
yararlı teşekkürler..

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Benim tanıtım yazısı konusunda çok merak ettiğim ancak bir türlü cevap alamadığım bir konu var. A tarzı bir siteye sahibim ve xxx anahtar kelimesinde yükselmek istiyorum. Yine A tarzı bir site xxx anahtar kelimesinde bir makalesi ile aramalarda ilk 5 içinde yer alıyor ve onlardan yüksek meblağ karşılığında da olsa tanıtım yazısı alma şansım var.

Benim merak ettiğim o çoktan sıralamaya girmiş makaleye kendi linklerimi yerleştirmem mi yararlı olur, yoksa o sitede aynı anahtar kelime için başka bir tanıtım yazısı yayınlatmam mı yararlı olur?

Uzun zamandır benimde tam bir cevap alamadığım ilk sırada gelen sorularımdan biridir bu...

On numara bir sorudur aslında... Ama bu soruya aldığım en yakın cevap eski indexli yazılardan link aldığınızda güncel olmuyor. Google güncelliğe önem verdiğine göre yeni güzel bir tanıtım yazısından link almak daha etkili olacaktır.

Google böyle bir link hakkında ne düşünür? Eski bir yazıya 6 ay yada 1 yıl sonra birden link veriliyor? Yapay gibi duruyor ama ince bir detayı da gözden kaçırıyor olabiliriz burada?

Saygılar

Showtime Showtime WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek ajans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bende seo çalışması yaptırmayı düşünüyordum yaptırmayayım en iyisi
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al