wmaraci reklam
lidertakipci

Pagerank 9 veya 10 domain kaç para eder

27 Mesajlar 3.674 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bakın vereceğim sitede satılmış olan alan adları ve nekadara satıldıklarını inceleyebilirsiniz.

Örnek; hotdog.com PR6 olarak görünüyor ve 20 yaşında imiş 150.000$ dolara satışı yapılmış. Bende de var PR6 görünen bir domain ama çıkartsam şuraya 10 lira veren olmaz.

ya sende :D hotdog.com o parayı ediyor 20 yaşında yada pr6 olması değil domainin kendisine 150 bin dolar isteniyordur yani :)

Hotdog

kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

ya sende :D hotdog.com o parayı ediyor 20 yaşında yada pr6 olması değil domainin kendisine 150 bin dolar isteniyordur yani :)

Hotdog

Bende onu anlatmaya çalıştım işte, PR'si önemli değil marka olmak, isim yapmak çok daha önemli.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

kraduma kraduma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 15 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
pagerank9-10 domain alıp php wordpress tarzı bir site kurup optimizasyonları ayarlayıp hızlı açılması ve sayfaların hızlı açılması için hem optimizasyonu kod hatalarını giderince ve iyi bir sunucu yaptıkmı sosyal medyadada wordpress entegrasyonu yapınca dışardan seoya gerek yok diye düşünüyorum çünkü zaten pr9-10 bir domaine dış seoya çok gerek yok diye düşünüyorum. sosyal medya üzerinden hitle siteyi güçlendirip heryere getirilebilir

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ergin adlı üyeden alıntı

Şaka mı bu? Pagerank 9 domain 3000 tl'ye verecekler sen de düşüneceksin. 3 milyon dolar falan desen neyse :)

Bu arada pagerank güncellenmiyor diye algoritmadan kaldırıldı anlamına gelmez, sadece bize göstermiyorlar.

3000 lira ucuz mu ? ortada dolanan pr9 domainlerin tamamı trişka çok daha ucuza alan birini tanıyorum forumda da üyeydi bişey muslimbişey.com du yine bi bişeythemes.com gördüm pr9 bunlar 500-1000 lira arası hemde güncellemeden hemen sonraki aylarda el değiştirdi alanlarda zaten tanıtım yazısı satanlardı. 7-8 deseniz zebil gibi ama alın bi tanıtım yazısı deneyin sitenize hiç bir etkisi yok. oysa backlink ağı çökmemiş değerinde bir pr7 domainden alınan tek bir tanıtım yazısı eğer dehşet bir rekabet yoksa sizi ilk sıralara getiriyor.

Evet sadece bize göstermiyorlar bu doğru işe de yaramaya devam ediyor ama ne koşullarda işe yarıyor ? bahsettiğim gibi alt yapısı sonlanmış çökmüş bir pr9 bir işe yaramaz bu ortada dolaşan satılan domainler de hep o cinsten bir işe yaramaz. pr3 görünüp pr7 değerine ulaşmış da olabilir pr9 görünüp pr0 a düşmüş de olabilir bunu anca hitten sıralamasından backlinklerinin analizinden anlayabilirsiniz .

Ek Olarak:

kraduma adlı üyeden alıntı

pagerank9-10 domain alıp php wordpress tarzı bir site kurup optimizasyonları ayarlayıp hızlı açılması ve sayfaların hızlı açılması için hem optimizasyonu kod hatalarını giderince ve iyi bir sunucu yaptıkmı sosyal medyadada wordpress entegrasyonu yapınca dışardan seoya gerek yok diye düşünüyorum çünkü zaten pr9-10 bir domaine dış seoya çok gerek yok diye düşünüyorum. sosyal medya üzerinden hitle siteyi güçlendirip heryere getirilebilir

yanılıyorsun öyle bir dünya yok , bu düşünceyle alacaksan alma parana yazık bunu tahmini değil çok çok emin olduğum bir konu olduğu için böyle söylüyorum
kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kraduma kraduma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 15 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Hotdog

iyi bir site olmak google sıralamalarında üst sıralarda gözükmek ile başlıyor fikrindeyim pagerank 6 ve iyi bir domaine 150bin dolar iyi para istiyorlar
fakat olmuşken pageranku 9-10 olsa yüzlerce siteden link dış seo çalışmasına para vermeye gerek kalmaz

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bende onu anlatmaya çalıştım işte, PR'si önemli değil marka olmak, isim yapmak çok daha önemli.

bu jenerik bir domain hiç açmasın isim yapmasın yine değerli yani pizza.com gibi bir şey varlığı yeter cinsten bir şey :D

diğer söylediğin doğru pr önemli değil isim yapmak yada hit yapmak önemli olan zaten yeterince popüler bir site olduğunda linklerin paylaşıldığında algoritma pr değerini otomatikmen veriyor.

Ben yaşadım seo için rekabet çetindi kasa kasa kasa kasa ilk güncellemede pr7 aldım benzer çalışmaları yaptığım sadece benden bir kaç pr7-8 backlinki fazla olan arkadaşımın sitesi pr8 oldu . zaten pr algoritması da kalitene özgünlüğüne bakmıyor sana dışarıdan verilen bağlantıları hesaplayarak pr biçiyor . aksini iddia eden de yalan söyler benim ne sitem özgün ne içeriğim özgün ne kurallara uyuyorum ne iç seo bilinenlerine uyuyorum reklamdan sitem açılmayacak durumda tüm içeriklerim kopya ve iframe doluydu siteye 1-2dk kasıntıdan zor giriliyordu ama yeterince backlink alındığından pr7 oldu diğer sitede aynı durumdaydı üstelik içerik de komple illegal :D

Ek Olarak:

iyi bir site olmak google sıralamalarında üst sıralarda gözükmek ile başlıyor fikrindeyim pagerank 6 ve iyi bir domaine 150bin dolar iyi para istiyorlar
fakat olmuşken pageranku 9-10 olsa yüzlerce siteden link dış seo çalışmasına para vermeye gerek kalmaz

hazır pr lı bir domainle söylediğine ulaşamazsın içeriğin hedef kelimelerin kafadan aynı olmayacak, son güncelleme üzerinden 2 sene geçmiş onun pr9 olmasını sağlayan backlinkleri çoktan kalkmış olacak belki de yönlendirme site olduğundan almış olduğu bir halta yaramayan pr9 a 3000 lira vermiş olacaksın

atıyorum sen terlik satmak için açacaksın siteyi ama pr9 olmasına sebep olan mermerci bir arkadaş hep mermer ile alakalı kelimelere çalışmış olsun senin ne işine yarayacak ? Yani pr9 değerlerini koruyor olsa bile işine yaramaz üstelik bunun alt sayfaları var dışarıdan linklerle desteklenmiş ve güncellemede onlar da pr almıştır ve site bir bütün olarak pr9 değerini taşır , sen aldığında o sayfaları bilmeyeceksin yerine geri getiremeyeceksin yine bir işine yaramayacak

Şurada yok pr9 domain al o kafandakini gerçekleştirmeni sağlar diyen çıkarsa bil ki sana pr9 satmaya çalışan da o adamdır :D mantıklı tarafı yok yani söylediğinin

Sonradan ekliyorum

Şöyle yapalım sen bana ne üzerine site açacağını söyle belki 3000 lira harcayarak belki de çok daha az maliyetle ilk sıraya getirilebilir bir de bunu tartışalım :)

Google sıralamalrında pr en çok kimse en üstte odur mantığı yok zaten bu kafadan yanlış böyle bir dünya yok .

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

evet değeri azaldı haklısın fakat büyükleri göz önüne aldığımda hep kaliteli siteler pageranklı siteler olduğunu görüyorum. bende güncel bir haber blog forum portalı planlıyorum pagerank 0 bir domain ile yola başlamakla pr9-10 bir domainle yola başlamak arasında birazcıkta olsa fark olacaktır fikrindeyim daha önce haberupcom domainini alıp haber blog forum tarzı bir sistem kurdum herşeyini tamamladım 5-6 ay geçmesine rağmen haber kelimesinde hiç gözükmedim biraz adsense banner reklamı oldu fakat istediğim seviyede değildi .
esas istediğim pagerankı 9-10 bir domain sonrasında hergün güncel içerik sağlanması
türkiyede popüler siteler arasında girmek
sizce kaç para eder böyle domainler ?

Kardeşim o siteler Pagerank değeri yüksek diye zirveye oturmadılar. Çok tutuldukları ve beğenildikleri için zirveye oturdular ve böylece Pagerank arttı.
Hakkıyla elde edilmiş Pagerank 9-10 domain bulursan 1 milyon dolardan aşağı etmez. Ama 50 dolara da bulunuyor. Şuan Pagerank güncellemesi gelmediği için sahte domain çok.
Bak bu forumda bi eleman vardı, 300 liraya PR 10 link satıyordu. Çok yorum yaptım, insanları uyardım, yönetime mesaj attım ama kimse dinlemedi. İlk güncellemede gider bu dedim. Güncelleme geldi, sitede gitti eleman da. Olan link için 300 lira bayılan çokbilmişlere oldu.
Pagerank'ın şuan pek önemi yok. Önemlidir diyenler çıkar ama onların da profillerine girip bir bak. Hepsi tanıtım yazısı, SEO paketi satan kişilerdir. Parayı PR göz boyamasıyla kazandıkları için karşı çıkarlar.
Şuan arama motorlarında site aktivitesi daha değerli. Kaç kişi yorum yapmış, sosyal medyada ne kadar etkin, kaç kişi paylaşmış, kaç kişi beğenmiş vs. Bunlar sitenin değerini daha iyi ölçen kıssaslar.
Rekomedya kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

filmbizdeizlenir adlı üyeden alıntı

İş domainde bitseydi ben suan zirvedeydim kardeşim 6 senelik domaın kulanıyorum ama tık yok :D googlede yukselmenın iki yolu var
1 güncel olmak bir adım onde olmak
2 şans

Şans a hiç bir zaman katılmıyorum. Birincisi doğru, ek olarak azim,hırs ve SABR varsa kesinlikle başarır.
kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

meclisiala meclisiala Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 649 / 185
  • Ticaret 65, (%100)
Pagerank güncellemesi artık yapılmayacak yani bir değer ölçütü değil artık ama en azından 1,2 yıl daha ön planda olmaya devam edeceğini düşünüyorum.
kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)

3000 lira ucuz mu ? ortada dolanan pr9 domainlerin tamamı trişka çok daha ucuza alan birini tanıyorum forumda da üyeydi bişey muslimbişey.com du yine bi bişeythemes.com gördüm pr9 bunlar 500-1000 lira arası hemde güncellemeden hemen sonraki aylarda el değiştirdi alanlarda zaten tanıtım yazısı satanlardı. 7-8 deseniz zebil gibi ama alın bi tanıtım yazısı deneyin sitenize hiç bir etkisi yok. oysa backlink ağı çökmemiş değerinde bir pr7 domainden alınan tek bir tanıtım yazısı eğer dehşet bir rekabet yoksa sizi ilk sıralara getiriyor.

Kusura bakma ben ortalıkta dolanan hiç legit PR 9 - 10 satılık domain görmedim. Adam google botu youtube'a yönlendirir al sana PR 9 domain.

Bir yerden alıntı:
"When a search robot visits a webpage URL, the server redirects the spider to a page with high Page Rank. Google bot assigns the high PR to the webpage with the redirection because it thinks that web pages are the same.

When a user visits the page URL, the server does not redirect the surfer. That means that the visitors see the page of the faker and the Google toolbar displays PR of the redirected page."
Rekomedya kraduma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al