wmaraci reklam

Bursa'daki cinayetin anlık görüntüleri!

28 Mesajlar 3.477 Okunma
smmexpress

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Pılı pırtı toplayıp adalarda yaşayan yerlilerin yanına taşınacağım bu gidişle. Karnını doyur kafanı sokacak bir evin olsun yeter. Böyle insanlık mı olur lan.

wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

konusal adlı üyeden alıntı

Bir insan çocuğunun vurulduğunu gördüğünde, ve karşı atak olarak çocuğunu vuranı vurup öldürdüğünde , bunun suçlusu başımızdaki adamlar mı oluyor ?

Dünyanın her yerinde bu tür de olaylar yaşanıyor, en iyi ülke olarak hangisini gösterirseniz gösterin cinayetler, hırsızlık şu bu suçlar işleniyor. Eğer dediğinize bakarsak dünyanın hiç bir ülkesinde yaşanmaz.

Ülkeyi bu hale getirenler utansın sözü de saçma. Ülke yüzyıldır burada, her kim gelmişse ülkenin başına bu türde olay yaşandı. Diğerinde sanki güllük gülistanlık yaşam varmışta, şimdikinde bir öncekinde başlamış sanki bu tür olaylar.

İnsanlar bir sebeple cinnet getirdiğinde gözleri bir şey görmez. Kimseyi görmez. O an ne yapacaklarsa, neyi kafasına koymuşsa onu yapar. Cezası, sonrası onun umurunda değildir. Bu da bu tür olaylardan bir tanesi işte.

Tasvip etmediğimiz fakat günlük hayatta ne yazık ki! olan durumlar.

Türkiye Avrupa'da suç oranı en fazla olan ülkelerden. Son 2-3 yılda kadın cinayetleri ortada. Halk kutuplaştırılmış, dinsiz partiler, paralelciler, çapulcular havada uçuşuyor. Bu söz konusu olayın doğrudan baştakilerle ilgisi yok ancak durum budur. Ülke olarak gerginiz. Devletin her kurumu yozlaşmış. AYM'den tut RTÜK'e kadar her kurum onun bunun adamlarıyla doldurulmuş. Yargı birilerinin silahı olmuş. Anayasa ihlalleri artık normalleşmiş. Eğitim sistemi desen yapboz, bir istikrar yok. İşsizlik artışta, üniversite mezunları bin lira ile işe başlamak durumunda kalıyor. Hırsızlık, yolsuzluk örtbas ediliyor. Devlet eliyle savaş suçları işleniyor.

Ülke bu durumdayken ve kısa vadede herhangi bir iyileşme beklenmiyorken insanlar nasıl umutsuzluğa düşmesin.

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
İşte adam gibi adam olsaydı Ülke'nin başında, o adam oğlunun vurulduğunu gördüğünde, oğlunu vuran adama bir şey yapmazdı..

Çünkü ülkede yolsuzluk yok, ülkede yoksulluk yok, devlet eliyle suç işlenmiyor. yargı bağımsız, Rtük ve Hsyk'da tam bağımsız insanlar var. Ülke'de insanlar gergin, gerilmiş değil. Hiç bir parti din ve devlet işini birbirine ayırmıyor.

Böyle bir halde olan bir Ülke'de adam neden oğlunu vuranı gidip öldürsün ki. Hazır ülke iyi durumdayken neden karıştırsın değil mi ?

Nereden ne çıkarıyorsunuz arkadaş :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

İşte adam gibi adam olsaydı Ülke'nin başında, o adam oğlunun vurulduğunu gördüğünde, oğlunu vuran adama bir şey yapmazdı..

Çünkü ülkede yolsuzluk yok, ülkede yoksulluk yok, devlet eliyle suç işlenmiyor. yargı bağımsız, Rtük ve Hsyk'da tam bağımsız insanlar var. Ülke'de insanlar gergin, gerilmiş değil. Hiç bir parti din ve devlet işini birbirine ayırmıyor.

Böyle bir halde olan bir Ülke'de adam neden oğlunu vuranı gidip öldürsün ki. Hazır ülke iyi durumdayken neden karıştırsın değil mi ?

Nereden ne çıkarıyorsunuz arkadaş :)

Bu olayla doğrudan bağlantısı olmadığını belirttim durumun. Sizin saydıklarınızın ülkemizde olmadığını kabul etmeniz beni gelecek için umutlandırdı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Bu olayla doğrudan bağlantısı olmadığını belirttim durumun. Sizin saydıklarınızın ülkemizde olmadığını kabul etmeniz beni gelecek için umutlandırdı.

Boşuna umutlanma.
Kabul etmedim, yazdıklarına istinaden örnek teşkil etmesi açısından söyledim.
Ülke iyi de olsa kötü de olsa durum değişmeyecekti. Baba yine aynı hareketi tekrarlayacaktı.

Ülkeyi çıkmaz sokakta gibi göstermekten vazgeçin artık.
Gözünüz o kadar mı kör oldu , o kadar mı kin nefret bürüdü ki, iyi olanı görmezden geliyorsunuz.

Her neyse, konuyu amacından çıkarmamak lazım.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Boşuna umutlanma.
Kabul etmedim, yazdıklarına istinaden örnek teşkil etmesi açısından söyledim.
Ülke iyi de olsa kötü de olsa durum değişmeyecekti. Baba yine aynı hareketi tekrarlayacaktı.

Ülkeyi çıkmaz sokakta gibi göstermekten vazgeçin artık.
Gözünüz o kadar mı kör oldu , o kadar mı kin nefret bürüdü ki, iyi olanı görmezden geliyorsunuz.

Her neyse, konuyu amacından çıkarmamak lazım.

Yazdıklarım doğru değil yani:) Yargımız tam bağımsız, devletin kurumları bağımsız, üniversite mezunları işsiz değil, eğitim sistemimiz sabitlenmiş. Yolsuzluk, hırsızlık hepsi yalan dolan iftira. İnsanlar paralelci, çapulcu diye kutuplaştırılmamış.

Keşke sizin gibi görebilsem ben de.

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Yazdıklarım doğru değil yani:) Yargımız tam bağımsız, devletin kurumları bağımsız, üniversite mezunları işsiz değil, eğitim sistemimiz sabitlenmiş. Yolsuzluk, hırsızlık hepsi yalan dolan iftira. İnsanlar paralelci, çapulcu diye kutuplaştırılmamış.

Keşke sizin gibi görebilsem ben de.

Ülke hakkında konuşabiliriz, hiç problem değil.
Fakat ben diğer açılan konularda da bir şey söylemiştim, burası webmaster forumu. Burada çok fazla bu tür konulara girmemek gerekli.

Ama kısaca şunu söyleyeyim, ben Türkiye konusunda çok karamsar değilim.

Yolsuzluk , hırsızlık olayları var. Bunu kim yapıyor ve destekliyorsa bunlar cezalandırılmalı.

Devlet Kurumları keşke bağımsız olsa fakat her gelen Hükümet her zaman kendi adamlarını yerleştirmekten çekinmedi. Bu önceden de böyleydi , şimdi de böyle. Değişen bir şey yok.

Ülkenin neredeyse her ilinde Üniversite açılmasına karşıyım en başından beri. Üniversite'den mezun olanlar , eğitim kalitesini yükseltse de , işsizlik oranını da aynı şekilde yükseltiyor. Devlet eğer üniversite bitirene iş verecekse, özel sektör de buna aynı şekilde yaklaşacaksa neden olmasın. Ama işte istenildiği gibi yürümüyor, olmuyor bu işler. Üniversite mezunu olup, temizlik şirketinde çalışan arkadaşım var. Keşke böyle olmasa, keşke her insan mezun olduğu bölümle ilgili yerde çalışsa , ama dediğim gibi olmuyor.

Paralelci, çapulcu diye ayrılıyor demişsin, doğru.
Paralel diye söyledikleri Gülen Cemaati. Ben, bu cemaatin tepe isimlerini bir kenara bırakarak söylüyorum, o insanlar gerçekten de iyi niyetli ve halka, yoksula, ihtiyacı olana hizmet etme aşkıyla dolmuş insanlar. Hal böyleyken paralelci diye tabir edilmeleri, haşhaşi diye hakaret edilmeyi hiç hak etmiyorlar.

Çapulcular , şu etrafı parçalayan, kıran, insanlara taş atan insanlar ise eğer, yani onlara farklı isim koymaya gerek yok, bana göre vatan haini insanlar.

Ama çapulcular, gerçekten orada haklarını arayan, isteklerinin yerine gelmesi için uğraşan, dididen, örgütlenerek çoğalan ve kimseyi kırmadan bunu yapanlarsa çapulcu demek onlara ihanettir. Onlar gerçekten örgütlenmeyi, birlik beraberliği bize gösterdi. Takdire şayandı bana göre.

---

Kısaca, zaten en başından beri bunları düşünüyorum ben. Ara ara mesajlarım da da bunları yazım, silinen mesajlarda da var.

Ülke zor durumda olabilir senin dediğine göre, bunu karamsarlıkla mı atlatacağız ? Bunu birlik beraberlik içinde atlatmak kolay yol değil mi?
FilmleriTV anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Ülke hakkında konuşabiliriz, hiç problem değil.
Fakat ben diğer açılan konularda da bir şey söylemiştim, burası webmaster forumu. Burada çok fazla bu tür konulara girmemek gerekli.

Ama kısaca şunu söyleyeyim, ben Türkiye konusunda çok karamsar değilim.

Yolsuzluk , hırsızlık olayları var. Bunu kim yapıyor ve destekliyorsa bunlar cezalandırılmalı.

Devlet Kurumları keşke bağımsız olsa fakat her gelen Hükümet her zaman kendi adamlarını yerleştirmekten çekinmedi. Bu önceden de böyleydi , şimdi de böyle. Değişen bir şey yok.

Ülkenin neredeyse her ilinde Üniversite açılmasına karşıyım en başından beri. Üniversite'den mezun olanlar , eğitim kalitesini yükseltse de , işsizlik oranını da aynı şekilde yükseltiyor. Devlet eğer üniversite bitirene iş verecekse, özel sektör de buna aynı şekilde yaklaşacaksa neden olmasın. Ama işte istenildiği gibi yürümüyor, olmuyor bu işler. Üniversite mezunu olup, temizlik şirketinde çalışan arkadaşım var. Keşke böyle olmasa, keşke her insan mezun olduğu bölümle ilgili yerde çalışsa , ama dediğim gibi olmuyor.

Paralelci, çapulcu diye ayrılıyor demişsin, doğru.
Paralel diye söyledikleri Gülen Cemaati. Ben, bu cemaatin tepe isimlerini bir kenara bırakarak söylüyorum, o insanlar gerçekten de iyi niyetli ve halka, yoksula, ihtiyacı olana hizmet etme aşkıyla dolmuş insanlar. Hal böyleyken paralelci diye tabir edilmeleri, haşhaşi diye hakaret edilmeyi hiç hak etmiyorlar.

Çapulcular , şu etrafı parçalayan, kıran, insanlara taş atan insanlar ise eğer, yani onlara farklı isim koymaya gerek yok, bana göre vatan haini insanlar.

Ama çapulcular, gerçekten orada haklarını arayan, isteklerinin yerine gelmesi için uğraşan, dididen, örgütlenerek çoğalan ve kimseyi kırmadan bunu yapanlarsa çapulcu demek onlara ihanettir. Onlar gerçekten örgütlenmeyi, birlik beraberliği bize gösterdi. Takdire şayandı bana göre.

---

Kısaca, zaten en başından beri bunları düşünüyorum ben. Ara ara mesajlarım da da bunları yazım, silinen mesajlarda da var.

Ülke zor durumda olabilir senin dediğine göre, bunu karamsarlıkla mı atlatacağız ? Bunu birlik beraberlik içinde atlatmak kolay yol değil mi?

Hocam her şeyi mükemmel özetlemişsiniz. Şunu söylemek istiyorum, gerçekten tepe isimleri bir kenara bıraktığımızda bu insanlar asla bu iftiraları haketmiyor. Kaldı ki tepe isimleri bir kenara bırakmasak da durum aynı.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al