freelance iş ilanları

Dişlerim ve diş etlerim bir türlü normale dönmüyor

7 Mesajlar 806 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Arkadaşlar uzun süredir düzenli olarak dişlerimi fırçalıyorum. Ağız çalkalama suları, misvak v.s bir sürü yöntem denedim ama dişlerim beyazlamadı aksine diş etlerimdeki beyazlıklar arttı. Ne önerirsiniz?
Ayrıca sabahları mutlaka ağız kokusu oluyor ve yemek yemezsem geçmiyor. Fırçalamak nafile.

wmaraci
reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
Sigara, çay, kahve dişleri sarartır. Kahvaltıdan sonra dişlerini fırçala. Süt, yoğurt, peynir tüketerek kalsiyum al. (Doğala en yakın süt ürünleri BİM'inkiler.) Yine çare olmazsa doktora gidebilirsin.

Ağız kokusu için 2 şey önereceğim:
1- Yatmadan birkaç saat evvel yemek yemeyi bırak.
2- Yatmadan evvel maydonoz yemek, tatlı bir nefesle uyanmaya, diş ağrısını gidermeye yarar. (Hz. Muhammed S.A.V)

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

Sigara, çay, kahve dişleri sarartır. Kahvaltıdan sonra dişlerini fırçala. Süt, yoğurt, peynir tüketerek kalsiyum al. (Doğala en yakın süt ürünleri BİM'inkiler.) Yine çare olmazsa doktora gidebilirsin.

Ağız kokusu için 2 şey önereceğim:
1- Yatmadan birkaç saat evvel yemek yemeyi bırak.
2- Yatmadan evvel maydonoz yemek, tatlı bir nefesle uyanmaya, diş ağrısını gidermeye yarar. (Hz. Muhammed S.A.V)

Sigara kullanmıyorum ama çay ve kahve tüketmeyi bırakacağım. Aksam 6-7 den sonra bir şey tüketmiyorum.
Akşam maydonoz yiyip yatacağım bakalım inşallah. Sağolun.

Başka önerisi olan varsa alabilirim.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Sabahları ekşi ve acı ağız tadı safra mizacının baskın hale gelmesindendir. Gece yatmadan önce bir kaç meyve ye. Veya lahana patates marul gibi sebze ye. Büyük ihtimal faydası olur. Dişi beyazlatma olayı ise aldığın kalsiyum fosfor kadar demir miktarını hesaplamayı gerektirir.

Böbrek ve karaciğerin rahat olması kalsiyum kullanımını etkiler. Eğer kan değerlerinde demir değeri yüksekse bir süre demirli gıdaları terketmelisin.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Akşam 8 den sonra ağır yemekler yememelisin. Diş etlerinde şişmeler ve iltihap gibi şeyler oluyorsa Listerin kullanmanı öneririm. Diş ipi ile dış furçalamayı düzenli kullanırsan tüm sorunların düzeleceğini düşünüyorum İsa abi. Diş doktorum bana böyle söylemişti. Ayrıca asitli içecekler dişlere çok zararlıymış söyleyeyim dedim. Karbonatla limon suyu karışımıyla diş beyazlatılıyor ben denedim faydasını görmüştüm. İnternetten anlatımı var istersen bakabilirsin.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Sabahları ekşi ve acı ağız tadı safra mizacının baskın hale gelmesindendir. Gece yatmadan önce bir kaç meyve ye. Veya lahana patates marul gibi sebze ye. Büyük ihtimal faydası olur. Dişi beyazlatma olayı ise aldığın kalsiyum fosfor kadar demir miktarını hesaplamayı gerektirir.

Böbrek ve karaciğerin rahat olması kalsiyum kullanımını etkiler. Eğer kan değerlerinde demir değeri yüksekse bir süre demirli gıdaları terketmelisin.

OnurBatur adlı üyeden alıntı

Akşam 8 den sonra ağır yemekler yememelisin. Diş etlerinde şişmeler ve iltihap gibi şeyler oluyorsa Listerin kullanmanı öneririm. Diş ipi ile dış furçalamayı düzenli kullanırsan tüm sorunların düzeleceğini düşünüyorum İsa abi. Diş doktorum bana böyle söylemişti. Ayrıca asitli içecekler dişlere çok zararlıymış söyleyeyim dedim. Karbonatla limon suyu karışımıyla diş beyazlatılıyor ben denedim faydasını görmüştüm. İnternetten anlatımı var istersen bakabilirsin.

kendoka çok teşekkürler :)

OnurBatur iltihap nedeniyle mi böyle oluyor bilmiyorum ama özellikle alt taraftaki dişlerin kökleri bembeyaz. Ne söylediysen yapacağım kardeşim eyvallah :)

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam diş taşlarını temizlettir sonra gel bana dua et :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al