wmaraci reklam
lidertakipci

Son 15 Yılın Dolar Fiyatları

56 Mesajlar 8.967 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

gktgolmz gktgolmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 39 / 55
  • Ticaret 6, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

işte bunu diyince o zamanla şimdi birmi diyorlar :)

herkes zengin olmak istiyor herkes lüx yaşıyor buda dışarıya doğru bankalar tarafından borçlandırmaları artırıyor doğal olarak herkes böyle yaşayınca bu tarz şeylerde dolara yansıyor

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

gktgolmz adlı üyeden alıntı

Bu ülkede eğerki üretim olmasa dolar 4 liraydı emin olabilirsiniz :) veya 2000 yılındaki kriz de bu ülke yunanistan gibiydi kriz dediğiniz yunanistandaki gibi olur insanlar aç kalır bizim insanımız şuan açmı sizce çok nadir herkesin elinde ceptelefonu kapısının önünde araba herkes çok lüks yaşıyor o zamanlara oranla

2001 krizinde Türkiyenin varlıklarına kıyasla hiç borcu yoktu, cep telefonları dünyada ne kadar ise biz de de hemen hemen o kadardı, kredi çekmek zordu ve bu iyi bir şeydi. O zaman iphone olsa o zaman da burada çoğunluk kullanıyor olurdu.

Türkiye o kriz sonrası akp iktidarı döneminde 52 milyar dolarlık özelleştirme yaptı yani devlete ait bir sürü mal vardı, borcu ise bu miktarın yanılmıyorsam yarısı kadardı malın yarısını satar öderdi, üstelik bu krizin bir çok nedeni vardı küresel kriz deprem gibi zor günlerden geçiyorduk üstüne siyasi istikrarsızlık tuzu biberi oldu.

Şu an için borcumuz yüzlerce milyar dolar, ve satıp borcumuzu ödeyebileceğimiz bir malımız da yok, yanlış politikalar sonucunda az da olsa yaptığımız ihracat yolları da kapanmış durumda.

Günün lüks diye tabir ettiğiniz yaşam standartları zamanın teknolojinin getirileri ve Amerikanın krize girip para politikalarını değiştirerek önce kendi mallarını satacağı pazarlar yaratma yöntemine dayanıyor. Para bedavaya sahip olunabilir bir meta oldu bu son dönemde, uzun yıllar taksitle çok düşük neredeyse hiç denecek vade farklarıyla kredi bulunuyordu . Zaten halkın tamamını fakirlikten zor geçimden kurtaran bir ortam da yok varışlarda bile ev kiraları 500 lira civarı etin kilosu 40-45 lira maaş ise 1000 lira civarında, bunun adı olsa olsa fakirlik olur :)

İsterseniz 2008'e kadar ekonomi neden iyiye gitti sonrasında neler yaşandı ve şimdi neler yaşanıyor uzun uzun anlatabilirim.

Bunda Amerikanın, Ötv'nin, Kemal Dervişin boğaz sıkan ekonomi sisteminin hepsinin payı var. Şu an kötüye gidişin tek nedeni ise bu ucuz parayı üretime yatırmak değerlendirmek fırsata çevirmek varken kaba tabirle betona gömmüş olmamız. Üretime yapmamız gerekirken tüketime harcamamız.
freetorrent Klzmoon gktgolmz

kişi bu mesajı beğendi.

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
bizim paramızda düşüş falan yok, düşecek birşey olmadığı için. Okadar değersiz oldu ki paramız. Ne olacak bu durum bilmiyorum.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

"düşüş" diyorsunuz ama 15 sene öncesine göre 1000 kat daha ilerde bi ülke görüyorum. Suyu bile olmayan bi ülkeydik nerdeyse. :)

Gelişiyoruz. Evet gelişiyoruz bu olması gerekiyor. Bunu bizde biliyoruz. 15 Sene önce Tofaşa binerken şimdi Mercedese biniyorsun. 15 sene önce nokia 3310 kullnırken şimdi Samsun s6 edge kullanıyorsun. vs vs

Ama şunu unutma.

15 Sene önce Petkim Vardı. 15 Sene Önce Türk ******* Vardı. 15 Sene Önce Tüpraş Vardı. 15 Sene Önce Tersaneler Vardı. 15 Sene Önce Tarım Vardı. 15 Sene Önce Adelet Vardı. 15 Sene Önce Birlik bütünlük vardı. 15 Sene Önce Yeşil vardı. 15 Sene Önce Üreten Türkiye Vardı.

15 SENE ÖNCE CUMHURİYET VARDI

BİR ÜLKE YOL YAPARAK BÜYÜMEZ
Zuperman

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Ben 2000 yılında babama dedim. Kediyi Köpeği tarlaları ne varsa sat dolar yatır diye ama dinlemedi.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)

seotify adlı üyeden alıntı

Bu işin çalışma ile bir alakası yok, önceden merkez bankaları dünyada ki altın oranınca para basıyordu. Ne kadar altın o kadar para. ama son 4-5 yıl zamanında amerika gibi güçlü ülkeler bana kimse hesap soramaz ayağına karşılıksız para basıyor. Bu da haliyle bizim paramızı değersiz hâle getirmekte.

Enflasyonu bir araştırın bence. Olayı çok yanlış anlamışsınız çünkü :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

faruk adlı üyeden alıntı

Enflasyonu bir araştırın bence. Olayı çok yanlış anlamışsınız çünkü :)

Enflasyon 2000 den öncede bilinen bişeydi.
SysError

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
facebook, twitter, google, tumblr, windows, apple ve dahası...
tüm bu teknolojilere karşılık yaptığımız hamle var mı ?
aa doğru Türk*******'u özelleştirdik :D

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Enflasyon 2000 den öncede bilinen bişeydi.

Marketten pazardan alışveriş yapanlar yine iyi biliyor enflasyonu

Ben çok iyi biliyorum mesela ne kaç paraydı kaç para oldu ortada. Ufaktan araba alıp satıyorum 3 ay olmadı 13 bine aldığım araba şu an 17 bin ediyor , geçen sene 18 e sattığım araba şu an 22-23 bin, 25-28 liraya aldığım et 40-45 lira , ortalama bir sucuğun kilosu 50-60 lira, tavuk kanadı bile 15 liradan satılıyor daha ne olsun yani ? Aynı paraya sınırı geç hangi tarafa gidersen git et alabiliyorsun.
Pirinç bulgur fasulye gibi tüm bakliyatlar 2-3 kat arttı, yediğimiz içtiğimiz ne varsa 2-3 kat arttı, benzin 4.5 lira.

İnternet gelirimin büyük bir kısmı döviz olmasına rağmen ay sonu elime kalan para sürekli her geçen ay azalıyor, her alışverişe gidişte her şeyin biraz daha pahalılaştığını görüyorum.

Geçen forumda ki konularda gördüm, hava çok sıcak nasıl serinleriz konusunda banyo tavsiyelerine 100 lira fatura geldi babam duşu yasakladı diyenler var, daha neyin ekonomisi iyi allah aşkına ?

Bekar olan ekonomi iyi diyen gerçeklerden habersiz insanlar varsa hemen yazalım

Kiram 550 idi 600 oldu Sancaktepede varoş bi bölgede yaşıyorum öyle site mite değil mahalle arası medeniyete 3 vesait bir yer.
Evin 1 oda ve salonunun petekleri açık bir de mutfak ve sıcak su, yılın minimum 6 ayı en düşük ödediğim fatura 350 lira civarı, ailemle birlikteyken 3+1 yakıyorken 550 600 de doğalgaz ödüyordum çocuk var ve idareli kullanma ihtimalim de ne kadarsa o kadar idareli kullanıyorum.
Elektirik su 150 lira, internet 75 lira
Market alışverişi pazar vs. aylık minimum 700 lira
Daha ne yol parası ekledim ne gaz ekledim ne kişisel giderleri ekledim ne sosyal bir aktivite ekledim, ne elbise ekledim, bunları katmadığım halde gider 2000 lira civarı

Kirada ve 3000 liradan az bir maaş alıyorsanız sadece hayatta kalıyorsunuz yani yaşam falan denmez buna

Maaşlar kaç para ? Asgari ücret 1000 lira, ortalama genel ülke maaşı da olsun olsun 1500 lira, üstü para alanlar çok küçük bir azınlık, e nasıl geliştik nasıl ekonomi iyi nasıl zenginleştik ?

Hadi forumda anket yapalım kaç kişi ailesinin senelik izninde yaz tatiline gidebiliyor ? Kaç kişi haftada 2 gün et yiyebiliyor ? Kaç kişi hayatında bir kez olsun yurt dışı seyahatine çıkabiliyor ? Kaç kişi bırak yurt dışını ülkesinin güzelliklerini görebilmiş ülkesinde farklı bir şehire turistik amaçlı geziye gidebiliyor ? Kaç kişi ailesiyle ayda bir kaç kez dışarıda yemeğe gidebiliyor ? Banka borcu olmayan kaç aile var çevrenizde ?

Yani bütün bunları de bırakın rakamlar ortada 2008 e kadar ciddi iyileşme olmuş zaten kimse bunu inkâr etmiyor, sonrasında geri sarmışız hatta beter konuma gelmişiz. Kişi başı milli gelirde ciddi gerileme oldu herkes her şey her analiz mi yalan söylüyor ?
freetorrent anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Marketten pazardan alışveriş yapanlar yine iyi biliyor enflasyonu

Ben çok iyi biliyorum mesela ne kaç paraydı kaç para oldu ortada. Ufaktan araba alıp satıyorum 3 ay olmadı 13 bine aldığım araba şu an 17 bin ediyor , geçen sene 18 e sattığım araba şu an 22-23 bin, 25-28 liraya aldığım et 40-45 lira , ortalama bir sucuğun kilosu 50-60 lira, tavuk kanadı bile 15 liradan satılıyor daha ne olsun yani ? Aynı paraya sınırı geç hangi tarafa gidersen git et alabiliyorsun.
Pirinç bulgur fasulye gibi tüm bakliyatlar 2-3 kat arttı, yediğimiz içtiğimiz ne varsa 2-3 kat arttı, benzin 4.5 lira.

İnternet gelirimin büyük bir kısmı döviz olmasına rağmen ay sonu elime kalan para sürekli her geçen ay azalıyor, her alışverişe gidişte her şeyin biraz daha pahalılaştığını görüyorum.

Geçen forumda ki konularda gördüm, hava çok sıcak nasıl serinleriz konusunda banyo tavsiyelerine 100 lira fatura geldi babam duşu yasakladı diyenler var, daha neyin ekonomisi iyi allah aşkına ?

Bekar olan ekonomi iyi diyen gerçeklerden habersiz insanlar varsa hemen yazalım

Kiram 550 idi 600 oldu Sancaktepede varoş bi bölgede yaşıyorum öyle site mite değil mahalle arası medeniyete 3 vesait bir yer.
Evin 1 oda ve salonunun petekleri açık bir de mutfak ve sıcak su, yılın minimum 6 ayı en düşük ödediğim fatura 350 lira civarı, ailemle birlikteyken 3+1 yakıyorken 550 600 de doğalgaz ödüyordum çocuk var ve idareli kullanma ihtimalim de ne kadarsa o kadar idareli kullanıyorum.
Elektirik su 150 lira, internet 75 lira
Market alışverişi pazar vs. aylık minimum 700 lira
Daha ne yol parası ekledim ne gaz ekledim ne kişisel giderleri ekledim ne sosyal bir aktivite ekledim, ne elbise ekledim, bunları katmadığım halde gider 2000 lira civarı

Kirada ve 3000 liradan az bir maaş alıyorsanız sadece hayatta kalıyorsunuz yani yaşam falan denmez buna

Maaşlar kaç para ? Asgari ücret 1000 lira, ortalama genel ülke maaşı da olsun olsun 1500 lira, üstü para alanlar çok küçük bir azınlık, e nasıl geliştik nasıl ekonomi iyi nasıl zenginleştik ?

Hadi forumda anket yapalım kaç kişi ailesinin senelik izninde yaz tatiline gidebiliyor ? Kaç kişi haftada 2 gün et yiyebiliyor ? Kaç kişi hayatında bir kez olsun yurt dışı seyahatine çıkabiliyor ? Kaç kişi bırak yurt dışını ülkesinin güzelliklerini görebilmiş ülkesinde farklı bir şehire turistik amaçlı geziye gidebiliyor ? Kaç kişi ailesiyle ayda bir kaç kez dışarıda yemeğe gidebiliyor ? Banka borcu olmayan kaç aile var çevrenizde ?

Yani bütün bunları de bırakın rakamlar ortada 2008 e kadar ciddi iyileşme olmuş zaten kimse bunu inkâr etmiyor, sonrasında geri sarmışız hatta beter konuma gelmişiz. Kişi başı milli gelirde ciddi gerileme oldu herkes her şey her analiz mi yalan söylüyor ?

Hocam ben AKP li değilim. Evimize Cumhuriyet, Sözcü alınır. TV de Halk TV izlenir.

Geçmişte diyorlar.

Tüp kuyruklarında bekliyorduk. Yağ kuyruklarında bekliyorduk. İlaç falan

Bunlar vardı biliyoruz bizde ama neden olduğunuda biliyoruz.

Geçmişte iktidardan düşen parti ile çıkarları olan firmalar CHP iktidara geçince mallarını piyasaya sürmdi. Stokları piyasaya çıkarmadılar. Bu sayede CHP ülkeyi yönetemiyor izlenimi oluşturdular.

Sene olmuş 2015 adam hala diyor biz ilaç kuyruklarında beklemek istemiyoruz falan.

Bu tür insanlar hep cahil geldiler cahil ölecekler. Cahile laf anlatılmaz boş vereceksin. Çöküşlerini izleyeceksin.

Ben çok şükür okulumu okudum iyi bir iş buldum güzelde maaş alıyorum.

2000 yılında Simit 1.00 Tl diyip 2015'de de 1.00 lira diyen ama asgeri ücretin sanıyorum 900 tl civarında olduğunu zanneden bir lidere tapmalarını izliyorum ve çok gülüyorum. Sonunuz halkın elinden gelicek. Kaçıcak yeriniz olmayacak. Herkes mezarınıza tükürecek. Bizde çocuklarımıza anlatıca böyle böyle olmuştu. BABANDA GEZİ PARKINDA GAZ YEMİŞTİ DİYECEĞİZ

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al