wmaraci reklam

Son 15 Yılın Dolar Fiyatları

56 Mesajlar 8.742 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
LikeSend durumu çok güzel özetlemişsiniz hocam , extra bir şey demeye gerek yok bence , Allah sonumuzu doğru getirsin .
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Ekonomin kötü olduğu ortada. Bu tartışmaya açık değil. Tartışacaksanız neden ve nasıl düzeltileceğini tartışın. Nedenlerir açıkca ortada.

Sağcısı benim dediğim olacak diyor solcusu benim dediğim olacak diyor keza teröristi de benim dediğim olacak diyor. 2008'e kadarki dönemde o kadar güzel gittiki herşey milletin afedersiniz bir yerleri kalktı. Bu seçimde de mevcut iktidarı yıkmak için iyice kafayı yediler. Hatırlayın AKP'nin ilk seçildiği yılları. Ne kadar berbat bir haldeydik. Zaten düzelmemiz de uzun zaman aldı. Ama halk bunu anlayamıyor. Sanıyor ki zaten herşey iyi bunlar gitse de yine iyi olacak. Öyle olmuyor işte. Birden gönderemezsin. Çok kötü bir politika izleseler de ortalıktan bir an yok edemezsin. CHP şuan iktidara gelse nasıl olur sizce? Yapacağı ilk iş imam hatiplere, muhafazakar kesime saldırmak. Böyle mi ekonomiyi iyileştirecek? Keza MHP iktidar olsa ortalığı terör alanına çevirecek. AKP'nin zaten ne yaptığı belli değil. Bir teröristin yanında bir vatanseverin yanında.

Hani alternafit yok deniyordu ya AKP'ye. Şuan alternatifi felan geçtim, iktidar olabilecek bir parti dahi kalmadı ortada. Yeni bir soluk lazım bu ülkeye. Yeni bir oluşum, yeni simalar, yeni 2008 öncesi dönemdeki gibi siyasetçiler lazım. Ama çıkar mı böyle birileri çıkmaz! Çünkü biz takım tutar gibi parti tutuyoruz.

Sözün özü, ekonomi zaten oraya buraya çarpa çarpa ilerliyor. Tek maaşla ev geçindirenlere helal olsun diyorum. Tavsiyemdir boş yere para harcamayın. Biriktirin. Yatırım yapmaya gayret gösterin. Yeni seçim sonucuna göre şuanki partilerden hangisi iktidar olursa olsun bu ekonomik süreç devam edecek. Dolar 3 lira olur diye korkan bizler 4 lira oluşunu gözlerimizle göreceğiz belkide.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Hadi forumda anket yapalım kaç kişi ailesinin senelik izninde yaz tatiline gidebiliyor ? Kaç kişi haftada 2 gün et yiyebiliyor ? Kaç kişi hayatında bir kez olsun yurt dışı seyahatine çıkabiliyor ? Kaç kişi bırak yurt dışını ülkesinin güzelliklerini görebilmiş ülkesinde farklı bir şehire turistik amaçlı geziye gidebiliyor ? Kaç kişi ailesiyle ayda bir kaç kez dışarıda yemeğe gidebiliyor ? Banka borcu olmayan kaç aile var çevrenizde ?

Bu kısmı okuyunca "aynı benim hayat" dedim.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Hocam ben AKP li değilim. Evimize Cumhuriyet, Sözcü alınır. TV de Halk TV izlenir.

Geçmişte diyorlar.

Tüp kuyruklarında bekliyorduk. Yağ kuyruklarında bekliyorduk. İlaç falan

Bunlar vardı biliyoruz bizde ama neden olduğunuda biliyoruz.

Geçmişte iktidardan düşen parti ile çıkarları olan firmalar CHP iktidara geçince mallarını piyasaya sürmdi. Stokları piyasaya çıkarmadılar. Bu sayede CHP ülkeyi yönetemiyor izlenimi oluşturdular.

Sene olmuş 2015 adam hala diyor biz ilaç kuyruklarında beklemek istemiyoruz falan.

Bu tür insanlar hep cahil geldiler cahil ölecekler. Cahile laf anlatılmaz boş vereceksin. Çöküşlerini izleyeceksin.

Ben çok şükür okulumu okudum iyi bir iş buldum güzelde maaş alıyorum.

2000 yılında Simit 1.00 Tl diyip 2015'de de 1.00 lira diyen ama asgeri ücretin sanıyorum 900 tl civarında olduğunu zanneden bir lidere tapmalarını izliyorum ve çok gülüyorum. Sonunuz halkın elinden gelicek. Kaçıcak yeriniz olmayacak. Herkes mezarınıza tükürecek. Bizde çocuklarımıza anlatıca böyle böyle olmuştu. BABANDA GEZİ PARKINDA GAZ YEMİŞTİ DİYECEĞİZ

Ya hangi partili olursan ol sana yazmadım zaten ortaya açıkladım enflasyon var mı yok mu :)

Fi tarihinden bahsediyorlar, o kadar geri gideceksek Almanyada da kıtlık vardı, bölgede ki tüm balkan ülkerinden fakirlik dolayısıyla fuhuş için bu ülkeye avrupaya gidiyorlardı, 98 de bizim okul inşaatında romenler çalışıyordu şimdi bizimkiler romanyaya gurbete çalışmaya gidiyor. 70 lerde yaşanan kuyrukları anlatacaksak bunları da anlatalım :)

15 sene öncesinde yağ kuyruğu da yoktu kıtlık da yoktu, su da vardı elektirik de vardı imam hatiplerde vardı kuran kursları da vardı, yani dini de yeni gelenler icat etmedi hepsi vardı :D

Ha derseniz 70 lerde ki kıtlıklar, Kıbrıs olayı yüzünden ambargo uygulandı, Amerikanın çıkarlarına ters düşen politikalar yüzünden baskı yapıldı, içeride karşıt görüşler arasında bu baskıya destek verildi piyasaya mal sürülmedi vs. derken kuyruk hikayeleri gelişti işte ...

90-91 den bu yana geçen süreyi hatırlıyorum 91 de 1000 liraya lahmacun yiyordum hatta 500 liradan 1000 liraya çıkmıştı sarı 500 lira beyaz 1000 lira madeni paralarla alıyordum, süper toto 3 nüshaydı biri sende ikisi bayide mi ne kalıyordu, körfez savaşını hatırlıyorum hatta o dönem istanbulda hissedilir bir deprem olmuştu artık 4 mü 5 mi bilmem onu bile hatırlıyorum herkes saddam bomba attı falan demişti ilk anlarda :D uydurma değil yani net hatırlıyorum ve 91 den bu yana ne yağ kuyruğu ne gaz kuyruğu ne kıtlık hiç bir zaman olmadı. İlaç kuyrukları ise basit bir sistem değişikliğiyle düzeltildi evet tartışmasız hükümetler beceriksizliklerinden kaynaklı bir konuydu, hastanelerde sıra kuyruk hala devam ediyor, bugün git yarın gel muhabbeti devlet dairelerinde devam ediyor, rüşvet hayatın her alanında hala geçerli, makamını kullanarak yapılan işler hala devam ediyor, yolsuzluk hırsızlık milletin malını çalma hala devam ediyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
dolar'a geçelim diyeceğim neredeyse üzülerek bu hallere gelecek ülkemiydik ya... aylardır telefon alıcam motor alıcam fiyatlar düşecek diye bekliyorum elin cavuru neredeyse bedavaya motor alırken telefon alırken biz eşek gibi calışıyoruz ve yine alamıyoruz :( :(

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

political adlı üyeden alıntı

Ekonomin kötü olduğu ortada. Bu tartışmaya açık değil. Tartışacaksanız neden ve nasıl düzeltileceğini tartışın. Nedenlerir açıkca ortada.

Sağcısı benim dediğim olacak diyor solcusu benim dediğim olacak diyor keza teröristi de benim dediğim olacak diyor. 2008'e kadarki dönemde o kadar güzel gittiki herşey milletin afedersiniz bir yerleri kalktı. Bu seçimde de mevcut iktidarı yıkmak için iyice kafayı yediler. Hatırlayın AKP'nin ilk seçildiği yılları. Ne kadar berbat bir haldeydik. Zaten düzelmemiz de uzun zaman aldı. Ama halk bunu anlayamıyor. Sanıyor ki zaten herşey iyi bunlar gitse de yine iyi olacak. Öyle olmuyor işte. Birden gönderemezsin. Çok kötü bir politika izleseler de ortalıktan bir an yok edemezsin. CHP şuan iktidara gelse nasıl olur sizce? Yapacağı ilk iş imam hatiplere, muhafazakar kesime saldırmak. Böyle mi ekonomiyi iyileştirecek? Keza MHP iktidar olsa ortalığı terör alanına çevirecek. AKP'nin zaten ne yaptığı belli değil. Bir teröristin yanında bir vatanseverin yanında.

Hani alternafit yok deniyordu ya AKP'ye. Şuan alternatifi felan geçtim, iktidar olabilecek bir parti dahi kalmadı ortada. Yeni bir soluk lazım bu ülkeye. Yeni bir oluşum, yeni simalar, yeni 2008 öncesi dönemdeki gibi siyasetçiler lazım. Ama çıkar mı böyle birileri çıkmaz! Çünkü biz takım tutar gibi parti tutuyoruz.

Sözün özü, ekonomi zaten oraya buraya çarpa çarpa ilerliyor. Tek maaşla ev geçindirenlere helal olsun diyorum. Tavsiyemdir boş yere para harcamayın. Biriktirin. Yatırım yapmaya gayret gösterin. Yeni seçim sonucuna göre şuanki partilerden hangisi iktidar olursa olsun bu ekonomik süreç devam edecek. Dolar 3 lira olur diye korkan bizler 4 lira oluşunu gözlerimizle göreceğiz belkide.

Çok yanlış düşünüyorsunuz.

İnsanlar işler iyiye giderken umut varken akpye her zaman destek oldular, yetmez ama evetçiler neydi mesela ? oyu %50 lerin üzerine nasıl çıktı sanıyorsunuz ?
Şimdi ise kötü yönettiklerini çaldıklarını adaletsiz davrandıklarını vs. herkes kendince bir sebeple istemiyor ve haklı olarak da anayasal hakkını kullanarak başka bir partiye oy veriyor

Chp'ye hayat boyu yemin ederim ki tek bir sefer dahi oy vermedim, şu an için ise iyi bir alternatif olarak görüyorum, söylediğiniz gibi kötü şeyler yapacak kimse kalmadı artık o partide hepsini elediler partiden uzaklaştırdılar. Parti içinden bir çok vekili de yakından takip ediyorum ve böyle bahsettiğiniz gibi şeylere asla izin vermeyeceklerine de eminim. Zaten yapsalar 2. seçim %70 80 lik bir akp hükümetinden bahsediyor oluruz, kendi topuklarına neden sıksınlar ki ?

Chpli vekillerin verdikleri önergeleri sonuçlarını nasıl haklı çıktıklarını bir çok kez gördük, ben başarılı olacaklarına da inanıyorum, ha aralarından elbet kötüleri de çıkacaktır fakat genel olarak partinin çok değiştiğini iyi bir kadro oluşturduğunu düşünüyorum.

Ben bunlar giderse her şeyin iyi olacağına eminim, varlıkları kaos nedeni haline geldi, her seçim öncesi insanları birbirine düşman ederek iç savaşın eşiğinde yaşatıyorlar ülkeyi. Mhp Hdp arasında bile Akp - Diğerleri kadar keskin çizgiler yok, kendinden olmayan herkesi vatan haini terörist ateist solcu bilmem ne ilan ederek devlet yönetilmez.

Ekonomi kötüye gidiyor, iç savaşın eşiğindeyiz, komşu ülkelerin tamamıyla düşmanız, suçluların yapanın yanına kâr kalmış yolsuzluklar var paramız çalınıyor, yargılamaya kalkan hakim savcı anında görevden alınıyor cezalandırılıyor.

Yani bir ülke daha kötü nasıl yönetilebilir ki ? Bunlar giderse gelen halkı mı tarayacak ne yapacak da bunlardan kötü olacak ?

Ben artık gitmeleri gerektiğini düşünüyorum, ülkenin çok kötü yönetildiğini sürekli bir pkk bir paralel bir amerika bir almanya kandırılacaklar tarafından yönetilmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum. Zaten ülkenin hali de her şeyi açıklıyor iyi yönetilen ülke bu durumda mı olur ?

Tabi herkesin kendi görüşüdür

Para konusunda tavsiyelerinize katılıyorum, ekonomi feci boka sardı temel ihtiyaçlar hariç kimse para harcamamalı zor günler geliyor. Küresel krizde kapıda hatta içeri girdi, yine şansımıza bu dönemde iç karşılıklıkta var her kuruşun kıymetini bilmeliyiz .

Ek Olarak:

W1L3D4 adlı üyeden alıntı

dolar'a geçelim diyeceğim neredeyse üzülerek bu hallere gelecek ülkemiydik ya... aylardır telefon alıcam motor alıcam fiyatlar düşecek diye bekliyorum elin cavuru neredeyse bedavaya motor alırken telefon alırken biz eşek gibi calışıyoruz ve yine alamıyoruz :( :(

Kıyaslamak doğru değil ama İsviçrede yaşayan halamın oğlu yaz tatilinde 1-2 ay çalışıp araba alıyor ve Makedonyaya yaz tatiline gidiyor yine aynı maaşıyla :D
Motor telefon falan söz konusu dahi değil, günlük harçlıklarıyla alabildikleri şeyler bunlar :D

Ben 13 yaşından beri çalışıyorum, hatta 8-9 senemi haftasonu da çalışarak çift iş yaparak geçirdim böyle olduğu halde ilk arabamı 2013 yılında aldım o da internetten kazandığım para olmasa bi 10 sene daha araba maraba alamazdım :)

Dolara geçmeyelim bence Amerikalılara da yazık onu da değersizleştiririz

• Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

Çok yanlış düşünüyorsunuz.

İnsanlar işler iyiye giderken umut varken akpye her zaman destek oldular, yetmez ama evetçiler neydi mesela ? oyu %50 lerin üzerine nasıl çıktı sanıyorsunuz ?
Şimdi ise kötü yönettiklerini çaldıklarını adaletsiz davrandıklarını vs. herkes kendince bir sebeple istemiyor ve haklı olarak da anayasal hakkını kullanarak başka bir partiye oy veriyor

Chp'ye hayat boyu yemin ederim ki tek bir sefer dahi oy vermedim, şu an için ise iyi bir alternatif olarak görüyorum, söylediğiniz gibi kötü şeyler yapacak kimse kalmadı artık o partide hepsini elediler partiden uzaklaştırdılar. Parti içinden bir çok vekili de yakından takip ediyorum ve böyle bahsettiğiniz gibi şeylere asla izin vermeyeceklerine de eminim. Zaten yapsalar 2. seçim %70 80 lik bir akp hükümetinden bahsediyor oluruz, kendi topuklarına neden sıksınlar ki ?

Chpli vekillerin verdikleri önergeleri sonuçlarını nasıl haklı çıktıklarını bir çok kez gördük, ben başarılı olacaklarına da inanıyorum, ha aralarından elbet kötüleri de çıkacaktır fakat genel olarak partinin çok değiştiğini iyi bir kadro oluşturduğunu düşünüyorum.

Ben bunlar giderse her şeyin iyi olacağına eminim, varlıkları kaos nedeni haline geldi, her seçim öncesi insanları birbirine düşman ederek iç savaşın eşiğinde yaşatıyorlar ülkeyi. Mhp Hdp arasında bile Akp - Diğerleri kadar keskin çizgiler yok, kendinden olmayan herkesi vatan haini terörist ateist solcu bilmem ne ilan ederek devlet yönetilmez.

Ekonomi kötüye gidiyor, iç savaşın eşiğindeyiz, komşu ülkelerin tamamıyla düşmanız, suçluların yapanın yanına kâr kalmış yolsuzluklar var paramız çalınıyor, yargılamaya kalkan hakim savcı anında görevden alınıyor cezalandırılıyor.

Yani bir ülke daha kötü nasıl yönetilebilir ki ? Bunlar giderse gelen halkı mı tarayacak ne yapacak da bunlardan kötü olacak ?

Ben artık gitmeleri gerektiğini düşünüyorum, ülkenin çok kötü yönetildiğini sürekli bir pkk bir paralel bir amerika bir almanya kandırılacaklar tarafından yönetilmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum. Zaten ülkenin hali de her şeyi açıklıyor iyi yönetilen ülke bu durumda mı olur ?

Tabi herkesin kendi görüşüdür

Ek Olarak:

Kıyaslamak doğru değil ama İsviçrede yaşayan halamın oğlu yaz tatilinde 1-2 ay çalışıp araba alıyor ve Makedonyaya yaz tatiline gidiyor yine aynı maaşıyla :D
Motor telefon falan söz konusu dahi değil, günlük harçlıklarıyla alabildikleri şeyler bunlar :D

Ben 13 yaşından beri çalışıyorum, hatta 8-9 senemi haftasonu da çalışarak çift iş yaparak geçirdim böyle olduğu halde ilk arabamı 2013 yılında aldım o da internetten kazandığım para olmasa bi 10 sene daha araba maraba alamazdım :)

Dolara geçmeyelim bence Amerikalılara da yazık onu da değersizleştiririz

AKP'nin gitmesi şuan için çözüm değil. Aynı şekilde CHP'nin bu ülkenin yönetimini ele alması da hiç kulağa hoş gelmiyor. Şuan sevmediğiniz AKP ile CHP'nin hiçbir farkı yoktur. AKP ne kadar muhafazakar kesime yönelik çalışmalar yapıyorsa CHP'de o kadar solcu kesim için çalışmalar yapacaktır. Ben CHP'nin söylemlerine güvenerek asla ve asla hareket etmem. Siyaset bu şekilde ilerler çünkü. Yapacaklarınla değil söylediklerinle yönlendirirsin halkı. Ve CHP, AKP'nin bu şekilde sürekli güçlendirdiğini gördüğü için aynı şekilde hareket etmey başladı. Kanmayın böyle şeylere.

Yani CHP şuanda iyi şeyler yapacak inanıyorum diyenlere gerçekten şaşırıyorum. Kardeşim sen bu halka CHP'nin yaptıklarını yediremezsin. Şuan AKP'yi ne kadar sevmeyen varsa aynı şekilde CHP'yi sevmeyen de var. Kendi geçmişiyle yüzleşmesi gerekiyor CHP'nin. Sorun zaten yönetiminde de değil. CHP'nin tabanını değiştirmeniz gerekiyor. Yukarıdakiler istediği kadar her kesimi kucaklamaya çalışsın. Taban tam tersi şekilde hareket ediyor. Başörtülere hala eziyet çektirdiklerini biliyor musunuz? Evet evet hala bu solcu zihniyet hazmediği için buldukları her fırsatta muhafazakar kesime saldırıyor. Benim gördüklerimi, gözümün önünde yaşananları bilseniz CHP'yi desteklemek aklınızın ucundan dahi geçmez :) Hala aynı zihniyetteler çünkü. Siyaset yalancılıktan ibarettir ve şuan CHP çok güzel yapıyor bunu.

Şuan ülkeyi hiçbir partiye emanet edemezsiniz. CHP'nin iktidar olması ise ortalığı tamamen berbat bir hale getirir. Bu yüzden koalisyon gerekiyor. İki parti hem muhalefet hem de iktidar olmalı ki çıkacak yasalar daha güzel denetlenebilsin. Aksi halde hergün daha kötüye gideceğiz. Umarım yeni yapılacak seçimde halkta bu şekilde hareket eder ve ülkemiz artık koalisyon ile yönetilmeye başlar.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

political adlı üyeden alıntı

AKP'nin gitmesi şuan için çözüm değil. Aynı şekilde CHP'nin bu ülkenin yönetimini ele alması da hiç kulağa hoş gelmiyor. Şuan sevmediğiniz AKP ile CHP'nin hiçbir farkı yoktur. AKP ne kadar muhafazakar kesime yönelik çalışmalar yapıyorsa CHP'de o kadar solcu kesim için çalışmalar yapacaktır. Ben CHP'nin söylemlerine güvenerek asla ve asla hareket etmem. Siyaset bu şekilde ilerler çünkü. Yapacaklarınla değil söylediklerinle yönlendirirsin halkı. Ve CHP, AKP'nin bu şekilde sürekli güçlendirdiğini gördüğü için aynı şekilde hareket etmey başladı. Kanmayın böyle şeylere.

Yani CHP şuanda iyi şeyler yapacak inanıyorum diyenlere gerçekten şaşırıyorum. Kardeşim sen bu halka CHP'nin yaptıklarını yediremezsin. Şuan AKP'yi ne kadar sevmeyen varsa aynı şekilde CHP'yi sevmeyen de var. Kendi geçmişiyle yüzleşmesi gerekiyor CHP'nin. Sorun zaten yönetiminde de değil. CHP'nin tabanını değiştirmeniz gerekiyor. Yukarıdakiler istediği kadar her kesimi kucaklamaya çalışsın. Taban tam tersi şekilde hareket ediyor. Başörtülere hala eziyet çektirdiklerini biliyor musunuz? Evet evet hala bu solcu zihniyet hazmediği için buldukları her fırsatta muhafazakar kesime saldırıyor. Benim gördüklerimi, gözümün önünde yaşananları bilseniz CHP'yi desteklemek aklınızın ucundan dahi geçmez :) Hala aynı zihniyetteler çünkü. Siyaset yalancılıktan ibarettir ve şuan CHP çok güzel yapıyor bunu.

Şuan ülkeyi hiçbir partiye emanet edemezsiniz. CHP'nin iktidar olması ise ortalığı tamamen berbat bir hale getirir. Bu yüzden koalisyon gerekiyor. İki parti hem muhalefet hem de iktidar olmalı ki çıkacak yasalar daha güzel denetlenebilsin. Aksi halde hergün daha kötüye gideceğiz. Umarım yeni yapılacak seçimde halkta bu şekilde hareket eder ve ülkemiz artık koalisyon ile yönetilmeye başlar.

Koalisyon olmaları çok daha iyi olabilirdi fakat buna da akp yanaşmıyor ki nasıl koalisyon kurulacak ? Gerçi akp yanaşır da RTE yanaşmayınca kendi iradelerini ortaya koyamıyorlar. Nihayetinde erken seçim denildi fakat anketler ortada değişen hiç bir şey olmayacak boş yere erken seçime gidiyoruz .

Tekrar söyleyeyim burada çevremde sürekli sorup gözlemiyorum, 7 haziranda verdiği partiden başka partiye oy verecek etrafımda sadece 1 kişi var o da hdpye vermişti ( milliyetçi muhafazakar trabzonlu bir arkadaş) şimdi ise chpye vereceğini söylüyor. Bunun dışında parti değiştiren kimse yok diyebilirim bir kaç kişi akpye bu sefer vermeyeceğini söylüyor da seçimde verecekleri parti yine aynı parti olacak tanıdığım kadarıyla

anketler de zaten aynı sonucu gösteriyor, geçen seçimleri çok yakın bilen şirketlerin anketleri değişen bir şey olmadığı yönünde .

Asklepion Asklepion Bir İhtimal Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 257 / 179
  • Ticaret 3, (%100)
Meyve veren ağaç taşlanır... ( "Anlayana." )
LeoneKG

kişi bu mesajı beğendi.

Araba Karşılaştırma ve Otomobil İnceleme Rehberi | aracmetre.com

• Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

Koalisyon olmaları çok daha iyi olabilirdi fakat buna da akp yanaşmıyor ki nasıl koalisyon kurulacak ? Gerçi akp yanaşır da RTE yanaşmayınca kendi iradelerini ortaya koyamıyorlar. Nihayetinde erken seçim denildi fakat anketler ortada değişen hiç bir şey olmayacak boş yere erken seçime gidiyoruz .

Tekrar söyleyeyim burada çevremde sürekli sorup gözlemiyorum, 7 haziranda verdiği partiden başka partiye oy verecek etrafımda sadece 1 kişi var o da hdpye vermişti ( milliyetçi muhafazakar trabzonlu bir arkadaş) şimdi ise chpye vereceğini söylüyor. Bunun dışında parti değiştiren kimse yok diyebilirim bir kaç kişi akpye bu sefer vermeyeceğini söylüyor da seçimde verecekleri parti yine aynı parti olacak tanıdığım kadarıyla

anketler de zaten aynı sonucu gösteriyor, geçen seçimleri çok yakın bilen şirketlerin anketleri değişen bir şey olmadığı yönünde .

Halk tekrar koalisyon derse yiyorsa kurmasınlar hocam :) Ardından bir daha seçime gidemezler. Giderlerse bu kez yerle bir olur erken seçime götürenler.

Anketlere o kadar fazla güvenmeyin. Genç kesim yani AKP'den önceki dönemi görmeyen kesim şuanda AKP'yi sevmiyor. İş genç kesimde bitiyor. Genel olarak sosyal medya üzerinden muhalif şekilde hareket edildiği içinde çok fazla yönlendirme oluyor. Ben mesela oy verdiğim partiyi değiştireceğim. Bunun yanında çevremde benim gibi olan en az 20-25 kişi daha benim gibi bu kez farklı partiye oy vereceğini belirtti. Bunu birçok kişiden de duydum yani.

Kimin değiştirip kimin değiştirmeyeceğini şuanda bilemeyiz. Ama eğer partiler meclise güçlü girmek istiyorsa yok asgari ücreti 5 bin lira olacak yok 2 maaş ikramiye verilecek gibi vaatleri bırakmalı. Bunlar zaten olması gereken olağan şeyler. Daha güzel şeylerle çıkmalılar halkın karşısına.

Tüm bunları iki yıl siyaset bilimi okumuş, ülkemizdeki siyasetin gerçek siyasetle yakından uzaktan alakası olmadığını düşünüp bunun sonucunda da bölümü bırakmış biri olarak yazıyorum. Biz de partiler spor kulubünden farksız. Her seçim dönemine şampiyonluk parolasıyla çıkıyorlar ama ne yaptıkları transfeler ne de sponsorlar işe yaramıyor. Zaten ellerindeki oyuncularda yeterince çaba göstermiyor. İşleri güçleri rakibe saldırmak. Haliyle her yıl 2.liğe 3.lüğü oynuyorlar. Şampiyon hep belli. Çünkü şampiyonun taraftarı daha fazla, sponsorları oldukça yağlı ve en önemlisi gol atmasını bilen, attıkça taraftarı çoşturan çok iyi oyuncuları var ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al