lostyazilim

Türkiye Neden Gelişmekte Olan Bir Ülke Değil !

47 Mesajlar 7.388 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Keşke baştakiler gelenek, göreneklere, dine hakaret ettiği için gözaltına alınabilseydi...

İsterdim böyle bir şeyi.
Keşke dokunulmazlıklar kürsü ile sınırlı kalsa.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı
wmaraci
reklam

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

İsterdim böyle bir şeyi.
Keşke dokunulmazlıklar kürsü ile sınırlı kalsa.

Milletin dokunulmazlığı yoksa milletin vekilinin de olmamalı yani..

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Milletin dokunulmazlığı yoksa milletin vekilinin de olmamalı yani..

Sadece TBMM'de kürsüde söyledikleri konusunda dokunulmazlık olsun.
Diğer türlü yargılanmalardan muaf olmasınlar.

wmaracı

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Sadece TBMM'de kürsüde söyledikleri konusunda dokunulmazlık olsun.
Diğer türlü yargılanmalardan muaf olmasınlar.

Hocam zaten kürsüye çıkanlar belli... Meclisin çoğu sadece yemin için çıkıyor.. Sonrasında mecliste sadece uyumalar, maç izlemeler, parmak kaldırmalar..

wmaraci
wmaraci

scartz scartz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 99 / 115
  • Ticaret 19, (%100)
20 adımın çoğu imam hatip imam hatip üzerinde çok durmuşsunuz resmen. Demokrattan, özgürlükten bahsedilen bir yazıda insanların kendi tercih ettikleri okullar neden diğer insanları ilgilendiriyor? hoşuna giden, imam hatip'e gider. Bu her insanın kendi tercihi ve hayatıdır.
Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

Goethe diyor ki; Para ile insan ilişkisi şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın..

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konunun açılma sebebi belli.
Bu ülkede beğenmediğiniz bir şeyler varsa değiştirmek için elinizi taşın altına koymalısınız. Değiştirmek derken daha kötüye götürmek için değil de geliştirmek için. Beğenmeyenler yolu, köprüyü, hastaneyi, hava alanını kullanmaz olur biter. Ülkenin bir çok yerinde hükümet yanlısı olsun muhalefet yanlısı olsun rüşvet, torpil, rant, hırsızlık, şiddet vb. konularda haberler yayınlanıyor. Toplumun hastalıklarını iyi tespit edip ona göre ilaç vermek lazım. Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler arasında mı? Evet. Gelişmiş ülke olur mu? Kendi enerjisini üretip, kendi ekonomisini çekip çevirdiğinde, ülke olarak başka ülkelerde dış sermaye olduğunda, yani kapitalist deyimle sömürgeci olduğunda olur. Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa sömürgeci tutumunu halen sürdürürken ve bunu ülkemizin aleyhine kullanırken, halen kendi ülkemizi yıkıcı eleştirip o şerefsizlerin ekmeğine yağ sürmek oldukça yanlış bir tutum.

Toplam kalite yönetimi ne sahip idarelerde eleştiri (muhalefet) masaları kurulur ve yapılan icraatların eksik ve hatalı kısımları idareye bildirilir. Bu şekilde kurumlar ilerler yani gelişirler. Her olumsuz durum karşısında toplumun sert ve kırıcı tepkiler vermesi tepki olarak da şiddet doğurur diye düşünüyorum. Evet hükümetler de eleştirilir. Ama devleti kendi vatandaşları eleştiremez. Beğenmeyen beğendiği yere gider.

Hükümetler sonuçta doğru veya yanlış bir yöntemle de olsa halk tarafından seçiliyor. Halk sesini duyurmanın yolunu bulur. Burada biz teknolojiyi kullananlara ve üeetenlere büyük iş düşüyor. Sosyal sorumluluklarımız arasında doğru bilgiyi öğrenmek ve iletmek var. Bunu unutmamalı ve sabırla çalışmaya devam etmeliyiz.

Yazım hataları olabilir. Telefondan yazıyorum. Kusura bakmayın.

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

scartz adlı üyeden alıntı

20 adımın çoğu imam hatip imam hatip üzerinde çok durmuşsunuz resmen. Demokrattan, özgürlükten bahsedilen bir yazıda insanların kendi tercih ettikleri okullar neden diğer insanları ilgilendiriyor? hoşuna giden, imam hatip'e gider. Bu her insanın kendi tercihi ve hayatıdır.

İmam hatiplerin tercih edilme oranlarına bakarsanız görürsünüz ne kadar tercih edildiğini...İmam hatipleri çoğaltmak bazılarının ucuz oy toplama taktiklerinden sadece biri... Ülkede imam hatiplerin diğer okullara göre tercih edilme oranı gayet düşük... Birçok öğrenci aile baskısı ile bu okullara yollanıyor... Benim demek istediğim imam hatip okulları birilerinin oy toplama taktiğe dönüşmesi üzerine çoğaldığı... Ülkede her şey ihtiyaca göre açılmalı.

scartz scartz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 99 / 115
  • Ticaret 19, (%100)
Çoğu aile göndermesinde haklısınız. Fakat yeni birşey gelmiş hiç değilse artık bu sene liseye geçen öğrenciler eğer Tercih ettikleri okullardan hiçbiri çıkmazsa direk imam hatipe yollanmıyor, açığa alınıyor.

Fikrimce böylesi daha iyi olmuş. Benim sözüm isteyerek imam hatipe gidenlere, isteyerek gidenler için bişey denmez. Herkesin kendi hayatı onu demek istemiştim.

Saygılarımla

Goethe diyor ki; Para ile insan ilişkisi şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın..

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

scartz adlı üyeden alıntı

Çoğu aile göndermesinde haklısınız. Fakat yeni birşey gelmiş hiç değilse artık bu sene liseye geçen öğrenciler eğer Tercih ettikleri okullardan hiçbiri çıkmazsa direk imam hatipe yollanmıyor, açığa alınıyor.

Fikrimce böylesi daha iyi olmuş. Benim sözüm isteyerek imam hatipe gidenlere, isteyerek gidenler için bişey denmez. Herkesin kendi hayatı onu demek istemiştim.

Saygılarımla

İsteyen istediği okula gitmeli bunda hiçbir sıkıntı yok.. Şimdiki sistem ise sana ya açıktan oku ya da imam hatip ile oku diyor... Yine üniversite de değiştirmek üzerine ortaöğretimi imam hatip ile tamamlayanlar var... Ülkede ihtiyaca göre bu okullar açılmalı... Siz hep imam hatip açarsanız dolaylı olarak zorunlu kılmış olursunuz... Bir ilçede birkaç tane imam hatip varken fen, sanat, spor lisesi vs. ya 1 tane ya da hiç yok... Ailelerin zorla okutmasından bir hayır gelmez. Zorla okunan bir bölümden ne kişiye ne de topluma bir yarar gelmez.. Birçok üniversitede matematik, fizik, kimya, biyoloji vb. bölümler kapatılıyor.. Bu şekilde acayip gelişiyoruz...

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Dünya artık Bilişim Çağı'nda beyler.Ülkeler artık kendileri değil, örgüt kurup savaştırıyorlar gerekince fakat kendileri savaşmıyorlar.Artık bütün ekonomik harcamalar bilime kaydırılıyor.Astronomiye, fiziğe ve Doğa'ya harcanıyor bütün para.

Ya bizde?18. YY.'da bitirilmiş sarayların taklidi yapılıyor. İlla saray kullanacaksan git Dolmabahçe'de yaşa zor mu?

Beyler durum gerçekten çok ciddi.Torunlarımızın bize *** ***** söveceği kadar ciddi.

BiLiŞiM ÇAĞINI YAKALAMAK AKILLI TELEFON ALMAK DEĞiLDiR.

Kavrayın artık bunu.Bir laptop aldıysam ben bu çağı yakalamıyorum.Öyle olsaydı Osmanlı çoktan kalkınmış, şuanda Osmanlı edebiyatı yapıp zevk-ül sefa içerisinde yatıyorduk.Eğer bilişim çağını yaşamak istiyorsak, akıllı telefon, bilgisayar, tablet gibi şeyler üretecek zekalar lazım bize.Kimse bana Vestel hede hüde demesin sakın.Çin'den teknoloji satın alıp ''GURURLA YERLi'' demekle yerli mal üretmiyorsun.Bu tarz politikalara inanmayın artık.

Bunu neden anlatıyorum biliyor musunuz?Hepiniz okuyan adamsınız.

Şimdi adamlarda eğitim artık farklılaştı.Bilim okulları açılıyor.Astronomik miktarlarda yardım yapılıyor.Ya bizde imam Hatip açtık diyor adam .

Senin 5 Milyar Dolara yaptığın tünele karşı Hindistan 75 Milyon Dolara Mars'a uydu yolluyor.Kendinize gelin artık.Duble yollarla övünmekten bıkmadınız mı?

Yerli otomobil üreticez diye diye biz üretene kadar adamlar şöförsüz araba üretmeye başladı.

Dönemimiz ''Veririm parasını Japon'u, Alman'ı yapar'' değil.Öngörüşlü olun biraz.Adam amele mi ki bunu yapıyor sorun kendinize?Alman'da desin o zaman ''Veririm parasını Japon'u Amerikalı'sı yapsın'' var mı öyle bir şey?

Son olarak satacak tarım ve maden ürünlerimizden başka bir şeyimiz yok.Ya onlar bitince?

Son olarak bir kaç not bırakarak bitiriyorum yazıyı.

+Samsung'un, Blizzard'ın yıllık geliri Türkiye'den fazla
+Fındık üretiminin %85'i bizde fakat kazancımız 2.3 milyar dolar.Peki bunu satın alan Ferrero Cirosu kaç para sizce?11 Milyar dolar.
+Türkiye'nin gelecekle ilgili bir projesi, yapılanması yok.Ülkeyi kökten sarsacak bir doğal afete hepimiz bittik.
+Adamlar Uzay'da dolaşan bilmem ne kuyruklu yıldızına zımbırtı indirdi.
+Arap ülkeleri petrol bittikten sonra işini gidermeye tuvalet bulamayacaklar.
+Teknoloji Bakanlığı'nın bütçesi 666.206.000, oysa Diyanetin bütçesi 5.743.383.000.
+Sanatı dinen caiz değildir denen zamanlara geri dönüş yapıyoruz.
+Demokrasi, insanlık, kardeşlik çöküyor.
+Şuanda kullandığım internet'in altyapısı ingiliz'lere ait.
+Benim şuanda internet'e verdiğim parayla(50 tl) Bulgaristan'ın destekleyebileceği en hızlı internet'i alabilirim.Sadece lira farkı olur.
+Dolar'ın ve Euro'nun değerlenip, bizim paramızın düşmesi güçsüzlüğümüzün kanıtıdır.Ulusal alemde güç=para.

Haydi selametle.

Not: Tamamı alıntıdır. Bir miktar editlendi tarafımdan. (Foruma uygun hâle getirmek için.)

ALINTI

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al