lostyazilim

SON DAKİKA ! TSK'dan Dağlıca açıklaması: 16 asker şehit, 6 yaralı

15 Mesajlar 1.503 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
TSK'dan Dağlıca açıklaması: 16 asker şehit, 6 yaralı

TSK, Dağlıca'da 16 askerin şehit olduğunu, 6 askerin ise yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.

Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef (altı mağara, iki depo, üç barınma alanı ve 12 Doçka mevzii) 7 Eylül 2015 saat 09.00'dan itibaren üç adet F-4 ve dört adet F-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

HÜRRİYET

wmaraci
reklam

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
Çoğu haber sitesi 31 diyor

Reuters 31 asker şehit oldu
HPG 31 asker şehit oldu
TSk 16 asker şehit oldu

Allah yardımcımız olsun bunu yapanların allah belasını versin

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

Çoğu haber sitesi 31 diyor

Reuters 31 asker şehit oldu
HPG 31 asker şehit oldu
TSk 16 asker şehit oldu

Allah yardımcımız olsun bunu yapanların allah belasını versin

Dediğiniz gibi her kaynak farklı söylüyor... Kime inanacağımı şaşırdım

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Umarım yanılıyorum ama; Aktütün saldırısında ya da Afyon cephanelik patlamasında olduğu gibi şehit sayısını parça parça verebilirler.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

Umarım yanılıyorum ama; Aktütün saldırısında ya da Afyon cephanelik patlamasında olduğu gibi şehit sayısını parça parça verebilirler.

Erdoğan 17, TSK 16, Yabancı Kaynaklar 31...

Durum hiç iyi değil...
TheLacivert

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
***'da bir üye şöyle yazmış.

SefaUygun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Hocam böylelerini bende gördüm.. Umarım yanlıştır demekten başka bir şey gelmiyor..

Ek Olarak:

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Hocam böylelerini bende gördüm.. Umarım yanlıştır demekten başka bir şey gelmiyor..

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Eğer gece de şehit cenazelerini tsk almadıysa yalan gibi görünüyor, bugün 16 şehiti dağdan köylüler ve hdp heyeti alıp tskya teslim etti. Hatta biraz sonra videosunu da yayınlacaklarını söylüyorlar.

Yani bölgeden pkk kaynakları da 16 cenazeyi doğruluyor. ( pkkya yakın kaynaklar diyeyim herifler pkklı falan değil bir çoğu)

Tek soru işareti gece de cenazelerin alındığı 5 şehitin isminin belli olduğu söylentisi vardı askeri hesaplar paylaşmıştı. Ama yine de böyle bir konuda yalan söyleyebileceklerini düşünmüyorum, ortaya çıktığında zaten güvenin azaldığı devlete orduya hiç güven kalmaz, böyle bir işe bulaşmazlar diye düşünüyorum.

Bölgeden ilk fotoğraf, başka yerde de çekilmiş olabilir kaynak diha olunca kesindir diyemiyorum, bölgeden olduğu iddia ediliyor :
kaldırıyorum boşa paylaşmanın alemi yok, bi nevi örgüt propagandası gibi olmasın ...

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
hdpyi aklama çalışmalarına başlamışsın LikeSend.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

hdpyi aklama çalışmalarına başlamışsın LikeSend.

Hdpnin benim aklamama ihtiyacı olan bir sorununu göremiyorum . Paylaştıklarımla hdpnin ne alakası var hem?
Tsknın 16 şehit açıklamasını doğrulamam diğerleri için yalandır demem mi hdpyi aklama :S

Tek sorun birilerinin çıkıp televizyonlarda gözümüzün içine baka baka yalan söylemeleri.

İlla bir taraftan kulp takmak zorundamısınız ? Son 20 mesajıma bakın bunu söyletecek ne yapmışım ? yine hdpli pkklı ettiniz 5 dk da

Konunun hdp ile alakası nedir ? Yazdıklarımın hdp ile alakası nedir hdpyi hangi mesajımda neye karşı aklamışım ya da savunmuşum ?

Bana kalırsa tartışmasız gizli AKçısınız ve en ufak eleştiri bile zorunuza gidiyor, böyle tarafsız gibi inceden yazarak pisliklerinin üstünü örtmeye çalışıyorsunuz ben aylardır yazdıklarınızdan artık bunu çıkardım.

Ben hdpli de değilim chpli de değilim akpli de değilim mhpli de değilim. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki hiç birine de hayatımın hiç bir döneminde oy vermedim ve vermem. 4 partinin de oyumu haketmek için yaptıkları hiç bir şey yok, hiç biri beni zerre kadar temsil etmiyor. Dolayısıyla siyasi bir partiye destek vermek yada güzelleme yapmak bana bir şey kazandırmayacak, nihayetinde bu 4 parti dışında meclise girme ihtimali olan parti de yok.
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al