lostyazilim

Gss Prim Borcu - Nefes Aldın Vergisi Hakkında

85 Mesajlar 10.823 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

grafimood adlı üyeden alıntı

Ne olduğunu bir ay sonra güncellenince ortaya çıkacak. Benimle ucu boş diyaloğa girme.

Öyle basit söylüyorsun ki gidin yaptırın elinize yapışmazmış. Yaptırmayı biz de biliyoruz ama nedenlerini konuşuyoruz burada

Particiliğinden bunu bile savunuyorsun

2012 ocaktan 2015 eylüle kadar geçen sürede 6k+ borç çıkarıyorlar, gittiğimde de dürüst olursam bu silinmeyecek, oysa bu sürede ben hastaneye bir kaç kez gittim ve paramla tedavi oldum muayene parası ödedim test parası ödedim ota boka parasını peşin aldılar. Şimdi bu 6k+ parayı neden ödeyeyim sen bunun nesini savunuyorsun ?

wmaraci
reklam

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Öyle basit söylüyorsun ki gidin yaptırın elinize yapışmazmış. Yaptırmayı biz de biliyoruz ama nedenlerini konuşuyoruz burada

Particiliğinden bunu bile savunuyorsun

2012 ocaktan 2015 eylüle kadar geçen sürede 6k+ borç çıkarıyorlar, gittiğimde de dürüst olursam bu silinmeyecek, oysa bu sürede ben hastaneye bir kaç kez gittim ve paramla tedavi oldum muayene parası ödedim test parası ödedim ota boka parasını peşin aldılar. Şimdi bu 6k+ parayı neden ödeyeyim sen bunun nesini savunuyorsun ?

la olm sen safmısın ne partisinden bahsettim ben, kimseyide savunmadım bir kanun varsa yaptırın eğer hoşunuza gitmiyorsa mahkemeler var.saf saf tartışcak malzeme arama kendine.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam eğer yarın sabaha kadar fikrim değişmezse yarın sabahtan gidip testi yaptırağım işe yeni girmiştim sigortada yapılmamıştı okuldan yeni mezunum derim işede girmedim üzerine işsizlik parası isterim belki.

Araştırma yapıyorlar, hane de sigortalı kaç kişi var kaç lira giriyor onu toplayıp hane halkı sayısına bölüyorlar, rakam 424 lira üzeri ise mutlak ödemen gereken bir rakam çıkacak , dolayısıyla geçmişe yönelik borcun da bu durumda belki düşer belki sabit kalır gelirinize göre.

Ben de bu akşamı bekliyorum bakalım, gitmeye hiç niyetim yok ama bakalım son saatlerde ne hareketlenme olacak.

Ek Olarak:

la olm sen safmısın ne partisinden bahsettim ben, kimseyide savunmadım bir kanun varsa yaptırın eğer hoşunuza gitmiyorsa mahkemeler var.saf saf tartışcak malzeme arama kendine.

hıyar gibi hiç sorgulamadan gidip koyun gibi testi yaptırıp sonuçlarına boyun eğen sensin ama sorgulayan ulan bu parayı neden ödeyeyim kerizmiyim diyen ben de safım öyle mi ?
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)

Araştırma yapıyorlar, hane de sigortalı kaç kişi var kaç lira giriyor onu toplayıp hane halkı sayısına bölüyorlar, rakam 424 lira üzeri ise mutlak ödemen gereken bir rakam çıkacak , dolayısıyla geçmişe yönelik borcun da bu durumda belki düşer belki sabit kalır gelirinize göre.

Ben de bu akşamı bekliyorum bakalım, gitmeye hiç niyetim yok ama bakalım son saatlerde ne hareketlenme olacak.

Ek Olarak:

hıyar gibi hiç sorgulamadan gidip koyun gibi testi yaptırıp sonuçlarına boyun eğen sensin ama sorgulayan ulan bu parayı neden ödeyeyim kerizmiyim diyen ben de safım öyle mi ?

yaw he he git ötede çığır.boş insan hiç bişey demediğim halde partiye kadar vurdun yorumu sığırlıkta çağ atlıyorsunuz kininizden.

wmaraci
wmaraci

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Hocam 4 kişilik bir aileyiz babam emekli,annem babamın üzerinden sağlık hizmeti görüyor kardeşimdi açıktan liseye yazıldı (son senede) babam 1020 küsür bi emekli maaşı alıyordu.Annem ve kardesim çalışmıyor büyük ihtimal kardesimde ya öğrenci diye sağlık hizmetinden yararlanıyor yada babamın üzerinden bu durumda bu 1020 tl yi 4e mi bölüyoruz.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

yaw he he git ötede çığır.boş insan hiç bişey demediğim halde partiye kadar vurdun yorumu sığırlıkta çağ atlıyorsunuz kininizden.

Bu uygulamayı anca bu partililer savunur aklı başında adamın savunmasına imkan yok, yani parti yazmasan da ne olduğun ortada

Biz kullanmadığımız hizmete neden para ödeyelim diye tartışıyorken araya gelip ben yaptırdım elinize yapışmaz diyorsun, kullanmadığımız hizmet için para istiyorlar diyoruz

Evet uyglama aşık olunacak kadar güzel ama biz sırf kinimizden karşı çıkıyoruz hey allahım ya

Ek Olarak:

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam 4 kişilik bir aileyiz babam emekli,annem babamın üzerinden sağlık hizmeti görüyor kardeşimdi açıktan liseye yazıldı (son senede) babam 1020 küsür bi emekli maaşı alıyordu.Annem ve kardesim çalışmıyor büyük ihtimal kardesimde ya öğrenci diye sağlık hizmetinden yararlanıyor yada babamın üzerinden bu durumda bu 1020 tl yi 4e mi bölüyoruz.

Evet 1020/4 yapacaklar sana bir ödeme çıkmıyor, sen git kaçırma yaptır bedava sağlık hizmeti alacaksın. Geçmişe yönelik borcu da silecekler.

Bu şartlarda senin zaten gitmediğin bu hizmeti almayı istemediğin kabahat :)

Yalnız tarih uzatılmazsa ve yarına kadar bu testi yaptırmazsan borcun baki kalacak haberin olsun
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)

Bu uygulamayı anca bu partililer savunur aklı başında adamın savunmasına imkan yok, yani parti yazmasan da ne olduğun ortada

Biz kullanmadığımız hizmete neden para ödeyelim diye tartışıyorken araya gelip ben yaptırdım elinize yapışmaz diyorsun, kullanmadığımız hizmet için para istiyorlar diyoruz

Evet uyglama aşık olunacak kadar güzel ama biz sırf kinimizden karşı çıkıyoruz hey allahım ya

böyle bir kanun varsa gidip yapman gereken neyse yapılır, daha sonra hakkını araman için elinize koz alırsın. Ben bu parayı almalarına laf bile söyledim senin le aynı konuda üstelik.

Her aksi yorum yapanı sen o partilisin diyerek dışlayacak kadar , partine sadık olduğun belli.Futbol takımı tutar gibi parti tumayı alışkanlık edinmiş bizim insanımız.

benimle daha fazla muhattap olma.alıntı yaparak.gereksiz yere boşa tantana.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

böyle bir kanun varsa gidip yapman gereken neyse yapılır, daha sonra hakkını araman için elinize koz alırsın. Ben bu parayı almalarına laf bile söyledim senin le aynı konuda üstelik.

Her aksi yorum yapanı sen o partilisin diyerek dışlayacak kadar , partine sadık olduğun belli.Futbol takımı tutar gibi parti tumayı alışkanlık edinmiş bizim insanımız.

benimle daha fazla muhattap olma.alıntı yaparak.gereksiz yere boşa tantana.

hangi partiliymişim ben peki ?

Sivil itaatsizlik diye bir olay var yeterince çok kişi karşı geldiğinde bir bok yapamazlar bu parayı da alamazlar zorla haciz de yapamazlar. Üstelik Türkiyede söylediğin gibi kanun falan da yok hırsızı soyguncuyu umursamıyorlar ki bu davada kimi kime şikayet edeceksin. Üstelik bu borcu gidip testten sonra kabullendiğinde de taahhüt etmiş olacaksın yasal yükümlülüklerin o vakit ortaya çıkacak.

Bu parayı almalarına laf söyledim diyorsun ama gelip konuda gidin yaptırın elinize yapışmaz diyorsun, yaptırmak sorun değil ki, sorun sonrasında karşılaşacaklarımız.

Hiç sunmadıkları bir hizmet için 6k paramı gaspedecekler, sonrası için her ay 300 lira haraca bağlayacaklar isyan etmek için yeterli bir sebep değil mi ?

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Ek Olarak:

Evet 1020/4 yapacaklar sana bir ödeme çıkmıyor, sen git kaçırma yaptır bedava sağlık hizmeti alacaksın. Geçmişe yönelik borcu da silecekler.

Bu şartlarda senin zaten gitmediğin bu hizmeti almayı istemediğin kabahat :)

Yalnız tarih uzatılmazsa ve yarına kadar bu testi yaptırmazsan borcun baki kalacak haberin olsun

Hocam bilgi için teşekkür ederim yarın sabahtan gideceğim bakalım nasıl olacak.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)

hangi partiliymişim ben peki ?

Sivil itaatsizlik diye bir olay var yeterince çok kişi karşı geldiğinde bir bok yapamazlar bu parayı da alamazlar zorla haciz de yapamazlar. Üstelik Türkiyede söylediğin gibi kanun falan da yok hırsızı soyguncuyu umursamıyorlar ki bu davada kimi kime şikayet edeceksin. Üstelik bu borcu gidip testten sonra kabullendiğinde de taahhüt etmiş olacaksın yasal yükümlülüklerin o vakit ortaya çıkacak.

Bu parayı almalarına laf söyledim diyorsun ama gelip konuda gidin yaptırın elinize yapışmaz diyorsun, yaptırmak sorun değil ki, sorun sonrasında karşılaşacaklarımız.

Hiç sunmadıkları bir hizmet için 6k paramı gaspedecekler, sonrası için her ay 300 lira haraca bağlayacaklar isyan etmek için yeterli bir sebep değil mi ?

......
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al