wmaraci reklam
lidertakipci

10 Yıllık Haber Sitesi Neden Bu Durumdadır?

21 Mesajlar 2.492 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar. Sizinde tecrübelerinize dayanarak birkaç soru soracağım.
Sitenin adını yazmayacağım bir haber sitesi var 10 yıllık bir site. Google news kaydı ve bilimum diğer haber kaynaklarına başvuru yapmamışlar. Dmoz kaydı bu yılın 2. ayının 5. gununde kaydı sılmıs ( ben tekrar basvurdum hemen onaylandı şuan dmoz kaydı var) Yine aynı tarihte siteye sanırım virüs bulaşmış diyorlar tam emin değilim. Pagerankı 5. Günlük giren kişi sayısı 4.000 - 5.000 arası. Site bu güne kadar 5 defa değişmiş. Eski linklerin yalnızca 2012 yılna ait olanları var daha öncesi yok. Günlük adsense geliri 7-12 TL arası.Geçen newse başvurmuşlar bu künye felan tam olmadığı için reddetmiş diye düşünüyorum. Bütün haberler şirketin kendi editörleri tarafından yazılmaktadır (yönetim kurulu dahil 80 kişi).
Sorularım şunlar
1- 10 yıllık bir site ve page rankı 5 olan bir site için günlük ortalama 4.500 giriş normal mi ?
3-Google aramaların da baktığımda belirli kelimeler dışında kimse siteye girmemiş mesela örneğin izmir haber diyince 1. sırada adam oradan tıklamış ama işte şemdinli olayı diye arayınca biz hiç yokuz gibi birşey. ( izmir haber temsili bir kelimedir)
2- Adsense gelirleri düşük değil mi? Düşükse nasıl arttıracağım ?
3- News i illa 60 gün beklemek zorundamıyım ? En nihayetinde ulusal bir gazete ve medya şirketiyim herhangi bir müdahalem olamaz mı ?
4- News te www.alanadi.com olarak basvuru yapılmıs red olarak görünüyor. Ben alanadi.com olarak bi kayıt daha açtım ondan başvurabiliyorum başvursam değerlendirmeye alırlar mı yoksa diğeri red olmuş bunu da reddederler mi ?
5- Bu sitenin hitini ve gelirini nasıl arttıracağım?

Sitenin durumu :
Alexa : Global :440.xxx Tr: 8.0xx
Google Index: 72.500
Alexa Backlink: 250
Yahoo index: 33.000
Yandex index : 144.000
Domain yaşı 10 yıl

Bu konuda yardımlarınız bekliyorum. Saygılar...

wmaraci
reklam

omrumtolga omrumtolga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı / Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 17 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
alan adını pm olarak alabilir miyim siteyi inceleyip daha rahat yardımcı olabilirim

Teknoloji ve Otomobil Editörü

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba.

10 yıllık bir site deyince insan belki uuuuuuu diyebilir ama bir sitenin bu kadar çok el değiştirmesi bir sorun olduğunu gösteriyor bence. Ve elbette hit bana az geldi. Kendi sitemle bir kıyas yapınca ve yıla vurunca çok çok az geldi diyebilirim. Tabii sitenin uzun soluklu olmasından çok içerik, tasarım, reklam çalışmaları vs. önemli hit için. Ama gene de az geldi.

Eğer 80 kişilik bir ekip varsa hele çoooooook az diyebilirim. Benim 80 kişilik ekibim olsa......... :) Neyse.

Adsense çok düşük gelmedi bana. Haber sitelerinin TO ları ve TBM leri çok yüksek değil. sanırım TO max %1'dir ve TBM de 0.12-0.13 bandında. Bunlara göre adsense normal gibi görünüyor. Tasarım değişebilir, reklam yerleri denenebilir farklı farklı. Bunları zamanla kendiniz yapmalısınız. Bana kalırsa da profesyonel reklam yerleşimi diyenlerden uzak durun.

Gene bildiğim kadarıyla News için 60 gün beklemeniz her halükarda gerekiyor. www olmadan tekrar başvurma olayından emin değilim ama sanmıyorum bir farkı olacağını. Ayrıca Google News son günlerde daha sıkı alıyor işi. Eskiden çok daha kolayken şimdi biraz daha zor.

Son sorunuzu cevabı için ise kitap yazılır. Çok fazla yapılacak şey var farklı farklı konularda. Ama kesinlikle sağlam bir ekip gerekiyor iddialı bir haber sitesi için.

Tavsiyem google dan daha önce ban yemiş mi bir araştırın. Webmaster tools ile biraz haşır neşir olun geçmişe dönük olarak. Spamdan ceza almış mı Panda güncellemesinde, bir bakın. Eski bir site. Eskiden keyword spam yapmak üste çıkartmaya yarayabiliyordu. Eski yazıların da bu şekilde olması doğal ve şu an bu haberlerin üstte çıkmaması da doğal olabilir.

Eğer inanıyorsanız bence maddi bir yatırım yapın. Eski siteden eser kalmasın. Logo değişsin, tasarım değişsin. Yenilenin yani. Ve elbette reklam...

Siteyi görmeden biraz muğlak olmuş olabilir söylediklerim ama verdiğiniz bilgilere göre bilgim dahilinde verebileceğim cevaplar bunlar.
etoptas dtmuratcan tayfur

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Merhaba.

10 yıllık bir site deyince insan belki uuuuuuu diyebilir ama bir sitenin bu kadar çok el değiştirmesi bir sorun olduğunu gösteriyor bence. Ve elbette hit bana az geldi. Kendi sitemle bir kıyas yapınca ve yıla vurunca çok çok az geldi diyebilirim. Tabii sitenin uzun soluklu olmasından çok içerik, tasarım, reklam çalışmaları vs. önemli hit için. Ama gene de az geldi.

Eğer 80 kişilik bir ekip varsa hele çoooooook az diyebilirim. Benim 80 kişilik ekibim olsa......... :) Neyse.

Adsense çok düşük gelmedi bana. Haber sitelerinin TO ları ve TBM leri çok yüksek değil. sanırım TO max %1'dir ve TBM de 0.12-0.13 bandında. Bunlara göre adsense normal gibi görünüyor. Tasarım değişebilir, reklam yerleri denenebilir farklı farklı. Bunları zamanla kendiniz yapmalısınız. Bana kalırsa da profesyonel reklam yerleşimi diyenlerden uzak durun.

Gene bildiğim kadarıyla News için 60 gün beklemeniz her halükarda gerekiyor. www olmadan tekrar başvurma olayından emin değilim ama sanmıyorum bir farkı olacağını. Ayrıca Google News son günlerde daha sıkı alıyor işi. Eskiden çok daha kolayken şimdi biraz daha zor.

Son sorunuzu cevabı için ise kitap yazılır. Çok fazla yapılacak şey var farklı farklı konularda. Ama kesinlikle sağlam bir ekip gerekiyor iddialı bir haber sitesi için.

Tavsiyem google dan daha önce ban yemiş mi bir araştırın. Webmaster tools ile biraz haşır neşir olun geçmişe dönük olarak. Spamdan ceza almış mı Panda güncellemesinde, bir bakın. Eski bir site. Eskiden keyword spam yapmak üste çıkartmaya yarayabiliyordu. Eski yazıların da bu şekilde olması doğal ve şu an bu haberlerin üstte çıkmaması da doğal olabilir.

Eğer inanıyorsanız bence maddi bir yatırım yapın. Eski siteden eser kalmasın. Logo değişsin, tasarım değişsin. Yenilenin yani. Ve elbette reklam...

Siteyi görmeden biraz muğlak olmuş olabilir söylediklerim ama verdiğiniz bilgilere göre bilgim dahilinde verebileceğim cevaplar bunlar.

Aslında site el değiştirmedi hep bize aitti ama tasarımlar sürekli değişti. Toplamda 5 kez tasarım değişikliği yapıldı.

adsense de BGBG 0,59 TL veriyor.

Ekip şöyle zaten biz basın şirketiyiz. Muhabirinden canlı yayın aracına kadar herşey var.

Google ban olayını webmaster tools ta eski banlar görünüyor mu ? Bulamadım o kısmı?

Siteyi yeniden yazıyoruz hazır bir script yerine kendi yazılımımızı kullanacağız tabi görsellikte ön planda olacak. Hatta yazma işi bitti mobil kısmını uyarlıyoruz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

comutsoft adlı üyeden alıntı

Aslında site el değiştirmedi hep bize aitti ama tasarımlar sürekli değişti. Toplamda 5 kez tasarım değişikliği yapıldı.

Ekip şöyle zaten biz basın şirketiyiz. Muhabirinden canlı yayın aracına kadar herşey var.

Google ban olayını webmaster tools ta eski banlar görünüyor mu ? Bulamadım o kısmı?

Siteyi yeniden yazıyoruz hazır bir script yerine kendi yazılımımızı kullanacağız tabi görsellikte ön planda olacak. Hatta yazma işi bitti mobil kısmını uyarlıyoruz.

BGBG sanki biraz daha arttırılabilir ama bu konuda çok uzman sayılmam, bir yol gösteremiyorum ne yazık ki.

Eğer söylediğiniz gibi profesyonel bir ekip varsa bence kesinlikle özgün bir yazılımla çok güzel işler yapabilirsiniz. Ama sağlam bir reklam kampanyası yürütmeniz de gerekiyor. Haber siteleri arasındaki rekabet aşırı derecede sizin de bildiğiniz gibi.

Tasarım olarak da Hürriyet in sitesini incelemenizi tavsiye ederim. İç linklemelerden, sub-domain lerine kadar harika bir site. Ve en önemlisi de haber sitesi değil, haber portalı. Sosyal bir haber portalı. Ziyaretçiyi sitenin bir parçası haline getirmek gerekiyor. Hoş bunları zaten biliyorsunuzdur da gene de söylemek istedim.

Google ban konusunda geçmiş cezalar görünüyor diye duymuştum fakat kendim biliyorum dersem yalan söylemiş olurum. Dilerseniz Google amca ile ufak bir araştırma yapın.

Ama dediğim gibi hit gerçekten çok az.

Ayrıca 'eğitim' ile ilgili rakibim olmazsanız çok sevinirim :p

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)

Bundan sonra umarım daha iyi yerlere gelirsiniz.

• Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)

BGBG sanki biraz daha arttırılabilir ama bu konuda çok uzman sayılmam, bir yol gösteremiyorum ne yazık ki.

Eğer söylediğiniz gibi profesyonel bir ekip varsa bence kesinlikle özgün bir yazılımla çok güzel işler yapabilirsiniz. Ama sağlam bir reklam kampanyası yürütmeniz de gerekiyor. Haber siteleri arasındaki rekabet aşırı derecede sizin de bildiğiniz gibi.

Tasarım olarak da Hürriyet in sitesini incelemenizi tavsiye ederim. İç linklemelerden, sub-domain lerine kadar harika bir site. Ve en önemlisi de haber sitesi değil, haber portalı. Sosyal bir haber portalı. Ziyaretçiyi sitenin bir parçası haline getirmek gerekiyor. Hoş bunları zaten biliyorsunuzdur da gene de söylemek istedim.

Google ban konusunda geçmiş cezalar görünüyor diye duymuştum fakat kendim biliyorum dersem yalan söylemiş olurum. Dilerseniz Google amca ile ufak bir araştırma yapın.

Ama dediğim gibi hit gerçekten çok az.

Ayrıca 'eğitim' ile ilgili rakibim olmazsanız çok sevinirim :p

:) Eğitimle alakalı kategori var ama rakiplik değil :). Reklam içinde Sosyal medyayı düşünüyorum. Kendi gazetemizede basarız o kolay ama adwords reklamı vermek gerekli mi onu bilemedim.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam 80 kişilik ekibi olan bir firma ya da kuruluşun daha profesyonel çalışmasını umardım. Şunu yaptım olmadı, şöle mi yapsam diye forumlardan medet ummanız beni şaşırttı doğrusu. Sitenin hitinin neden düşük olduğunu gösteriyor zaten bu durum. ;)

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

:) Eğitimle alakalı kategori var ama rakiplik değil :). Reklam içinde Sosyal medyayı düşünüyorum. Kendi gazetemizede basarız o kolay ama adwords reklamı vermek gerekli mi onu bilemedim.

Bence en başta ekibinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer 80 kişilik bir ekibiniz varsa ve Adwords ya da Sosyal Medya Sorumlusu yoksa bu ilginç bir ekip mühendisliği demektir.
tayfur

kişi bu mesajı beğendi.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)

Bence en başta ekibinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer 80 kişilik bir ekibiniz varsa ve Adwords ya da Sosyal Medya Sorumlusu yoksa bu ilginç bir ekip mühendisliği demektir.

Bir de şöyle düşünün, 80 kişilik ekip canlı yayın aracına kadar var falan diyor abimiz, muhtemelen yerel bir basın şirketi, çok öyle reklamlık işleri olmamışta olabilir bu güne kadar.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al